Skoči na vsebino

Nepremičninske agencije in agenti


motobaby

Priporočene objave

Zanimajo me predvsem vaše izkušnje z nepremičninskimi agenti oziroma agencijami; zahtevajo lahko namreč tudi do 4% provizije, kar je lahko npr. pri 20 MIO SIT kar precej denarja.

Ali kdo mogoče ve, katero dokumentacijo potrebujem kot prodajalec stanovanja in kakšni so recimo stroški pri notarju ipd.

Tnx

Motobaby/Andreja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot prodajalka:

ce je nepremicnina vpisana v zemljisko knjigo, potem ne rabis nic posebnega

ce nepremicnina se ni v zemljiski knjigi, potem rabis ORIGINALE kupoprodajnih pogodb vseh transakcij z doticno nepremicnino, ki so se dogajale pred teboj, torej celo in neprekinjeno verigo originalnih kupoprodajnih pogodb.

Vse ostalo so malenkosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse to in še veeeeeliko več na http://www.slonep.net

Sem že preštudirala skoraj vse na netu, ampak konkretnih odgovorov ne najdem :? ; zanimajo me predvsem vaše izkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. prodaj nekomu, ki ma še manj pojma kot ti o tem, mogoče celo šiptarjem, oni dajo keš na roko

2. zmeni se, da stroške notarja plača kupec.

3. ko boš dobla keš, me obvezno poišči in mi kupi deset gajb pira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne mi o nepremičninskih agentih. Smo pred kratkim stanovanje kupval, pa smo mel eno kokoš od agentke :slap: .

Baje da lohk ke do 4% skasira. Mi smo se zmenil, da je dal prodajalc 2%, pa jest 2%, ker je bla kokoš tok zmešana, nardila pa itak ni nč.

Nimam pa več pojma, kok sm notarju pustu. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izkusnje hoces.

Predlani nastopal v igri kot kupec.

Oder bil postavljen v LJ.

Pregled ponudbe na internetu.

Odbrane stiri moznosti (denar, lokacija).

Poslal otroka, ki je bil na studijih v LJ na oglede.

Od stirih je otrok tri odvrgel.

Zadnjega sel sam ogledat.

Sprejeto.

Malo po internetu in malo po bonitetnih spiskih preveril nepremicninsko agencijo.

Sprejemljivo.

Dogovor z agentom.

Priprava kupoprodajne pogodbe.

Zahteval svoje sestavine v pogodbi in jih dosegel.

Med drugim, da je bila na pogodbi kot tretja stran napisana in podpisana nepremicninska agencija.

Od nepremicninske zahteval izjavo o administrativnem stanju nepremicnine (obremenjenost nepremicnine s hipotekami, sluznostmi, omejitvami).

Hkrati tudi sam izvedel tako raziskavo.

Pred podpisom pogodbe in predajo prvega obroka denarja opravil pregled verige originalov predhodnih kupoprodajnih pogodb.

Pred podpisom izvedel vizualno oceno prodajalcev, do tedaj ne imel stika z njimi.

V prostem razgovoru dobil potrdilo navedb, zakaj stanovanje prodajajo in kako, kot mi jih je podal nepremicninski agent.

Tudi o stanju familije, s cem se prezivljajo, kje zivijo ipd.

Podpis, denar, originali verige pogodb v hrambo k agentu, kar je pisalo tudi v pogodbi, ker kupcija je pravno sklenjena tedaj, ko prevzames nepremicnino v uporabo, mi pa smo se zmenili za zakasnitev od aprila do decembra.

Nato cakanje in placevanje vmesnih obrokov po pogodbi.

Zadnji dan vsi skupaj, kupci, agent in prodajalci v stanovanje, ce je v dogovorjenem stanju.

Otrok prodajalca, ki zadnji zivel v stanovanju pokazal odjavo stalnega bivalisca.

Mi zadnji denar na sonce, agent originale pogodb, prodajalci potrdilo o prejeti kupnini in potrdila o odjavah (telefon, elektrika, upravljalec in da nikjer nimajo neplacanih poloznic).

Menjava kljucavnice.

+ 3 meseci preureditvenih del.

Izkusnja z agencijo in agentom kot osebo zelo dobra.

Nikjer zaznal poskusa nategnitve.

Vsako vprasanje, vsako zeljo uresnicil, ceprav sva imela nekaj tudi nenavadnih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se ne bi glih zanesel nanje :unsure:

Najbolje je, da poznaš lastnika nepremičnine

Ko smo mi lani kupili parcelo na morju, smo se naključno spoznali z lastniki, ki je potem predlagal, če bi jo mi kupili,pa čeprav jo nismo imeli namena.

Poleti bom vsaj imel en razlog, da grem na morje z motorjem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

da ne bom odpirau nove teme, bom pa kr tlele poprašov, če gdo pozna kašne internetne strani, kjer bi se dalo brezplačno objavit oglas za nepremičnino, pa če še gdo ve kako to poteka na e-bay-u, ker se prodaja ena večja zadeva

par strani sm že sam najdu, pa tud če še gdo pozna kakšnega dobrega nepremičninskega agenta, bi tud prosu za kakšen kontakt :)

www.nepremicnine.net

www.nepremicnine.si21.com

www.mojabajta.com

www.oglas.com

www.svet-nepremicnine.si

lp

Popravljeno . Popravil C4V4L13R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pazi če kupuješ ali prodajaš prek agencij, ti so namazani z vsemi žavbami, pogodbe z agencijami je treba 3x prebrat ali jih pa nesti advokatu ker se nekaterih potem tudi težko losaš. Ene imajo celo ekskluzivne pogodbe, pri takih je najbolj kriza, ker tvojo nepremičnino lahko prodajajo samo oni, če jo pa sam prodajaš ali pa če jo daš še kateri agenciji boš potem moral njim plačati 3 kratno ali večjo provizijo samo teh stvari ti sami od sebe ne bodo povedali preden boš podpisal pogodbo če jih ne boš sam vprašal. :BUA: :BUA: :BUA: V Lj je ene par takih agencij. PREVIDNO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ne...sej to sm mislu sm za te brezplačne oglase na www straneh...no sej sm dau na 2 strani, drugač pa kokr smo se menil s temi nepremičninskimi agenti, so dajal občutek, da pelejo vodo na svoj mlin, ker so postavl tolk nižjo ceno, da bi ga kr mahnu :headbang:

če pa koga zanima nakup večje nepremičnine (zdej ne vem, kko je z oglaševanjem, rajš nč ne rečem, da ne bom tkoj štrafan :krneki: ): PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobne izkušnje kot Brrrm, zdaj samo čakam in upam, da nekoč dočakam vpis bloka v ZK :?

Je pa res da nekaj agencij v Lj dela po "eksluzivnih" pogodbah in od takih samo prste stran. Večina normalnih agentov ti bo naštelo enaka imena teh agencij tako da so med agenti kar znane in osovražene. Pa niso osovražene zaradi "konkurence" ampak zato ker mečejo slabo luč na agente in agencije.

Meni osebno ni žal, da sem dal 2,4% agenciji. Mi je agent povedal nekaj zgodb kako so stranke prodale stanovanje precej pod "tržno" smao zaradi tega ker niso hotele agentu dati 2,4%. Po vsej verjetnosti bi se agent zadovoljil samo s provizijo na strani kupca, (prodajalec prodal brez provizije), ampak NE.

Če je bolj srečen če dobi nekaj 10k€ manj ob prodaji tudi OK :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 let pozneje...

Slučajno sem zaseldil tole "staro" temo, vendar vseeno, moje izkušnje pri nepremičninskih agentih so takše kot zgornje. Dejstvo je, da pri vsaki stvari, pri kateri zraven spustiš posrednika, ti omenjeni posrednik seveda hoče ali more nekaj zraven zaslužiti. Največji problem v teh časih pa je sploh poiskati koga, ki ima denar, da lahko kupi npr. stanovanje. Recimo najbolje je mogoče, da se poizkusi prodati nepremičnine, na nekateri spletnih straneh, ki imajo veliko obiska (nepremicnine.net, bolha, drazbe123,.. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!