Skoči na vsebino

Avtoštop


batzajla

Ali ustavljate štoparjem?  

121 članov je glasovalo

  1. 1.

    • vedno
      9
    • v?asih
      53
    • samo bejbam
      23
    • nikoli
      36


Priporočene objave

:D

ne vem,zakva se ne štopa več.a ni to prov en fin način prevažanja? pa ker se folk večinoma voz sam v avtomobilih,jih čist nič ne košta če vzamejo še kšnga zravn...

mnenja.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vedno (sploh če sem v avtu sam in če štopa študent/dijak).....ker vem kako je če nimaš prevoza pa moraš nekako pridet nekam, še posebej v večernih urah (tisti iz ljubljane, ki imate LPP na par minut oz. max pol ure sploh ne veste kakšen je to luxuz :grim )

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ustavljam...načeloma...ker sem enkrat prvič ustavil in potem 12 km trpel zaradi smrada po alkoholu in cigaretah....če bi videl da je nuja(ponoči, pokvarjen avto, težave) pa bi ustavil...kot prevoz v sili...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če vidim d je normaln štopr/ka ustavim, sumljivim niti pomislim ne d bi se ustavu. Najrajš pupcam :grim :P Je pa k greš z LJ domu ob četrtkih tm en kup klape iz GO in zmrzujejo na bankini pa se ustavim in jih poberem, pol pa nej plačajo vsaj avtocesto, če že peljem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa k greš z LJ domu ob četrtkih tm en kup klape iz GO in zmrzujejo na bankini pa se ustavim in jih poberem, pol pa nej plačajo vsaj avtocesto, če že peljem :D

Če se prav spomnim, štoparjem, ki jim ustaviš, naj ne bi računal nič. :hmm:

Drugač pa jaz vstavim, če se le da. se tud sam spomnim, kako je to, ko štopaš štiri ure, pa te noben noče pobrat (pa nisi nič pijan, tud zakadu se ga nisi, pa zgledaš tud kolko-tolko). :huh:

Edinokrat, ko ne vstavlam, je , ko nism najboljše volje (kr potem bi me štopar po moje sam prosu po ene par km, da ga ven vržem), al pa ko se skup z mojo pupo peljeva, pa so ob poti kakšni gozdovi. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včasih ustavim včasih ne, za pomoč vsekakor, da le ni kak "čudne farbe" in pet otrok okoli :lol1: . se je že tudi zgodilo, da se nisem ustavu in mi je oseba, ki je štopala pokazala fak-of, nakar sem seveda ustavil, izstopil in odločno v živčno-podivjanem stilu osebi dopovedal, da če delam 200 metrov naprej od kjer je štopal mu pač ne bom ustavljal. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustavim samo na lokalni cesti proti domu, ker vem, da so avtobusne linije zreducirane do konca.

Na drugih cestah pa nikoli. Ker imam eno skupno lastnost z Alllo. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih sem zelo veliko preštopala, pa se vedno rekla da bom štoparjem ustavljala ko bom imela avto. No sedaj pa včasih ja, včasih ne, odvisno kam me pot vodi. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

načeloma ustavim, še posebej, če je ura 23 in toliko(in je najverjetneje oseba zamudila zadnji bus), pada dež, sneg, . čez dan, če imam čas in če grem npr v center LJ. ali v kako "civilizirano" destinacijo. če grem v kake rovte in 500m od štoparja naprej zavijem z glavne ceste mu ne ustavim. pa zaradi slabih izkušenj (ala TC) pa čudnim raje ne ustavljam. tudi sam sem bil parkrat naliman na stransko šipo, pa še mal sem jo odprl pri -6°C, da sem sploh lahko dihal.

vsakič ko slišim kako zgodbico o prometni nesreči in kasnejšem odškodninskem zahtevku štoparja (pač to se dogaja ke smo v demokraciji,ne? in je dobrota sirota) me mal mine pobirat štoparje, sam pol se pa spet čez čas zgodi, da se mi kak/a zasmili.

v času srednje šole sem tudi sam preštopal pol slovenije (par mesecev kar vsak dan 40+40km) in vem kako je 2uri stati in štopati, okol pa najprej poberejo bjond joškaste štoparke, ko ni nobenega več pa še tebe poberejo :cry:

poznam tudi tipa, ki v kolonici štoparjev pobira samo moške osebe, ker po njegovi filozofiji joški tako ali tako v parih minutah dobijo štop. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce so nujni primeri ustavim, drugace pa ustavim samo voznikom tovornjakov, ki parkirajo in gredo domov, zato ker kolikor sem jaz stopal so mi ustavli samo tovornjakarji, drugi ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

svoje cajte sem ustavljal vsem - ker sem pač tud jst v mladih letih preštopal kr neki - ma zdej pa lih ne vsem - so nekateri k hočjo kr s čikom v avto, pa dost je pijanih....če sem sam in je tist al tista k štopa kokr tolk normalen (pa se ne spuščat v debato kdo je sploh normalen..)ustavim in zapeljem-če je treba tud kakšen km več kokr grem sam, ker če jih pustim v naši vasi ni velik šans da kam prlezejo naprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če vidim da je pokvarjen avto in kdo stopa pol ja, pa se tu samo takrat ce ni kak sumljiv tip (se zgodilo 2x), drugac pa ne zenskam ne moskim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ogromno preštopal tako da sedaj, če se le da ustavim in jih poberem kolikor jih pač gre v avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tistim, ki jih poznam in izjemoma dekletom.

Torej, da ne bom prekratek. Nekateri (tudi dekleta)direktno iz pub-a na štop. Smrdijo kot ....(ne smem napisati po pravici). Zato je pač tako kot sem napisal zgoraj.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem, dokler se ni zgodilo - mojemu znancu in ne meni, hvala Bogu.

Ustavil je znanki, da jo popelje iz Lj. v Mengeš.

Trenutek nepazljivosti in na cesto nasut kup peska za posipanje ob poledici - nemarnost cestarjev.

Stojadin se je obrnil na streho i njegova znanka si je zlomila kolk in trajno šepa.

Tožba.

Znanec še danes plačuje.

Ko bodo štoparji zavarovani za primer nesreče in ne bo voznik odgovarja/plačal za njih v primeru nesreče, jih bom pa spet vozil, kot včasih, ko sem avto proti Primorski natlačil s štirimi štoparji in njihovo prtljago. Mogoče bo zavarovalnica izdelala kako izkaznico za štoparje.

Ja, ja,

saj vem ...

to = SF

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se je komu, ki pobira štoparke že zgodilo, da ga je ženska spolno napadla.... :hmm:

sam vprašam.... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se je komu, ki pobira štoparke že zgodilo, da ga je ženska spolno napadla.... :hmm:

sam vprašam.... :whistle:

nope. me je pa enkrat, ko sm iz LJ štopal, edn ded začel nekaj po nogi otipavat.

pa sm lepo izstopu, on pa se je dalje pelal z "one-eyed" vision. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ TC

To ravno ne, a tudi časi niso bili vedno taki kot sedaj. Ko sem mnogo let nazaj popravljal družinski proračun z akvizitiranjem sem na poti na primorsko v Dravljah pobral eno štoparko. Po nekaj besedah je ženska na vsak način hotela, da grem z njo v Trst po nakupih, potem pa....ni mi ravno razložila, kaj je mislila potem.

Sem se jo kar težko odkrižal. :blush:

Mine 15 let. Sploh se ne morem spomniti zakaj sem se je sploh hotel odkrižati :?

Sem pozabil napisati kakšno minico je imela :eek:

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ TC

To ravno ne, a tudi časi niso bili vedno taki kot sedaj. Ko sem mnogo let nazaj popravljal družinski proračun z akvizitiranjem sem na poti na primorsko v Dravljah pobral eno štoparko. Po nekaj besedah je ženska na vsak način hotela, da grem z njo v Trst po nakupih, potem pa....ni mi ravno razložila, kaj je mislila potem.

Sem se jo kar težko odkrižal.  :blush:

Mine 15 let. Sploh se ne morem spomniti zakaj sem se je sploh hotel odkrižati :?

Sem pozabil napisati kakšno minico je imela :eek:

LP Cvetoo.

Podobna izkušnja na poti v Portorož, ki pa se je povsem drugače končala s ponedeljkovo vrnitvijo v Ljubljano. Ostal pa je lep spomin na vroče hlačke, ki so ravno takrat prišle v modo.

:blush:

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem v anketi napisal, da ne pobiram štoparjev.

No, ni čisto res. V praksi jih ne, ker kadar sem s kišto, običajno poleg sedi Lady HHV. In takrat pobereva le kakšnega znanca ali soseda na poti domov.

Na motor pa itak ne smeš nobenega naložiti. Čeprav me je že imelo, da bi v kovček vrgel dodatno čelado pa kakšno fejst bejbiko ob cesti pobral. Včasih takšne vidiš, da je dobro da se še nisem po tleh skipal ob ogledovanju le teh. Kaj čte, star kozu, hropec po domače. .)

Sem pa pred leti, ko sem se še sam vozil domov s kišto (turnusno delo) ob vsemogočih urah, rešil kakšno/ga, ki mu/ji je avtobus ušel.

Imam pa lepe spomine na čase zlatega socializma, ko smo na štop raziskovali zahodnjaški gnili kapitalizem. Zanimive dogodivščine...

In najmanj en Cvetootovemu podoben spomin. Jaoooo kaj sem bil včasih tele. :kva2: Pa menda se mi to še sedaj občasno dogaja. .) :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno sem štopala v študentskih časih, sama ali pa v dvoje. Nikol kakšne večje pizdarije, razen enega pohotnega starca v kamionu, ki je po pomoti primil za moje koleno, namesto za menjalnik, pa je tisti trenutek dobil porcijo nazaj, ustavil in sem izstopila. Ko sem kupila avto sem na začetku vedno pobirala štoparje in štoparke, do neljubega dogodka, ko sta mi dve pijani najstnici skoraj pokozlat avto .... sedaj pobiram samo še štoparje :)

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In najmanj en Cvetootovemu podoben spomin. Jaoooo kaj sem bil včasih tele. :kva2:  Pa menda se mi to še sedaj občasno dogaja. .)  :lol1:

Kako se jaz strinjam s tabo.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!