Skoči na vsebino

Luknje v novem zakonu


pirrulz

Priporočene objave

:hmm: razložirazloži podrobneje, prosim.

hočem povedat to, da če se na sliki slabo vidi reg. tablica te bodo vseeno kaznovali, ker ti izgovori ,da se na sliki slabo vidi oznaka oz. da se ne vidijo vse črke/številke, ne pomagajo

V takšnih primerih te vedno nekaj metrov kasneje ustavijo policaji in ti napišejo listek - to je tudi že en dokaz da si vozil ti.

Se bom še mal pozanimal kako to laufa pa vam sporočim.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... rabi kovinsko odbojno površino da se mu žarek vrne tko da načeloma motoriste merijo v sprednjo luč!....

in pol je spredja luč kovinska odbojna površina??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: kje si pa staknil to pritožbo...241. člen zakona o prekrških ne obstaja, 28.člen ZVCPja pa ne govori o hitrosti, temveč o vzvratni vožnji...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil po e-mailu...

Sicer se ne spoznam na številke zakonov in členov....

Če bi pa to res potreboval, bi pa prej preveril...

ampak je pa zanimiv primer pritožbe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ugovor za prehitro vožnjo!

Mogoče pa deluje?!

Tale zadevo (dobesedno) sem videl že pred kakšnim letom. Predvidevam da se sklicuje na stari zakon, tako da dvomim, da bi delovalo! :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem že plačal kazen zaradi prehitre vožnje, policajka me je namerila v naselju, ko sem jo pa vprašal kam je merila se je pa samo nasmejala, pa sem ji rekel, da je verjetno to hitrost (ki mijo je kazala na pištoli) od koga drugega, no pol me je pa grdo pogledala, pa sem vse priznal pobral položnico in prispeval v državno blagajno svoj prispevek :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
dvigujem temo!!!

še mal pa ne bo snega in bomo na cesti,.... :OK:

a je kdo kej pametnega (tehnično rešljivega) pogruntal???

Jap, treba Dolmette nabavt. Registrirat je ni treba. Kdo je še videl, da bi se motorna žaga registrirala. :eek: Ergo brez tablic mimo radarjev letiš ko sneta skira!

Če te ustavjo pa prašajo kaj in kako, greš pač u hrib drevje podirat. :slap: :whistle:

:stupid:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Prebral sem skoraj celo poglavje o koristnih predlogih, kako se izogniti SVOJI ODGOVORNOSTI!

Motor vozim od svojih najstniških let:

Imam kriv prst - zlomljen v prometni nesreči z motorjem pri 15 letih, voznica mi je zaprla pot na cesti, kjer se ne moreta srečat dva avtomobila s stranske (imel srečo, da nisem bil prehiter, ker mi je APN letu 85)

Nersreča s čoperjem, ki sva jo doživela z ženo v Kranju - kriv voznik avtomobila - nogo mi je rešila boks štanga, ki sem jo celo zimo poliral doma v delavnici!

S ceste me je ztinil šlepar pri Naslovčah, ko sem ga prehiteval ni me videl ko je sam začel prehitevati traktor. Na srečo je bila avtobusna postaja na levi (prazna brez avtobusa), da sem potegnil in se rešil!

Isto sranje , ko sem se peljal proti Trbnjem iz NM. Ujamem kamion, prede njim clio, on ne prehiteva, jaz se odločim, da bom, on me spregleda opa zopet po bankini - bog je v nebesih, zopet sem se rešil!

Pa da ne bo kdo mislil, da sem brez napak - na Bledu sem prevrnil svojo FJR! Denarnica ni trpela preveč (80 000 škode), bolj moj ponos, da sem zamočil in uničil svoje prepričanje, da so za vse krivi drugi in da sem jaz nezmotljiv.

Teh primerov se mi je nabralo - za knjigo in to na MOTORJU; KI GA IMAM ZA HOBI!

Hočem vam povedati to, da boste največ naredili, če razčistite sami s sabo. Boli če plačaš kazen, pa če se iz tega kaj naučiš je COOL, če pa ne pa pa lahko pri kamnoseku izbereš ploščo in vgraviraš vse kar bi rad, samo datum dostave pusti odprt! Moj kolega ma pri men CBR 900 - pri 140 je letu v gmajno, pridte pogledat motor, njemu ni nič je pa začel mal razmišljat, bomo videli, ko ga pošravfamo,, kako bo vozil v novi sezoni!

Očitno nekaj ne štima z našim pristopom. Vsak pričakuje od motorista, ko kupi raketo, da bo vozil k Rossi, sam jaz takih mojstrov ne poznam prav veliko, vem pa da se bom podredil predpisom v največji možni meri. Hiti počasi, doma imam dve hčerki in ženo! Dirke so pa na Grobniku!

Upam, da vas nisem preveč zamoril - TAKŠNO JE MOJE STALIŠČE IN SEM GA POSREDOVAL VAM V VEDNOST IN JE BREZ VEZE, DA GA KOMENTIRATE. Mogoče je malo iz teme samo včasih moramo osvetliti ozadje, da vidimo kaj se dogaja v ospredju!

Ajde Mare!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam z maretom... :) no ja po cist prazni cesti ga tud lahk mickn bl potegnes... pa sej itaq usak ve kje ma meje... in je to problem usazga posameznika ce gre cez njih... :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam z maretom... :) no ja po cist prazni cesti ga tud lahk mickn bl potegnes... pa sej itaq usak ve kje ma meje... in je to problem usazga posameznika ce gre cez njih...  :nono:

Jasno tako, kot si napisal, na cesti, ki jo poznaš pa sigurno mal prtisneš - mal za dušo pa adrenalin mal pa zato da mašina ni čist zamorjena!

Smo pa s kolegi tudi razmišljali o tablici na vzmet, da se dvigne po potrebi - vendar bo vrjetno ostalo samo pri nakladanju!

:topic: Pa še tale - lansko leto se peljem med dopustom iz Bovca na Vršič, nekje na spodnjih ovinkih me ujame Daytona Triumph. Skupaj napraviva 3, 4 ovinke pa je stisnu naprej (Rossi), potem pa čez dva ovinka vidim par, ki mi panično maha! Ustavim in pravi punca - poglej tam gor je padu motorist! Potegnem do njega , motor lavfa, človek leži na hrbtu, ugasnem motor in ga odvlečem proč. Skočim do njega, oči delajo torej je pri sebi (bil je iz Avstrije) Po Angleško vprašam, če ga kaj boli itd, zmeniva se da pokličem rešilca. ..... Ko se je postavil na noge je dejal: (jaz ne znam nemško sem pa razumel kaj je povedal) ICH WEISE NICHT WAS SPASIRE po naše - ne vem, kaj se je zgodilo, potem sem bil pa zmeden jaz!

Nauk zgodbe - na tanku je imel mapco z zemljevidom vzpona na Vršič - POTEGNI TAM, KJER VEŠ DA LAHKO IN Z GLAVO!

Dovolj starih zgodb - LP Mare!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Prebral sem skoraj celo poglavje o koristnih predlogih, kako se izogniti SVOJI ODGOVORNOSTI!

...

Očitno nekaj ne štima z našim pristopom. Vsak pričakuje od motorista, ko kupi raketo, da bo vozil k Rossi, sam jaz takih mojstrov ne poznam prav veliko,  vem pa da se bom podredil predpisom v največji možni meri. Hiti počasi, doma imam dve hčerki in ženo! Dirke so pa na Grobniku!

...

Ajde Mare!

Glas Razuma v Temi! :OK: :OK: :yea2:

Oglasi se še kaj :OK: :OK:

Ammm in mali dodatek, kar se tiče Prikazanega Spraya, ... zadeva dela le na

napravah, ki uporabljajo FLEŠ ali OSVETLITEV.

Tehnologija, ki jo naši smrkci zadnje čase kupujejo je povsem neprizadeta s takšnimi premazi.

No ja mogoče je bolje 10, 20 ali 30 k SIT, spraviti in jih predati smrkcu kot odvezo za lastne "grehe" v prometu.

It's just me,

Zoolo :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveč filozofiranja,če se mene vpraša. Vozili bomo kot do sedaj,mal bolj bomo pazli in bo. Sicer se bo pa hitro ugotovilo na katerih delih ceste,na katerih ovinkih se bo dalo kdaj pa kdaj mal bol potegnit :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

DrM je kr dobr napisal zato se tja ne bi spuščal. Lahko vam pa povem, da laserski ali katerikoli drug radar, ki deluje na principu ujemanja infrardeče svetlobe NE potrebuje nobenega ravnega dela za odboj. Vsak motor, ki deluje je izrazit izvor IR svetlobe, katero zazna laserski radar. Sam laser (daljnogled pomaga samo točno merjenje na izbrano točko) uporabi pa samo za izmerjenje razdalje (Valovna dolžina) od točke merjenja do merjenca, čas v spreminjaju razdalje daje trenutni rezultat (hitrost). Zato nikar ne iščite teh luken ampak po pameti.

Srečno :yea1: :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ehm, mene bi pa vseen zanimalo kje se nahajajo stacionarni radarji... Ali mora policija javno objaviti njihovo lokacijo? Ali morda oznaciti obmocje meritve s opozorilno tablo?

Kako je pa z belimi fokusi in kangooji ki imajo Provido? Jih kaj pogosto srecujete?

Sej ne zagovarjam divjanja po vaseh... amapk na cistem zlo pase kdaj potegnit, sploh ce ni na vidiku drugih udelezencev O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok , kot sem opazil ste ze veliko predebatirali ,pa se zmerom nic pametnega povedali...

Recimo: Kaj se da narediti ko te ustavijo policaji in si na radar priletel v naselju 40+ :oops: prevec ... ustavijo te ko za tabo priletijo z drugim avtom in ti samo povejo da si sel prehitro ( ter kazen SEVEDA!!! ) ...ne prikazejo ti pa slike?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V takem primeru jim lahko rečeš, da se lahk sam pod nosom obrišejo, če ti nima s čim dokazat se mu lahk sam smejiš u glavo. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enostavno prelepiš številko na tablici s selotejpom tistim srebrnim .selotejp pa pustiš malo daljši na vsaki strani tablice tako da ga lahko hitro dol otrgaš če že imaš namen ustaviti ko te ustavljajo . pa naj se pol slikajo s tistimi svojimi radarji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!