Skoči na vsebino

Avtoštop


batzajla

Ali ustavljate štoparjem?  

121 članov je glasovalo

  1. 1.

    • vedno
      9
    • v?asih
      53
    • samo bejbam
      23
    • nikoli
      36


Priporočene objave

vsi egoisti, ki ne ustavljate ker ste taki carji, da se hočete vozit sami pa se kar lepo sami vozite naprej in ne jamrajte če se vam bo kdaj pokvarila avto pa vas noben ne bo pobral. že tako ali tako manjka kulture na cesti in vi ste del tistih, ki je nimate! :angry:  :BUA:  :SS

mogoče smo pa res egoisti, ampak tistih parkrat, ko sem iz štajerskega konca potovala v kp (sicer sem bolj okoliška) ga ni bilo denaja za katerga bi pobrala štoparja, ker je bil ta mir in užitek svobode in samote v avtu že vreden pol dopusta... tak, da... j***š... konec koncev pa sem si sama kupla avto, plačujem registracijo itd... pol pa sem že lahko malo egoistična.. :devil:

če pa vidim, da je kdo v težavah.... to je pa druga pesem...

lp alena

Popravljeno . Popravil alena_bmw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bah eni ste tud...okej,to da te lahko stoži,še nekak razumem.ampak toži te lahko vsakdo,k se vanga zakantaš. pa to,da ne upaš štopat zato,ker lahko pride do nesreče...jah,kolk ljudi se pa ubije na cesti,čeprav ne štopajo? ne vem no,s temi stvarmi se ni preveč za obremenjevat (mogoč bom pol,ko bom mel kšno slabo izkušnjo,drugač govoru) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz v avtu sopotnika nimam nič zavarovanega (AO+) ...

A ni AO+ za šoferja :? ....kolkor jaz vem so potniki že pod obvezno :hmm: (če me spomin ne vara je kolega, ki je imel nesrečo in punco na sovoznikovem sedežu ostal praznih rok, punca pa je pobrala nekaj odškodnine - revca se je udarila v koleno - nič hujšega hvala "onemu").

Sicer pa se oproščam za :topic:

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

been there, seen that.....

tud meni se je to nenormalno dostkrat dogajalo - to je res prava jeba.  :SS  sm si menda ob takih sitacijah edinkrat v življenju želel, da bi bil ženska.  :rolleyes:

No saj to pa ni tako težko,ne. Malo obleke v stilu in koketiranja, se bo že našel pravi. :lol1: :lol1: :lol1:

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

he he :devil: torej pervy avtoštop bonton:

dosti sem štopal in doživel dosti dobrih in zanimivih stvari, nobenih slabih, direktno me še nobena ni spravila k njej v posteljo ali gozd, sem pa dobil kakšno telefonsko.

PERVY, a to pomeni, da si imel vedno zadnjo besedo: *no pa dajva* :P

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če pa vidim, da je kdo v težavah.... to je pa druga pesem...

lp alena

:yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz štoparjev več ne pobiram, predvsem dolgolasih blontnih štopark v mini krilih več ne. Sem imel slabo izkušnjo z eno štoparko, ko sem bil na poti iz morja.

Stala je ob cesti z dvignjenim palcem, noge rahlo razkoračene, tako da ji je sonce sijalo skozi njeno prosojno mini krilo. Seveda sem ustavil, da reva ne bi trpela na tistem vročem poletnem soncu. Ko je vstopila v avto me je vprašala, če me ne moti, da ima mokro majčko, da je pač vroče in da se malo ohladi, če si pred štopom majčko zmoči. Da bi bila dečva res ohlajena, se mi ni zdelo, je pa imela mokra majčka druge očitne rezultate. Povedala mi je, da gre domov s popoldanskega kopanja, da ji je prijalo se malo osvežit in poležavat na soncu. "Kako lepooooo", sem ji odvrnil. Po nekaj kilometrih me je vprašala, če me moti, če bi si rada slekla mokre kopalke. Preden sem kapiral, kaj me je sploh vprašala, sem ji rekel, da seveda lahko. Pa je začela, jaz pa sem zafarbal kot nuna v swingerklubu. Seveda sem đentlmen in sem gledal vstran, ampak je ustvarla takšno pozo, da je imela rit na armaturki in če nisem hotel zapeljat s ceste sem moral gledat. Potem pa je vzela brisačo in se začela brisat tam od spodaj in je brisala in brisala in brisala..... , potem pa še malo zagodrnjala. Vprašal sem jo, če ji je mogoče od ovinkov slabo. Debelo me je pogledala, zelo debelo. Naslednjih 10 km sem ves čas vozil v drugi prestavi. Mi je hotla nekaj na uho povedat, pri tem pa zlezla name, da sem se ji umaknil levo na vrata, seveda nisem več dosegel menjalnika. Komaj sem vozil.

V Spodnjih Seksačah je izstopla. Malo me je jezno pogledala in mi vrgla jurja v avto in siknila:"Kurca si kupi!" Kaj je mislila s tem?

lp DTW :)

hehehehehe :devil: sanjajtesanjajtepress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uau....a story teller....škoda da nisi to včeraj zvečer napisal :( -bi imel lepo zgodbico za lahkonoč :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem neki časa kr dosti štopala, ..... vedno sem gledala, kakšni ljudje so za volanom.... če sem morda videla, da je bolj čuden, raje nisem štopala.....

Enkrat pa mi je ustavil na pogled ''normalen'' moški. Takoj ko je izpeljal me je vprašal, če bi me motilo, če si ga zdrka.... najprej sem bila prepričana, da sem ga narobe razumela, ko pa me je še enkrat vprašal, sem ga prosila, da me izpusti iz avta - in HVALA BOGU mi je ustavil avto.

Starši so mi takoj kupili mobi in mami mi je zrihtala solzilec. Amapk pol itak nisem več štopala.

Sedaj tudi ustavim ne, razen če štoparja poznam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No saj to pa ni tako težko,ne. Malo obleke v stilu in koketiranja, se bo že našel pravi.  :lol1:  :lol1:  :lol1:

LP Cvetoo.

hehehe.... pri moji stopnji poraščenosti bi tud to blo hopeless. :grim

:topic: P.s.: Za vso žensko bralstvo foruma - tako hudo pa spet ni. Nism noben fredi miler. Sam to pravim, da ženska ne bi mogle kar tko bit s to stopnjo poraščenosti. sm pa drugač čisto simpatičen fant, nekadilec, nealkoholik, rad hodim na izlete v naravo, rad bi si ustvaril družino, rad imam domače živali, pa želim si mir na zemlji... :lol1:

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eeeeeh cyc, pa saj nismo v south central LA...a misliš da ti bosta dva debela homeboya v avto not skočla pa te čez koleno dala?  :lol:

Jaa, sej je res, itak je tako da v 99% primerih ko vidim štoparja/ko niti slučajno nisem namenjen tako daleč, pač pa samo na drugi konec LJ, kot rečeno ... Dostikrat sem pa enostavno prehitro mimo da bi uspel ocenit ali gre za normalno osebo ali ne :afro1:

No ja ... po navadi je tako, da me val dobrote napade ravno takrat, ko sem samo v BTC namenjen, one table MB & MS pa ... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, kako je pa s tem zavarovanjem, v bistvu mi ni jasno, štopar ni nič drugega kot potnik, ti pa so zavarovani že z obveznim zavaerovanjem? Zakaj torej lahko zaideš v težave? :hmm:

Jasno mi je da če se izkaže, da si vozil pijan, potem se tako ali tako tvoja lastna zavarovalnica nadte spravi ... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

halo  :eek:  da ne bi ustavljal štoparjem ??  :kva2:

ne vidim razloga !

kaj pa štoparKAM? :rolleyes:

sicer pa ti kar ne ustavlaj. boš ti tud enkrat na cesti s pokvarjeno kišto obstal pa s praznim mobitelom. bi te rad vidu kaj boš pol naredu pa kako si boš želel, da bi ti kdo ustavu. :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sm samo enkrat štopala in nikol več, že zelo zeloooo dolgo je tega, k so bli še fičkoti. No s prjatlco sva se vračale domov, k nama ustavi fičko z 5 fanti, ker je kolegica poznala dva od petih sva prisedle (še zdej mi ni jasn kako sva se not zgužvale :? ). Vglavnem, kreten od šoferja, je bil za v polje, un bogi fičo, lih tok da se ni razpadu, vozu je po cesti ob cesti, še psa k je hodu ob cesti na nasprotnem pasu, je skor povozu,... :slap: sm misnla da nebom prišla živa do cilja....

od takrat nikoli več ne štopam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa štoparKAM?  :rolleyes:

sicer pa ti kar ne ustavlaj. boš ti tud enkrat na cesti s pokvarjeno kišto obstal pa s praznim mobitelom. bi te rad vidu kaj boš pol naredu pa kako si boš želel, da bi ti kdo ustavu.  :glare:

haloooo ! pir & špricar rulz !!! :fredy:

a malo prehitro bereš, ker prehitro pisal nisem ! .)

ponavljam in povdarjam: ne vidim razloga, zakaj ne bi ustavljal štoparjem ( moškim in ženskim subjektom oz. objektom )

pa še : tako kot voznik ki ima možnost ustaviti štoparju ali ne , tako ima slednji tudi izbiro prisesti ali ne ! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štopala velikokrat še prej ko nisem imela izpita in svojega avta... Sama ali pa skupaj z frendico. Nikoli se mi ni zgodilo nič čudnega oz. nikoli ni bilo kakšnih nemoralnih ponud.... Sedaj ustavim štoparju, če ga poznam ali če nimam glih psa na zadnjem zicu (predvidevam da ga ni junaka, ki bi se z veseljem usedel v avto, v katerem je doberman na zadnjem zicu :grim ). Itak jih pa na moji relaciji niti ni (AC LJ- IVANČNA)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haloooo ! pir & špricar rulz !!!  :fredy:

...

pa še : tako kot voznik ki ima možnost ustaviti štoparju ali ne , tako ima slednji tudi izbiro prisesti ali ne !  B)

hehe pir res sede.

glede izbire vstopa ali ne-vstopa pa se je meni tudi že zgodillo,da sm vstavu eni bejbiki (pozor! bla je edina, ki je štopala, drugač bi ziher dedu vstavu al pa tistemu, ki prvi stoji). no in pol pogleda bejba najprej avto, pa malo not po avtu, se namrdne in prjavi, da bo rajši kakega drugega počakala. :eek:

aaargh! :angry2: bi jo kar po ritki našeškal, smrklo! :grrr

ampak zaradi tega nism nehal vstavlat drugim. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

berem in berem in berem in vidim različne kategorije:

1. tiste, ki redno ustavljamo

2. tiste, ki so previdni ampak vseeno tu in tam ustavijo (OK pri ženskah še razumem)

3. tiste, ki ne več zaradi slabih izkušenj (DTW :devil: :lol: ) kar tudi nekako razumem čeprav je to preveliko posploševanje, saj je to po izkušnjah nas, ki smo dosti štopali in štoparje pobiramo, prej izjema kot pravilo in majhen 1% štoparjev.

4. tiste, ki ne pobirajo ker se bojijo tožb

5. tiste, ki ne pobirajo ker hočejo mir v SVOJEM avtu, ki so si ga sami kupili (vauuu frajeri :BUA: )

samo v premislek in ne rabim nobenih obrazložitev:

skupini 4. - ali kdaj koga peljete na motorju? vas ni strah tožbe glede na to da se na motorju DOSTI prej kaj zgodi? ste prepričani da vas prijatelji/-ce (znanci ali neznanci), ki jih peljete nebi tožili v primeru nesreče (tudi če imate zavarovanje je lahko zraven še civilna tožba)?

skupini 5. - če nimate svojega motorja ali se kdaj peljete s kom ali poprosite koga da vas pelje? boste brez zamere sprejeli obrazložitev, da je to MOJ motor, ki sem si ga SAM kupil in hočem imet na njem mir?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4. nikoli in nikdar

5. brez zamere

...................................

tistih odločitev, katere sprejmem sam in jih izvajam

ne oporekam drugim

@ MrP

vse kaže, kot da misliš, da tisti, ki ne pobiramo štoparjev ne delamo prav ... pa se

motiš

o tem pač vsak po svoje odloča na podlagi lastnih izkušenj in tvoj način gledanja na nas, ki tega ne delamo ni ok ... (nehi s podlimi psihoprovokacijami ;) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi dodal da naj že nehate enačiti štoparje s tistimi ki jim crkne avto, tovornjak, kamela crkne,.... štopar je oseba brez prevoza (iz takšnih in drugačnih razlogov) ki si želi brezplačnega prevoza, tisti drugi pa so ljudje v težavah/nesreči in če bi še tem odklonili pomoč potem res niste vredni pol kureca; tko da se nehite ven vlečt da tistemu ki mu avto crkne itak ustavte (mislim žalostno bi blo če mu nebi) - tu pa govorimo o štoparjih

....po drugi strani pa tut kapo dol tistim ki pijani štopajo, saj jih kar nekaj poznam ki to delajo zato da jim ni treba pijanim za volan (posredno se da tudi tako vplivat na varnost na naših cestah), ampak razumem da si nihče ne želi pokozlanega avta in modela ki zaudarja kot tifus na sedežu poleg vas, poleg tega pa plačaš kazen tudi če je sovoznik nabasan!!

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kakor me prime pa če je glih fajn mesto da se varno ustaviš,se je pa tud že zgodilo da je gdo štopal pa ni blo kje ustavt tisti trenutek,pa sem odpeljala naprej pol pa me je vest pekla pa sem šla obrnit in nazaj pobrat.

na ta način sem ravno učeraj pobrala sodelavko ki je mislila jit na bus

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ MrP

vse kaže, kot da misliš, da tisti, ki ne pobiramo štoparjev ne delamo prav  ... pa se

motiš

o tem pač vsak po svoje odloča na podlagi lastnih izkušenj in tvoj način gledanja na nas, ki tega ne delamo ni ok ... (nehi s podlimi psihoprovokacijami  ;)  )

odločati na podlagi (slabih) izkušenj je eno, reči NIKOLI (brez slabih izkušenj) je drugo! če dodaš k temu še arogante izjave MOJ avto, MOJ denar, MOJ mir,......... pa si mi stopil na žulj :angry2: (saj nisi ti tega pisal ampak tisti ki so).

predobro se spomnim kako me je ubijalo sonce, pral dež ali kako me je zeblo in kako so se mi takšne arogantne pizde (včasih še z nasmeškom na ustih) ponosno peljale mimo v popolnoma praznih avtih (pa ne da bi ravno bili v 20 mio sit limuzinah).

a je tak problem čisto normalnemu najstniku, ki NE smrdi, NI umazan ali pokozlan in tudi drugače ne zgleda kot kak psiho, odstopiti en prazen sedež (od 4-ih) in pokazati malo dobre volje? saj noben ne sili v pogovor z šoferjem če ta nakaže da mu ni do pogovora in je nasploh večina štoparjev (po mojih izkušnjah) prej preveč zadržana in tiha kot vsijliva.

je že res, nekdo, ki ni štopal ne pozna tega koliko ti pomeni, da ti nekdo ustavi, ampak po drugi strani pa tudi tisti, ki ne pobirate nikoli ne boste zvedeli koliko dobrih in zanimivih ljudi spoznaš na ta način, koliko zgodbic, pripovedi o različnih krajih (štoparji dosti potujejo),....itd zamudiš.

vsak naj z SVOJIM avtom počne kar hoče, a pri polnih ustih o pomoči manj priviligiranim (bogatim) lahko kakšni osebi tudi na ta način prišparate kak tolar, vas pa to ne stane nič.

PS: jur ne leti vse to direktno nate, da ne boš vzel osebno

PSS: podle psihoprovokacije - as long as I shall live :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa se še jst oglasim...

Jst sm štopala enih 6 let aktivno na dost relacijah in sm slišala tolko zgodb od unih k pobirajo al ne pobirajo (če sm bla slučajno izjema k so jo pobrali) in od štoparjev... Torej jst osebno štoparje pobiram, ampak ne lih ful pa redno (k tud jih ne vidim tolko k se ne vozim tolko) ... če je dan, pa če mam dobr občutk... ne vem... sama, mlada punca v avtu... ne vem... vseeno sm že dosti zgodb slišala tudi od unih k pobirajo - od ukradenih stvari, do porezanih avtov, sedežev in ne vem kaj vse ne... pa me je kdaj malo strah tvegat... kdaj si pač upam, k pomislm da sm jst tud ful dolgo štopala in vem da sm bla jezna na une k delajo kažin po avtih, ker je pol nam štoparjem manj ljudi ustavljalo, ampak... kaj jst vem... itak je vse rizik! :) Lahko je človek k zmrzuje in nima dnarja in bi čim prej domov rad pršu, lahko pa je nekdo k upa da bo dnarnca pa telefon na čimbolj dostopnem mestu... :(

Drgač sm pa sam 2x mela malo čudne izkušnje... hvala bogu nč hujšega...

Mi je pa še vedno neki žow... k vem ko sm fante gledala k so tam stali že pou ure, jst pa lih pršla pa dobila štop... (magari sm vedno voznika vprašala, če gre lahko še kak fant z mano če sm vidla da gre v isto smer... ) sam mi jih je blo žow... sam jst pa tud danes fantu se mal bolj bojim ustavit... ne vem zakaj... don't shoot me... mogoče so krive zgodbe k sm jih slišala, čeprow sm tud že od žensk iste zgodbe slišala...

Stric Pervy, ti se boš zavzel za pravice vidm, pomagi da se znebim straha! :) Čeprow ku sm rekla prej... vse je vedno tveganje...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!