Skoči na vsebino

Volja ADSL


Priporočene objave

včeraj me je klicala prijazna ženska in ponudila zastojn priklop in pogodbo za 24 mesecev....sam kaj ko sem že pri siolu.....

mene isto :doze: samo sem se tudi jaz zaobljubil siolu :blush: ...rekla mi je še, da si pri volji močno prizadevajo, da bi uvedli adsl brez da bi bilo potrebno imeti isdn in da upajo, da bojo še letos uvedli to možnost :OK: ...živi bili pa videli :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...zakaj je potem tudi za voljin ADSL potreben telekomov ISDN

zato ker VOLJA ne vleče svojih kablov in nima svojih central, temveč uporablja obstoječe omrežje TELEKOMA, ki seveda pristavi svoj piskerček - oz drugače TELEKOM (trenutno) ne omogoča ADSL povezav brez ISDN ne glede na to kdo je ISP...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No,in kaj trdim jaz? Sem bil eden med prvimi,ki je bil na Voljo prpopan....dialup mislim... in že takrat sem izvedel kar sem napisal...konec koncev,ista jajca,vsaj dokler je ISDN potreben....ampak to je biznis politika Telekoma...to so mi oni sami navedli,ko sem na Siolu spraševal zakaj v Evropi lahko laufajo ADSL in DSL po navadnih telefonskih linijah,pri nas pa ne; in to za male pare! Normalno,da navadnega priključka danes skoraj nihče več ne uporablja,da bi adsl sprostili;to pa sploh ni šans;ker pol izgubijo isdn priključnino za skoraj vse obstoječe naročnike ADSL-ja.Že to,da so spustili ceno priključnine na ADSL,ki sem jo jaz za moj priključek plačal 30k sit, jih je žal prisilila šele konkurenca.A na žalost taprave v Sloveniji ni,drugače bi bilo marsikaj drugače.Dokler pa je Telekom državni paradni konj,ni pričakovati drastičnih sprememb....vsaj po mojem,tako je moje mnenje,pa ne me zdaj spet vsi napasti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja MIhec, in zakaj je potem tudi za voljin ADSL potreben telekomov ISDN? Ne ti tukej LOL-ov ljudem metat, k mal s svojo glavo mislijo....nč nam trdu, ker tele scene ne poznam....vem pa, da čist tko, kot ti tele primerjave tuki nametavaš pa tud ni!

Mislim da sta marauder in ponky v postih nad temle povedala vse, kar bi ti jst ponudil v odgovor .)

primerjavaostajapress :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da sta marauder in ponky v postih nad temle povedala vse, kar bi ti jst ponudil v odgovor  .)

primerjavaostajapress  :grim

Točno to sta napisala, kar sem ti hotel povedati jaz....da brez državno monopolnega Telekoma nikomunikacij...ne dialup volje, ne Volje ADSL-a, SIOL ali pa Amis ADSL-a....torej ....zdej negiraš že samega sebe....Mihec beri, razmišljaj, ne sam na prvo žogo kopačke nastavljat...al si mogoče u fuzbalu najboljši? :lol1: :yea2:

Popravljeno . Popravil lojzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ni kej povedat.. volja ma pac s siolom tok veze, da ponujata sorodno storitev - ADSL. To je vse  B)  To je, kot da bi reku, da je spar hcerinsko podjetje mercatorja, ker prodajata iste jogurte  :lol1:

In, osnova je tale tvoj post.... kjer predhodne tri brcaš v noge....to bo, zgornja moja trditev bo najbrž kar prava

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In, osnova je tale tvoj post.... kjer predhodne tri brcaš v noge....to bo, zgornja moja trditev bo najbrž kar prava

Ne vem, kaj poskušat pokazat s temle obračanjem mojih besed v vse strani? :hmm: Sem karikirano hotel povedat, da sta zgornji trditvi, da je voljatel hčerinsko podjetje telekoma in pa da siol "rihta" ADSL za voljatel iz trte zviti.

Edina skupna točka jima je kot že rečeno ponujanje sorodne storitve in pa posledicno uporaba telekomovih vodov (ker alternative zaenkrat na tem podorcju se ni), kar za sabo potegne trzenje ADSLja skupaj z ISDNjem (kar je telekomov pogoj za uporabo njihovih vodov za namene ADSL-ja).

Če boš celo prejšnjo stran še enkrat pazljivo prebral boš (upam) dojel, kaj sem hotel povedat .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lojzi, ocitno nisi dojel, kaj sem zelel povedat, ker sicer ne bi nasel nobenega medsebojnega negiranja mojih izjav ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MikeE, gre za to, da kategorično zavračaš povezanost Volje in SIOLA (tudi Amis je mislim v enaki poziciji), jaz sem ti pa hotel povedati, da je zadeva s strani uporabnika nepomembna, ker je še vedno zadaj veliki Telekom, ki je podjetje mati firme SIOL. Torej, hotel sem samo povedati, da v vsakem primeru naletiš na Veliko mamo, ki v ozadju drži vode...beri kable in ostale vrste telkomunikacije. That s all...in tvoja trditev z jogurti pri velikem sosedu pač ne drži...oziroma je zelo ponesrečena v tem kontekstu.

Jaz bi mogoče napisal, da je zadeva taka, kot bi rekel, da je Nissan Renault, ker pač uporablja njegove motorje, vitaln del vozila....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj v kontekstu postov ostalih: dokler bomo veliki mami plačevali storitev, ki je (nekateri) ne potrebujejo, drugi premalo, da bi bil ownership ekonomsko upravičen (med le te se štejem tudi sam) in pa tisti, ki zadevo izkoriščajo in potrebujejo, le da je med temi, slednjimi zelo malo takih, ki imajo na storitev Mame priklopljen tudi ADSL in imajo v glavnem telefon zaradi telefona..., do takrat bo načeloma stvar ista, in dokler bo nosilec vodov ena firma, potem kaj dosti nismo naredili...to sem hotel pa jaz Mike u povedat

Popravljeno . Popravil lojzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva je takšna kot je napisla Codein....brez ISDNja NI (zaenkrat) možno imeti ADSL povezave (govorimo pri nas, da ne bo pomote, vsi vemo da v tujini to funkcionira drugače). In zaenkrat, kolikor sem gledal SIOL še vedno ponuja najcenejšo varianto, izjema je kabl s katerim pa imam slabe izkušnje. Prednost drugih ponudnikov ADSL storitev vidim v večji konstantnosti linije, kajti moja ADSL centrala ima probleme :doze: ms skače...

Popravljeno . Popravil marem
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj v kontekstu postov ostalih: dokler bomo veliki mami plačevali storitev, ki je (nekateri) ne potrebujejo, drugi premalo, da bi bil ownership ekonomsko upravičen (med le te se štejem tudi sam) in pa tisti, ki zadevo izkoriščajo in potrebujejo, le da je med temi, slednjimi zelo malo takih, ki imajo na storitev Mame priklopljen tudi ADSL in imajo v glavnem telefon zaradi telefona..., do takrat bo načeloma stvar ista, in dokler bo nosilec vodov ena firma, potem kaj dosti nismo naredili...to sem hotel pa jaz Mike u povedat

Samo da se razumeva :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je biu že cajt, a ne? Bi blo bolš pa cenej se u oštariji zment  :topic:

Cenej verjetno ne.. boljs pa definitivno .)

:beer2: ob prilki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Meni je pa tista tetka iz Volje po telefonu povedala še to, da bojo poskusili ukint telekomovo zahtevo po ISDN, če hočeš ADSL imet. Vsaj trudili da se bodo v to smer.

Nakar mi je pa kolega z Mobitela reku, da bo pa Telekom v tem primeru navadno telefonsko linijo ukinil. Tko da bi mel sam ADSL pa nič druzga :hmm:

Krog zaključen.... čim več €€ iz naših žepov potegnt :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je pa tista tetka iz Volje po telefonu povedala še to, da bojo poskusili ukint telekomovo zahtevo po ISDN, če hočeš ADSL imet. Vsaj trudili da se bodo v to smer.

Nakar mi je pa kolega z Mobitela reku, da bo pa Telekom v tem primeru navadno telefonsko linijo ukinil. Tko da bi mel sam ADSL pa nič druzga :hmm:

Krog zaključen.... čim več €€ iz naših žepov potegnt :doze:

Dela se na tem.. sam eni prevec služijo na način kakršen je v veljavi zdaj, da bi se kar tako strinjali ;)

Popravljeno . Popravil maXXXimum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Biznis je biznis! Pomoje bo preteklo še kar nekaj časa in hudih besed, preden bo mogoč adsl brez isdnja.. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
A potem bo edini pogoj za adsl obstoječa analogna linija?

Od 5.9. dalje :yes:

Seveda še vedno ostaja omejenost glede na oddaljenost do centrale..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od 5.9. dalje  :yes:

Seveda še vedno ostaja omejenost glede na oddaljenost do centrale..

Kar seveda nima nobene veze s telekomom, siolom, voljo,....

Ampak samo s tehnologijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdejle pa bo :OK: Od septembra dalje :D

Včer popodan me je spet teta z Volje klicala. Sicer mam pogodbe že doma, pa še mal za info:

-Najcenejš paket od cca 6200SIT - 512kB/s, najdražji cca 12000SIT- 2MB/s na mesec (glej še na Voljino stran)

- pogodba za 24 mesecev. V tem primeru oprema in nastavitev aparatur zastonj (telekomovci preizkusijo linijo in povedo, koliko je lahko hitr ADSL)

- če nočeš pogodbe za 24 mesecev- 30000SIT priklop

- telefon (navaden) ostane- priklopljen bo na neko novo napravico

- Čimprej prijavit, ker pravijo, da bo pol gužva. Morejo namreč vsako linijo posebej testirat in določit max hitrost

Popravljeno . Popravil lojzek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar seveda nima nobene veze s telekomom, siolom, voljo,....

Ampak samo s tehnologijo.

Vem.. sem na to hotel opozorit za tiste, ki jim ta del ni jasen :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Tempi pasati,in za Siol in za Volja ADSL...prihaja bolj huda konkurenca,ki ve kaj ponuja ...T2 z VDSL tehnologijo,veliko hitrejšimi paketi in kar je za nas uporabnike najbolj pomembno---CENE!!!! Zdaj pa hitro čekiraj njihovo spletno stran

www.T-2.net

Evo,paketii so pa:

VDSL dostop do interneta

(S PSTN ali ISDN Telekoma Slovenije)

1 Mbps / 256 Kbps 4.000,00 SIT :oops:

1 Mbps / 1 Mbps 6.000,00 SIT :eek:

10 Mbps / 2 Mbps 9.000,00 SIT :kva2:

10 Mbps / 10 Mbps 13.000,00 SIT :kva2:

20 Mbps / 4 Mbps 14.000,00 SIT :kva2:

20 Mbps / 10 Mbps 17.000,00 SIT :kva2:

Višje hitrosti po dogovoru.Cene so z DDV.

To so cene,če obdržite obstoječi telekomov PSTN ali ISDN priključek,drugače pa se lahko odločite,da s telekomom prekinete, vzamete IP telefonijo, za katero je naročnina za 1. številko 1000 sit, za drugo in tako dalje po 500 sit,le naročnine na internetne pakete se v tem primeru zvišajo za 1000 sit.Če pa želite,vam T-2 priklopi tudi 120-kanalno TV za 3.000 sit.

IN KAR JE NAJPOMEMBNEJŠE-BREZ OBVEZ ZA ČASOVNO OBDOBJE,BREZ PRIKLJUČNINE IN NAJVEČ ZA SKORAJDA 50% CENE DRUGIH ISP. :OK:

Jaz bom prešaltal,če je tehnično le izvedljivo..ker imam tega Siola poln k....kot pošten plačnik obeh priključkov,ISDN in ADSL bi moral po novem še vedno plačevati 8.060 sit na mesec,novi naročniki pa 7.000 sit,pa čeprav sem že za priključke odštel ene 70k sit,pa skoraj 3 leta naročnine ISDN+ADSL.naročnineČe želim prešaltati na nižjo naročnino,bi moral prekiniti pogodbo,se obvezati za 2 leti in še plačati 7.500 sit,da mi na ISDN priklopijo novi modri ADSL!!! Pa kaj so noooorrriii? SUCK SIOL !!!!

Popravljeno . Popravil ponky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!