Skoči na vsebino

Luknje v novem zakonu


pirrulz

Priporočene objave

ena ideja (čeprav nisem ravno pristaš vožnje brez tablc oz. pomembneje vožnje brez registracije+zavarovanja pa vseeno v sili tudi hudič muhe papa, je rekla babica):

sem s pridom že parkrat izkoristil podobno varianto z lučjo, ki ni delala:

voziš brez tablce

obrazložitev:

ker majo motorji sam zadi tablce ne moreš vedeti ali ti je odpadla (na zadnji prevoženi luknji, kuclčku, bankini, ko je zatreslo cel motor). Kaznovan si pa (po mojem skromnem vedenju in brez preverjanja točnega člena) lahko samo če si kaj naredil namenoma, zavestno ali iz malomarnosti. izgubljena tablca ne spada v nobeno kategorijo.

pomaga pri stacionarcih, če te pa mobilci dobijo, moraš pač "nemudoma prijaviti izgubljeno registrsko tablico". nova tablca še vedno stane manj kot 100.000 al pa 30.000 kazni za prekoračeno hitrost.

kot pravim-pri pregoreni luči podnevi ta izgovor pomaga (oz. je do 1.1.2005 pomagalo, kako je pa zdaj pa ne vem)

mnenja?

Pa najboljs bi blo da bi si kak polomljen okvir za tablco gor nasraufal pol bi ti prej verjel. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj časa nazaj sem vidla na KTM-u krasno talico. Bila je na takih čist ,,lahkih,, pantkih...in ko se je motor premikal jo je veter dvignil...večja kot je bila hitrost (pri ene 60 km/h si lohk radarsko slikco vtaknejo v rit)..bolj jo je dvignilo...ko ustaviš se lepo spusti. Mislim izgledalo je super in za enkrat boljše varjante..bolj uporabne,praktične...še nisem vidla.

Če ne deluje, da ni dovolj vetra bo treba dodatne anti-spojlerje al pa krilca nanjo montirat.

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok to me zanima:

če bežiš pa te vseeno dobijo - kakšna je kazen?

drgač bom pa jest tud nekej naredu s tablico, da jo bom lahko skril pa ne zato, da bi divjal skozi naselja...

predvsem res samo zato, da me ne bi slikala kašna kanta za smeti (by DeX) :D

aja še to sm hotu komentirat, kar je bu5a prej povedal - časih se res dalo če si s*izdil pa so ti sliko poslal, da si napisal, da je vozil nekdo drug, zdej bo pa baje drugače in bo račun prišel direktno na lastnika vozila in da pol ne boš imel nobene možnosti več jih na finto metat :?

:(

Popravljeno . Popravil smeško
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena možnost je.

Če imaš enduro al pa hardenduro, al pa celo cestaka.

Tablco umažeš, da se nič ne vid, seveda še morš mal motorja, da se ne vid kaj na njej piše. Če te pa ustavjo, pa pač rečeš, da si se nekje po makedamu prejče pelu, pa da je bila cesta zelo fejst umazana, pa potem nisi mel s čem tabelce spucat, pa si pač pustil tako :D , ali pa celo, da nis vedu, pa mu rečeš, da je možno nekje kjer si pelal bla cesta bol umazana :D .

Sej vete, če si se pelu po lužah, pa si "zmočil" tablco, pa je bla cesta fejst umazana al pa prah pr makedamu, se kao zelo rad gor prime; pač mutit je treba. :D :D :D

:whistle: :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok to me zanima:

če bežiš pa te vseeno dobijo - kakšna je kazen?

122 člen, 3. točka ZVCP-ja pravi takole:

..Z najmanj 120.000 tolarjev :eek: se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ne ravna po predpisanem znaku, s katerim ga policist ustavlja. Izreče se mu tudi najmanj 6 kazenskih točk...

s tem da moraš računat, da potem če te dobijo, ti napišejo kazen še za vse ostale kršitve CPP, ki si jih storil med lovljenjem :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri prebiranju postov, se vprašam, če res mislte, da so polcaji tolk neumni?

:huh:

malce bi te popravil. policaji niso tako neumni, pri moji varianti (registriraš in "nevede izgubiš tablico") je vsakomur jasno, da ni to to, vendar te ne morejo kaznovati za stvar, katere nisi naredil/opustil namerno, zavestno ali iz malomarnosti (ponavljam, vsaj bilo je tako, zdej je pa nov ZVCP-1). ker imaš motor registriran in zavarovan, te ne morejo kaznovat za vožnjo z nereg.vozilom, tablco pa če te ustavjo - nič ne veš, ko si se odpeljal je še bla gor in jo enostavno prijaviš kot izgubljeno in namesto desettisočev kazni za stacionarni radar plačaš partisoč za novo tablco (+upravna taksa :lol1: ) eventuelno ti prepovejo nadaljnjo vožnjo...če...

če ma pa kdo kake druge informacije pa prosim... res bi rad bi vedel kako je s tem. zdi se mi sumljivo simpl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred časom sem slišal, da bi za točno meritev hitrosti, laserski merilec moral biti na stojalu. Če modri nima preveč mirne roke je lahko meritev neprvilna.

Ve keri kaj o tem, ali pa je to samo nakladanje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ma pa kdo kake druge informacije pa prosim... res bi rad bi vedel kako je s tem. zdi se mi sumljivo simpl

eeeee....to s tablco je zelo logično in zdravorazumsko, pa tudi plavim je takoj jasno, ampak tako kot si rekel, za nekaj, za kar nimajo zakonske podlage, te ne morjo (preveč) kaznovat. po moje, no :hmm:

pa prej je nekdo prijavu, da policajem tud ni všeč, kakšn zakon smo dobli, ampak ga morajo izvajat - ja haloo???? :wacko: pol se pa naj spravijo na črne točke nonstop stat in bit opazni in vidni, pa tam merit, ne pa da neke čikenšit zasede pripravljajo iz avtobusnih postaj tam, kjer nikol še ni blo nobene nesreče, vejo pa, da tam vsak vozi ene deset km preko. :SS samo za inkaso in za izpolnjene norme se jim gre. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa prej je nekdo prijavu, da policajem tud ni všeč, kakšn zakon smo dobli, ampak ga morajo izvajat - ja haloo????  :wacko:  pol se pa naj spravijo na črne točke nonstop stat in bit opazni in vidni, pa tam merit, ne pa da neke čikenšit zasede pripravljajo iz avtobusnih postaj tam, kjer nikol še ni blo nobene nesreče, vejo pa, da tam vsak vozi ene deset km preko. :SS samo za inkaso in za izpolnjene norme se jim gre.  :BUA:

Ce bi gledal oddajo bi izvedel da:

- 70% meritev delajo tam kjer so se ze zgodile nesrece

- 10% tam kjer vejo, da bodo ljudje krsili in

- 20% tam kjer jih lokalci prosijo

Tvoje fantazije o tem kake p*cke so, ker samo na blagajno mislijo so v veliki meri iz trte zvite. Da ne bo pomote nisem policaj, sam mi gre pa res na jetra kadar ljudje kratkovidno tezijo postarju, ki prinese slabe novice. Oni tudi sledijo smernicam svoje sluzbe tako kot to pocnes ti (ce imas sluzbo)

In se tako licemerstvo - Ce se ze mora nekdo prilagodit nej se drugi... ce ti ni vsec da policaji merijo in noces da te ustavijo se pac vozi bolj pocasi ali pa trpi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oddaje sicer nisem gledal ampak iz prakse vem (vsaj za moj konec), da so izjave

- 70% meritev delajo tam kjer so se ze zgodile nesrece

- 10% tam kjer vejo, da bodo ljudje krsili in

- 20% tam kjer jih lokalci prosijo

PR-ovski bullshit, ker se točno ve za priljubljene punkte, pa zakaj so priljubljeni.

Črne točke in punkti problematični ob konicah vedno samevajo (razen, če je treba nesrečo popisat).

Lahko da imate drugod po Slo dugačne izkušnje. Upam da boljše.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce bi gledal oddajo bi izvedel da:

- 70% meritev delajo tam kjer so se ze zgodile nesrece

- 10% tam kjer vejo, da bodo ljudje krsili in

- 20% tam kjer jih lokalci prosijo

Tvoje fantazije o tem kake p*cke so, ker samo na blagajno mislijo so v veliki meri iz trte zvite. Da ne bo pomote nisem policaj, sam mi gre pa res na jetra kadar ljudje kratkovidno tezijo postarju, ki prinese slabe novice. Oni tudi sledijo smernicam svoje sluzbe tako kot to pocnes ti (ce imas sluzbo)

In se tako licemerstvo - Ce se ze mora nekdo prilagodit nej se drugi... ce ti ni vsec da policaji merijo in noces da te ustavijo se pac vozi bolj pocasi ali pa trpi.

v teoriji vedno vse štima, davey boy. a ti vse stricom na teveju verjameš? v naši provinci ti lahko pokažem najmanj deset mest, kjer se dogajajo prometne (ljudje umirajo), pa policajev ni nikol tam. a če bi (mogoče celo je) stric na teveju reku tudi, da vsi policaji spoštujejo omejitve in da jih tud njihovi kolegi kaznujejo, če jih dobijo, da prehitro vozijo, bi mu to tud verjel, a? No če tako misliš ti moram povedat, da policijska značka al izkaznca al kaj že majo dela čudeže, če jo pokažeš (sm bi zravn ene parkrat, ko se je to zgodilo). (ne govorim, da to vsi delajo, so tud policaji, ki so tiho in plačajo kazen)

glede fantazij: res mam fantazije o p**kah, ampak o onih drugih, ta lepših. :lol:

pa tud službo mam, denk ju (sm ravno danes dobu nekaj malega povišice) :OK:

glede licemerstva: odpri temo pa lahko tam kako rečeva o tem pojavu. :yes:

Obilo sreče v izmikanju radarjem ti želim v novem letu. aja ti vedno voziš po omejitvah, pardon. :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

povdaril bi MERITVI HITROSTI SE DA IZOGNIT LE TAKO, DA SE PELJEŠ PO DRUGI CESTI <_< . sicer pa ni problem samo merjenje hitrosti, kako bo pa z prehitevanjem čez polno črto in s kolonami noben boh ne ve. ker če se res upičijo v to, bomo lepo z motorji vozili v kolonah, ki se premikajo 30km/h in manj...ČRNI KAL...ne hvala, raje grem čez Trst...da o drugih cestah niti ne govorim, recimo čez trojane...nnnngghhh me že zdaj rit boli... <_<

če ne še vedno, kot sem že napisal...poklicat Kirka na vesoljsko ladjo Enterprise in si sposodit teleport al nevidno plahto... :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce bi gledal oddajo bi izvedel da:

- 70% meritev delajo tam kjer so se ze zgodile nesrece

- 10% tam kjer vejo, da bodo ljudje krsili in

- 20% tam kjer jih lokalci prosijo

A ti verjameš vsemu kar flancajo po televiziji? Ali mi lahko na primer našteješ nesreče v tunelu pod Golovcem, kjer naj bi stal stacionarni radar? Ali si kdaj videl radar pred šolo, vrtcem ali kliničnim centrom? Kolikokrat v življenju? In kolikokrat si videl radar tik za tablo "Naselje", pa kilometer okoli nobene hiše?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok ok, lahko rečem da sem videl oboje, radarje in patrulje tam kjer so res potrebni in pa tudi tam, kjer so samo zato da "kasirajo". Me pa moti da govorijo da postavljajo radarje zato da umirjajo promet, potem pa jih skrivajo v kante za smeti. V avstriji imajo to lepo urejeno na najnevarnejših odsekih je lepo tabla z opozorilom radarska kontrola in vsaj zase vem da se omejitve tekret lepo držim tudi če v tistem trenutku tam radarja ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok ok, lahko rečem da sem videl oboje, radarje in patrulje tam kjer so res potrebni in pa tudi tam, kjer so samo zato da "kasirajo". Me pa moti da govorijo da postavljajo radarje zato da umirjajo promet, potem pa jih skrivajo v kante za smeti. V avstriji imajo to lepo urejeno na najnevarnejših odsekih je lepo tabla z opozorilom radarska kontrola in vsaj zase vem da se omejitve tekret lepo držim tudi če v tistem trenutku tam radarja ni.

to KeC, to je beseda. :OK: Točno to in nikakor drugač. klap, klap, klap aplaudiram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, policijska značka dela čudeže. Pa tudi nalepka "policijski sindikat slovenije" na šipi. Ali pa tista nalepka od mednarodne policiske zveze. Zaleže tudi, če si na zadnjo polico postaviš recimo policijsko kapo.

Pa tudi uniforme delajo čudeže. Ko sem še služil vojsko sem se enkrat peljal v avtu oblečen v vojaško uniformo. Me je ustavil, ker sem peljal brez luči pa privezan seveda tudi nisem bil. Ko je prišel do levega okna in videl uniformo, ni zahteval niti dokumentov. Je rekel samo, "daj priveži se pa luči prižgi". Saj se mi je fajn zdelo.

Ampak če je že vojaška uniforma delovala, nalepka Policijski sindikat Slovenije učinkuje še toliko bolj. Saj tudi simbol na nalepki roka v roki. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uf mene so naciljali s pištolo na magistralki v Mednem kjer jih mimogrede podnevi ne vidiš dol pri tabli za Medno omejitev 50 jao jaz 100ka.prekršek storjen maja odločbo za 3 kazenske pike 50 čukov in 10 čukov poprečnine sem dobil novembra konec novembra sem se pritožil danes pa sem že dobil vabilo za obravnavo :SS :SS :SS ma so prasice pohitele da se napolni blagajna :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uf mene so naciljali s pištolo na magistralki v Mednem kjer jih mimogrede podnevi ne vidiš dol pri tabli za Medno omejitev 50 jao jaz 100ka.prekršek storjen maja odločbo za 3 kazenske pike 50 čukov in 10 čukov poprečnine sem dobil novembra  konec novembra sem se pritožil danes pa sem že dobil vabilo za obravnavo :SS  :SS  :SS  ma so prasice pohitele da se napolni blagajna :SS  :SS  :SS

A so te naciljali na motorju? Če bi se ti to zgodilo po novem zakonu, bi bilo 120.00 kazni in odvzem vozniškega :SS Dober dan avto šola, jaz bi pa ponovno delal izpit :BUA: :BUA:

Popravljeno . Popravil Polž
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A so te naciljali na motorju?

z avtom..ma prasci tam velikokrat ponoči lovijo...saj podnev jih ni...vse lepo in prav če me dobi v naselju naj mi pobere vse!!!!

ampak iz smeri LJ-Medvode pri sami tabli in hruški to se mi zdi zamalo :SS

tako ali tako spustim stopalko za plin pr tabli in bi se v strnjeno naselje prpelu po omejitvi :grim

ura ustavljanja 23.50

predsinočnjim pa vidim zopet kibla za gostilno Medno skrita in meri...par minut naprej na Petrolu v Medvodah spet dva čuvaja noči z neko igračko skačeta po cesti :SS :SS :SS

ura 00.35

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ČRNI KAL...ne hvala, raje grem čez Trst...

si pozabil da je po tanovem avtocesta čisto do Kopra :OK: ....posledično bo na Črnem Kalu 3/4 manj prometa :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri prebiranju postov, se vprašam, če res mislte, da so polcaji tolk neumni?

:huh:

Še bol kot si misliš! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si pozabil da je po tanovem avtocesta čisto do Kopra  :OK: ....posledično bo na Črnem Kalu 3/4 manj prometa  :naughty:

Pa 3x več radarjev!? :SS

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si pozabil da je po tanovem avtocesta čisto do Kopra  :OK: ....posledično bo na Črnem Kalu 3/4 manj prometa  :naughty:

:OK: :OK: Kak se bo zdaj to fajn za pelat :yea1: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!