Skoči na vsebino

Življenje po rojstvu... Življenje po smrti...


Jure007

Priporočene objave

zdej se odloči al nisem filma razumel al mi biologija ne gre od rok....

oboje

:P

eni pač nimajo bioloških danosti za te zadeve, kaj češ TC ...

to je pomanjkljivost, s katero se boš moral sam soočiti

neki tazga veš, kt to, da morm ys nost očala - če ni, pač ni ...

a zdej te pa še moja družina moti - Opičji nivo, kaj čmo ...

ti kako pa kaj tvoji v ZOOju - a majo še tko majhno kletko??

:devil:

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi tole malo parafraziral ... "Življenje pred Jurom ... Življenje po Juru ... ali obstaja eno ali drugo..."

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi tole malo parafraziral ... "Življenje pred Jurom ... Življenje po Juru ... ali obstaja eno ali drugo..."

ne ... četudi parafraziraš ...

obstajajo le večna življenja ob večnem J .. ali C .. ali XY

:kva2:

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jur a si biolog k se tko sopiris in drugim ocitas, da nimajo pojma o "tvoji domeni"?

kakšni "moji" ... Blaž kaj si pa pil zdajle??

:doze: :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm

:eek:

izgleda

spoštovani MrM,

da ste bili v srednješolski biologijih hudo slabi in ste se potem raje odločili za enostavnejši študij - praktično - to sem tudi ys storil ... vendar je v naših časih bilo treba za dvojko iz biologije vedeti vsaj to v katero vrsto spadamo kot živa bitja ... mladim pa vse kaže (npr: TC) niti tega ni bilo treba vedeti v srednji šoli.

Zanima me ali so maturitetna spričevala talali na živilskem trgu v ribarnici ali kje drugje.

:devil:

Prosim, da si manj žaljiv do mene, do mojega študija, do moje ocene iz biologije in do moje mature. Sploh ti pa predlagam, da ne začneš o mojem motorju.

Imej svoj Planet Opic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1  ... Sploh ti pa predlagam, da ne začneš o mojem motorju.

2  Imej svoj Planet Opic.

1

to mi pa v najbolj kruti mori niti na misel ne pride in spljoh ne razumem, zakaj si to omenil - vsekakor se pa lahko zgodi, da mi uide kaka pripomba, če ga boš prodal ... ampak ne na račun motorja

2

hvala - prečastiti - do smrti vam ne pozabim te velikodušne poteze, res lepo od vas .. kar cel planet .. wauuu, podobna velikodušnost ni opisana niti v Štoparskem vodiču po galaksiji, niti v Bibliji ali Koranu .. kaj šele v Kama sutri

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni mal škoda časa zabijat glede vprašanja kaj bomo ko nas nebo in ali če sploh bomo in bla,bla, bla..... :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni mal škoda časa zabijat glede vprašanja kaj bomo ko nas nebo in ali če sploh bomo in bla,bla, bla..... :SS  :SS

ja ampak

če ga že zabijamo na motomarsu ... a pol ni useen u keri temi ... sy tga ni treba tuki zabijat, pa naše bedarije čitat ... pejt kej pametnega nakladat recimo u temo "a sijo Severina brije alne" - tista je tep bl na kožo pisana - se mi zdi

:devil:

ti

pa en ples za mal snega zapleši, da mi ne bo treba z detetom na sankanje v Kr. Goro hodit, no dej, no - prooosim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gospodje:

Mustang,

Jur,

Thundercat

in

BlazS,

dajmo se malo v roke vzeti in prenehati z neposrednimi obracunavanji v forumu.

Prosto pa lahko uporabljate PM in se tam prav tako prosto posiljate v PM.

Je zapisal moderator in pozugal s prstom :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gospodje:

Mustang,

Jur,

Thundercat

in

BlazS,

dajmo se malo v roke vzeti in prenehati z neposrednimi obracunavanji v forumu.

Prosto pa lahko uporabljate PM in se tam prav tako prosto posiljate v PM.

Je zapisal moderator in pozugal s prstom :nono:

ker

nerad "sam sebe v roke jemljem",

bom za to dons poprosil svojo kraljico ..

ublubm - mogoče bo pa res pomagalo

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ampak

če ga že zabijamo na motomarsu ... a pol ni useen u keri temi ... sy tga ni treba tuki zabijat, pa naše bedarije čitat ... pejt kej pametnega nakladat recimo u temo "a sijo Severina brije alne" - tista je tep bl na kožo pisana - se mi zdi

:devil:

ti

pa en ples za mal snega zapleši, da mi ne bo treba z detetom na sankanje v Kr. Goro hodit, no dej, no - prooosim

Ja za tebe gospod jur pa bi lahk odprli temo ki bi imela naslove: najpametnejši človek, vseved, nikoli poražen, v glavnem idealen. :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja za tebe gospod jur pa bi lahk odprli temo ki bi imela naslove: najpametnejši človek, vseved, nikoli poražen, v glavnem idealen.  :OK:  :OK:

sej je že odprta ta tema - a ne veš ... reče se ji

www.motosvet.com

:yes:

ti,

kaj je pa s plesom za sneg - a bo?

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je obsmrtno doživetje?

Obsmrtno doživetje je eno najmočnejših izkušenj, ki jih človek lahko doživi. Običajno se pojavi v neposredni smrtni nevarnosti, vendar to ni nujno. Obsmrtna doživetja so imeli tudi popolnoma zdravi ljudje v "nenevarnih" okoliščinah. Tudi vsi, ki so bili v neposredni smrtni nevarnosti ali so bili celo klinično mrtvi, nimajo teh izkušenj. Po ameriških raziskavah je okoli tretjina ljudi, ki so bili blizu smrti, "nekaj doživela". To njihovo doživetje je obsmrtna izkušnja.

Veliko je opisov teh izkušenj. Večina opisovalcev ima velike težave pri opisu dogodka. Vsakdanji jezik ne vsebuje pojmov, s katerimi bi lahko opisali onostransko dogajanje. Okolje, osebe, stanja zavesti, barve, zvoki, vse je tako nezemeljsko, novo in nenavadno, da je ves besedni zaklad zdaleč prereven. Opisi so zato velikokrat podani s primeri in prispodobami. Te pa so seveda del časa in kulturnega okolja, kateremu pripada pripovedovalec, zaradi česar se večkrat pojavi napačen vtis o časovni in kulturni odvisnosti obsmrtnih doživetij.

Življenje po življenju

Tema obsmrtnih doživetij nas vedno pripelje do vprašanja, ali je življenje po življenju. Ali je s smrtjo vsega konec ali pa je smrt le vhod v neko drugo življenje? Ali po smrti bivamo na krajih, ki bi jih lahko opisali kot nebesa in pekel? Ali je naše bivanje po smrti priprava na novo reikarnacijo, eno izmed mnogih?

Velika večina ljudi, ki so imeli obsmrtne izkušnje, verjame, da obstaja življenje po življenju. Izraz "verjame" ni najboljši, saj pravijo, da "ne verjamejo, ampak vedo". Pa vendar je to samo njihovo prepričanje brez pravih dokazov. Znanstveno ne moremo dokazati, da življenje po življenju obstaja. Ravno tako ne moremo dokazati, da ne obstaja. Zatakne se že pri definiciji življenja. Najnovejša medicinska definicija življenja temelji na aktivnosti možganov. Možganska smrt je konec življenja. Definicije se spreminjajo z razvojem tehnike na eni strani in pojmovanjem življenja na drugi strani. Smrt kot ustavitev dihanja ("poslednji izdih") ali ustavitev delovanja srca sta dve definiciji, ki sta danes nezadostni. Vendar pa so vse definicije življenja in smrti vezane na človekovo fizično telo oziroma njegove biološke funkcije. Te v trenutku smrti dokončno in nepovratno prenehajo delovati. Obsmrtna doživetja kažejo na nadaljevanje življenja v drugačni obliki - obliki nematerialnega, "energetskega" telesa, zavesti. V taki obliki naj bi človek nadaljeval svoje bivanje po fizični smrti. Tudi prostori, v katerih se znajde po smrti, so nematerialni. Občutek ugodja ali neugodja je način sprejemanja te nove realnosti. Pekel ali nebesa nista "zemljepisna" kraja, ampak stanje zavesti oziroma odnos med "prišlekom v onostranstvo" in "onostranstvom". Pojma prostor in čas se zelo razlikujeta od zemeljske predstave o njiju.

:blink:

Moje mnenje : Mislim da je že v tem življenju dovol problemov in skrbi, tako da sploh ni časa da boi razmišljali o nečem za kar sploh nevemo če obstaja. Torej ne se sekirat, bo že cajt za te posmrtne stvari ... ;)

Vir : Tukaj ... lahko si preberete tudi ostalo nakladanje če se komu da ... :D

Pa še nekaj iz tiste strani kar je zanimivo in malo resnično :

"Kaj sploh je resnično? Običajno je za nas resnično tisto, kar vidimo, slišimo, tipamo, ..., skratka, kar lahko zaznamo s svojimi čutili. Pojem resničnosti je na ta način vezan na materialnost. Samo materialne stvari lahko zaznamo. Vendar pa čutna zaznava ni dovolj, da bi nekaj resnično zaznali. Potrebna je tudi povezava z možgani oziroma zavestjo. Predstave, ki prihajajo v zavest "od znotraj", kot so na primer sanje ali halucinacije, niso odraz resnične stvarnosti. Duševno zdravi ljudje lahko brez posebnih težav ločujejo sanje od resničnosti. Večkrat so sanje tako žive, da izgledajo resnične, pa kljub temu je psihično zdravemu človeku jasno, da gre za sanje." :yes:

Popravljeno . Popravil bauca
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta opis "obsmrtnega doživetja" močno ustreza doživetju izgube stika z realnostjo. Kar je psihotična epizoda.

V psihotični epizodi se namreč mnogokrat zgodi, da se človek "povrne" (regresira) na nivo simbioze ali celo avtizma, ko so bile vse njegove potrebe popolnoma zadovoljene. Od tod občutek neznanskega olajšanja, nirvane in večnih užitkov (nebesa).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, men je bil zadnjič všeč en članek od Mete Malus... zato, da imam odgovor zase...ko človek nekaj začuti do drugega...neko energijo...ne da bi ga sploh dobro poznali....ali pa sploh ne....zakaj se to dogaja? ko pa u bistvu že v eni uri pogovora ugotoviš, da nikakor ne bi mogel z njim/njo preživeti mirno več dni skupaj?

no, menda se z isto dušo utelesimo v različna telesa, da bi se naučili lekcije....v različnih življenjih smo bili lahko sovražniki ali pa smo drug drugemu prizadejali veliko hudega...in ko srečamo nekoga in čutimo telesno ali čustveno privlačnost...ni fora v tem, da bi bili srečni in zaljubljeni, amapk da to izrabimo za svoj osebni razvoj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnjič mi je kolega povedal....debata o eni raziskavi...ali ima človek dušo....in koliko je težka..

namreč zvagali(stehtali) naj bi par sto ljudi med procesom umiranja in ugotovili, da so bili takoj po smrti vsi lažji za določen XX g (če se ne motim 67 g) z minimalnim odstopanjem...

tako naj bi ugotovili, da človek ima "dušo"...saj niso mogli objasnit izgubo omenjenega števila na teži in so to neznano stvar poimenovali "Duša"..

ja no...ob smrti torej so izgubili neznano kam za 67 g neznane snovi....

zanimivo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnjič mi je kolega povedal....debata o eni raziskavi...ali ima človek dušo....in koliko je težka..

namreč zvagali(stehtali) naj bi par sto ljudi med procesom umiranja in ugotovili, da so bili takoj po smrti vsi lažji za določen XX g (če se ne motim 67 g) z minimalnim odstopanjem...

tako naj bi ugotovili, da človek ima "dušo"...saj niso mogli objasnit izgubo omenjenega števila na teži in so to neznano stvar poimenovali "Duša"..

ja no...ob smrti torej so izgubili neznano kam za 67 g neznane snovi....

zanimivo....

Duša, če že, je metafizična entiteta. In kot taka ne more imeti nobene teže (oz. mase).

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnjič mi je kolega povedal....debata o eni raziskavi...ali ima človek dušo....in koliko je težka..

namreč zvagali(stehtali) naj bi par sto ljudi med procesom umiranja in ugotovili, da so bili takoj po smrti vsi lažji za določen XX g (če se ne motim 67 g) z minimalnim odstopanjem...

tako naj bi ugotovili, da človek ima "dušo"...saj niso mogli objasnit izgubo omenjenega števila na teži in so to neznano stvar poimenovali "Duša"..

ja no...ob smrti torej so izgubili neznano kam za 67 g neznane snovi....

zanimivo....

:wacko: Pri nekaterih osebkih bi lahko navagali tudi po par 100 kg, glede na težo karakterja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnjič mi je kolega povedal....debata o eni raziskavi...ali ima človek dušo....in koliko je težka..

namreč zvagali(stehtali) naj bi par sto ljudi med procesom umiranja in ugotovili, da so bili takoj po smrti vsi lažji za določen XX g (če se ne motim 67 g) z minimalnim odstopanjem...

tako naj bi ugotovili, da človek ima "dušo"...saj niso mogli objasnit izgubo omenjenega števila na teži in so to neznano stvar poimenovali "Duša"..

ja no...ob smrti torej so izgubili neznano kam za 67 g neznane snovi....

zanimivo....

Lej, če ne bi bila zraven, ko je en gospod umrl, ne bi v bistvu pomislila na to:

vsak človek ki umre spusti ven vse, kar ima notri v sebi. Mišice popustijo, pomeni, da gre voda in blato ven iz njega.

Torej, če je temu tako, je moja duša drek in scavnica :lol: :lol1:

menda ne, ne? :hmm:

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, če ne bi bila zraven, ko je en gospod umrl, ne bi v bistvu pomislila na to:

vsak človek ki umre spusti ven vse, kar ima notri v sebi. Mišice popustijo, pomeni, da gre voda in blato ven iz njega.

Torej, če je temu tako, je moja duša drek in scavnica  :lol:  :lol1:

menda ne, ne? :hmm:

;)

pervert. ampak je pa res, da ti vse spusti, ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!