Skoči na vsebino

EU predpisi


Alla

Priporočene objave

Po normativih Evropske skupnosti banana ni banana, če je krajša od 14 centimetrov in tudi račje jajce ni jajce, če je manjše od pet centimetrov. Beseda je samo o delu celega niza predpisov, ki na prvi pogled mejijo na zdravi razum.

Sodeč po tem, da je samo za opis velikosti račjega jajca uporabljeno nič več in nič manj kot 26.953 besed, je mogoče sklepati, da gre za zelo resen predpis. Tem ostrim pogojem lahko sledijo le države z industrijskim kmetijstvom, ki zahvaljujoč temu lahko ustvarijo določene pogoje za proizvodnjo npr. banan daljših od 14 centimetrov.

Pa še en primer neumnosti iz standardiziranja. S standardom 548/89 se odreja, da je spalna srajca oblačilo, izdelano s tkanjem, ki sega do sredine stegna in je namenjeno za pokritje zgornjega dela telesa. Ima kratke rokave in odprtine za vrat.

Samo štiri mesece kasneje so sprejeli novi standard, s katerim so določili, da se spalna srajca lahko nosi samo ponoči. Šestnajstega oktobra leta 1999 pa je Evropsko sodišče odločilo, da se spalna srajca lahko uporablja samo v postelji ...

(Vir in več - Glas Slavonije)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič novega, čudim se, da ni standarda za barvo dreka.vse te predpise si lahko EU vtakne v rit. so pa lep prikaz da na koncu, postane že tolko predpisov o vsem mogočem, da je pravi kaos. torej...večja urejenost bol teži h kaosu. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:?  :blink:  a mi bo kdo kazn napisu če bom v spalni srajci na terasi srebala kavo?

to ne, te pa pridemo gledat... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne,to je fora za kake pikolovsko hotelske goste, ki bodo ugotovili da je stvar en cm predolga al prekratka in bodo lahko..TOŽILI! zakon, greš u kraljevski apartma, popolnoma brez keša, jih tožiš, ker ma brisača na napačni strani všito za obesit, in evo, zastojn teden :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, jz bi samo kavo srebala

eeeh...pol bi pa samo policijo poklicali, da naj pride zakone EUja uveljavlat :grrr (saj ne)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eeeh...pol bi pa samo policijo poklicali, da naj pride zakone EUja uveljavlat  :grrr  (saj ne)

vzamem takoj nazaj. Če se zgodi tako, kot predlaga Vale, pridem jaz v policaja preoblečen predpise uveljavlat :grim (fetišrulzpress)

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bruselj je aktiven tudi na področju usklajevanja CPPja v državah članicah EU, predvsem na področju opravljanja vozniških izpitov. Za motocikle velja:

Mopedi s 50 ccm tudi po novem ne bodo smeli biti hitrejši kot 45 km/h, najnižja starostna omejitev za izpit pa bo 16 let, s tem da lahko posamezne države regulirajo to mejo med 14 in 19 let.

V razredu A do 125 ccm in maksimalno 15 KM ostane minimalna starostna meja pri 16 letih, z možnostjo povečanja na 18 let glede na odločitve posameznih držav.

Za pridobitev izpita kategorije A brez omejitev EU zahteva vsaj dvoletni vozniški staž, ki se bo lahko opravil na motociklih z največjo močjo do 35 kW. Neposredno opravljanje izpita kategorije A neomejeno bo omogočen šele pri 24 letih, starostna meja pa se lahko v posameznih državah spreminja od 21 do 27 leta.

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:?  :blink:  a mi bo kdo kazn napisu če bom v spalni srajci na terasi srebala kavo?

To glih ne, če bo po normativih EU-ja. Če pa tist del okol stegen ne bo po predpisih...lahko fašeš doplačilo... trošarine recimo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se mi pridružš, da mi ne bo dolgčas?

Tooooo ja! :yea1:

Me to! Me to! A ja ampak jaz bi čaj raje :lol:

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tooooo! Me to! Me to! A ja ampak jaz bi čaj raje  :lol:

kaj ma pa zdele čaj veze z predpisi, mislm da je čist vseen kava ali čas. Gre zato da ne bo dolgčas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj ma pa zdele čaj veze z predpisi, mislm da je čist vseen kava ali čas. Gre zato da ne bo dolgčas.

ne pijem kave (razen nescaffe z mlekom namesto vode zjutraj). :grrr

TO ma veze s tem. (no mogoče bi v tem primeru potrpel :grim )

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!