Skoči na vsebino

Luknje v novem zakonu


pirrulz

Priporočene objave

Js mam pa en problem. :BUA:

V naselju sem z avtom peljal 66km/h (no, toliko je pisalo na radarju, ki mi ga je pokazal policaj, ko me je ustavil) in sem dobil plačilni nalog. 30.000 SIT oz. 15.000 SIT, če plačam v 8ih dneh. Pa še eno kazensko točko sem dobil!

In zdaj doma sem malo gledal tale plačilni nalog in sem opazil, da se je policaj zmotil; napisal je, da sem kršil 72.člen, 7 odstavek, točka B (ZVCP-1 UPB3).

72. člen sploh nima 7. odstavka. Policaj bi moral napisati 32. člen. :slap:

A se lahko s kakšno pritožbo izognem plačilu kazni? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam pa en problem. :BUA:

V naselju sem z avtom peljal 66km/h (no, toliko je pisalo na radarju, ki mi ga je pokazal policaj, ko me je ustavil) in sem dobil plačilni nalog. 30.000 SIT oz. 15.000 SIT, če plačam v 8ih dneh. Pa še eno kazensko točko sem dobil!

In zdaj doma sem malo gledal tale plačilni nalog in sem opazil, da se je policaj zmotil; napisal je, da sem kršil 72.člen, 7 odstavek, točka B (ZVCP-1 UPB3).

72. člen sploh nima 7. odstavka. Policaj bi moral napisati 32. člen. :slap:

A se lahko s kakšno pritožbo izognem plačilu kazni? :?

Seveda se lahko pritožiš; če ti bo pa uspelo (da ne boš plačal), pa ne vem :hmm: mogoče... :whistle: poskusi nimaš kaj za izgubit ;)

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da! V pritožbi samo napiši da pač nisi kršil 72 člena, da ti je policaj neupravičeno dal kazen.

Njegov problem če je zajebu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam pa en problem. :BUA:

V naselju sem z avtom peljal 66km/h (no, toliko je pisalo na radarju, ki mi ga je pokazal policaj, ko me je ustavil) in sem dobil plačilni nalog. 30.000 SIT oz. 15.000 SIT, če plačam v 8ih dneh. Pa še eno kazensko točko sem dobil!

In zdaj doma sem malo gledal tale plačilni nalog in sem opazil, da se je policaj zmotil; napisal je, da sem kršil 72.člen, 7 odstavek, točka B (ZVCP-1 UPB3).

72. člen sploh nima 7. odstavka. Policaj bi moral napisati 32. člen. :slap:

A se lahko s kakšno pritožbo izognem plačilu kazni? :?

/quote]

Jaz tudi mislim, da s te kazni ne bi smelo biti nič :nono: . Nisi kršil tega zakona, ker ta zakon ne obstaja. :OK: (tako praviš) O čem pa govori ta 72 člen :? :? Vidim, da bo treba pr kaznih člene pogledat. Mogoče sm tud jaz že kaj plačal, pa nism vedu o čem člen govori. Zanimivo. Me prov zanima kaj boš rešu. Napiš, kaj se bo izvilo iz tega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

72. člen sploh nima 7. odstavka. Policaj bi moral napisati 32. člen. :slap:

A se lahko s kakšno pritožbo izognem plačilu kazni? :?

Napiši pritožbo in vsa stvar bo zapadla. Seveda ne smeš zamuditi roka za pritožbo. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da! V pritožbi samo napiši da pač nisi kršil 72 člena, da ti je policaj neupravičeno dal kazen.

..bo pa dobil domov po pošti nov plačilni nalog, s pravilno dikcijo iz zakona in se s tako pritožbo ne bo izognil plačilu kazni .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... od prejšnjega meseca je začel veljatispremenjen Zakon o prekrških (ZP-1C) ...

... je marsikaj novega ...

... tudi izvršitve kazni ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:BUA: vozite po predpisih pa ne bo treba take debate odpirat... :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam si trditi, da je voziti 100% po predpisih nemogoče. In ga ni junaka, ki tako vožnjo prakticira..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no po parih takih doživljajih

sem sklenil, da ne bom takole zaradi tega ker se mi zdijo omejitve butaste, sponzoriral politzije - in zdresirali so me ... kot usodno potrditev vsega skupaj, pa sem kmalu po tem skoraj povozil otroka, ki je pritekel izza žive meje - rešilo ga je samo to, da sem RES vozil 40, kot je bila omejitev

da o tem, da NIKOLI nisem sedel vinjen v/na vozilo sploh ne izgubljam besed

...

ZATO BOM VEDNO TRDIL:

qrc gleda take kot si ti in podobna banda ...

še premalo jih jebajo, veliiiko premalo

Če pa bi vozil 45kmh bi ga pa ubil..pa bil prehiter jel.... glupe li glave.. Kje se rodijo taki modrijashi..?!?!? :slap:

V vednost (recimo): Če bi vozil 80kmh pa ga tud "skoraj" ne bi povozil...bi bil že zdavnaj mimo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponekod so tudi take nore omejitve, da je brezveze. Npr. v Ljubljani "Za gradom" (od Poljan proti Dolenjski cesti). Dvopasovnica, v bližini ni nobene hiše, omejitev pa 50. :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bral do ene pete strani pa sem se naveličal, ker se je več al man sam nabijal.

Kje je omejena hitrost res upravičena, marsikje pa tudi ne. Večinoma vozmo mal več, da te pa na radar je pa dost samo 5km/h več (izkušnje na skritem radarju, čez en mesec dobu sliko).

Nekaj časa nazaj sem gledu ene ameriške akrobate ki so mel cel motor oblečen v "kožuh", torej je bil kosmat. A je možn da to tolk slab odbije radarski signal da ti kaj koristi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to so ZOO-Crew .. in imajo zato motore oblečene, zarad imiđa...

drugač pa odvisno od radarja.. samo vseeno, te zmeri

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:BUA: vozite po predpisih pa ne bo treba take debate odpirat... :fredy:

Ja ,kaj si pa ti ugotovil :? :hmm: :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DrM je kr dobr napisal zato se tja ne bi spuščal. Lahko vam pa povem, da laserski ali katerikoli drug radar, ki deluje na principu ujemanja infrardeče svetlobe NE potrebuje nobenega ravnega dela za odboj. Vsak motor, ki deluje je izrazit izvor IR svetlobe, katero zazna laserski radar. Sam laser (daljnogled pomaga samo točno merjenje na izbrano točko) uporabi pa samo za izmerjenje razdalje (Valovna dolžina) od točke merjenja do merjenca, čas v spreminjaju razdalje daje trenutni rezultat (hitrost). Zato nikar ne iščite teh luken ampak po pameti.

Srečno :yea1: :yea1: :yea1:

Pa kaj ti misliš da si v F16 avionu pa da imaš IR heat seeking misile za sabo?

Motor nima nobenega izrazitega izvora IR svetlobe, toplote mogoče IR-ja pa sigurno ne, si malo pomešal...

Razlika med lasersko pištolo in radarjem je samo v tem, da radar uporablja "doppler shift efekt" ( v bistvu je radarska pištola radijski oddajnik in sprejemnik) in je počasnejši medtem ko laserska pištola uporablja svetlobo (po istem principu - 300,000km/s) in zato potrebuje nanosekunde za razultat.

Prednost za policista je v tem, da z lasarsko pištolo na 300m izmeri tarčo v širini 1 metra - ker je to velikost "stožca" na tarči pri tej razdalji. Z radarjem pa se lahko avtomobilist izgovarja, da je izmeril vozilo 3 metre stran, ker ni tako precizen. Po drugi strani pa je z laserjem težje upravljati kot z radarjem - tega niti ni treba nišaniti, če je samo en avto na cesti med tem, ko po pravilih potrebuješ stojalo za lasersko pištolo (pamtite za izgovor)!

Pa še ena informacija; če je radar prižgan ga radar detektor zazna na 3 kilometre, pri laserju pa lahko detektorje mirne volje stran vržet, ker ko bodo zapiskali je že vsega konec. ;)

Popravljeno . Popravil Terminator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

..bo pa dobil domov po pošti nov plačilni nalog, s pravilno dikcijo iz zakona in se s tako pritožbo ne bo izognil plačilu kazni .)

Hja, točno to se je zgodlo. :( Sem napisal pritožbo in čez teden dni sem dobil pismo, v katerem je sklep o popravkih (spreminili so št. člena). Sem rajš šel plačat, ker se mi ne da več s tem ubadat. Pa menda tudi ne more več priti do zastaranja. Pošlejo te namreč pred sodnika za prekrške, kjer se moraš zagovarjat, potem pa sodnik odloči kako in kaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz poznam kr dost polcajeu in sm jih tud to uprasu glede radarjeu :) in so mi usi rekl da motorista bl tezko zmer, sploh pa ce dost prleti tm mim.da ucasih zmer ksnga ampak doskrat ga pa ne. tko da kokr mas sreco :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor nima nobenega izrazitega izvora IR svetlobe, toplote mogoče IR-ja pa sigurno ne, si malo pomešal...

A dej. :blink: IR-ja je pri delujočem motorju kolikor češ. Usmeri nanj IR kamero (ali pa napravo za nočno opazovanje), pa boš potem videl, da IR sigurno je.

Je pa za laserske merilnike hitrosti to popolnoma irelevantno, ker ima tak merilnik svoj lasten IR laser.

Razlika med lasersko pištolo in radarjem je samo v tem, da radar uporablja "doppler shift efekt" ( v bistvu je radarska pištola radijski oddajnik in sprejemnik) in je počasnejši medtem ko laserska pištola uporablja svetlobo (po istem principu - 300,000km/s) in zato potrebuje nanosekunde za razultat.

Svetloba ni nič hitrejša od radarskega signala, ker gre v obeh primerih gre za elektromagnetno valovanje. In tudi laserska pištola je oddajnik in sprejemnik. Sploh pa potrebuje laserska pištola za meritev cca. pol sekunde ali 500.000.000 tvojih nanosekund. Daje slutit, da je za izvedbo meritve potrebno precej več, kot čas, ki ga porabi laserski žarek za pot od pištole, do vozila in nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni

Imam 1 vprašanje. Zasledil sem da naj bi bilo po novem zakonu A2 kategorija 350ccm in 25kw ter razmerje med močjo in težo motorja ne sme presegati 0,16kw/kg. Zdej me pa res zanima če je to res. Mogoče kdo ve kaj več o tem?? :?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!