Skoči na vsebino

Pametne ženske


Alla

Priporočene objave

u kera modrost :OK: .....a si to sam pogruntal al ti je kdo prišepnil :)

Sam! Kene, kok sem pametern. :OK: Jebi ga, izkušnje! :whistle:

Drgač pa, ne boš verjela, ampak je res! Tud eden ali dva sta mi to prišepnila. Sam ne okol govort. O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam! Kene, kok sem pametern.  :OK:  Jebi ga, izkušnje!  :whistle:

Sem mislila, da imaš IQ nadpovprečen :devil: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam! Kene, kok sem pametern.  :OK:  Jebi ga, izkušnje!  :whistle:

Drgač pa, ne boš verjela, ampak je res! Tud eden ali dva sta mi to prišepnila. Sam ne okol govort. O:-)

ja sam tole ni tema debate..... :whistle:

al sem jest spet zasla :doze: :blink: :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še nekaj dejstev..

Who is the smartest person that ever lived?

According to Guiness Book of Records, the smartest person in the world is Marilyn vos Savant who scored IQ 228 Terman as a 10 year old. This would, according to recent research, correspond to about IQ 185 at adult age. That score is, at least, surpassed by the chess player Bobby Fisher (187).

No one knows who is the smartest person that ever lived, that is for sure. But some psychologists believe that William James Sidis reached the maximum capacity possible for a human. The same may apply for eg., the seer of visions, Emanuel Swedenborg, who was so intelligent that he turned mad in the later part of his life.

In the Buzan's Book of Mental World Records, the highest IQ score ever attained is assigned to the history's greatest universal genius Leonardo da Vinci. The estimate is a nearly unbelievable adult IQ of 220 St-Bin!

Average IQ of Countries.  Slovenia 95

vir-povprečen iq 80 držav

iq-ji znanih oseb

John Stuart Mill, english writer, economist 190

Johann Wolfgang von Goethe, German Poet 185

Voltaire, French writer 170

Mozart, Austrian Composer 150

Thomas Jeffereson, US President 145

Benjamin Franklin, US Diplomat, statesman and scientist 145

Charles Dickens, English novelist and humorist 145

Galileo Galilei, Italian pshysicist and astronomer 145

Charles Darwin, English Naturalist 135

Ludwig van Beethoven, German Composer 135

Leonardo Da Vinci, Italian Painter, Scientist and engineer 135

Sir Isaac Newton, English matematician 130

George Washington, US President 125

Abraham Lincoln, US president 125

Nicolaus Copernicus, Polish Founder of modern Astronomy 105

The following are scores according to the Stanford-Binet Intelligence Scale for Adults (Within 1st parenthesis; score if not on a 10 points level):

IQ 140

Madonna (Singer)

Jean M. Auel (Author)

Geena Davis (Actress)

IQ 150

Sharon Stone (154) (Actress)

Carol Vorderman (154; Cattell?) (TV presenter)

Sir Clive Sinclair (159) (Inventor)

IQ 160

Bill Gates (CEO, Microsoft)

Jill St. John (Actress)

Paul Allen (160+, Microsoft cofounder)

Stephen W. Hawking (160+) (Physicist)

IQ 170

Andrew J. Wiles (Mathematician; solved Fermat's Last Theorem)

Judith Polgar (Formula based; Female World Champion in Chess)

IQ 180

James Woods (Actor)

John H. Sununu (Chief of Staff for President Bush)

Benjamin Netanyahu (Israeli Prime Minister)

Marilyn Vos Savant (186) (Author)

Bobby Fischer (187) (Former World Champion in Chess)

IQ 190

Philip Emeagwali (Extrapolated; Nigerian Mathematician)

IQ 200

Kim Ung-Yong (S. Korea; Showed similar child capabilities as J.S. Mill)

Who have been the criminals or villains of history with the highest IQ's?

It is rumoured that the mafia leader Al Capone had an IQ of 200. An example of a criminal with a verified exceptional intelligence (IQ 170, at age 10) is the Unabomber Theodore Kaczynski. He was a successful researcher in mathematics before he turned against the society. Other famous high IQ scorers among the criminals are Richard Loeb (child iq 160) and Nathan Leopold (child iq 210) at the beginning of the 20th century.

Zanimivo: kateri spol

Are men more intelligent than women? 

There isn't a chart displaying the differences in IQ between males and females. But there has been an investigation indicating that females are more frequent in the "normal" genius range (150 - 170), and males in the high genius range (>170). IQ tests often favor males a bit, as they in average are slightly better at mathematical thinking. This lack by the females is, in general, in real life compensated by better verbal ability.

However, it is not especially wise to assert that one gender is more intelligent than the other. If anything, male and female intelligence differ somewhat in its nature, not in its power.

What month have the most geniuses been born?

According to a recent investigation the most geniuses have been born in Mars and April. So it seems best to be born in the springtime.

What relationship exists between IQ and heredity?

80% of the factors influencing intelligence are hereditary.

20% of the factors influencing intelligence are environmental.

That is, the heritage is four times as important as the environment.

vir

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, pa lestvice TC.......veš kako malo ljudi gre sploh delat IQ teste.  :doze:

Alla

uuuuuuuuuu....

kaj nisi še šla?????? :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tej lestvici pogrešam Buša  :lol1:

ja

pa tudi nobenega motomarsovca ni ...

:eek:

kwa pa zdej?

:huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem lep, sem pa zabit :kva2:

Okej, kao back on topic:

mislim, da je treba odgovorit na eno vrašanje:

kaj je bolše:

- bit povprečno inteligentn in se met fino

- bit genij in se nonstop nekaj sekirat, pa žret samga sebe, pa čire na želodcu dobivat itd. :hmm:

pa ne zdaj spet začet modrovat, da si lahko genij in se hkrati maš krasno - to je seveda absolutno mogoče. ampak dajte zbirat samo med zgornima opcijama.

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo razložite mi, prosim nevednežu, kako so npr. Mozartu izmerili IQ in ga primerjali z zdajšnjimi kvocienti?

Razmišljam, razmišljam, pa nisem dovolj inteligenten, očitno :headbang:

(še enkrat: samo številke ne povejo nič!!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgodi se, da mi včasih kaj prav presenetljivega priplava pred učke. To vam povem zato, ker mi je pravkar priplavala (pred učke) teta Giovannina. Pravzaprav spomin nanjo.

Bojda je imela kot mlado dekle obilo snubcev. Pa jih je zavrnila. Ker je bila prelepa, prepametna, prebogata in tako dalje. Tako so mi povedali. Jaz se je namreč spomnim samo po snežno belih laseh in sključeni, v črnino odeti postavici, ki je ždela ob štedilniku in bezala v tisto eno poleno, da ni ugasnilo. Če je bila ob tem srečna, težko rečem.

Teta Giovannina ni umrla. Posušila se je naravnost v grob.

Pa da ne bi zdaj kdo po stropu plezal, češ da na kaj namigujem, vam povem, da je to samo zgodbica. Je pa resnična. Morda z enim samim namigom:

Zdi se mi, da utegne biti sleherna zadeva, ki se začne na "pre", slejkoprej ena huda yeba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- alpa preveč grda

- alpa vdova

- alpa premlada

- alpa lezbijka

- alpa itd....

:)

- alpa je imela travmatično izkušnjo z moškim ("wasn't me" - je pel Shaggy :devil: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo razložite mi, prosim nevednežu, kako so npr. Mozartu izmerili IQ in ga primerjali z zdajšnjimi kvocienti?

:eek: = Mozart

:alien1: :alien1: :alien1: :alien1: = takratni/zdajšni psihoteam

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- alpa je imela travmatično izkušnjo z moškim ....

.... kji je reku, kjo je dol dau:

" U 3PMkrasne, kej tazga pa še nism vidu - tako maš kt postonjska jama .. ama .. ama ..ama...ama...ama...ama...ama ...."

in

izrečene besede so

odmevale

3 minute

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... kji je reku, kjo je dol dau:

" U 3PMkrasne, kej tazga pa še nism vidu - tako maš kt postonjska jama .. ama .. ama ..ama...ama...ama...ama...ama ...."

in

izrečene besede so

odmevale

3 minute

Uuuhh...to bo zdaj začelo padat s strani inteligentnega ženskega občinstva...run for cover ! :ninja:

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni večjega komplimenta za moškega kot ta, da se zanj odloči odločna in samozavestna ženska.......takšna ki moškega za svoj obstoj ne potrebuje....

moški pa se takšnih zensk bojijo....ker....sam god ve zakaj :rolleyes:

povzetek vcerajsnjega pogovora ob kavi...alla rulz :004

Sam take so najboljše... vsaj nebi težila, če bi z motorčkom zginu kam + svobodo imaš poleg nje (predvidevam, da ne omejuje) + ni ti dolgcajt, ker ma verjetno dobre ideje... Tko, da ne bojimo se jih vsi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej folk, pa tukaj ja pozabljate najbol iracionalno stvar na svetu (okej, najbolj iracionalno stvar na svetu takoj za Bušem): ljubezen.  :004

Ta zadeva ti lahko, pa če si intelgentna ženska ali moški imbo (in obratno) kar precej zjebe tvoje sicer fantastične in lepo pošlihtane plane za prihodnost.

Tudi uber inteligentni ženski se lahko komot zgodi, da nekega dne sreča kakega imbota, ki ji bo totalno zmešal njen inteligentn srček in možgane (celo zelo verjetno je, da bo do tega prišlo).  :yes:

Ergo: ljudje smo sestavljeni iz najmanj dveh polovic (no jaz, k sm šizofrenik, iz več :D  ), in sicer iz čustvene in inteligentne. in skoraj vedno čustvena na koncu prevlada nad inteligentno (dr. Mustang in dr. Gregs, to so samo misli in približki ljubiteljskega psihologa, tako da malo rezerve, prosim).

Se mi zdi, da je to le še eden od načinov, s katerimi nam mati narava sporoča, da je kljub naši napiflanosti in podobnim pridobitvam modernega uma še vedno ona tista, ki je "in command".

no, je pa tudi res, da je že Murphy rekel, da je mati narava kurba. :hmm:

V bistvu, ko gledam malo retrospektivno po postih sem ugotovil, da je že pirrulz kot ljubiteljski psiholog zadel v bistvo zadeve.

Pri izbiri partnerja (tako ženske kot moške) večinoma vodijo nezavedni in nevrotični mehanizmi, ki imajo bore malo opraviti s to vrsto inteligentnosti, ki jo merijo testi inteligentnosti. Nevrotične (laično se govori o "čustvenem delu") smernice na začetku partnerskega odnosa skoraj povsem zasenčijo intelektualne sposobnosti in jih lahko "prikrivajo" celotno življenje. Inteligentnost o kateri govorimo ima bore malo opraviti s partnerstvom. To, da pa obstaja korelacija med samskimi ženskami in visoko inteligentnostjo, pa moramo, kot sem že omenil, pripisati nekemu drugemu (v tej raziskavi neodkritemu) faktorju.

Sicer se pa ne obremenjujte z mojim pisunjenjem: vem, da je dosti bolj zabavno brati krajše, provokativne poste in potem zbadati nazaj. In seveda: samske ženske so pametne zafrustrirane prasice, moški so pa itak prasci, ki mislijo, da ženske ne morejo brez njih.

Party on.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... samske ženske so pametne zafrustrirane prasice, moški so pa itak prasci, ki mislijo, da ženske ne morejo brez njih.

Party on.

zelo strokoven zaključek razmišljanja ...

:lol1:

... menda te ni Pečjak naučil tega .. ne on je prestar

Musek - morda

ali si statistiko delal še pri Čuk-u

ali Toličič še živi ali je že pod rušo

ali Franzl še dela kaj na faxu - al je šel do konca "na svoje"

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še ena od friedricha: "Ko greš k ženski, vzemi s sabo bič."    :naughty:  (Mislim, daje zadevo spesnil v "Somrak malikov").

Že res ampak to je drugače arabski pregovor. (moral sem)

A je že konec? Se pametne flodrajo, prasci pa imajo mačka?

A je ženska lahko lezbijka medtem, ko čaka na "pravega"? Je to inteligenca, kot zmožnost prilagajanja ali perverzija, ki kiti inteligentne ampak zdolgočasene? Koliko daleč gre dolgčas pri pametnih, ki najdejo v vsaki prosti sekundi malo vesolje za razmislek o svojem nepotrebnem patosu?

Priznam. Sem lezbijka. :? .) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj je ena izmed najlepših stvari, ki jih lahk oreče zenska svojemu moškemu?

NE potrebujem te,.....

......ker :

-sem samozavestna

- sem samozadostna

-ker sem zadovoljna sama s seboj

-ker lahko sama zamenjam žarnico

.ker sama zasluzim dovolj denarja za se

-ker lahko sama spravim otroke  v red

-ker lahko sama montiram avtoradio

-ker lahko sama zamenjam akumulator v motociklu

-ker lahko sama pokosim zelenico

-ker lahk osama prebelim kuhinjo in zamenjam štekarje

-ker se lahko sama zmenim za kredit na banki

.ker lahko sama peljem avto na servis...

ne potrebujem te, .......s teboj nisem zato ker bi ne znala brez tebe...s teboj sem zato ker mi je lepo...

želja moških po nebogljeni deklici ki brez moškega v zivljenu ne more.....je zgolj zagotovilo da deklica ne bo ušla ko bodo  naredili kak....ehm.....bubu :slap:  :headbang:

ni večjega komplimenta za moškega kot ta, da se zanj odloči odločna in samozavestna ženska.......takšna ki moškega za svoj obstoj ne potrebuje....

moški pa se takšnih zensk bojijo....ker....sam god ve zakaj :rolleyes:

povzetek vcerajsnjega pogovora ob kavi...alla rulz :004

Škoda,ker je bila zadeva v pogovoru samo dveh članov....istega spola.......

Morda bi spremenili meneje,če bi ga lahko kdo zagovarjal!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko tudi rečeš, da čaka na pravo seme  :devil:

Napača!!!!!!!!!!!!!

Genij + genij = debil...........verjetnost bistveno večja,kot skupak dveh povprečij,ki lahko ob nekaj sreče izpade nadpovprečno dobro!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napača!!!!!!!!!!!!!

Genij + genij = debil...........verjetnost bistveno večja,kot skupak dveh povprečij,ki lahko ob nekaj sreče izpade nadpovprečno dobro!!!!!!

Huh,

dons si pa tako slabe volje, da ti še psihomatematika ne gre najbolje ...

Pa tako lepo vreme je...

Daj,

frend moj, upoštevaj nasvet stare modre sove iz gozda:

pejt malo na sončka, natankaj energijo in dobro voljo ...

:yes:

bo takoj bolje

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo strokoven zaključek razmišljanja ...

:lol1:

... menda te ni Pečjak naučil tega .. ne on je prestar

Musek - morda

ali si statistiko delal še pri Čuk-u

ali Toličič še živi ali je že pod rušo

ali Franzl še dela kaj na faxu - al je šel do konca "na svoje"

;)

Ne, sarkazma na faksu ne učijo, kar pa še ne pomeni, da ga ne demonstrirajo.

Na faksu pa ne vem kako so, me že kar lep čas ni bilo tam. Lahko greš pa pogledat - jaz jih imam kar za lep čas dost.

:topic: gremo naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!