Skoči na vsebino

Življenje po rojstvu... Življenje po smrti...


Jure007

Priporočene objave

Za trenutek poskusi odklopiti bedarije, ki ti sicer hodijo po glavi in se poskusi prestaviti par let nazaj. Nekako do dne svojega rojstva. In še par tednov nazaj. Seveda se ničesar ne spomniš.

Dojenčka v maternici se pogovarjata:

"Ali verjameš v življenje po rojstvu?"

"Seveda. Zagotovo obstaja nekaj po rojstvu. Morda sva sedaj tukaj zato, da se pripraviva na življenje po rojstvu."

"To je neumnost. Ni življenja po rojstvu. Le kako bi takšno življenje izgledalo?"

"Ne vem točno, toda prepričan sem, da bo bolj svetlo in lahko bova hodila in jedla z lastnimi usti."

"To je popolna bedarija! Veš, da je nemogoče teči. In da bi jedla z lastnimi usti? To je noro! Za to vendar imava popkovino. Povem ti: po rojstvu ni življenja."

"Popkovina je prekratka. Prepričan sem, da je nekaj po rojstvu, nekaj precej drugačnega kot to, na kar sva navajena."

"Toda nihče se še ni vrnil od tam. Življenje se z rojstvom konča. Poleg tega pa, življenje ni nič drugega kot obstoj v ozkem, temačnem okolju."

"No, ne vem natančno, kako izgleda življenje po rojstvu, toda v vsakem primeru bova srečala najino mamo. Ona bo potem skrbela za naju."

"Mama! Ti verjameš v mamo? In kje naj bi, po tvoje, bila?"

"Vsepovsod okoli naju, seveda. Zahvaljujoč njej sva živa. Brez nje sploh ne bi obstajala."

"Ne verjamem! Mame nisem nikoli videl, zato je jasno, da ne obstaja!"

"Mogoče res, toda včasih, ko sva popolnoma tiho, jo lahko slišiva, kako poje in boža najin svet. Veš, prepričan sem, da se življenje z rojstvom pravzaprav šele začne."

Kaj pa življenje po smrti? Ali obstaja? :hmm:

Jest tega sicer ne verjamem, sem pa govoru že z večimi ljudmi, ki naj bi imeli dokaz, da nekaj pa se vendarle zgodi po smrti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...nekaj pa se vendarle zgodi po smrti...

...bomo vidl, ko pridemo do tam...hmm? O:-) :devil: ...pa cim kasnej...

lp flero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to zgodbico sm že vidu,kr dobra .) jst drgač ne verjamem da bi izpod ruše lahko šel še kam naprej,bi blo pa fino :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ys verjamem v življenje po življenju po življenju po življenju ...

približno tako, kot če se postaviš med dve ogledali ...

in verjamem

da moj Piki v meni vidi svojega Boga, kakor ys na nek način verujem v svojega in verjetno On veruje v ...

ys vero/Boga

rabim, ker hočem verjeti v dobro ... tega pa ne najdem med ljudmi. In hočem verjeti v nek cilj mojega/našega obstoja ... nočem verjeti, da sem samo

nesrečna kemijska reakcija,

katere zavest je čisto slučajno za kratek trenutek blisknila v vesolje in za taisti, ampak samo za ta trenutek odkrila, da nekaj je, nekaj, kar ni samo tema, praznina in pozaba ..

in ta kemična reakcija naj bi

rekla: "AHA" ter spet izginila za vedno z vsem svojim znanjem, spomini - v temo, praznino, pozabo - ne, to ne morem sprejeti

čeprav se ni še nihče vrnil iz onostranstva in mi rekel: Jure, prav imaš/nimaš ... to hočem verjeti, ker to daje smisel vsemu ... če ni tega, če ni Njega, ki pooseblja vse dobro ... kakšen je potem smisel življenja, bivanja

kakšen je smisel tega, da se kao:

..človek/človeštvo pojavi iz nič in v nič odide v nekaj letih/miljonih let ... saj mogoče je tako, mogoče ni nič, mogoče je res vse skupaj samo kretenski slučaj, ampak ys to ne morem sprejeti, ker potem ne vidim smisla, da recimo svojo Masho pripravljam na življenje, ali da se sam prerivam med kretenkoti in kretenkami tega planeta še nadaljnih 30 let

zato verjamem v Boga in življenje po življenju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvari katere sam ne okosim zame ne obstajajo - se pravi po smrti ni nicesar...

Boga ne rabim, ker dobre stvari obstajajo samo zato, da si z njimi kaj pridobis... Dobrega ne iscem, ker ga tudi nihce ne sme pricakovati od mene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepa zgodba...

kaj se zgodi po smrti...le ugibanje...upanje...praznoverje...utvara....raj..pekel..

pitaj boga.... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Let's brake down some facts:

Kljub simpatičnosti in romantičnosti zgodbe vsi vemo, da se dojenčki med sabo ne pogovarjajo, itd...bla, bla, bla...

Ni pa popolnoma sfaljena zgodba: konstrukt boga v človeškem umu izvira prav iz matere. Ko se človek enkrat rodi in odcepi od matere (se separira) mu vedno ostane tisti občutek in želja, da bi nekdo pazil in skrbel zanj, kot je nekoč mati. Evo vam boga: samo arhaična podzavestna mati :wacko:

In po smrti ni nič. Tudi tunel z belo svetlobo na koncu so zaprli, ker je vse preveč ljudi buljilo noter in so potem laufali vsem povedat nazaj... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ni važno ka je po smrti, če sploh je kaj sam fajn bi pa blo če bi se po smrti tut z mopiju vozu. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si ne zelim cesa takega, ceprav dedek je reko da obstaja in da je lepse - samo se je vrno in mu je zal, ker tam ni bolecin :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo se ne vem, ali sem bil ali bom, ali sem to ze od vedno ali pa nikoli ne bom

Se mi zdi, da si. :yes:

Zadnjič si pa padu s kolesom. Mislm, da je bil kozel vmešan v nečednost. :grim :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič si pa padu s kolesom. Mislm, da je bil kozel vmešan v nečednost. :grim  :grim  :grim

Padu 2krat :blink: Samo glede na to, kolk so vilce skrivljene :hmm: sem celno nekam priletel :devil: 2krat O:-)

Krila sem si pa ze lansko leto odbrusil :whistle: Pa se mi zdi, da ni bilo nobenga zmaja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi se sploh matrali s temi vprašanji? Iz osebnega strahu pred izginotjem? Zato, da bi upravičili svoja sedanja dejanja? Da bi si osmislili delovanje v tem življenju? Da bi ugotovili, ali imamo bianco menico za pizdarije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne skiraj se za to, kar pride in če pride potem, ker si boš s tem samo zajebal to, kar je dejansko tu.

Kar bo, bo, jebiga, zdaj si tu in posveti se temu, kaj počneš zdaj. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. Da bi si osmislili delovanje v tem življenju? ...

... ne delovanje

... da bi osmislili trenutno bivanje tukaj ... zakaj vsi tako vatikansko gledate na Boga in življenje po smrti ... a res nihče od vas ni slišal/videl/doživel nič drugega na tem Planetu Opic razen najbednejše oblike izkoriščanja ljudske dobrote v obliki vatikanskega biznisa ... zakaj vsi "kritiki" gledate tako ozko na to skozi neke zaradi celibata popedofiljene župnike, odpustke, neke filmske like mafiozov, ki se prekrižajo, poljubijo svoj palec in nekomu prerežejo vrat ..

a je mogoče,

da res, čisto res ne poznate nič drugega razen klera in komunističnega-ateizma???

:BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ma res Jur...te tvoje opice in planet opic..... :SS

če smo že opice vsaj razloži kdo je gorila, kdo orangutan(gozdni človek), kdo šimpanz in ali je tudi Charlton Heston vmes.... .)

to je nedvomno vpliv Ruglja in njegovih "posebnih" pojmovanj skupin ljudi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ... a sdons glupe gobe jedu alqwa

:blink:

to je tvoje sramotno

nepoznavanje biologije ... če ne bi šprical tega poglavja v srednji šoli, potem bi izvedel, da je pač HomoS. najbolj razvita vrsta primatov na Planetu Opic in nič drugega .. tvojo profesorico biologije, ki ti je dala 2 bi bilo pa treba na sramotni steber na kongresnem trgu privezati za 2 tedna

:devil:

zdej pa na internet

in naštudiraj mankajoča bio-poglavja, da se v bodoče ne boš takole sramotil (pa enepar motomarsovcev s tabo, k majo iste težave z "mojim" Planetom Opic)

:devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale "Planet opic" se pa že kar malo prevečkrat ponavlja...  <_<

hmmm

:eek:

izgleda

spoštovani MrM,

da ste bili v srednješolski biologijih hudo slabi in ste se potem raje odločili za enostavnejši študij - praktično - to sem tudi ys storil ... vendar je v naših časih bilo treba za dvojko iz biologije vedeti vsaj to v katero vrsto spadamo kot živa bitja ... mladim pa vse kaže (npr: TC) niti tega ni bilo treba vedeti v srednji šoli.

Zanima me ali so maturitetna spričevala talali na živilskem trgu v ribarnici ali kje drugje.

:devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ... a sdons glupe gobe jedu alqwa

:blink:

ko pišeš besedi Planet Opic z veliko začetnico, najprej pomislim na film...tukaj biologija nima nič zraven.....

ashole :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko pišeš besedi Planet Opic z veliko začetnico, najprej pomislim na film...tukaj biologija nima nič zraven.....

ashole :SS

potem

pa filma (jasno, kako le ... ) tudi približno nisi razumel - vsaj tistega prvega filma, ki je dejansko posnet po SF zgodbi, ko na Planetu Opic človeški astronavt na koncu najde na plaži iz peska gledajočo roko in glavo kipa svobode in

v trenutku dojame

da je Planet Opic naš palent in da smo mi Opice, pa če nam/vam je to všeč

alpane.

Sicer pa niti ne bi pričakoval od tebe, da bi ti dojel poanto filma.

:devil:

Zmerljivke, dejtece malo,

pa mirno zadrži za večerno umivanje zob in jih izgovarjaj z zobno ščetko v ustih, ko se boš gledal v ogledalo , da bo zabava in pljuvanje večje.

:fight2:

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem

pa filma

zdej se odloči al nisem filma razumel al mi biologija ne gre od rok....

ker malo pretiravaš s to tvojo samozavestjo in žaljenjem drugih... :BUA:

sej maš 3 bivše žene in ne vem koliko ducatov otrok, torej žali svoje ...druge pa pusti pri miru...ker nekateri nimamo možnosti, da podamo predlog za razvezo ali pa odidemo čim dlje študirat, da imamo mir pred tabo...kot so očitno to nekateri v tvojem življenju naredili....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!