Skoči na vsebino

Poliranje aluminija


YZFgeorge

Priporočene objave

okvirja motorja ne bom poliral, k je dela vec ko z vsem, kar mam za nardit (masino skup zlozit, pobrusit, pokitat & pobarvat vse plastike in ostale "malenkosti"), sem se pa danes spravil polirat utezi balance, ni ravno kot ogledalo, je pa vseeno zelo lepo (glede na to, da sem vse delal na stabilni bormasini, z vodobrusnim papirjem, vodo, krpo in zobno pasto :P :D :D ), zdaj me pa zanima, s cim lahko to zascitim proti koroziji (materijal mislim, da je zelezo, aluminij 100% ni, siva litina pa tudi ne). zaenkrat sem malo nasprical z WDjem, ampak to je le zacasno, dokler ne izvem kaj narediti.

aja, za odgovore bi prosil se preden mi utezi nazaj zarjavijo! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

barvanje (z grundiranjem vred), kromiranje/crno kromiranje, cinkanje, ognjeno cinkanje...... in sigurno sem se kaj pozabil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam js bi mel tak da bi se svetilo... :(

ka pa kak prozoren lak??

kromiranje. lakiranje je ok, samo se prej obrabi/poskoduje/unici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rezultat mojega dela. :D

kolk priblizno pa bi stalo kromiranje dveh utezi?? :ph34r:

post-2-1072613434.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

S purolom in bombažno krpo jih lahko še spraviš do visokega sijaja, tudi kot zrcalo...Sem si lani spoliral zadnje platišče in je zgledalo kot bi bilo kromano, na koncu sezone pa je bilo spet mat barve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

aluminijasti deli na mojem motorju so zaradi čistila (S100), za katerega mi je prodajalec (ne bom povedal kdo), zatrdil, da ni tako agresivno, postali temnejši in pisani (flekasti, šekasti)!!!

očitno so oksidirali...

ali kdo ve kje in za koliko denarja bi mi to spolirati in seveda primerno zaščitili?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V LJ v šiški mi je neki tip poliral feltne za MAGNO-naredil več kot odlično, hitro in seveda kar je nabolj važno hitro (za feltno računal 5k). Če rabiš kontakt ti ga lahko dam :)

LP MIC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Zanima me sledece in sicer, nekej je ze napisanega od poliranja vendar nic tazga kar bi mene zanimalo, oz. ko uporabim iskalnik mi vrne ven ERRRORRR :) ok pac ne dela nima veze, ker mene itak zanima tocno dolocena stvar.

In sicer KDO, KJE, za KOK, naredijo polirano felgno. Da je feltna od motorja na zunanjih straneh polirana oz. se svet, nevem mogoce celo kromirana, samo mislm da je samo polirano - ce kdo ve...na notranji strrani pa je pobarvana v barvi motorja...za lazjo predstavo sem nalepil slikco ki mal vec pove...

CE kdo ve, pozna koga ki to dela, naj mi prosm pove, kdo je to,kok je to dela s tako feltno, kako se obnese(glede umazanije), kok to stane. :rolleyes:

polirana.jpg

P.S Izgled je pa HUDooooooo

Lp, Rock

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je to organiziral Primec (Yamaha servis) na Viču

poliranje & lakiranje po želji - sicer ne na tak način, vendar mislim, da "njegov" ličar to obvlada, saj ne more biti to tako grozna težava - strošek je pa kar velik:

cca 50k SIT :( - je pa dejstvo, da je obdelal še sp. spojler ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poliranje aluminija - najlažja stvar. Barvo odstraniš s šmirglom ali z lavo. Lava je ena čudna suspenzija (kot sperma), ki se namaže tam kjer hočeš odstranit barvo in barva čez par ur odstopi - se stopi, zgrbanči itd. Keč je samo, da je lavo težko očistit, je močna in razjeda roke, pa ni kislina. Za odstranjevanje lave je najbolje imeti pri roki kakšno vodo i šampon + gobico.

(Pazi se nasvetov, da lahko barvo odstraniš z kislino - npr. akumulatorsko. To lahko svetuje samo kdo, ki ni še nikoli nič z rokami delal - folk kr neki naklada. Kislina namreč ne topi barve ampak aluminij, tako da lahko poliranec mimogrede uničiš!)

No, ko si se znebil barve najprej (če je treba) pošmirglaš z vodobrusnim finim, zelo finim šmirglom (oziroma prej z grobejšim, če je treba). Če je površina gladka ni treba nič šmirglat.

Poliraš s purolom ali kakšno grobejšo pasto za lak brez voska (profesionalno ličarsko - za grobe posege - poliranje bajšpricov npr.) Polira se tako, da na kos vate ali cunjo stisneš malo paste in potem drgneš predmet poliranja. Ko se ti zdi, da se ti ne da več, del, ki si ga poliral zbrišeš do sijaja z mehko cunjo. Če se ne sveti dovolj, postopek ponoviš. Povem pa ti, da se zasveti praktično takoj, kajti aluminij je mehak.

Poliraš lahko tudi strojno - kupiš šajbo iz filca (Baumax) za v bormašino in jo uporabljaš namesto vate. Naštimaj male obrate, da ne dobiš vsega v ksiht!Dokončaš z mehko krpo.

Spoliran in očiščen aluminij lahko namažeš z zaščito za lak - tekočim voskom ali avto pudingom. Namažeš - zbrišeš do bisokega sijaja - tako alu ne bo oksidiral (takoj). Z uporabo voska se izogneš nadležnemu lakiranju s prozornim lakom. Prozorni lak namreč strašno rad odpada - se lušči in rad tudi porumeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje, da se tega lotiš sam. V dolgih zimskih večerih boš imel čas zato.

postopek:

1. dan odmontiraj feltno in žačiti tisti del ki ga ne želiš polirati (naredi razmejitev)

2. dan vzemi grob šmirgl papir in drgni do onemogolsti (odstrani barvo)

3. dan vzemi malo bolj fin papir in spet drgni do onemoglosti

4. dan nadaljuješ z vedno bolj finim papirjem

5. dan spoliraš s pasto (od bolj grobe do bolj fine)

Garaško delo (se ne čudim da so ti zaračunali 50k), ki pa ga moraš pozneje še večkrat ponoviti (s fino pasto), ker se na tem delu posna vsaka svinjarija in ji ne odstraniš z nobenim čistilom. Mogoče bi pomagalo, če na koncu polakiraš z lakom.

Popravljeno . Popravil juddy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo pa ste mi dali delo za zimski čas :D :yea2: :yea2:

Spomlad bom pa slikce probal gor dat,da boste videli izdelek :D

@Rock: če ti bo pa dolgčas pa lahko skupej drgneva :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Rock: če ti bo pa dolgčas pa lahko skupej drgneva :lol1: :lol1: :lol1:

Hehe komot se zmenva..sam da jest domov prpelem zadevo- racunam nekje po novem letu....tko da jo do poletja ze nahudobim :) :yea2: .....

LP,Rock

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V LJ v šiški mi je neki tip poliral feltne za MAGNO-naredil več kot odlično, hitro in seveda kar je nabolj važno hitro (za feltno računal 5k). Če rabiš kontakt ti ga lahko dam :)

LP MIC

lepo prosim in hkrati hvala... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problema ti sam zrihtej tako kot treba. Ja ime mu je Fikret mislim, da je še na stari lokaciji in da kontakt 041 663 827 še zmeraj aktualen. Tip je res korekten boš vidu-kokor bo reku tko bo (cena in rok)-srecno.

Lp MIC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

Zdravo fantje!

Mi smo se pa lotili poliranja 19" felten od audia (slike še pridejo).

In sicer smo najprej pobrusili z brusilnim papirjem do 2000. Potem smo v bauhaus-u kupili tist set za poliranje, na koncu pa še z purolom.

Ampak feltne še vedno niso ala "špegu".

Tko da zdej sem šel mal po netu brat in edino vi imate odprto temo o teh zadevah.

A bi lahko kdo povedu, kako se imenuje tist polirni kit, ki se ga kupi v Louis-u? Ali pa če obstaja še kaka varianta teh polirnih kitov oz. voskov?

Tistga modela Fikret, al kaj je, pa smo klical samo je skoz nedosegljiv.

Hvala za pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neglede kok boste polirali, drgnili in podobno-sijaja kot je krom ne boste ven zvabili. če pa vam rata, se priporočam za recept. mam aluminijasto ohišje od lučke za tablco. tud Fikretu ni ratal izenačit s kromom, ki je natlačen vse okoli nje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej z 2000 šmirgelnam ne boste kej dost dosegel .)

Jaz sem pr svojmu motorju gištel poliral,...začel sem mislim da z 180 ,pol pa 240,400,800,1000,1200....in potem še s PUROL pasto vse spoliral...tko da zdej se sveti :) ....sam še zmer pa to ni špegu al pa tko kt krom .)

lp cagiva

P.S. aja tko grob šmirgel papir sem pa rabu zato,ker ma Honda lakiran gištel al neki takega,...v glavnem ena zlo trda prevleka je čez aluminij....in verjemte da so me roke in prsti tko bolel :blink: :blink: :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz aluminija se da dobiti ven sijaj ala špegu. V tujini obstajajo razni pripomočki (paste, voski, spreji) s katerimi se to dokaj hitro naredi. Recimo en primer: link.

Zelo lepo in prav, samo kaj ko bi bila poštnina iz anglije astronomska :BUA:

Obstajajo tudi neke polirne paste od belinke (link), a je to že kdo sprobal?

V austrijo pa še ni tak problem it, pa tudi 25€ ni veliko, zato me zanima, a tale zadeva iz Louis-a res funkcionera? Pa kako točno se temu reče, ker z avstrici se kej zment, to traja :D

Glede poliranja se dobi v Louisu tudi posebne krtače za na vrtalni stroj in vosek za poliranje kovine. Stvar funkcionira na rostfreiju, železu in aluminiju. Sam ne uporabljat to na kromanih delih, ker gre krom stran. V setu so 3 krtače (od najbolj grobe do čisto fine ) in dva voska (grovi in fini). Zadevo če nima preglobokih prask tako spoliraš do popolnega finiša ala ogledalo. Stvar stane nekje okoli 25 evrov.

Popravljeno . Popravil HUGO_BOSS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!