Skoči na vsebino

Luknje v novem zakonu


pirrulz

Priporočene objave

Jaoooo, folk, ga krešete.

Samomor ima v besedi nek "Samo..." nekaj kar opredeljuje, da se je nekdo sam nekaj odločil. Dobro, pustimo vzroke, tam bi lahko nakladali v nedogled.

Smo pač suiciden narod, jebat ga.

To, da v prometu nekdo ogroža ostale s svojo vožnjo je pa popolnoma drugi par čevljev! Je nevarnost, ki jo nekdo uperja napram drugim. To pa je tisto, kar ni dopustno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja res, treba je priznat, da nism mel ravno tega v mislih, ko sm odprl temo... ampak je blo pa vseeno par pametnih izrečenih.

torej, a ma nov zakon kaj lukn al ne? trance_19_hmm.gif anyone?''

Seveda jih ima, ampak jih še raziskujemo... :whistle: :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

recimo nesreče v hribih, procentualno je več smrtnih žrtev v hribih kot na cestah, pa zato kr nč če "planinc" zaluta ponoč, al je nažgan. Seveda kr jih je premalo da bi se splačalo "tržit" od njih. Stroška pa naredijo (gorska reševalna, helikopter) da boli glava.

Še enkrat predlagam novo temo, kjer se bomo lahko spucali nad policaji

:topic:

tudi na tem področju se ogromno dela. Samo vas, motoristov, hribarjenje verjetno ne zanima prav zlo, da bi se informirali o tem. REcimo - velik problem so licence za vodiče, ki naj bi zagotavljali strokovnost, varnost, itd...

gleed samomorov - imamo psihiatrije, psihologe, zdravstvo, socialne službe, ministrastva, nevladne organizacije - vse to sestaviti in uspešno upravljati ni poceni, niti ni enostavno. Zaenkrat jim ne ratuje ravno brilijantno. Psokrbeti za varnost v prometu je bistveno enostavneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda jih ima, ampak jih še raziskujemo...  :whistle:  :photo:

tako se govori! :OK: kakor hitro boš prišu do kakih novih spoznanj, jih obvezno obelodani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...gleed samomorov - imamo psihiatrije, psihologe, zdravstvo, socialne službe, ministrastva, nevladne organizacije - vse to sestaviti in uspešno upravljati ni poceni, niti ni enostavno.

...Zaenkrat jim ne ratuje ravno brilijantno. ...

Kako pa ves? Trdis, da bi bilo stevilo samomorov isto, ce te sluzbe ne bi obstajale?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

tudi na tem področju se ogromno dela. Samo vas, motoristov, hribarjenje verjetno ne zanima prav zlo, da bi se informirali o tem. REcimo - velik problem so licence za vodiče, ki naj bi zagotavljali strokovnost, varnost, itd...

SymRu z vsem tvojim se popolnoma strinjam, samo jest sm na nekaj drugega mislu. No, ne vem lahko da se motim, ampak še nikjer nism zasledil da bi dali nekemu planincu pihat (samo v vednost na Triglavu še zmerom nazdravljajo z domačim žganjem :lol1: :lol1: ), ker ogroža tako sebe, kot planice s katerimi je slučajno v navezi. še manj pa da bi nekoga ki prehitr hodi, ali teče (tudi takih "športnikov"je kr nekej), ustavli in ga kaznovali, ker tudi ogroža okolico

. Razumeš. Premalo je teh ki obiskujejo naše prelepe planine, da bi se vrlim policajem izplačalo, grejo raj na ceste, tam je biznis. Še enkrat pa je procentualno več nesreč v gorah kot pa na cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da se resnično vrnemo nazaj na temo. "Kako se izogniti zakonu" s tem da je sezona pred vrati, mislim da nam ne bo uspelo prov nič pametnega pogruntat.

Držat se predpisov in to je to. Samo potem se človek vpraša (pa ne mislit da sm brezglavi divjak) , jebeš takšno vožnjo, ko na odprtih predelih ne moreš motorja "nažgat" na tistih kurčevih 110km/uro, ker te ziher v zasedi čakajo modrijani. Smisu motorja :hmm: :hmm:

Prosm brez pametnih pripomb, češ prostor za adrenalin je na Grobniku itd, 110km/uro, to je daleč od adrenalina.

rad bi predlagal, pa nimam poguma :hmm: Kako se maščevati tistim ki so to sprejeli, zafilat ulce in vozt minimalno nad še sprejemljivo počasno vožnjo. Naj raja popizdi.

Zadnjič sm nč krivega avtobusarja kr lepo matral. Relacija Kočevje- ljubljana, (a verjeten tudi prnese poštar kakšno položnico) :lol1: :lol1: . Ampak jaz sm le vozu po prepisih, se ustavu na primernem mestu pred avtobusum in pred njim spelal, in ga potem "džal" na omejitvah :lol1: :lol1: :lol1: skor je znoru. No potem k sm vidu da tudi čakajoči potniki na postajah že kr orng gledajo na ure :hmm: :hmm: , češ kolk zamude ima, no potem sm pa odneha.

Ko bom mel več časa ponovim, prav zanimivo. Me pa zanima če mislijo tud oni zdele spremenit vozni red, kr ni šans da pride točno na uro do cilja.

:lol1: :lol1: :lol1: ja ko mam dost cajta pol mi grejo sm neumnosti po glav

mogoče pa tud ni neumnost, dejmo jim mal zakuhat!!!!

Popravljeno . Popravil SHARKi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta izjava od sharkija je pa kar zanimiva....avtobusov pa nikol ne ustavljajo (naj mi oprosti tisti k je tukaj voznik avtobusa), ampak na lastne oči sm vidu kako je ljubljanska trola zbila 4 leta starga fanta :blink: :cry:

Spet bom šel mal na stran pota :topic: , ampak sam za razmislek..

Konec koncev je celoten finančni načrt naše predrage državice zgrešen!

Država bi stoodstotno bankrotirala, če se začnemo vsi ravnat po pravilih, niti enega prekrška, nobene kazni, popoln mir - in temu oni pravijo zakon za čim boljšo prometno varnost....ok, bo prometna varnost, brez prekrška... in le zakaj bo potem začela naši vladi teči voda v grlo? Ker nebodo imeli več high mercedesov za službena vozila in nebodo kupovali vladnega letala kar tako brez veze, in še pa še bi lahko našteval.... tu naj bi bila ena teoretična rešitev, kako "zajebat" državo. Kdor spravi pa to v praktiko, se vpiše v knjigo rekordov. Pa tudi če nam uspe....kdo bo nakoncu nastradal? hja... Davkoplačevalci :slap:

Popravljeno . Popravil Enzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še enkrat, ponovimo skupaj:

1. vozit do pikice po predpisih.

2. prevoz z javnimi sredstvi

3. biti policaj ali v sorodu z njimi

4. biti politik z imuniteto

5. biti znan odvetnik

6. partizanska vojna

mislim, da so to edine luknje u zakonu. kar se pa tiče izvajanja zakona, so kazni za vsako malenkost (čiste luči in šipe, ja seveda v snegu dežju in brozgi boš skakal ven vsakih 500 metrov in pucal luči... <_< )tako, da tudi če voziš po vseh predpisih, ti lahko vedno nekaj najdejo.

se pa strinjam, da bi morali vsi začet vozit malo nad minimalno dovoljeno hitrostjo in tako ustvarjat nepopisen kaos in zastoje, vem je velika žrtev ampak se splača, ko ne bi mogli več rešilci it mimo, gasilci in policisti, ko bi se valile počasne kolone od vsepovsod in v vsako smer.

smo pripravljeni na tako žrtev? vsi skupaj, složno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pa strinjam, da bi morali vsi začet vozit malo nad minimalno dovoljeno hitrostjo in tako ustvarjat nepopisen kaos in zastoje, vem je velika žrtev ampak se splača, ko ne bi mogli več rešilci it mimo, gasilci in policisti, ko bi se valile počasne kolone od vsepovsod in v vsako smer.

smo pripravljeni na tako žrtev? vsi skupaj, složno?

ajde probejmo vsi skup, sicer mi gre kr orng na smeh k se spomnem na tistga avtobusarja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi še predlagal, da kolikorse le da poskušamo po pomoti seveda tiste smet kantice s kakšnim drekecom nafilat, pa pri tistih kao civilnih avtekih ki lovijo denarce kakšne žgrebličke pod gumce nastavit itd...

Skratka naj se boj proti plavim začne!!!!! :yea1: :yea1: :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gverila rulz!!! :yea2:

ampak jaz osebno čakam na kako, še tako malo luknco v zakonu, ki bi ti omogočala, da zadeva, če te dobijo, potem zastara. okej sm pač optimist, jebiga. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne boj proti plavim, ampak boj proti sistemu. zavedajte se, da bodo samo še nove in nove prepovedi in zakoni, tako pač je, ko je stvar tzik pred tem da zdrsne v kaos. ko gre enkrat vse u rit, je treba pisat nove člene in vse bolj stiskat.

vozmo počasi, ovirajmo promet (v mejah zakona seveda), me zanima na kaj se bodo upičli... mogoče na barvo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

se pa strinjam, da bi morali vsi začet vozit malo nad minimalno dovoljeno hitrostjo in tako ustvarjat nepopisen kaos in zastoje, vem je velika žrtev ampak se splača, ko ne bi mogli več rešilci it mimo, gasilci in policisti, ko bi se valile počasne kolone od vsepovsod in v vsako smer.

smo pripravljeni na tako žrtev? vsi skupaj, složno?

Nad minimalno dovoljeno hitrostjo? WTF is it?

Zakon pravi:

Hitrost vožnje

30. člen

(1) Voznik sme ...

(2) Hitrost in način vožnje mora prilagoditi svojim sposobnostim, ...

(3) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Kadar se za vozilom, ki vozi na čelu kolone s hitrostjo, ki je nižja od največje dovoljene hitrosti na cesti ali delu ceste, po katerem vozi, in nižja od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, nabere kolona vozil, ki ga ne more varno prehiteti, se mora voznik na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.

(4) Kadar je hitrost vozila iz prejšnjega odstavka za več kot polovico nižja od največje dovoljene hitrosti na cesti ali delu ceste, mora voznik takega vozila vklopiti varnostne utripalke, razen če uporablja rumeno utripajočo luč v skladu s 128. členom tega zakona. Ko se za njim nabere kolona vozil, ki ga ne more varno prehiteti, se mora na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.

(5) Z globo 50.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s prvim ali drugim odstavkom tega člena. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 4 kazenske točke.

(6) Z globo 30.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s tretjim ali četrtim odstavkom tega člena.

(7) Z globo 10.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju s prvim ali drugim odstavkom tega člena.

...

Saj je dovolj jasno, da so že pri največjih dovoljenih hitrostih težave.

- Zaradi ponesrečene hitrosti, ko ne veš v kateri prestavi bi sploh vozil

- Zaradi množice voznikov, ki ne upoštevajo omejitev in nevarno rinejo v zadek, svetijo in tvegano prehitevajo

- Zaradi omejitev povsod, kjer si je nekdo spomnil, da je naselje, čeprav so hiše le na vsakih 100 - 200m. Obenem ni omejitve izven naselja, čeprav je 5 hiš na kupu in vse skupaj v nepreglednem ovinku.

- Zaradi posvečanja pozornosti voznikov samo še na števec in objekte ob cesti, iščoč radarje, splošna situacija na cesti pa uide iz nadzora.

In še to:

GorazdH, gneče na cestah ne nastajajo zaradi upoštevanja max. hitrosti, temveč zaradi pregovorne Slovenske folšije in prerivanja v križiščih. Policije pa nikjer, oz. so skriti v avtobusnih uticah za radarji.

Govorimo o luknjah? Pravzaprav so edine luknje, v naših vozniških glavah. In ker so naši vrli parlamentarci tudi vozniki in marsikje pijanci, je situacija še slabša.

Eh, bla, bla, bla....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gweryla rulz :ninja: :ninja: . Drugače pa od 1.1.2005 vozim po omejitvah, ne grem v rumeno temveč lepo počakam in to 99% časa tako, da sem že akter in delam folk :fight2: :kva2: :lol1:

In če bo kdo reku, da grem prepočas... mu rečem.. mene se kaps ne bo usmilu in razumel, da sem vozil hitreje, da ne delam gužve na cesti. Pa naj imajo kar so hoteli. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz kot rečeno vozim od 1.1. 3km pod omejitvijo. če dodam zraven še "odstopanje navzdol" s strani proizvajalca avtomobila bi rekel, da vozim do 10km/h pod omejitvijo.

redno se mi dogaja, da se mi kak nalima na rit pa po možnosti še blenda oz.prižge kar dolge luči.

najboljše zdravilo v tem primeru je jasno vidna kretnja, ko preklopim vzvratno ogledalo pod kot, ko me ne slepi svetloba luči. še najbolj jasen znak, da me ne zanima al bi on šel rad hitreje al ne. če bo hotel me bo prehitel.

niso mi tuje tudi situacije, ko mi zaradi prekratke meditacije in mantranja pred vožnjo zmanjka živcev in takrat tudi če mi ne bi bilo treba (v taki situaciji ko imam koga na zadnji tablici) namenoma še ustavim pred prehodom za pešce, spustim vozilo, ki se vključuje na cesto (bus,taxi). če bo pok, bo kriv tisti "na zadnji tablici" :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa ves? Trdis, da bi bilo stevilo samomorov isto, ce te sluzbe ne bi obstajale?

:topic: ne trdim. ampak slovenija je zlo visoko na mednarodnih lestvicah.

verjamem, da se vsi trudijo, ampak stvar je enako akutna, kot v prometu. žal, ultimativno odličnega izhoda (0 mrtvih oz. 0 samomorilcev) pa ni v nobenem primeru videti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi še predlagal, da kolikorse le da poskušamo po pomoti seveda tiste smet kantice s kakšnim drekecom nafilat, pa pri tistih kao civilnih avtekih ki lovijo denarce kakšne žgrebličke pod gumce nastavit itd...

Skratka naj se boj proti plavim začne!!!!! :yea1:  :yea1:  :yea1:  :yea1:

saj se zavedaš, da so take stvari lahko smatrane kot hujskanje k pizdarijam in da za tvoje lahkotno pisanje tukaj odgovarjajo lastniki Motosveta, tudi kazensko, če je potrebno?

Se zavedaš odgovornosti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj se zavedaš, da so take stvari lahko smatrane kot hujskanje k pizdarijam in da za tvoje lahkotno pisanje tukaj odgovarjajo lastniki Motosveta, tudi kazensko, če je potrebno?

Se zavedaš odgovornosti?

kolko jaz poznam te zadeve, morate lastniki MS met nekje napisano, da za vsebino objavljenih postov ne odgovorajte al nekaj takega? :hmm:

res? ni res? :?

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj se zavedaš, da so take stvari lahko smatrane kot hujskanje k pizdarijam in da za tvoje lahkotno pisanje tukaj odgovarjajo lastniki Motosveta, tudi kazensko, če je potrebno?

Se zavedaš odgovornosti?

Prvič ni to hujskanje pač pa je to predlog, drgič niso to pizdarije ampak slučaji, ki be se lahko zgodili po nerodnosti oziroma pomot, da bi pač kakšno smet kantico prevrnili po nerodnosti ali jo napolnili z smrdlivimi smetmi, sej u končni fazi je to smet kanta a ne? :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvič ni to hujskanje pač pa je to predlog, drgič niso to pizdarije ampak slučaji, ki be se lahko zgodili po nerodnosti oziroma pomot, da bi pač kakšno smet kantico prevrnili po nerodnosti ali jo napolnili z smrdlivimi smetmi, sej u končni fazi je to smet kanta a ne? :kva2:  :kva2:

japajade - zdej seuš pa wun vleku na mala vrata "kao-predlaganja"

nč - predlog

hujskanje = hujskanje, pizdarija = pa pizdarija - pa basta

:devil:

samo to je že za na "bojni poligon" - da razčistimo zadevo

:fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

japajade - zdej seuš pa wun vleku na mala vrata "kao-predlaganja"

nč - predlog

hujskanje = hujskanje, pizdarija = pa pizdarija - pa basta

:devil:

samo to je že za na "bojni poligon" - da razčistimo zadevo

:fight2:

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Se opravičujem dragi Jur, če sem dregnil v tvoj srček, ki sočustvuje s sistemom in plavimi!

Izdajalc!!!! :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:  :lol1:  :lol1:  :lol1:  :lol1:

Se opravičujem dragi Jur, če sem dregnil v tvoj srček, ki sočustvuje s sistemom in plavimi!

Izdajalc!!!!  :SS  :SS

ena mala, vendar pomembna razlika med hujskači in izdajalci najine vrste:

hujskač zna biti veliko dražja zabava

:devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!