Skoči na vsebino

Luknje v novem zakonu


pirrulz

Priporočene objave

In policajev (tistih na cesti) ne štejem med "zlobne" ampak med tiste, ki morajo izpolniti dnevno normo. In kot vsi si tudi oni iščejo najlažje načine za zadovoljitev svojih šefov. Z "varnostjo" pa nima ravno velike zveze.

ok, predam se - 1 kilometer izven naselja oz. stran od tistih 3 hiš je pa ja dovoljeno voziti 150 km/h ... saj nikogar ne motimo, kajneda? zakaj bi se držali omejitve. al ipatudi - zakaj bi upoštevali postavljen znak za omejitev 50 km/h. ziher je tam čist obrezveze ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene neki zanima. V petek, no ubistvu je bla že sobota, sva jaz in kolega hodila domov, malo že pod vplivom alkohola. Pa tko kr ena dva ustavta pa pravta naj prideva do njih. Ok sem mislu spet se bo kdo zajebavov, ampak ajde bom sodelovav. Pa en neki začko pokaže in prav da sta policaja. Ja kr tko bom jst komu verjev da je policaj, kaj pa jst vem kako značka zgleda. In uprašta kaj tle počneva. Seveda povem da hodiva domov. Potem zelo neprijazno zahtevata osebne dokumente. In sem jim reku da jst sem mladoleten(še en mesec:) in da jim nič ne pokažem brez prisotnosti mojih staršov. Pa je kr neki začev težit da je nekdo tle kadiv travo, pa sem mu lepo povedu da midva nisva. Pol sem mev pa že počas tega dost, k ni bla glih to tolk dobra fora. Pa kr neki naj sprazneva žepe, če ne jih bojo oni. Pa je mev kolega rizle v žepu, ampak to je pa tud vse. Jst sem mu povedu da jst ne mislem nč nardit brez prisotnosti staršev. Pol me pa uklene v lisice in to zlo natesno, se mi še zdej pozna. In me odpeleta na policijsko postajo. Ko smo bli že tm in ko sta me dala v neko sobo, pol sem mal začev verjet da sta pa mogoče res policaja. Sam ne more se tko policaj obnašat do nekoga, kr neki naju je z "napuhanci" zmerjov pa to. Pa še kr neki je teživ da mi bojo hišio preiskal, ko da sem tm taveč kriminalc, a nisva z kolegom čist nč naredla. Ok pjana sva bla to je pa tud vse. Pol so še mene preizkal in vse kr so našel je blo en kp plonkcev v ruzaku pa enbalaža od 6pack bantitov, pa moj pasuš. Tko da so pol mamo poklical in me je pol ona domov odpelala, jst sem jim pa povedov da je bla to ena velka zguba časa.

Mene zanima, če je kaki odvetnik tle, če je to blo vse po pravilih. K kokr jst vem te ne smejo kr odpelat če si mladoleten. Da ne govorim da sta se res obnašala ko da sm neki tahud kriminalc tm, sam zato ker sem jim ugovarjov, sam čakte mav pa vi vrjemte kr enmu k vam bo značko pokazov da je policaj. K zgeldala sigurno nista nč tko, avto je biv pa tud čist navaden,nč posebna registracija al pa kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem začel prebirat tole temo sm mislu da bo kaj zanimivega :BUA: pol sem ostal pa malo neprijetno presenečen :hmm: ben ja sej človek v jezi marsikej blekne :grim ma sem hotu samo tole reči,sem pred časom govoru z enim policajem in je sam priznal,da je en kup členu u tem novem zakonu brez veze.Sej kao da bojo z njim umirili divjake je reku ma pole pa itak da ulovijo in zajebejo take ki so še najmanj nevarni na cesti.Sej da je sistem čist preprost;policaj jebe folk,če ne šef jebe policaja-ugani kaj zbere policaj? :devil:

PS:ma pole je priznal,da so med njimi tudi taki,ki u tem uživajo :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če imaš podobne izkušnje, ti moram reči, da te res razumem in da vem, skozi kakšne stvari si moral iti.

Če pa jih nimaš ...

imam - res imam

:cry:

- 12letna hčerka od sestrične, ki mi je bila skoraj kot hči, ker je bila istih let kot sinova + štirje drugi mlajši otroci ... pijančev avto dobosedno iz neba padel na njih, ker ga je vrglo s ceste in jih zmečkal - vozniku nič

- najboljši prijatelj, bobnar v ansamblu, šel v Trst kupit nove bobne - cel ansambel mrtev (5 mladih) zaradi pijanega kamionarja - vozniku nič ... najbolj pošastno, da njihova zadnja neobjavljena pesem napisana 10 dni pred nesrečo, govori le o smrti in grobovih

- najboljši družinski prijatelji z otrokoma istih let kot moja sinova - kompletna družina - 4 mrtvi zaradi pijanca

če bi jaz pisal zakonodajo,

- bi pijanemu vozniku, ki ne povzroči nesreče zaplenil avto in doživljenjsko prepovedal voziti vsa vozila

- tistega, ki pa pijan povzroči nesrečo pa obsodil za namerni uboj po veljavnem zakonu

sorry za prejšnje nakladanje

:(

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, dragi prijatelji, kar veliko med nami mi deluje, so usmerjeni v plave vode oziroma se sučejo v krogu modrih ljudi, ki še zdaleč niso modri ampak bi radi na cesti bli modri, seveda s tem samo zdravijo svoje komplekse iz otroštva, ko so jih vsi pretepali in se jih izogibali in jih že takrat zmerjali z smrduhi in podobnimi zadevami. Dragi policaji kolikor vas je tukaj gori upam srčno upam, da boste upoštevali naše pomisleke in vsaj malo z razumom jemali nas motoriste samo to vas prosim, da boste poskušali biti vsaj malo bolj normalni kot tisti ki pišejo te neumne zakone! :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa samo motoriste? A ne veljajo za vse (tudi avtomobiliste) ista "neumna" pravila?  :?

Alla

mogoče je pa isti jamerjamrasti zajamral na kakem avto forumu ...

ločenopress

@apači

ys pa kontra:

navijam za zakonodajalca&politzaje, da bi v letošnjem novem letu (malo pozno - ampak od srca) spravili čimveč kretenov in alokoholikov ob vozniška dovoljenja in tako rešili čimveč nedolžnih, katere pobijajo ti morilci na naših cestah

ja,

pri manjših zadevah pa "malo skozi prste poglejte" - saj prijazno opozorilo pri manjšem prekršku zaleže veliko več kot kazen, ki zaneti le sovraštvo in občutek "sammenejebejo" in potem dobimo pleme Apačev sredi SLO

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je črna točka na ovinku, policaj ne more na ovinku stat in ustavljat tahitrih avtomobilov, kajneda? Pač umirjajo pred in za črno točko promet ... Kjer je prostor pač ...

Ja, ti morm odgovort SymRu. Relacija Kočevje -Brod na Kolpi mi je v nasprotju s tabo zelo znana in ne pišem kr pavšalno kakor ti odgovarjaš.

V vseh smrtnih primerih ki so se zgodili na tej relaciji je placa (za ustavlanje) več kot dovolj da se policaj vidno postavi in "umirja" promet z "strelanjem. Nebi rad delal reklame lokalov in podbenaga, ampak k se boš poleti pelal mim si poglej kje so sveče (le v enem primeru ovinek, kateremu lahko tko rečemo, vse ostalo, dejansko ravnina, in povsod ogromno prostora, ampak res ogromno, tko da se lahko kompletna policijska postaja z vsem svojim avto parkom ke parkira)

Zavedajmo se nečesa. Sploh ni pomembno kako bodo oni umirili promet, ampak samo to kolk bo padlo v blagajno. Na tem mestu bi se tudi strinjal z APAČIjem. Da svoje komplekse kompenzirajo z izživlanjem nad nekom ki v naselju vozi 55 km/uro. Tukaj morm še dodat, da vsej v našem koncu je kr nekej policajev tud motoristov, no boljši izraz bi bil prepotentnih motoristov, ki seveda tud slučajno ne spoštujejo predpisov, seveda oni so frajerji.

Če jim bi bilo do tega (umiritev prometa) potem bi pred vsako vasjo postavli oziroma zalili ležečega policaja, enako na sredini naselja, kakor tudi na koncu. Potem pa bodimo z mano načelu frajerji in prpelmo več kot je dovoljeno v naselje. Mislim da bi hudičevo čuvali. Sm tuki potem biznis odpade.

na konc sm še to, sočustvujem z vsemi ki so odhod bližnjega doživeli in dodajam tudi to da sm nasprotnik norenja in alkohola na motorju in v avtu. Tako da bi tistemu k je nažgan in povzroči prometno z smrtnim izidom, določil kazen da se nebi finančno pobral do konca živlenja, seveda tudi odvzem izpita brez možnosti ponovne pridobitve le tega.

Ja mejčken smo zašli iz teme; se opravičujem

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sorry za prejšnje nakladanje

:(

Ni panike. life goes on.

glede alkota se pa popolnomna strinjam s tabo. saj jaz tudi rad spijem kakšn pir al dva, ampak pol vedno raje taxi vzamem. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alla, bravo!

Že večkrat sem se ob prebiranju tega foruma vprašal, ali gre pri forumaših za posebno vrsto živega bitja, ki neodvisno od ostalih živi, se prehranjuje, spi in se razmnožuje na motorjih, pod njimi, v njih, v ostalih socialnih sferah ne obstaja in ga ostala živa bitja ne zanimajo. Opravičujem se večini piscev, a mnogokrat sem med branjem določenih objav dobil ta občutek.

Tudi ta moja objava ni prav zelo informativna, a strinjam se s Pekom. Ob naslovu teme sem dobil občutek, da bo to

vir koristnih neposrednih informacij o luknjah v novem zakonu o varnosti v cestnem prometu . Moje upanje, da bo res tako, je z vsakim priklopom na MS manjše.

Kakšni predlogi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal tudi jaz zavijam s teme, a Apačijevo razmišljanje o ležečih policajih me je napeljalo k še eni objavi. Opažanja tukaj, kjer se trenutno potikam (Sirija, Jordanija, Libanon).

V vseh naseljih so tam, kjer je umiritev prometa potrebna, ležeči policaji. Od trideset let starih pa do najnovejših dvo, tro, mnogoosnih vozil, vsi na tistem območju vozijo počasi, prometne nesreče tukaj še niti ene nisem videl. Izjema je seveda Libanon, kjer se z vsaj malo cestnih aktivnosti brez težav vidi v povprečju dve nesreči dnevno. Dežela je namreč polna prepotentnih prebogatih kretenov, ki v svojih pločevinastih kletkah vsem naokrog sporočajo: "Frajer sem." Tudi Libanon je dežela na sončni strani enega gorovja... Podobnosti?

Vrnimo se v Sirijo in Jordanijo. Alkohola v prometu absolutno ni, videl nisem še niti ene patrulje, ki bi merila hitrost, čeprav so policijske patrulje zelo pogoste. V naseljih ne divja nihče, zunaj njih se tudi ne pretirava, še s hummerji na avtocesti zelo spoštljivo prehitevajo. Na kritičnih točkah so, tudi na avtocesti, ko le-ta pelje mimo naselja, ležeči policaji. Torej, res je, da se da stvari urediti tudi manj represivno, pa ne želim držav, ki me trenutno goste, dajati za zgled.

Zelena luč pa vendar tukaj še vedno utripa! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče je pa isti jamerjamrasti zajamral na kakem avto forumu ...

ločenopress

@apači

ys pa kontra:

navijam za zakonodajalca&politzaje, da bi v letošnjem novem letu (malo pozno - ampak od srca) spravili čimveč kretenov in alokoholikov  ob vozniška dovoljenja in tako rešili čimveč nedolžnih, katere pobijajo ti morilci na naših cestah

 

ja,

pri manjših zadevah pa "malo skozi prste poglejte" - saj prijazno opozorilo pri manjšem prekršku zaleže veliko več kot kazen, ki zaneti le sovraštvo in občutek "sammenejebejo" in potem dobimo pleme Apačev sredi SLO

:lol1:

Dragi moj symru popolnoma se strinjam s tabo glede alkohola, res je naj jih kaznujejo do amena, ampak oprosti večina teh naših kretenastih policajev vidi v motoristu divjaka, morilca, barabo itd.

S svoje strani še nikoli nisem priletel na radar, ker imam raje umirjeno vožnjo, ampak to pa ne pomeni da se pa neprestano vozim po omejitvi in se tudi ne bom ker se pač žal takrat ne počutim varno, sploh takrat ko te hoče od zadaj kjer napiknat, če me razumeš "vseved". In kaj se bo zgodlo en norc ko bo delo pizdarijo ga mogoč ne bojo štrafali, ti pa se boš prpelu 5km več kot je omejitev, pa da bo še kak zafustriran drekast policaj, me zanima kakšno bo tvoje mnenje o njih?

Če si tolk na njihovi strani in se ti ta zakon tako zelo dopade, potem pa ne vem zakaj sploh pišeš v tej temi kjer, vsi iščemo rešitev, kako se izogniti kaznim, pejt rajš na policija.com, če ti naši izpadi niso všeč!!!! :grim :grim :grim :grim

Pa upam da ne zameriš in da ne jemleš tega osebno, ker je to samo moje mnenje.

B) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Mene zanima, če je kaki odvetnik tle, če je to blo vse po pravilih. K kokr jst vem te ne smejo kr odpelat če si mladoleten. Da ne govorim da sta se res obnašala ko da sm neki tahud kriminalc tm, sam zato ker sem jim ugovarjov, sam čakte mav pa vi vrjemte kr enmu k vam bo značko pokazov da je policaj. K zgeldala sigurno nista nč tko, avto je biv pa tud čist navaden,nč posebna registracija al pa kaj.

Zdej, par let je od tega ko sem to studiral ampak takrat je veljalo:

- Lahko zahtevajo od tebe, da se legitimiras, ce se ne, te lahko prisilijo.

- Ce obstaja sum da delas prekrsek ali kaznivo dejanje te lahko pridrzijo, vendar morajo takoj obvestiti tvoje skrbnike ali starse, ce nisi polnoleten. Zadrzijo te lahko (mislim, da) 24 ur.

- Vsak intervju mora biti izveden ob navzocnosti skrbnika ali starsev.

Ce si polnoleten je vse skupaj malo drugace - pridrzijo te lahko do 72 ur, ni jim treba takoj obvescat svojcev itd. Ko govorim pridrzijo s tam mislim, da ni potrebno izdelat obtoznice za ta cas.

Treba je vedet IANAL, samo v svojem profilu se srecujem s tovrstnimi scenami in zato moram to vsaj priblizno poznat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba je vedet IANAL, samo v svojem profilu se srecujem s tovrstnimi scenami in zato moram to vsaj priblizno poznat.

??? :unsure: kaj je treba vedet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bo pomote...se strinjam, da je treba kretene spravit s ceste...in to za vedno in ga ni denarja, ki bi ga lahko plačali, da bi lahko spet legalno vozili po cestah. Problem je v tem, da ne bo nobenega učinka...mogoče letos zato ker bodo tja do konec februarja vsi vozili kot po jajcih pol bo pa vse po starem...tako kot je ŽE ENKRAT BILO. Problem je kultura in miselnost in spet povdarjam, dokler bo dober avto prva ali edina stvar s katero se Slovenec postavlja pred vsemi do takrat bodo pizdarije. Poleg tega te primerjave kazni s tujino; tudi miselnost policajev se mora spremenit....da je namesto dober dan vprašanje ,,ali je bilo v zadnjih 24 urah kaj alkohola ali ste uživali kakšne druge halucigene substance,, to se ne dogaja nikjer. In jebat mene, ker peljem 61 namesto 50 po prazni, ravni, široki cesti, sredi noči je višek nesramnosti...in ravno zaradi tega ne maram policajev, ker nimam niti ene dobre iskušnje z njimi..niti ene prijazne besede...samo take in podobne trapaste listke.....Sej se trudim razumet...sam pišuka ne morem in sem prepričana da bodo spet mene trofali in izgubiti izpit po pošti...ne tega pa ne...ustavi me da vem kaj sem nardila...ne mi po pošti neke fotke pošiljat...

Pa naj še to povem....nikoli nisem imela nesreče ne tako ne drugače...nobene strašne prekoračitve, nikoli v naselju(to kar jest razumem kot naselje...ne zgolj tabla...plačala sem pa prevečkrat.

Poleg tega je 50 nemogoča hitrost...za moj avto je glih umes med tretjo in četrto...da ne govorim koliko živcev mi spije taka vožnja...pa sej nima veze.

Kaj pa samomori...a to pa ni problem, ki bi ga bilo treba začet reševat...pa je več mrtvih kot na cesti...a ja...tuki se državna blagajna nič ne napolni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, predam se - 1 kilometer izven naselja oz. stran od tistih 3 hiš je pa ja dovoljeno voziti 150 km/h ... saj nikogar ne motimo, kajneda? zakaj bi se držali omejitve. al ipatudi - zakaj bi upoštevali postavljen znak za omejitev 50 km/h. ziher je tam čist obrezveze ...

Potrjuješ probleme s funkcionalno pismenostjo.

Da ti pojasnim: IZVEN naselja (a je naselje, če v rangu kilometra od znaka ni hiše???) je pri nas dovoljena hitrost 90 km/h.

Če pa misliš, da je vse, kar naši oblastniki storijo popolnoma pravilno in nujno potrebno, potem pač nimaš svojih možganov. Žal. Ponekod takim, ki slepo sledijo svojim vodnikom pravijo ovce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa samomori...a to pa ni problem, ki bi ga bilo treba začet reševat...pa je več mrtvih kot na cesti...a ja...tuki se državna blagajna nič ne napolni

Lina se podpišem pod tvoj post :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lina, :OK: :OK: :OK:

Tako, kot so se tega lotili, tistih ta hudih ne bodo spravili s ceste. Kasirali bodo pri 55 v "naselju" (za simčija - "naselje" v narekovajih pomeni tabla brez hiš, naselje brez narekovajev pa tabla s hišami), pijancev in ostalih večjih kršiteljev pa bo še vedno dovolj na cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veste z zakoni je tako, sprejmajo jih in sprejemajo, ko se ljudje navadijo na eno obliko represije, ji dodajo še par členov in tako v nedogled do pekla. na koncu bomo morali bit še oblečeni točno po predpisih, pač črtasto belo-črno :lol1:

resno pa, sej vemo, da se policisti postavljjo, tja, kjer je možnost kršitve večja in s tem tudi verjetnost kazni, ne kjer je bol nevarno.

tema je še vedno izogibanje kazni, ja najbolje je, da si policist ali pa v sorodu z njimi. drugače pa... :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se podpišem pod zgornje izjave Lina :OK: :OK: ,

primer kot so samomori, ja kr nobenga ne boli glava, al pa recimo nesreče v hribih, procentualno je več smrtnih žrtev v hribih kot na cestah, pa zato kr nč če "planinc" zaluta ponoč, al je nažgan. Seveda kr jih je premalo da bi se splačalo "tržit" od njih. Stroška pa naredijo (gorska reševalna, helikopter) da boli glava.

Še enkrat predlagam novo temo, kjer se bomo lahko spucali nad policaji

Tukaj pa le luknje v novem zakonu

Popravljeno . Popravil SHARKi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Tukaj pa le luknje v novem zakonu

hja res, treba je priznat, da nism mel ravno tega v mislih, ko sm odprl temo... ampak je blo pa vseeno par pametnih izrečenih.

torej, a ma nov zakon kaj lukn al ne? :hmm: anyone?''

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!