Skoči na vsebino

Življenje po rojstvu... Življenje po smrti...


Jure007

Priporočene objave

veš kaj, te bom jst tolk po buč, da boš skoraj šla na drug svet. Pa če ti ne bodo ponudl motorja hitr prid nazaj, k  tut če je življenje, je brezvezno....... če ga pa bodo, potem pa veš, da lahko tut tm vozš motor.........

Se mi zdi, da smo skoraj že pri bistvu odgovora, ki je zastavljeno v naslovu teme. :004 :OK: :) :D :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ostarela zakonca se domenita, da bo tisti izmed njiju, ki bo prej umrl, prišel nazaj vsaj za toliko časa, da bo povedal, kako je na drugi strani. In res, najprej umre Francelj. Peti dan po smrti Micika zasliši čuden glas:˝Mici, Mici, Micika...jaz sem, Francelj!˝

˝Francelj, a si res to ti. Povej kako je kaj na onem svetu?˝

˝lepo in mirno.˝

˝povej mi še kaj. kako si preživel dan?˝

˝letal sem naokoli, nekaj pojedel...˝

˝še kaj?˝

˝potem sem šel spat....˝

˝ja, in...še kaj?˝

˝pa krave sem šel malo obiskat˝

˝krave? a imajo v nebesih tudi krave?˝

˝nebesih?! kdo pa govori o nebesih? jaz sem vendar bik na Dolenjskem!˝

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ostarela zakonca .... jaz sem vendar bik na Dolenjskem!˝

potemtakem, Bubamara, si bila ti prej

morska buba?

al se motm

pa si še zdej?

:blush:

mah ys ne vem no,

ne zamert,

člowk mora vprašat,

kako je s tem,

a ne?

:glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa

ogledalce, ogledalce na steni

pravi?

si al nisi?

če se ys pogledam,

praw sam:

"tipa nauš večdoug"

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarjeni smo bili kot popolna duhovna bitja. Tega pa se ne moremo zavedati, če ne doživimo izkušenj svojih nasprotij. Brez takih izkušenj se zaznavamo kot veličasten, idealen, v vseh pogledih popoln . . . nič.

V svetu pojmovanj obstaja nekaj samo, če obstajajo tudi razlike ali nasprotja tega. (Če ne bi bilo teme, tudi svetlobe ne bi bilo.)

Če bi pekel obstajal, bi bil pekel zavedati se, da obstajamo, ne pa se tudi zavedati, kdo in kaj smo.

V duhovnem svetu nimamo fizičnih teles, zato ne poznamo bolečin, ker smo energetska bitja, se lahko po želji preoblikujemo, nimamo čustev, zato zaradi njih ne trpimo, proti naši volji se nam nič ne zgodi, ker si nikogar ne lastimo, tudi nikogar ne izgubimo, ker se nihče ne počuti ogrožen, ni nihče agresiven, ker ni časa, imamo za vse na razpolago "neskončno časa", ker ni prostora v našem smislu, smo lahko hkrati kjerkoli, ker nimamo fizičnih teles, ne potrebujemo hrane in stanovanja, vsaj ne v takem smislu, kot ga mi pojmujemo, zato nam ni treba delati. Pa vseeno večina duš nekaj počne, zato, da so vključene v neki proces.

Vsega tega se pa ne zavedamo, ne občutimo, nič nam ne pomeni, če nismo doživeli, izkusili, zaznali tudi nasprotnega od vsega tega. Zaznavamo in čutimo lahko samo to, kar smo izkusili v svojem nasprotju. Teoretično znanje v tem primeru nima nobene vrednosti.

Izkušnje svojega nasprotja pa lahko doživimo le v materialnem svetu relativnega, v duhovnem svetu absolutnega take izkušnje niso mogoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lina :OK:

Drugače pa mislim in obenem upam, da reinkarnacija in posmrtno življenje obstaja, pa močno upam da ga še zelo dolgo ne bom srečal. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj zelo dober prijatelj Suzuki mi je nekoč povedal vic in upam, da ga bom dovolj dobro reproduciral.

Motorist umre in ker je bil pač uživaški, grehapolni in pivoljubni ( :kva2: ), pride v pekel. Tam naleti na nenavaden prizor. Eden ob drugem so postavljeni najnovejši in najboljši motorji - vse, kar si srce poželi. Zraven so neskončni kupi najboljše motoristične opreme. Nedaleč stran se ob neverjetno lepi dirkalni pisti zdolgočaseno pogovarja kup motoristov. Naš pravkar umrli motorist ne more verjeti, da je v peklu tako lepo, pograbi opremo in motor in navali na pisto. Na poti tja še navdušeno pozove ostale motoriste. Ti ga zdolgočaseno pogledajo in ga na hitro odpravijo: "Ti si pa nov, a ne?" Naš motorist se ne zmeni in se zažene ves navdušen na pisto. Ob vstopu na pisto uvidi tablo z napisom: "po celotni pisti omejitev 30 km/h." :wacko:

Devil sure knows his bussiness :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj zelo dober prijatelj Suzuki mi je nekoč povedal vic ...

eto vidiš tkole je s psihomodreci

ko

ena mal bl razgledana Lyntchica :wub:

gospoda dušnegaopazovalca :eek:

postavi v kot

se pa na mala vrata z napisom

"hiperstarivici"

vn vleče

Müstangovitsch - kapazdej?

ps - vic ... vsaj neobjavljen

mogoče ti pa ni všeč - vic mislim

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svet, v katerem živimo, sestavljajo prostor, čas in materija – energija. Nobene od teh sestavin našega sveta ne moremo definirati v absolutnem smislu, definiramo jih lahko le relativno, in sicer glede na neko izhodišče, torej živimo v relativnem svetu. V relativnem svetu je nesmiselno karkoli predstavljati kot absolutno resnico, ker so tudi resnice relativne, vseeno pa je smiselno iskati oziroma poskušati približati se neki resnici. O tem se je dobro izrazil utemeljitelj relativnosti:

V domeni iskalcev resnice ni nobene človeške avtoritete, kdorkoli hoče tu igrati sodnika, se bo spotaknil ob posmehu bogov.

A. Einstein

O smiselnosti dokazovanja:

V življenju smo sprejeli veliko stvari kot dejstvo, čeprav jih ne moremo znanstveno dokazati. Z meritvami npr. ne moremo izmeriti čustev, pa kljub temu verjetno nihče ne dvomi, da obstajajo. Z meritvami ne moremo ugotoviti, ali je neki človek dober ali slab, pa smo vseeno sprejeli kot dejstvo, da razlike obstajajo. Pa tudi nekaterih fiizikalnih veličin ne moremo meriti neposredno, merimo lahko le njihove učinke, npr. elektromagnetno valovanje.

Narava je ustvarila take mojstrovine, da se jim mi s svojo tehnologijo še približati ne moremo, pa vseeno nekateri zanikajo obstoj vsega, česar naša tehnologija ne more dokazati. Prav tehnološki razvoj je omogočil, da so raziskovalci odkrili marsikaj, za kar prej nismo vedeli, tehnološki razvoj pa gotovo še ni končan.

V naravi človeka je, da težko sprejme novosti, če te zanikajo prej pridobljeno znanje. Te težave imajo zdaj tudi nekateri fiziki, ker nekatere s poskusi dokazane ugotovitve kvantne fizike nasprotujejo do zdaj uveljavljenim pogledom na fiziko in materijo. Eden od utemeljiteljev kvantne fizike je svojo zadrego izrazil v misli:

"Ne maram kvantne fizike in žal mi je, da sem sploh kdaj imel kaj z njo".

E. Schroedinger

Ker tudi na tem področju velja misel:

Če iščeš resnico, jo moraš znati tudi prenesti.

Kitajski pregovor

Zanimiv je sklep poročila Francisa Collinsa, direktorja (z javnimi sredstvi financiranega) projekta raziskovanja človeškega ge­noma:

"Razumevanje člove­škega genoma nam ne bo pomagalo, da bi ra­zumeli

duhovno plat človeške vrste ali spozna­li, kdo je Bog in kaj je ljubezen. Kljub

temu pa dešifriranje tega zapisa ni bila samo znanstve­na, temveč tudi duhovna izkušnja. Gre za spo­znanje nečesa, kar je doslej vedel samo Bog. In tako na neki način trenutek odkritja posta­ne tudi trenutek čaščenja, trenutek spoštova­nja neverjetne zapletenosti in lepote biologije, sveta in življenja. In spoštovanja Boga kot stvarnika."

Pridružujem se misli znanstvenika, ki je slikovito opisal življenjsko pot spoznanj mnogih znastvenikov in raziskovalcev, vključno s prej navedenim:

Ko narediš prvi požirek iz kozarca naravoslovnih znanosti, postaneš ateist, na dnu kozarca te pa zmeraj čaka Bog.

Wernher von Brawn

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glih neki čakam...pa imam čas....

Nekaj EINSTEIN-ovh misli:

Človeško bitje je del celote, ki jo imenujemo "univerzum", del omejen v prostoru in času. Svoje misli in doživetja doživlja kot nekaj ločenega od ostalega - to pa je neke vrste optična iluzija njegove zavesti. Ta iluzija predstavlja za nas neke vrste zapor in nas omejuje na osebne odločitve in na občutke, do samo malega števila oseb, ki so nam najbližje. Naša naloga mora biti, da se osvobodimo tega zapora in da širimo krog naših občutkov, tako da bodo objeli vsa živa bitja in vso naravo v vsej njeni lepoti.

Najlepša izkušnja, ki jo lahko doživimo, je izkušnja misterioznega. To je temeljni občutek, ki je v zibelki resnične umetnosti in znanosti.

Rad bi vedel, kako je Bog ustvaril ta svet. Ne zanimajo me fenomeni tega ali onega elementa; rad bi spoznal božje misli. Drugo so podrobnosti.

Na naravo lahko gledamo na dva načina: lahko se delamo, kot da čudežev ni, lahko pa vzamemo vse kot čudež.

Zelo pomemben je nov način razmišljanja, če hoče človeštvo preživeti in doseči višje ravni. Pri takšnih dvomih je edini pravični sodnik lastna izkušnja.

Ljudje kot mi, ki verjamemo v fiziko, vemo, da je razlika med preteklostjo, sedanjostjo in prihodnostjo iluzija, ki se trmasto ohranja.

To, kar zaznavamo kot materijo, je samo zaznavanje razporeda energij v prostoru.

Znanost je brez vere slepa, vera je brez znanosti hroma.

Menim, da je kozmično religiozno občutje najmočnejša in najplemenitejša spodbuda za znanstveno raziskovanje.

Celotna znanost ni nič več kot le izpopolnjenje vsakdanjega razmišljanja.

Gospod je vzvišen, ni pa zloben.

Zdrav razum ni nič drugega kot skupek predsodkov, ki se naberejo v možganih pred osemnajstim letom starosti.

Čisto logično sklepanje ne more dati znanja o empiričnem svetu; vse znanje o resničnosti se začne in konča z izkušnjo. Podmene, ki jih dobimo izključno z logičnim sklepanjem, povsem izključujejo resničnost.

Veliki duhovi vedno naletijo na divje nasprotovanje povprečnega uma.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lynčica

prima si to napisala .... ampak, kdo od naju bo prvi začel pisati o svojih individualnih doživetjih ?

ys moram priznati,

da se malo izmikam temu, ker se bojim posmeha, arogance, kretenskih pripomb nedorasle publike ... nedorasle v prenešenem smislu

zato mislim,

da bom svoja bogata in realna izkustva zadržal zase, saj je dovolj, da ys vem in poznam

Pot

vsak,

ki jo bo iskal, jo bo našel - z ali brez vodiča, z ali brez posebnega nasveta - to je enostavno tako - vsak in vse ob svojem času

ostali

pa morajo še marsikaj preživeti in izkusiti, da bodo začutili potrebo po tem iskanju ... do takrat se bodo pa norčevali, vztrajali na napačnih stališčih ali si pa iz dolgega časa odprli kako bolj zanimivo temo, s krajšimi in za vsakega razumljivimi postki v stilu "podtosepayspodpišm" ...

let it be

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eto vidiš tkole je s psihomodreci

ko

ena mal bl razgledana Lyntchica  :wub: 

gospoda dušnegaopazovalca  :eek:

postavi v kot

se pa na mala vrata z napisom

"hiperstarivici"

vn vleče

Müstangovitsch - kapazdej?

ps - vic ... vsaj neobjavljen

mogoče ti pa ni všeč - vic mislim

:blush:

Vic je bil namenjen razelektrenju teme, a ti tega očitno nisi dojel. Nekako se ne čutim v kot stisnjenega, ker sploh nisem vedel, da se moram kaj zagovarjat, prepirat ali kaj podobnega. Sploh pa o taki temi, ki je odprta-milo rečeno.

Moram pa priznati, da nekako nisem našel v tebi sogovornika, ampak sem te dojel kot zelo nevrotično osebo, ki se že pri najmanjšem namigu počuti ogroženega in nato odreagira z velikim repertoarjem verbalne agresije. Zato mi prosim ne zameri, ker se v bodoče ne bom spuščal s tabo v dialoge, ker menim, da to pač ni možno. In po vsej verjetnosti boš tudi na tele post skočil v zrak in spisal ka "lepega".

Z vsem spoštovanjem do vaših argumentov kar se tiče posmrtnega življenja, pa moram priznati, da nisem našel niti enega dokaza, ki bi potrjeval vašo tezo (subjektivne izkušnje in duhovno/verkse floskule pač niso dokazi...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  Z meritvami npr. ne moremo izmeriti čustev, pa kljub temu verjetno nihče ne dvomi, da obstajajo.

To žal ni res (samo ena od stvari, ki ne drži v tekstu...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... In po vsej verjetnosti boš tudi na tele post skočil v zrak in spisal ka "lepega". ...

evo mene

:bounce:

a sm zdej cool

:D

:slap:

ah ja ... nevrotično reagiranje

bom premislu

:nono:

ma veš kaj ... ne ... dons sm fuul dobre volje raspoložen in sploh mi use laufa, da se kadi, odvijajo se zadeve, ki so me dušile meeesece

zdej pa

:yea2: & :yea1:

in me sploh ne more nič na tem planetu spraviti ob veselje

še kake stare sovražnice z motomarsa ne

kaj šele ti - prjatu

:friend1:

in opravičujem se, če se nisem uspešno pošalil, da si hec narobe razumel ... sploh nisem hotel tega efekta in upam, da če se srečava na 3M, da ne boš

"mulokuhu"

:?

no zdeaj se pa na silo prekinem, da "poetska proza" ne bo spet predolga, čeprav bi še kaj napisal o svojem veselju ...

:whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst bi tut žlikfore papu

Absolutno, draga. :004

Ponavadi zgleda tako, da je en dooooolg pladenj na mizi, mi (ta zadnč smo bli fifty, symru, hočko, mustang, pervy in jaz) pa mal pikamo po njem.

Aja, še prej se tisti, ki so z motorji, slečejo do gat, da so bolj komot, nato pa se objamemo, ker smo veseli, da se spet vidimo. :)

To z gatami te ne moti, a ne da ne? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Absolutno, draga. :004

Ponavadi zgleda tako, da je en dooooolg pladenj na mizi, mi (ta zadnč smo bli fifty, symru, hočko, mustang, pervy in jaz) pa mal pikamo po njem.

Aja, še prej se tisti, ki so z motorji, slečejo do gat, da so bolj komot, nato pa se  objamemo, ker smo veseli, da se spet vidimo. :)

To z gatami te ne moti, a ne da ne? :whistle:

eh kje pa.... po duši nudistka....... samo če bi bla jaz sam v gatah, bo vsem mal apetit pošel....... bom kar v oblačilih sama ostala ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s.

BTW, Mustang, te (spet) vabim na žlikrofe, dokler sem še debela in vesela. :OK:

Bova kakšno mastno razdrla. :yea1:

Draga Manu, tvoje kulinarične umetnine so spet ena od stvari, ki se jim preprosto ne morem upreti :worship: Če bo pa zraven še tvoj nasmejani obrazek in čvikčvek, sem pa takoj tam :P

In če pride še Pupilein, bom prinesel poleg moje standardne usnjene oprave še bič. :naughty: :lol1:

In sploh nismo tako zelo :topic: kot se zdi;

Življenje je lepo zdaj, zakaj bi ga vlekli še po smrti. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In sploh nismo tako zelo  :topic:  kot se zdi;

Življenje je lepo zdaj, zakaj bi ga vlekli še po smrti.  :)

Odgovor je mnogo bolj enostaven, kot se zdi:

Nekateri/-e ga pač zelo radi/-e vlečejo. Pa ga naj še po smrti, če jim paše, ane?! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!