Skoči na vsebino

Poliranje aluminija


YZFgeorge

Priporočene objave

Dobi se obarvane polirne paste v tekoči obliki, mislim, da od sonaxa. Obnesejo se super, ven boš spravil večino površinskih prask, oz. natančneje prekril. Boljše kot flomaster...

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kovinski ali kak drugačen? Če "kak drugačen", potem je tukaj veliko napisano... http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=3904

Tank je kovinski ni plastičen zanima me pa še to kakšno krpo naj uporabim za poliranje ali naj poliram kar s tistim tomponom oz gobico,ki se jo dobi pri sonaxovi polirni pasti?

Hvala za odgovore:)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kovinski ali kak drugačen? Če "kak drugačen", potem je tukaj veliko napisano... http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=3904

Nima veze dokler je barvan :closedeyes: Poliraš seveda lak na vrhu ne pa površino pod njem...

Če je površina barvana, seveda polirna pasta oz. tekočina za lak, če pa je "surova" plastika ali pleksi, potem pa namenska polirna pasta za plastiko.

Tank je kovinski ni plastičen zanima me pa še to kakšno krpo naj uporabim za poliranje ali naj poliram kar s tistim tomponom oz gobico,ki se jo dobi pri sonaxovi polirni pasti?

Hvala za odgovore:)

LP

Nisi še nikoli nobene stvari poliral?! Tista gobica je namenjena nanosu polirne paste, za poliranje do visokega sijaja dobiš na pumpi vato za poliranje.

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nima veze dokler je barvan :closedeyes: Poliraš seveda lak na vrhu ne pa površino pod njem...

Če je površina barvana, seveda polirna pasta oz. tekočina za lak, če pa je "surova" plastika ali pleksi, potem pa namenska polirna pasta za plastiko.

Nisi še nikoli nobene stvari poliral?! Tista gobica je namenjena nanosu polirne paste, za poliranje do visokega sijaja dobiš na pumpi vato za poliranje.

Sem sem ampak na nekaterih internetnih straneh sem zasledil da so te sonaxove gobice,ki so priložene namenjene poliranju kar se je tudi meni zdelo sumljivo možen pa je nakup tudi sonaxovih ''trših'' gobic. Še to, kaj priporočate za polirnje oz vzdrževanje kroma in pokromane plastike?

sam sem gledal tole ali morda kdo kaj ve ali lahko s to zadevo poliram tudi pokromano plastiko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..če tega nisi še nikol počel, pejt rajši do ličarja naj ti spolira rise,.. če boš pa doma "pacal" pa rajši vzami 3M pasto,... uprašanje pa je če boš dobil ven rise samo s poliranjem.. Sonax je bolj "hobby varjanta"

Popravljeno . Popravil king
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..če tega nisi še nikol počel, pejt rajši do ličarja naj ti spolira rise,.. če boš pa doma "pacal" pa rajši vzami 3M pasto,... uprašanje pa je če boš dobil ven rise samo s poliranjem.. Sonax je bolj "hobby varjanta"

Ja hobby varianta, ki je pač za to uporabo boljša in predvsem 10x cenejša od raznih 3M in podobnih profesionalnih.

Tiste paste niso namenjene pogostemu poliranju ampak kot pripomoček ličarjem pri barvanju in skrivanju prask, oz lovljenju tona barve pri stikajočih se mestih (novo barvano-stari kos). So tudi precej bolj grobe in tudi zato niso namenjene za hobby (pogostejše poliranje odpade).

Rise pa s samim poliranjem sigurno ne boš dobil ven, če farbe ni več oz. je odrgnjena stran.

Logično, razen če misliš, da si Baltazar.

Jih pa z obarvanimi pastami, tekočino lepo prekriješ in po poliranju še lep čas niso vidne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo sem dobil pasto ki je rešila moje težave je pa firma MA*FRA, dobi se jo pa v trgo avto in je nekakšna polirna krema, ki se jo s pomočjo gobice nanese na želen del površine, ki jo želimo polirati. Nato je je potrebno počakati recimo 2-3 minutke, da zadeva pomotni in da se ne prijemlje več če se jo dotakneš s prstom. Nato pa se lotiš poliranja najprej z bolj grobo krpo, ki jo je potrebno večkrat obrniti, nato pa še s fino. Tako da sem bil z rezultatom zadovoljen.

HVALA vam še enkrat za odgovore in LP

***Vaillante***

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Ali mi lahko kdo da kakšen pameten nasvet kako:

1.najlažje spravit staro barvo z alu. okvirja in alu. feln (baje se dobi ena kemikalija s katero gre to kar lepo dol??upam da s tem ne poškoduješ aluminija.

2.Kakšna polirna pasta je najbolša za poliranje aluminija

3.S katerimi-kakšnimi stroji se da to najlepse spolirat - posebej felne

4. ali se na koncu lahko že svetleč aluminij še brezbarvno polakira ali bi bilo to nepotrebno (lažje čiščenje,zaščita)

Prosim za natančne odgovorje !!

1. staro barvo najlažje odstraniš brez praskanja s pomočjo Lavakola, dobi pa se v Mavrici, Merkurju...

2. jaz sem polirala z izvrstno pasto Joke magic alu, ki je namenjena prav poliranju aluminija

3. imam tudi strojček Joke za poliranje. uporabljam ga že vrsto let. moje feltne sem spolirala do takšnega sijaja, da so me vsi spraševali, kam sem dala spolirat;-))

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak strojček pa je to? Maš kako slico mašince pa feltn?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

piši mi na joke.natasa@gmail.com pa se bova vse zmenila:-)))

:) samo čist informativno me je zanimal kaka stvarca je tole, drugač mam v dolgoročnem načrtu polirko, zaenkrat mi pa tud z roko pa vrtalnikom kr uspeva.

P.S.-a slučajno ti rihtaš tele joko zadeve, ker tole m,i braz zamere, diši ne ena top shop jajčka trance_39_thumbdown.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:) samo čist informativno me je zanimal kaka stvarca je tole, drugač mam v dolgoročnem načrtu polirko, zaenkrat mi pa tud z roko pa vrtalnikom kr uspeva.

P.S.-a slučajno ti rihtaš tele joko zadeve, ker tole m,i braz zamere, diši ne ena top shop jajčka trance_39_thumbdown.gif

ha,ha,ha joke shop :naughty:

Drugače se z Nevr Dull da kar dobro spolirati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom poskusu. Jst zaenkrat najprej poliriram z purolom (kjer je to potrebno) pol pa z Avtosolom in zadeva kr rata. Zčim bi pa zaščitu aluminij, da mi ga nebi blo treba na pol leta ˝osveževat˝ - kak silikonski spray itd?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom poskusu. Jst zaenkrat najprej poliriram z purolom (kjer je to potrebno) pol pa z Avtosolom in zadeva kr rata. Zčim bi pa zaščitu aluminij, da mi ga nebi blo treba na pol leta ˝osveževat˝ - kak silikonski spray itd?

Silkon ti zaščiti ni pa to trajna zaščita! Lahko pa zaščitiš trajno tako, da prešpricaš z prozornim lakom(spreyem) predno pošpricaš moraš oćistit z nitro razredčilom tako da so površine sigurno popolnoma čiste! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

No pa smo končno ˝zaštartali˝ ta veliko polirko. LHT 3kw motor in premer vretena 950mm. Če rabi kdo poliranje do visokega sijaja ali pa matirano: 031314767 oz. info@analog-motors.com. Dele lahko pošljete tudi po pošti.

Nekaj primerov.56c37952965f3_2016-02-1515.49.16.thumb.j56c379f29ecc0_2016-02-1613.18.35.thumb.j56c379fba3607_2016-02-1614.09.35.thumb.j56c37a0562929_2016-02-1615.41.27.thumb.j56c379776fd54_2016-02-1615.49.29.thumb.j

 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S čim poliraš material koluta in katero pasto uporabljaš ?? Imam tudi sam polirko in spoliram do visokega vendar če pogledaš fajn opaziš mikro praske na kosu (podobno kot na črni barvi )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Hmm poskusi z flanelo...Pa na roke za finiš, če si res perfekcionist. Ampak mal se bo vedno poznalo.

Še par slikc od danes:

 

2016-04-14 12.59.00.jpg

2016-04-14 13.00.10.jpg

2016-04-14 13.06.04.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!