Skoči na vsebino

Potovanja - V Švico z motorjem


HHV

Priporočene objave

Drugic - Valuta ni Evro, ampak svicarski frank. To ni tolk kolosalna napaka, ker evre tudi vzamejo povsod.

Priporočam, da se ne plačuje z Euri, ker te najeb... na menjavi. Moje izkušnje!

Cene - Bencin mislim da je bil celo malo cenejsi kot v Dolomitih, malo drazji kot v Italjanski nizini. Sobe so obupno drage. Sam sem samo enkrat spal v hotelu  in sicer v Zernecu, cena pa je bila 50EUR za sobo z zajtrkom! So pa mel garazo za motor. Hrana je drazja kot v Italiji ali Avstriji. Tudi v trgovinah.

Jaz osebno imam s tem drugačne izkušnje. Na mojem potepanju sem dvakrat spal v Švici, enkrat v motelu za 30 EUR in drugič privat za 25 EUR. Malo je treba poprašat in dobiš tudi ugodnejšo ponudbo. Tudi v Dolomitih so hoteli po 70 EUR, tako, da....

Glede plačevanja benzina, pa je bilo meni boljše v Švici, ker sem lahko plačeval s kreditno kartico (v Italiji niso jemali) in mi tako ni bilo potrebno skrbet za drobiž za samopostrežne avtomate.

Kar se pa hrane tiče, sem v Švici kupoval le kruh, ker sem ostalo imel s seboj in je cena bila skoraj identična kot v Italiji. Mogoče sem imel srečo in naletel na cenejše trgovine .)

Meni osebno se je Švica zelo dopadla, zato sem se že lani odpravil na 12 dnevno potepanje, vendar je bilo že po uri konec. Bom pa letos spet poskusil. Verjetno se bom odpravil enkrat sredi julija kot lani.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Jaz osebno imam s tem drugačne izkušnje. Na mojem potepanju sem dvakrat spal v Švici, enkrat v motelu za 30 EUR in drugič privat za 25 EUR. Malo je treba poprašat in dobiš tudi ugodnejšo ponudbo. Tudi v Dolomitih so hoteli po 70 EUR, tako, da....

Priznam, da so bile okoliscine zame dokaj bedne... Ko sem iskal sobo sem prisel v hotel potem ko sem stiri ure vozil po dezju. Sicer sem se delal, da nisem desperate, ampak sem v resnici bil. Zeblo me je, za mano so po tleh ostajale luzice. Ko mi je gospa povedala ceno sem bil rahlo paf in ji rekel, da se bom oglasil ce ne bom nasel nobene druge sobe. Potem sem slabo uro hodil v premocenih cevljih in usnjenem kombinezonu po Zernecu in iskal sobe. Povsod je bilo vse zasedeno (al pa je ratalo zasedeno ko so me videli?). Ko sem spraseval kake so cene za single room so mi povsod povedali da so okrog 40 EUR z zajtrkom, tako, da sem sicer vedel da so me nategnil ampak sem si mislil da spet ne za tolk denarja.

Kar se tice dolomitov - v dvoje sem ponavadi spal za 20-25 EUR z zajrkom, sam sem placal od 25-30 EUR z zajtrkom (Canazei).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoy!

Id mi je prijazno poslal avtoroute datoteko, ki pa je ne morem odpreti, ker zahteva verzijo 2002, jaz pa posedujem verzijo 2001. Mi lahko kdo pomaga? :blush: Sporočilo po PM prosim.

LP HHV

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu na forumu se ne smemo o piratskih programih in piratskih spletnih straneh pogovarjati :grrr

Kakšni pirati? :eek: A so v Švici tud piratje? Jebenti pa ravno zato nisem hotel proti sredozemlju zaviti. :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker si omenil tudi Liechtenstein, ki se sicer lepo sliši (samo to) in njegov kapitel Vadouz, še moja izkušnja iz tega zelo dolgočasnega mesta ! Mesto nič posebnega, razen mogočne trdnjave nad njim, ter kup razglednic Royal familije, ekstra bledolične, ki jih prodajajo skupaj z extra belimi in extra smrdljivimi klobasami po ulicah ! Na meji pred mestom pa detajlna kontrola osebkov in stvari v kombiju ! Hmnja smo jim že bili "zanimivi" ! Eto, moje izkušnje in mnenje ! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..., ki jih prodajajo skupaj z extra belimi in extra smrdljivimi klobasami po ulicah !  ...

Hja, saj itak samo padeš čez, da vidiš to čudo. Sličica pred mejno tablo za spomin, eno baso, da preverimo tvoje trditve in shraniti pod tisti del spomina, kjer imam lansko Varno. In posebej obcestni bife, pajzelj, s staro debelo in našminkano kelnarco, verjetno tudi lastnico, ki nam je prodala kofe za lep denar. Se počutiš nekako dekadentno ali pa vsaj nenavadno. :kva2: Se nameravam letos spet ustaviti tam, za poživitev spomina. Pač ne gre vsak na kofe v Varno.

Jebela, če bi se le spomnil ene vasi blizu Udin, kjer sem mulac štopal in bil tam navsezgodaj zjutraj. Uf, kot prizor iz kakšnega mafijskega filma. Samo čakal sem, kdaj bo kdo z luparo na cesto skočil in mi raztresel čreva. :eek: Kaj bi se sedaj z veseljem peljal tja. Verjetno je čisto simpatična vasica. :hmm:

Skratka, Rude, vse je za videt. Edino spominčke potem malo drugače pošlihtaš. Tako kot začimbe. Na eno stran nežne, potem grenke, trpke, ostre, pa spet sladke itd.

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoy!

Id mi je prijazno poslal avtoroute datoteko, ki pa je ne morem odpreti, ker zahteva verzijo 2002, jaz pa posedujem verzijo 2001. Mi lahko kdo pomaga? :blush:  Sporočilo po PM prosim.

LP HHV

Jaz isto :hmm: ampak mislim, da jo imam :naughty: to je ona čuvena, ki je slovenija zredirana :naughty: če se ne motim :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz isto :hmm: ampak mislim, da jo imam :naughty: to je ona čuvena, ki je slovenija zredirana :naughty: če se ne motim :whistle:

Sedaj imam Microsoftov AutoRoute Express 2000 Europe, 2001 in 2002 pa mi še zdaj noče odpreti :cry: če je kdo lahko mi prosim naj pošlje še enkrat, da bom probal :worship: to čudo odpreti :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ruto, ki jo je poslal ID, se lepo odpre z Ms AvtoRoute-om 2002!

ID, hvala, tisto okoli Mont-Blanca mi je zelo prav prišlo. Pa ostalo tudi seveda.

Še vprašanje znalcem. Hribčki v švicarskih in tam pod Švico alpah so malo višji kot ti v Dolomitih. Višin cest npr. okoli Mont-Blanca sicer še nisem pogruntal, a vseeno me zanima, koliko se pozna pri mrazu? Lanski Dolomiti koncem junija so bili prav prijetni. Nič zeblo. Kja lahko ob istem času pričakujem v Švici? Bo treba dvojne gate obleči?

LP HHV

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

A na ta potep greš sam al vas gre več in za koliko dni.

Mogoče bi pa zanimalo tudi mene.

LP

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva je še v povojih. Trajala naj bi 5 dni, torej 4 nočitve. 1 dan čez Avstrijo in Italijo do passo Ressia. Drugi in tretji dan čez Avstrijo in Liechtenstein v Švico z obiskom Mont - Blanca (verjetno tunel pod njim in prelaz Bernardincev). Četrti in peti dan Dolomiti in pot domov. Cca 2000 do 2500 km. Vožnje cca 8- 9 h dnevno. Stil vožnje LT. Skupina naj ne bi bila velika, je pa seveda vedno prostor za še kakšnega umirjenega turista, ki se zna držati pravil vožnje v skupini.

Je pa še uuhuuuuhuuuu časa do predzadnjega tedna v juniju, ko naj bi se dogajalo. Pred tem je seveda treba dati še za mašo za lepo vreme!

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobenih dolgih gat zaradi višine...

Temperature so lahko tudi tam kar visoke. Če je pa slabo vreme, pomaga regen kombinezon.

Tule je malo več informacij o prelazih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Folk..ce boste sli cez Liechenstein bi jst lahk mal family biznisa naredu :) ..

Namrec tam ima teta restavracijo na enem hribcku.. tko mal romantishe-vju

sam da naslov najdem pab se tam lahko ustavli za kako vecjo baso (kuharca pa moja stara..pa kr neki zna no..) :blush:

no sej mogoce se vam pa itaq se pridruzim (sam tocen datum boste moral povedat)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!