Skoči na vsebino

Potovanja - V Švico z motorjem


HHV

Priporočene objave

Lepe slike, glede kilometrine, vremena, dnevov in ostalega mal povej, ceste napram Italiji so manj zvožene (luknje in ostalo)ali kako?? Nekak se mi zdi da si se vozu kar velik po snegu, kdaj bi bilo potrebno odrinit gor , če bi še enkrat šel, sredi poletja ali prej??

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kilometrov je bilo okoli 3000.

Vreme na jugu vsak dan lepo do 26 stopinj, preko severnega dela Alp pa mrzlo in deževno.

Na žalost sem prenočeval ravno na fronti in sem se vsak dan moral malo po slabem peljati.

Po Švici je bilo 3 dni vožnje, cene bencina so podobne našim, cene prenočišča okoli 25E z zajtrkom, ž

v glavnem vse skupaj je bilo bolj poceni, kot sem pričakoval.

Kar se cest tiče so vzdrževane fenomenalno. Sneg jih ne preseneti (se ni nikoli na cestišču prijemal in zjutraj je bil lepo splužen),

jih pa tudi redno in pogosto popravljajo (dosti semaforjev za delo na cesti), ampak to posebej ne moti.

Prelazi se mi v primerjavi z Dolomiti zdijo kar precej zahtevnejši, saj so vsi bolj ali manj vklesani ali "prilepljeni" na pobočja, manj je

lepo zavitih cest skozi gozdove, po dolinah pa so ceste kar hitre.

Glede na to, da sem bil v centru Alp je časovno skoraj vseeno kdaj greš tja. Sneg te lahko dobi tudi stredi poletja (julij ali avgust).

Tako da po mojem od konca aprila do konca septembra mogoče celo oktobra bi moralo biti OK, to je tudi čas, ko so praktično vsi prelazi odprti.

Je pač treba pogledati vrememnsko napoved in se odločiti.

Če pa se omejiš na južni del (Ticino in okoli jezer) pa je klima čisto mediteranska, rastejo palme in vse, tako da tja je verjetno lepo iti kadarkoli, tudi pozimi.

Bom pa zanesljivo sedaj par let zapored šel vsako leto malo tja pogledati, ker sem letos videl samo južni del, rad bi pa si pogledal še ostalo, pa mogoče malo izkoristil še njihove javne transprotne sisteme (železnice, ladje), ki izgledajo tako od zunaj fenomenalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@gody01: kako je pa z prenočišči, kje si spal (a bi se dalo tudi kampirati?), si imel v naprej splanirano?

Jaz imam namen iti zadnji teden v septembru (25-30[31]), če bo le vreme lepo (zaenkrat kaže da bo :OK: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na avto-karto je predlog potovanja sledeč:

1.dan) Ljubljana-Poschiavo (St. Moritz)

2.dan) Poschiavo (St. Moritz) - Bellinzona - Ibach

3.dan) Ibach - Biel

4.dan) Biel- St. Moritz

5.dan) St Moritz- Ljubljana

Nisem točno prepričan, če bo zneslo (zato imam še en ekstra dan :whistle: ), ampak mislim, da bi moglo biti med 600 do 650 kilometrov na dan (seveda se imam namen izogibati avtocestam --> ali je to vedno možno, če NI? --> bilo je govora o vinjetah? kje kupiti koliko stane? ).

Predvsem me zaniamjo nočišča :glare: , ne vem ali bi jih iskal v naprej ali bi šel na "ad-hoc" sistem :unsure: :hmm: :?

In pa kakšne so cene bencina? Varirajo od nadmorske višine?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na avto-karto je predlog potovanja sledeč:

1.dan) Ljubljana-Poschiavo (St. Moritz)

2.dan) Poschiavo (St. Moritz) - Bellinzona - Ibach

3.dan) Ibach - Biel

4.dan) Biel- St. Moritz

5.dan) St Moritz- Ljubljana

Nisem točno prepričan, če bo zneslo (zato imam še en ekstra dan :whistle: ), ampak mislim, da bi moglo biti med 600 do 650 kilometrov na dan (seveda se imam namen izogibati avtocestam --> ali je to vedno možno, če NI? --> bilo je govora o vinjetah? kje kupiti koliko stane? ).

Predvsem me zaniamjo nočišča :glare: , ne vem ali bi jih iskal v naprej ali bi šel na "ad-hoc" sistem :unsure: :hmm: :?

In pa kakšne so cene bencina? Varirajo od nadmorske višine?

600-650 zna biti malo hudo, če se boš po prelazih ganjal.

Avtocestam se je vedno možno izogniti, če ne pa so vinjete na pumpah po 40 CHF (deliš z 1.5 cirka za euro).

Če si vsaj malo škrt, poišči v naprej možna prenočišča.

Ne variirajo glede na nadmorsko višino ampak iz kraja v kraj pa tudi znotraj samega kraja.

V Bellinzoni so od 1.69-1.67 CHF, najceneje sem tankal v Locarnu po cca 1.015 Eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Vse skupaj padlo v vodo :headbang: , no padlo je z neba, dež če smo bolj natančni.

Na srečo je bil odhod že v ponedeljek 24., ampak, mi nekako ni uspelo priti do Šwice (8km pre malo :slap: ), zaradi slabe napovedi, sem naslednji dan spokal na jug, do Bellinzone (najboljša stvar tukaj je bila da sem se peljal čez "Passo del Silvio" {ali nekaj takega}. Ampak to je v Italiji :slap: :P

Vse kar sem videl pd Švice je Lugano, Bellinzona in pa Locarno, danes sem moral domov, ker tam pač dežuje, napoved je pa taka do petka :BUA:

Ampak bilo je pa zabavno :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Nekaj foto vtisov iz našega 4,5 Švicanja

pod Gerlospassom - Krimml, največji EU slap

post-698-1218626720_thumb.jpg

jutranja prha na koncu slapa :)

post-698-1218626740_thumb.jpg

pot v Švico nas je vodila po Silveretta Hochalpenstrasse

post-698-1218626953_thumb.jpg

no vrhu klasika - zajezeno ledeniško jezero z ladijco

post-698-1218626889_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Andermatt z panoramskim ledeniškim vlakcem

post-698-1218627128_thumb.jpg

včasih ni dobro pogledati kje so vklesali cesto po kateri se pelješ :whistle:, izletne come so khmmmm

post-698-1218627194_thumb.jpg

med Furka in Grimsel passom

post-698-1218627317_thumb.jpg

izvir reke Rhone, pred 400 leti je ledenik segal do mesta slikanja

post-698-1218627439_thumb.jpg

na Grimselpassu (6 C) nas je pričakala megla, res škoda saj se na poti Grimselpass - Merigen vrstijo jezovi in HE, asfalt in ovinki pa so :worship:

post-698-1218627810_thumb.jpg

Sustenpass

post-698-1218628001_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Julierpass

post-698-1218629348_thumb.jpg

pred St. Moritzem .... Silvaplana

post-698-1218629390_thumb.jpg

nato je Rude v iskanju Malojapassa pičil proti Chiavenni, zagledal jez

post-698-1218629590_thumb.jpg

in potli ni bilo druge kot da se naložimo v jajc

post-698-1218629673_thumb.jpg

post-698-1218629769_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil kat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj niste šli v ledenik, mislim da je nekje pri grimsel pass-om in ja, vreme vam ni bilo najbolj naklonjeno..Do matterhorna predvidevam da niste šli :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaupali tehniki :? in že smo bili na vrhu. Jez so zgradili že daljnega leta 1950. Tam kjer poteka drog s Švicarsko zastavo so v hribu speljane lažje plezalne smeri, opremeljene s svedrovci. Zaradi lakhega dostopa (peškanja ca. 40 min) in odličnega granita so kar obiskane ..... ja ni kej, drugič bo treba vzeti s sabo še dodatno opremo

post-698-1218629891_thumb.jpg

Resia

post-698-1218630124_thumb.jpg

in nočitev v Wallnoefer moto hotelu :OK:, kjer smo dobili aperitiv (prej je dobro pospaviti motorje v garažo), cunjico za brisanje vezirja, potli pa nas je še prijazen možiček iz Bosne (ki BTW išče slovenko za oženit :naughty: ) s kombijem peljal na prelaz v pizzerijo Hans (njami futer), najbrž po vsem tem ni treba poudariti da smo prevladovali moto gostje

post-698-1218630158_thumb.jpg

pa še en velik thanx Bladzotu & Gregsu, ki sta nam rentala mopedka ter Gody01 ki nam je sugeriral route plan :winkiss:

Popravljeno . Popravil kat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj niste šli v ledenik, mislim da je nekje pri grimsel pass-om in ja, vreme vam ni bilo najbolj naklonjeno..Do matterhorna predvidevam da niste šli :whistle: :whistle:

Ne, najbrž misliš na Rhone ledenik pod Furkapassom? Takrat se je vreme že slabšalo, ko nas je ujel dež ob 13.00 smo izpustili tudi področje okoli Interlakna in smo jo ucvrli preko Sustenpassa do Gurtnellena, kjer smo prenočevali ... padalo je do jutra :(.

Pod Materhornom sem se pasla že pred leti, res impresivem hrib :worship: ... žal smo bili na potli od srede popoldne do nedelje, čisto premalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Julierpass

A ste le malo sončka ujeli ?

No hvala bogu, brez tega se ti bi znali ti hribi celo zamerit ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takle so pa fotorezultati mojega 5 dnevnega bluzenja po Švici +2 dneva za prihod in odhod.

Obdelal 4 kantone (Graubunden, Uri, Ticino, Valais)

Skupaj 3540km.

Zanimali so me predvsem prelazi in doline oz. jezera spodnja in zgornja:

post-11137-1218650898_thumb.jpgpost-11137-1218651311_thumb.jpg

post-11137-1218650941_thumb.jpgpost-11137-1218650958_thumb.jpg

post-11137-1218650978_thumb.jpgpost-11137-1218651002_thumb.jpg

post-11137-1218651022_thumb.jpgpost-11137-1218651038_thumb.jpg

post-11137-1218651064_thumb.jpgpost-11137-1218651289_thumb.jpg

post-11137-1218651148_thumb.jpgpost-11137-1218651090_thumb.jpg

post-11137-1218651388_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil xenon900
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo mogoče kakšne podatke za kampe v Švici, mislim na podatke iz lastnih izkušenj.

LP

Jaz sem teden nazaj dopustoval v Švici. Sicer z avtom in familijo. Prevozil sem večino prelazov, ki jih je "nalimal" xenon900. Glede kampov...najdeš jih povsod. Ob cesti so oznake, cena pa nekje 6-8 CHF na osebo, plus ene 5 šotor, pa ene 0,70 takse. Tri članska familija z šotorom, avtom in elektriko je kampirala za 21-23 E na dan. Mislim, da ceneje, kot pri naših južnih sosedih.

V kampih, kjer sem bil, recepcija dela do osmih zvečer. Je pa obvestilo, da če prideš kasneje, si "postrežeš" sam, zjutraj pa urediš formalnosti (plačilo, prjiava..itd).

V Thusisu, blizu St. Moritza, je bilo polno motoristov, od Ircev do Poljakov. Ena skupina je prišla ob 22, postavla šotore, zjutraj plačala in...naprej na prelaze.

Na prelazih sem pa srečal, tako na oko...ene 1500 - 2000 motoristov vsak dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!