Skoči na vsebino

Naši politiki o cunamiju. Se strinjate?


Insallah

Priporočene objave

Zarota v kakšnem smislu: da so ga naredili ( :lol1: ) ali samo nikomur povedali? Seveda so vedeli, to je jasno ... ampak to so vedeli tudi pri nas - se je dalo prebrati nekje. Torej - tudi mi nismo nikogar opozorili. Smo torej tudi grdi in hudobni? Ali kako?  :blink:

Sistem za obveščanje ni bil zgrajen in to pove vse. Kaj pa naj bi bilo heh ... vidiš da so bili potresni sunki, sklepaš da bo zanesljivo prišlo do popotresnih valov ... in kaj pol - dvigneš telefon in rečeš tajnici "give me someone important!" ?  :D

Zarota je napačen izraz. Mislil sem seveda na to, da niso obvestili. Pa saj je popolnoma vseeno. V Aziji je očitno človeško življenje malo vredno, sicer bi sami imeli izgrajen sistem obveščanja in civilne zaščite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zarota je napačen izraz. Mislil sem seveda na to, da niso obvestili. Pa saj je popolnoma vseeno. V Aziji je očitno človeško življenje malo vredno, sicer bi sami imeli izgrajen sistem obveščanja in civilne zaščite.

Tocno tako kot si rekel. Tam zivljenje ni nic vredno. V principu je bil ta tsunami (poserjem se na toporisicev cunami) humanitarno delo - skoda je samo turistov...

Rabimo neko katastrofo se na Kitajskem in v centru Indije - pa se bo balans prebivalcev malce znormaliziral...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zarota je napačen izraz. Mislil sem seveda na to, da niso obvestili. Pa saj je popolnoma vseeno. V Aziji je očitno človeško življenje malo vredno, sicer bi sami imeli izgrajen sistem obveščanja in civilne zaščite.

ne, dragi Polž - skoraj očitno je le, da verjetno niso imeli organiziranega ustreznega komunikacijskega sistema. povsem očitno pa je, da ljudi niso opozoril. Da bi to očitno namigovalo na to, da je tam človeško življenje malo vredno, se pa motiš. VRedno je prav toliko, kot v Sloveniji, ZDA, Nemčiji, Rusiji... Neprecenljivo je, vsakemu posamezniku posebej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa res, ja. Ampak kdo si ga bo zgradil če ne sami. Sicer pa - ponavljam da sem prebral da dejansko nekoga so obvestili, ampak brez organiziranega plana obveščanja je tako početje jalovo - kot vidiš.

Nastanek potresnih valov pa ni nobena skrivnost, potrebuješ par mest kjer meriš potresne sunke, iz tega pa se lahko izračuna kje je epicenter. In če je jakost primerna, zadeva pa na morju, je rezultat potresni val, to ve vsak seizmolog. Torej za spremembo lahko iz te zgodbe odstraniš američane, zakaj bi bilo ravno oni pristojni za obveščanje (čeprav baje da "nekoga" celo so opozorili).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno so Američani posebej za napad na Irak krepko posodobili vozni park na Diegu Garcii. Tole je posnetek iz leta 2002. Vidimo parkirane stare bombnike B-52. Ni sledu o B-1 kaj šele o state of the art B-2. Na letošnjem posnetku imajo zanje že štiri lepo klimatizirane hangarje.

post-5358-1106042175_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Polž: tisti tvoji "hangarji" so malo premajhni za B2 če mene vprašaš ...

Napaka. B-2 je krajši ampak širši od B-1. Pa primerjaj. Poleg tega poglej ventilatorje na zadnji strani hangarjev. In med tem sem na netu našel podatek, da so amerosi leta 2001 Britance prosili za dovoljenje za izgradnjo štirih hangarjev za B-2. Mimogrede, najemna pogodba za otok se izteče leta 2015. Nagradno vprašanje: bo pogodba podaljšana? :P

Popravljeno . Popravil Polž
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi vprasanje, ce bi opozarjanje kaj pomagalo.

Prve analize so pokazale, da je zrtev toliko zato, ker so se na mnogih obalah potem, ko se je morje pred valom delno umaknilo, ljudje in se posebej mnozicno otroci, podali na razkrito obalo, na kateri so oblezali rakci in drugi morski sadezi, ter jih vneto nabirali. In kako jih bo kaksna sirena ali barvna luc prepricala, naj se umaknejo in pustijo bogastvo lezati tam v blatu.

Ker, ko so preverjali, kako so jo odnesla prvobitna plemena v rezervatih, so ugotovili, da jim ni bilo kaj dosti hudega, ker so, potem, ko so ugotovili, da se zivali umikajo, se sami zlezli na vzpetine v notranjosti njihovih otokov in jim niti na kraj pameti ni padlo, da bi sli nabirati rakce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

B2

Length 21 m

Wingspan 52.4 m

B1

Length 44.81 m

Wingspan 41.67 m extended forward

23.84 m swept aft

Vkolikor vir (B-1, B-2) štima, je tako krajši kot ožji (od B-1 z razpetimi krili). Vseeno se mi zdi tisto premajhno :P Sicer je pa vseeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi vprasanje, ce bi opozarjanje kaj pomagalo.

Prve analize so pokazale, da je zrtev toliko zato, ker so se na mnogih obalah potem, ko se je morje pred valom delno umaknilo, ljudje in se posebej mnozicno otroci, podali na razkrito obalo, na kateri so oblezali rakci in drugi morski sadezi, ter jih vneto nabirali. In kako jih bo kaksna sirena ali barvna luc prepricala, naj se umaknejo in pustijo bogastvo lezati tam v blatu.

Ker, ko so preverjali, kako so jo odnesla prvobitna plemena v rezervatih, so ugotovili, da jim ni bilo kaj dosti hudega, ker so, potem, ko so ugotovili, da se zivali umikajo, se sami zlezli na vzpetine v notranjosti njihovih otokov in jim niti na kraj pameti ni padlo, da bi sli nabirati rakce.

Res je. Morje se je menda podnekod najprej umaknilo za 100 m. :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

focus, dear forum citizens, focus..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

focus, dear forum citizens, focus..

Okej, kaj torej pravite na izjave politikov zapisane na Mineštri? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!