Skoči na vsebino

Življenje po rojstvu... Življenje po smrti...


Jure007

Priporočene objave

strah pred smrtjo je ena izmed oblik človekovega zavračanja resnice, torej čisti egoistični pogled na svet. kaj je po smrti je seveda odvisno od tega, kaj si predstavljaš da je...po razlagah kvantne fizike in fraktalov, ter teorije kaosa, je seveda vse mogoče. ker lahko že opazovanje spremeni rezultat opazovanega procesa, je dejansko res mogoče vse. torej, če si vcepljaš v glavo predstave, katere se vtisnejo globoko v podzavesti, ki je fraktalna, lahko ob smrti sprožijo določena doživetja.

vprašanje seveda je, če lahko ta stvar funkcjonira brez telesa. zato mislim, da so razna kot nekateri pravijo "obsmrtna doživetja" mogoča le takrat, ko je verjetnost preživetja velika.

saj vem saj vem, s temi razlagami se vzame ves čar in magičnost smrti, vendar tako je. nič čudežnega, nobenih duhcev, ki bi plavali naokoli, le ena velik in čudovit ples vseh mogočih delcev.

sicer se pa ne sekirajte. tako in tako smo nesmrtni, saj, kot vas je že v osnovn šoli učila fizika, nič ne gre "v nič". vse se preobrtazi v nekaj drugega, torej veselo si domišljajte, da je smrt le še ena pot po kateri gre vse skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, Brrrm, razumem tvoje razmišljanje.

Ti pač o pokojniku razmišljaš na svoj, bolj žalosten način.

Jaz pa se prepričujem, da nobeno žalovanje, noben kakršenkoli način razmišljanja za pokojnika ne bo spremenil a la pikice nič. In zato o njem razmišljam v luči v kakršni se mi je kazal v svojem življenju. Prijatelje (žal so tudi že med umrlimi) hranim v lepem kotičku svojega srca, s spomini na dogodke, ki smo jih skupaj doživljali, ostale imam pa tudi postavljene na mestu, ki jim pripada. Mimoidoče, nepomembne za svoje življenje pa itak prej ko slej pozabiš.

Na vsak način pa se skušam od vseh, pokojnih in še živečih, kaj naučiti. In to je tisto, kar lahko nekomu poleg ljubezni največ ponudimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že govorite o strahu pred smrtjo...boleze, pohabljenost...vse to ne sodi v današno superiorno družbo (tukaj moraš doseči vse ker pol ni nič), ki si lika najmanjše gube in beži pred neizogibnim in kako je cerkev nafilala glavo ljudem z posmrtnim življenjem seveda v nebesih ali peklu nikoli na tem svetu itd...vse za lažje obvladovanje množic .A si predstavljate kakšen kaos bi nastal, da bi znanstveno dokazali, da po smrti je življenje...čist uradno bi recimo slikali duhove al pa raznorazne reinkarnacije tega in tega človeka...oz karkoli v vezi s življenjem po življenju....potem ne bi bilo nobenega straha več...pač umreš...neki ti ni všeč se vržeš s stolpnice...ker je samoumevnio vsem, da se boš še enkrat rodil, ubiti nekoga sploh ne bi bil več greh oz. vsaj nemoralno dejanje...Zaradi tega (napisala sem zelo pretirane varjante zaradi lažje predstave...da me ne bi spet kdo obtožil za samopomembno astralno telo :? ) sem prepričana, da uradna znanost nikoli ne bo priznala česa takega kot da se po smrti še kaj dogaja sploh pa ne, da je celo lepše.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pardon Lina,

tisto samopomembnost sem pripisal samemu sebi, ko sem ti "odobril" astralno telo.

Nikakor pa ne tebi.

Se oproščam, če sem stavek preveč zavozljal, da se potem ni prav razumelo. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uhhh, branje vseh teh teorij in modrovanj me na smrt utruja.  :blink: ???  :lol1:  :lol1:  :lol1:

zato pa jest sploh ne berem tega, zaboli me k...kaj bo pol

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.A si predstavljate kakšen kaos bi nastal, da bi znanstveno dokazali, da po smrti je življenje...čist uradno bi recimo slikali duhove al pa raznorazne reinkarnacije tega in tega človeka...oz karkoli v vezi s življenjem po življenju....potem  ne bi bilo nobenega straha več...pač umreš...neki ti ni všeč se vržeš s stolpnice...ker je samoumevnio vsem, da se boš še enkrat rodil, ubiti nekoga sploh ne bi bil več greh oz. vsaj nemoralno dejanje...Zaradi tega (napisala sem zelo pretirane varjante zaradi lažje predstave...da me ne bi spet kdo obtožil za samopomembno astralno telo :? ) sem prepričana, da uradna znanost nikoli ne bo priznala česa takega kot da se po smrti še kaj dogaja sploh pa ne, da je celo lepše.

France Susman v delu Dih nove dobe: izbrani članki 1994 nekatere stvari lepo razloži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... sem prepričana, da uradna znanost nikoli ne bo priznala česa takega kot da se po smrti še kaj dogaja sploh pa ne, da je celo lepše.

Lynčy,

pa tebe bi čwowk učas kr mal ugriznu, ne fejst - lihenprow :004

jasno - prow maš ...

saj še cerkev to priznava le za "pridne"

torej

ys gledam na zadevo takole:

- energy ... ta je neuničljiva

- če se materija lahko nekako organizira v življenjske oblike - zakaj se energija ne bi mogla

- energije ne moremo tehtati - ker nima mase

- astralno telo = energija

ta neuničljiva energija

ki prehaja iz telesa v telo in povzroča oblike bivanja, katere mi tuzemno štejemo za življenje, pojasnjuje tudi ostale naravne pojave kateri se ortodoksnim "znanstvenikom"

zdijo tako skrajno čudni, paranormalni, da jih njihova zavest (ego?podzavest?) popolnoma zavrača in so kaj hitro spet pripravljeni zažigati grmade (ne mislim dobesedno - sy je jasno, ane?)

no pa si oglejmo

kaj je sposobno to astralno telo, ta neuničljiva energija, poleg tega da "vlada mesu" :lol1:

gre za dokumentiran dokaz jasnovidnosti,

tj časovno prostorkega preskoka astralnega telesa/energije in pridobivanje točnih informacij s točke planeta, kjer jasnovidka ni bila prisotna z materialnim teleseom

poskus/dokaz sem že enkrat omenil v neki drugi tematiki

(v nekem drugem življenju na motomarsu :devil: )

in bil je prikazan na Discovery-ju ... takrat so to gledali tudi drugi motomarsovci in oddajo potrdili (HHV se bo mogoče spomnil, njegova Exelenca Pepe pa gotovo)

torej s predtesti

je znanstvena ekipa, ki je hotela definitivno ovreči obstoj jasnovidnosti, izmed 400 kandidatov izbrala gospo, ki je imela ta poseben dar najmočneje izražen

6 gospodov,

ki gospe še nikoli niso videli in je niso poznali, niti se niso poznali med sabo in niso vedeli čemu služi to, kar morajo opraviti, je dobilo posebno nalogo:

1 pred stavbo jih je na določen dan ob določeni uri čakalo 6 avtomobilov in v avtomobilu fotoaparat ter 10 pisemskih ovojnic na sovoznikovemu sedežu

2 odpeljati so se morali v poljubno smer in voziti 20 minut

3 ustaviti na varnem kraju

4 izbrati eno in samo eno od ovojnic in jo odpreti ter prečitati navodila

5 odpeljati na kraj, točko, ki je bila opisana v pismu v ovojnici

6 varno ustaviti in posneti čimveč fotografij objekta, ki jim pritegne pozornost na tej točki

7 odložiti fotoaparat in odprto ovojnico na sovoznikov sedež in pustiti avto na mestu, kjer so ga dobili, ter oditi

gospa

je med tem sedela v studiu in njena naloga je bila narisati objekte, ki bodo na fotografijah katere je posnelo 6 gospodov

njene skice

so zapečatili v ovojnice in jih oštevilčili, da bi jih kasneje lahko priključili posameznim fotografijam

ko so dobili fotografije

so jih razdelili na pripadajoče ovojnice in potem odpirali in primerjali eno za drugo

6

zadetkov v polno

BTW - gospa baje sodeluje z USA policijo in to zeloo uspešno (tudi finančno)

ja

kaj so hoteli na koncu, kot to, da namesto, da ovržejo zadevo in proglasijo vse za goljufe ... so morali priznati, da zadeva dela

treba se je

zavedati, da astralno telo/nesmrtna energija nekaterim ljudem, ki so dosegli že dovolj visoko stopnjo v svojem razvoju "tolčeven" s posebnimi obdarjenostmi ... naj so to glaseni geniji, slikarski geniji, jasnovidci, zdravilci ipd

in ti ljudje s svojimi nenavadnimi lastnostmi so dokaz, da ni vse tako kot bi radi prikazale obe skrajnosti:

ortdoksna znanost in ortodoksna religija/e

resnica je nekje vmes

in veliko bolj šokantna, kot si lahko kdorkoli od ortodoksnih sploh dovoli sanjati

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uhhh, branje vseh teh teorij in modrovanj me na smrt utruja.  :blink: ???  :lol1:  :lol1:  :lol1:

nehi čitat, pa si pejt naprej vrtat po nosu

:evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa pomislite, če bi lahko obvladal in razumel vse procese, ki se dogajajo, med življenjem, smrtjo in sploh vso dinamiko in mehaniko vesolja, kar ni nemogoče!...

potem bi lahko ustvaril svoje vesolje, čisto po svoji želji in podobi...nekam znano se sliši a ne? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nehi čitat, pa si pejt naprej vrtat po nosu

:evilgrin:

Takoj, o modri :worship: :lol1:

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takoj, o modri  :worship: :lol1:

pridn

:friend1:

... potem bi lahko ustvaril svoje vesolje, čisto po svoji želji in podobi...nekam znano se sliši a ne?  :lol1:

a se ti ne zdi, da je ena napaka zadost?

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: Jur držoč se tvoje zapovedi sem si pravkar iz leve nosnice potegnil en velik, malce krvav (verjetno od včerajšnjega basketa) trd šmrkelj, ki mi je že celo jutro oviral pri dihanju. Hvala ti, o modri! :grim :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:velik, malce krvav trd šmrkelj, ki mi je že celo jutro oviral pri dihanju. Hvala ti, o modri! :grim  :lol1:

ej pa si ga recikliral :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar hočem povedat je to, da sploh ni važno ali življenje obstaja, važno je da imaš neko predstavo v glavi da mogoče bo pa nekoč bolje.

A sem zrel za norišnico ??

Sploh nisi zrel za norišnico, kvečjemu za pokal za dobro realitetno kontrolo in zdravo razmišljanje :hooray:

Zadel si v bistvo človeškega razmišljanja o življenju in smrti. Ni važno kaj je res, važno je, kaj mi o tem mislimo in čutimo. Ta tema je polna takšnih misli in predstav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam... ampak zakaj potem ljudje na vsak način hočejo razčleniti življenje in smrt in iz tega potegniti neko znanje več? Neke nove ugotovitve, nekaj, kar pomoje presega njih same.......

zakaj je sploh pomembno, da vemo, da življenje po smrti obstaja? da nam je lažje? da si lahko rečemo, sej četudi ne bom sedaj naredil, bom pa v naslednjem življenju? mi bo pa takrat lažje?

se strinjam.... je čisto vseeno......... živi to kar živiš kakor živiš najbolje kar znaš..... in je čisto vseeno, ali temu rečeš življenje, smrt ali pa žblj......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam.... je čisto vseeno......... živi to kar živiš kakor živiš najbolje kar znaš..... in je čisto vseeno, ali temu rečeš življenje, smrt ali pa žblj......

... al ga čutiš spredi, vzadi, al pa na sredini, globoko v sebi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj je sploh pomembno, da vemo, da življenje po smrti obstaja?

1. ne vemo, če obstaja...oz. kakor za koga, no

2. odgovor na vprašanje: da jim ni treba odgovarjat za posledice svojih dejanj....simpl...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... al ga čutiš spredi, vzadi, al pa na sredini, globoko v sebi ...

oh ja :slap: bumbar :slap:

:004 sej si prav kjutkan tak!!

Bubamara: mogoče res.... saj to se ravno sprašujem. A je potem to isto, kot verovanje v Boga. Da obstaja nekdo, ki te bo odrešil, da vso breme in vso krivdo preneseš na nekoga drugega? Al je kje drugje fora?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... al ga čutiš spredi, vzadi, al pa na sredini, globoko v sebi ...

uhhhhhhh :blush: ......nehite že....ka pol ne morem brez vibratorja pisat kle sploh nič..... :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bubamara: mogoče res.... saj to se ravno sprašujem. A je potem to isto, kot verovanje v Boga. Da obstaja nekdo, ki te bo odrešil, da vso breme in vso krivdo preneseš na nekoga drugega? Al je kje drugje fora?

fora je v tem ,da mamo preveč cajta. pa preveč smo razvajeni. nič nam ni všeč, nič nas ne razveseljuje, nič nas ne zadovoljuje. (figurativno speaking).

iščemo nekaj več - posmrtno življenje, kzavito v celofan mistike, se zdi idealna prilika za hotenje po nečem, česar verjetno sploh ni.

Želimo si želeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fora je v tem ,da mamo preveč cajta. pa preveč smo razvajeni. nič nam ni všeč, nič nas ne razveseljuje, nič nas ne zadovoljuje. (figurativno speaking).

iščemo nekaj več - posmrtno življenje, kzavito v celofan mistike, se zdi idealna prilika za hotenje po nečem, česar verjetno sploh ni.

Želimo si želeti.

misliš al veš?

za vse govoriš al samo zase? in v primeru, če za vse, kako sploh to lahko trdiš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!