Skoči na vsebino

Luknje v novem zakonu


pirrulz

Priporočene objave

Morgen.

Tukaj naj se naj na enem mestu zbirajo nasveti in izumi, debate, kako se zavarovati pred radarji, kje iskati luknje v zakonu, skratka, vse, kar lahko pripomore, da res ne bo treba nonstop na števc gledat, al se slučajno pelješ ušivih 10 km preveč.

Pozor: to ni tema, v kateri bi zagovarjali divjanje! Ker pa vsi vemo, da na "ropotajočem dvokolesniku" (poimenovanje by Žlender) lahko zelo hitro presežeš omejitev (še posebej izven naselja, a ne?), kazni so pa gromozanske, so pač taki nasveti dobrodošli.

pa ne se angelčke delat, da boste pa zdaj čisto vedno po omejitvah vozli, ker vsi vemo, da to ni res.

torej, kakor hitro se komu kaj posveti, naj prijavi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z velikim veseljem bom spremljat to temo, samo se bojim da se bolj malo komu kaj pametnega posvetlo, kako se izognt vsemu, kar sleduje......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.trening, da se ne pelješ več kot 5 na uro čez omejitev <_<

2.blokade v motorjih, da ne grejo več kot 90km/h :SS

3.prodaja vseh osebnih prevoznih sredstev in uporaba javnega prevoza ali lastnih nog :whistle:

4.kot skrajnost, razbiti ali odstraniti vse stacionarne radarje in vsesplošna partizanska vojna proti policijskim patruljam. :krneki: :krneki:

5.nič od naštetega :rolleyes:

6.sprejet dejstvo, da bomo pač včasih morali plačat kazen zaradi neprevidnosti in pozabljivosti, splošnih dveh lastnosti, ki so popolnoma človeške, iz tega so seveda izvzeti policisti, tudi kadar kršijo lastne predpise saj niso ljudje kot mi.... O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ GorazdH: danke. tell me something I don't know.

Okej, eno zaresno vprašanje: pri laserskih pištolah je znano dejstvo, da se mora žarek odbiti od ravne površine, da se lahko "vrne" nazaj k pištoli ter ga ta zajame, odmeri brzino in te potem modri štrafajo . (Na avtih baje merijo v predel reg. tablice in "štosštange")

Vprašanje je naslednje: glede na to, da s prednje strani motorna kolesa imajo malo ali skoraj nič ravnih površin (in so nasplošno manjša od avtov itd.) ter se potemtakem laserski žarek ne odbije pravilno, kolikšna je verjetnost, da te lahko "spečejo" s pištolo? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ GorazdH: danke. tell me something I don't know.

Okej, eno zaresno vprašanje: pri laserskih pištolah je znano dejstvo, da se mora žarek odbiti od ravne površine, da se lahko "vrne" nazaj k pištoli ter ga ta zajame, odmeri brzino in te potem modri štrafajo . (Na avtih baje merijo v predel reg. tablice in "štosštange")

Vprašanje je naslednje: glede na to, da s prednje strani motorna kolesa imajo malo ali skoraj nič ravnih površin (in so nasplošno manjša od avtov itd.) ter se potemtakem laserski žarek ne odbije pravilno, kolikšna je verjetnost, da te lahko "spečejo" s pištolo?  :hmm:

to je bilo nekoč res - ne vem pa ali so naši že zamenjali stare za nove s katerimi ni več podobnih težav

možno je pa tudi, da namenoma širijo desinformacije

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene zanima kako je s tem odbijanjem žarkov ali je možnost, da te ne more ujeti na radar, če imaš tablico pritrjeno pod kotom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Površina registrske tablice ali pa prednje luči ni tako ravna, da bi se vsi žarki odbijali pod kotom, ki ga določa naklon le-teh. Zagotovo se del žarkov vseeno vrne nazaj do pištole, ki na podlagi tega izmeri hitrost. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje sem slišal da motoriste merijo v čelado glede na to da so le te ovalne, se vsaj del žarkov odbije nazaj.

Pa še to na Alfi 147 je tablica pod kotom. Preverjeno te lahko dobijo z laserjem :D

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je bilo nekoč res - ne vem pa ali so naši že zamenjali stare za nove s katerimi ni več podobnih težav

možno je pa tudi, da namenoma širijo desinformacije

:krneki:

meni se je velikokrat zgodilo da me niso zadeli, zdej ne vem kako to deluje... kakršenkoli žarek se mora odbiti od ravne površine...

ej, kaj pa kar se tiče ustavljanja na avtobusnih postajah??? kot sem slišal naj ne bi tam kontrolirali prometa, lahko samo nekoga zaustavijo če ogroža promet in to naj se ne bi zadrževali tam več kot 10 minut.... kako je s tem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena ideja mi je šinila v glavo in sicer; v primeru, da se pripelješ mimo policista, ki te je želel ustaviti, ker si se seveda malenkost prehitro pripeljal mu ti po domače povedano spi*diš, nato pa kakor hitro moreš obrneš in lepo kulturno pelješ nazaj, seveda te žandar ustavi, ker te verjetno prepozna, ti pa se narediš francoza in rečeš uf kako je en pridivjal nasproti, so pa res norci na cestah. O:-) O:-)

Mislim da bi bil modri človek kr en mal zmeden. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ben ker ste vsi pri tem kako se kak žarek odbija in podobne traparije, edino bi pomagalo, da imaš obleko, čeladoin motor prekrit z materialom ki razprši laserski žarek... evo. zej si pa nabavte F-117 al B-2. <_<

al pa pokličte 555-3456789-9876543 in prašajte po kapitanu Kirku na ladji Enterprise...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat sem imel priložnost pogledat skozi "nišan" pri pištoli, in povem vam, da je tam umetnost, če zadaneš avto, ne pa, da boš še tablico ciljal. Čisto natančno: stali smo na Zaloški cesti v Ljubljani, nekje približno vzporedno s toplarno, in "streljali" na avtomobile, ki so nam prihajali nasproti v dveh pasovih, cca 200-400 m daleč. Zelo zelo težko sem razločil, ali sem zadel levi, ali desni avto...Tko da tole za tablice je zelo iz trte zvito. Razen, če nimajo zdaj kake novejše pištole...

Je pa res, da če se nazaj ne odbije zadostna količina žarkov, pištola meritev ne zazna.

To je samo moja izkušnja. Pa sej je sigurno kak policaj med nami, pa naj nam iz prve roke pove...

Uf, tole je pa že fejst :topic: . Sory.

Žaba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ben ker ste vsi pri tem kako se kak žarek odbija in podobne traparije, edino bi pomagalo, da imaš obleko, čeladoin  motor prekrit z materialom ki razprši laserski žarek... evo. zej si pa nabavte F-117 al B-2.  <_<

al pa pokličte 555-3456789-9876543 in prašajte po kapitanu Kirku na ladji Enterprise...

Tudi to ne bi bilo slabo, če kdo pri nas pogrunta kej takega bi pomojem kr orng služil. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

120.000 sit plačaš v tem primeru:

"Če imate pri sebi ali na vozilu naprave, s katerimi bi lahko preprečili ali motili delovanje merilnih ali drugih naprav policistov "

kaj je zdaj vse to?? A to ko majo eni tablce na ketnah al na tečajih (o tem je že blo na forumu nekaj govora) se mende tud noter šteje :hmm: A ne?

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje se tudi to šteje.. Tudi jaz že nekaj časa tuhtam, kako nardit s tablico nekaj, da bi se lahko skrila ali kaj podobnega, vendar sem iz dneva v dan manj naklonjen tej ideji.. Dvomim, da je vredno vseh zgubljenih živcev in problemov, ki bi jih imel zaradi tega z modrimi :hmm: . Vendar po drugi strani, bi se lahko nekdo z npr. hard enduro zgovarjal, da ima tablico ki se mu dvigne pod blatnik z namenom, da se lahko vozi po kros progi in s tem prepreči, da bi mu jo leteče kamenje in blato odtrgalo.. Je kakšen zakon proti temu? Me prav zanima če bi modri nasedli :grrr :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snop žarkov je pri merjenju na 400 metrov premera 1 meter. Potreben je odboj 2 žarkov za izračun hitrosti. Z vsakim streljanjem pošlje zaporedno kar precejšnje število žarkov,tako da je uspeh merjenja motorista 99%. Edino kar lahko storite je da zahtevate od policista dokaz o usposobljenosti uporabe radarja(če ga nima je meritev neveljavna) in potrdilo o a-testu naprave. Seveda bo potrebna pritožba.

Varjanta je tud,da lepo oddrvite mimo policista in ko dobite cez določen čas domov povabilo k sodniku za prekrške,enostavno podate pritožbo in napišete da ste tistega dne motor posodili nekemu Bajraktari Husotu in bosne.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snop žarkov je pri merjenju na 400 metrov premera 1 meter. Potreben je odboj 2 žarkov za izračun hitrosti. Z vsakim streljanjem pošlje zaporedno kar precejšnje število žarkov,tako da je uspeh merjenja motorista 99%.  Edino kar lahko storite je da zahtevate od policista dokaz o usposobljenosti uporabe radarja(če ga nima je meritev neveljavna) in potrdilo o a-testu naprave. Seveda bo potrebna pritožba.

Varjanta je tud,da lepo oddrvite mimo policista in ko dobite cez določen čas domov povabilo k sodniku za prekrške,enostavno podate pritožbo in napišete da ste tistega dne motor posodili nekemu Bajraktari Husotu in bosne.

LP

ja s tem da imaš od tega Husota overjen podpis da je on resnično vozu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj ni bilo potrebno dokazovanje z overjenim podpisom da je vozu nekdo drug. Ne vem pa kako bo po novem. Mislim pa da če prodajaš svoj rabljen motor in pride kupec ki bi rad motor seveda malo zapeljal in pade na radar,da ti ni treba vsakega potencialnega kupca vlečt do notarja ,da overi podpis s katerim potrjuje da bo peljal tvoj motor. Ne vem no,mogoče se motim. Bo praksa pokazala svoje:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat sem imel priložnost pogledat skozi "nišan" pri pištoli, in povem vam, da je tam umetnost, če zadaneš avto, ne pa, da boš še tablico ciljal.  Čisto natančno: stali smo na Zaloški cesti v Ljubljani, nekje približno vzporedno s toplarno, in "streljali" na avtomobile, ki so nam prihajali nasproti v dveh pasovih, cca 200-400 m daleč. Zelo zelo težko sem razločil, ali sem zadel levi, ali desni avto...Tko da tole za tablice je zelo iz trte zvito. Razen, če nimajo zdaj kake novejše pištole...

Je pa res, da če se nazaj ne odbije zadostna količina žarkov,  pištola meritev ne zazna.

To je samo moja izkušnja. Pa sej je sigurno kak policaj med nami, pa naj nam iz prve roke pove...

Uf, tole je pa že fejst  :topic:  . Sory.

Žaba

Kaj pa v primeru da ko zagledaš policaje in veš da voziš prehitro začneš cik-cak vozit po svojem voznem pasu....za izgovor lahko rečeš da si se izogibal kamnu, smetem,... na cesti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vsakim streljanjem pošlje zaporedno kar precejšnje število žarkov,tako da je uspeh merjenja motorista 99%.

No jaz pa vem iz prakse da ni čisto tako.Zelo dostikrat sem bil na nišanu z preveliko hitrostjo pa niič od tega.Samo enkrat me je lahko naciljal in izmeril pa še takrat je bila zelo zelo dolga ravnina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vsakim streljanjem pošlje zaporedno kar precejšnje število žarkov,tako da je uspeh merjenja motorista 99%.

No jaz pa vem iz prakse da ni čisto tako.Zelo dostikrat sem bil na nišanu z preveliko hitrostjo pa niič od tega.Samo enkrat me je lahko naciljal in izmeril pa še takrat je bila zelo zelo dolga ravnina.

Najdi tega palicaja in mu povej da naj gre parkirnino rajš pobirat :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena ideja (čeprav nisem ravno pristaš vožnje brez tablc oz. pomembneje vožnje brez registracije+zavarovanja pa vseeno v sili tudi hudič muhe papa, je rekla babica):

sem s pridom že parkrat izkoristil podobno varianto z lučjo, ki ni delala:

voziš brez tablce

obrazložitev:

ker majo motorji sam zadi tablce ne moreš vedeti ali ti je odpadla (na zadnji prevoženi luknji, kuclčku, bankini, ko je zatreslo cel motor). Kaznovan si pa (po mojem skromnem vedenju in brez preverjanja točnega člena) lahko samo če si kaj naredil namenoma, zavestno ali iz malomarnosti. izgubljena tablca ne spada v nobeno kategorijo.

pomaga pri stacionarcih, če te pa mobilci dobijo, moraš pač "nemudoma prijaviti izgubljeno registrsko tablico". nova tablca še vedno stane manj kot 100.000 al pa 30.000 kazni za prekoračeno hitrost.

kot pravim-pri pregoreni luči podnevi ta izgovor pomaga (oz. je do 1.1.2005 pomagalo, kako je pa zdaj pa ne vem)

mnenja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... iz tega so seveda izvzeti policisti, tudi kadar kršijo lastne predpise saj niso ljudje kot mi.... O:-)

Ce bi gledal oddajo trenja (o novem zakonu) bi dojel, da si niso policisti izmislili zakona, oni ga samo izvajajo kar je njihova sluzba in dolznost. Torej, bentit cez cloveka, ki opravlja svojo sluzbo (cetudi se mu zdi nov zakon precej neucinkovit - kar je povedal nacelnik uniformiranih policajev na televiziji) je v tej luci precej abotno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje se tudi to šteje.. Tudi jaz že nekaj časa tuhtam, kako nardit s tablico nekaj, da bi se lahko skrila ali kaj podobnega, vendar sem iz dneva v dan manj naklonjen tej ideji.. Dvomim, da je vredno vseh zgubljenih živcev in problemov, ki bi jih imel zaradi tega z modrimi :hmm: . Vendar po drugi strani, bi se lahko nekdo z npr. hard enduro zgovarjal, da ima tablico ki se mu dvigne pod blatnik z namenom, da se lahko vozi po kros progi in s tem prepreči, da bi mu jo leteče kamenje in blato odtrgalo.. Je kakšen zakon proti temu? Me prav zanima če bi modri nasedli :grrr  :)

Jaz bi pa novopečenim voznikom cestnih motorjev predlagal, da naj za začetek malo bolj počasi vozijo, pa nekaj izkušenj naberejo! Ker nekomu, ki še nima veliko kilometrov ne bi predlagal bežanja pred policaji :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj tablica ki se skrije ponavadi ni namenjena bežanju pred policaji. Njen glavni namen je preprečiti nepričakovano pošto v obliki slike in položnice. Npr. proti morju, kjer po ravninah 90% motoristov pelje več kot 90km/h pač dvigneš tablico in si brez skrbi, da te bo pofotkala kakšna kanta za smeti ali kaj podobnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!