Skoči na vsebino

Poliranje aluminija


YZFgeorge

Priporočene objave

Včasih se je v trgovinah dobila ena pasta v bolj tekoči obliki znamke Johnson. Če se dobro spomnim je bila pakirana v pločevinasti kantici, naziv pa je bil Multimetalen ali nekaj takega. Ima morda kdo kako informacijo, kje bi se dalo to zadevo dobit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
full ti hvala!! bomo preučil zadevo in če bomo kupil, sporočim kak bo rezultat!

Stari jest sem provov že vse sete (Louis, razni filci in paste,...) vendar ni bila bogve kaj. Prvo je problem v tem ker verjetno nimaš doma pravih "strojčkov" s katerimi bi to obdelal-ročno pa to seveda ni to. Doma imam paket od Louisa, ki sem ga kupil, da bom spoliral feltne, zadnje vilce in bloke agregata (lani sem namreč kupil SUZUKI GSX1100 letnik 1981 ki ga že kako leto zdej obnavljam)

pa sem spolirov samo nekej stvari (zadnje vilce, pokrov od tanka in par drobnarij-prav za to je ta set kul) ker je stvar enostavno preveč zamudna na koncu pa izgled ni ne vem kaj (Fiko to naredi dosti bolje-ni pa seveda to isto kot krom če je to gdo mislu da bo!!!). Polir seti so dragi, sam moreš delat na koncu pa ni tako kot da ti to naredi en špecijalist.

Moj nasvet je tak da daš to Fikretu pa ti on naredi. Dosegljiv bi pa moral biti ker sem jest par tednov nazaj kontaktiral z njim in mi je par stvari spolirov (samo za filing cene: prve vilice 6k, bpokrovi na agragatu 7k, obe feltne 7k). Polir set v Louisu stane 7k,dela za to (če bi delal sam) kar sem naštel pa je cca 20 ur.

Računico potegni sam kaj se splača kaj ne!!

V mojem primeru se za 13k ni spalčalo jebat s poliranjem ker sem tisti čas posvetik kakšni bol pametni zadevi,... :D

MIC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Eno vprašanje

Kako bi najlažje spoliral ALU-okvir od motorja. Pridelal sem nekaj praskic (niso globoke), zdaj me pa zanima kako bi se jih znebil. Bolj ko prebiram tole temo bolj so odgovori samo na poliranje do visokega sijaja.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Jst sm bil tud pameten in poslušal nekega trgovca iz neke trgovine in kupil neko čistilo za motor.

Sranje mo niti ni očistilo svinjarije z motorja, edino zažrlo se je v aluminij;

Zanima me ali je še kakšen drug postopek da spravim iz aluminija te "fleke" ali je edina opcija, da nekomu to odvlečem. Problem je ta, da se mi najbolj pozna na zadnjih vilicah, katerih se mi ne daje dol in zato me zanima če obstaja varianta pri kateri bi stvar popravil ne da bi snemal dele z motorja. :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res nikogar z idejo kako rešiti zagato, ali da me skurca da je že kje zapisano; anyone?

naj še povem, da sem poskusil tudi z purol pasto, ki je malenkost pomagala na zadnji feltni, na vilicah nič, poskusil tudi z alkoholom in acetonom brez efekta. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Barvane niso, lahko pa da so lakirane ( o teh lakih sem prvič tukaj prebral );

če prav razumem, zbrusim lak dol in jih ponovno "prešpricam". Kul, sliši se ajnfah, kaj pa če se je zažrlo v material?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej se prepičaj, da je res lakirano, da ne boš še kakšne škode naredil. Če je pa v materialu, bo pa pač treba material odstranit. Sliši se simpl, ampak sploh ni. Pa da ne bo na koncu še bolj šekasto kot je. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako naj odstranim material, z dleto? :hmm:

Ne, brez zajebancije potem pride v poštev edino strojno poliranje, če prav razumem?

Kako naj se prepričam ali je lakirano?

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm bil tud pameten in poslušal nekega trgovca iz neke trgovine in kupil neko čistilo za motor.

Sranje mo niti ni očistilo svinjarije z motorja, edino zažrlo se je v aluminij;

Zanima me ali je še kakšen drug postopek da spravim iz aluminija te "fleke" ali je edina opcija, da nekomu to odvlečem. Problem je ta, da se mi najbolj pozna na zadnjih vilicah, katerih se mi ne daje dol in zato me zanima če obstaja varianta pri kateri bi stvar popravil ne da bi snemal dele z motorja. :eek:

sm mel iste probleme ,sm šu do kolega v avtopralnici in mi je s polirno mašino in z ene 3mi pastami poleru

okvir in vilce dobre pol ure in je fleke odstranu v ene 90% ,sam ne pa čist ,pol sm pa še sam parkrat s fino polirno pasto mal pliru in so fleki skor zginl

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam si šel, če mi lahko bolj natančno poveš al pa na pm napiši, če bi hotu to tvoj kolega še men narest

( za protivrednost $ seveda ). Drugač bom pa tud polirno mašino kupu, če ne bo druge; to je mel verjetno tisto za avte polirat, al se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mašina je ista kot za avte ,kolega je men to naredu kot uslugo proti plačilu pa mislm da nben nau su to delat

ker zamudno delo ,raj probi v kšni ličarski delavnici al avtopralnici kjer polirajo nafehtat mal fine polirne paste in se sam mal poigrej ,morš pazt da nau pasta pregroba ker bo več škode

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja še to...

pasta ne sme bit prveč fina ,mal mojstra pocuki za rokav za kšn nasvet

Poslušte P182!!!

Točno tako je!

Mašinko, pa avtoličarsko polirpasto, pa malo volje in ALU se bo svetil kakor sonce! :OK:

Konec debate!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na moji "pra**ci", natančneje na zadnji vilici, je tudi vse flekasto od razlitja zavorne tekočine...me moti. Zelu.

...in jih bom plastificiral... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

so zadnje vilice aluminijaste ali zelezne?

ce prvo je to enako kot da gres plavati v potaplvjaski obleki.

priporocam ponovno eloksiranje.

BTW: ko smo ze pri eloxu....... fa. heuberger/graz eloksira aluminijaste ovoje ducatijevih M-izpuhov; ti izpuhi se proizvajajo pri remus, köflach za ducati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V natur barvah (srebrna, rjava, zlata, črna... ) eloksirajo tudi v firmi Anoksidal (industrijska cona IMPOL-Sl.Bistrica), bojda je še vedno živa galvanika v bivši Elektrokovini Mb (ne vem kako se zdaj firma imenuje) eloksirajo celo v rdeči, modri, vijolični... :grim

Je pa tako kot je povedal Ice, če je načet eloksacijski sloj lahko poliraš in poliraš :doze: , pravega efekta žal ne bo :nono: .

Popravljeno . Popravil Sam dePihlja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

so zadnje vilice aluminijaste ali zelezne?

ce prvo je to enako kot da gres plavati v potaplvjaski obleki.

priporocam ponovno eloksiranje

So aluminijaste....

Jaooo, samo zadnje vilce montirat.... :whistle:

Jaz bi jim kar "cel kos" dostavil tam... :fredy:

PS

Pa lepa hvala, za koristno informacijo, kjer se nahaja firma v Sl. Bistrici. Se bom pozanimal kako in za koliko!

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Lep Pozdrav!

Malo sem že iskal po iskalniku vendar nisem našel nič kaj konkretnega, zato sem začel novo temo. Zanima me namreč katere polirno pasto kdo od vas priporoča, namreč na tanku od motorja imam nekaj manjših bolj površinskih kot globokih prask, barva tanka je črna zato se to dosti lažje vidi, zato bi rad to spoliral.

Gledal sem že pasto od sonaxa.

Morda kaj od tu pride v poštev:

Sonax

Kako pa je kaj s pasto Jolly?

Hvala za odgovore!

LP

Popravljeno . Popravil Vaillante
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, vsaka je dobra, samo da je za polirat!

Je pa res, da so paste za "mehkejšo in tršo" uporabo.

Vato vroke pa v "obrate"!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!