Skoči na vsebino

Kdaj bo nova vlada začela delati?


Gregs

Priporočene objave

vidi, vidi........ so ze mijavkati zaceli. :devil:

oprostite, gospod damian, da se sploh upam izraziti svoje mnenje o nakladanju in tecnarjenju nekaterih. izgleda, da je to (izjava mnenja) dovoljena samo tistim pravim, izobrazenim "demokratnezem".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne gre za katero stran je nekdo..... in ne vem, zakaj vsako besedo obračaš. Imel je pripombo glede na države in ne na politično usmerjetnost. Ali ti to smatraš ena in isto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha. potem je pa vse jasno; seveda ne smem izdaviti nicesar vec v zvezi s slovenijo,

bi se lahko se nestrinjal s kom. in tega seveda nocemo v heterogenosti mnenj, kenede pupa.

se vedno ne vem, zakaj se vsi "politiki" tukaj ne spravijo organizirati stranke in zavladajo slovenskemu politicnemu prostoru. ko ze imajo za vse pravilne odgovore....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice.. spet napaka... nisem rekla, da se tudi jaz strinjam, da ne bi smel dajati komentarjev, ampak samo razložila sem ti, da politična ureditev in iz katere države prihajaš ni isto .)

danes vse slabo bereš, vidim! :doze:

Popravljeno . Popravil pupa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.........., da politična ureditev in iz katere države prihajaš ni isto  .)

danes vse slabo bereš, vidim! :doze:

no shit, sherlock. :glare:

ja ja, nedelja je hudic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim ja, da ti dela probleme........ je jeba, ko moraš zjutraj zgodaj vstati, da greš na mašo, potem pa nimaš kaj početi cel ljubi dan .)

sej bo boljše :friend1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti ocitno ves, pupa, kako je to v nedeljo zjutraj pri masi, zato bi te prosil da malo poves kako in kaj se tam zbiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sam vem, da moraš zgodaj zjutraj tam bit.... vse ostalo mi je pa (hvala bogu) neznanka.....  ;)

in kljub temu rada pošimfaš čez cerkev.... .) .)

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kljub temu rada pošimfaš čez cerkev....  .)  .)

ja, ker mi ne leži zgodnje ustajanje..... o čemer je bila na začetku debata.......

sicer pa, a ti vsemu verjameš, kar vidiš? :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oprostite, gospod damian, da se sploh upam izraziti svoje mnenje o nakladanju in tecnarjenju nekaterih. izgleda, da je to (izjava mnenja) dovoljena samo tistim pravim, izobrazenim "demokratnezem".

Ice, tale z "oprostite,G.Damian" ti je bila pa malce podla. Ko sem jaz na cačetku mojega Motosvetovstva tebe enkrat takole "spoštljivo" vikal, sem bil zaradi tega skoraj razpet na razpelu s tvoje strani.......

Poskusi še enkrat prebrati, kaj sem napisal. Tudi slučajno me ne moti tvoj komentar po vsebinski plati.Tvoja mnenja in komentarje praviloma zelo spoštujem, čeprav se večkrat ne strinjam z njimi.

Zmotilo me je samo pisanje o "slovenski limonadi"... Mi pač ni jasno, zakaj poudarjati določene stvari, kakor, da so samo slovenska posebnost, hkrati pa živeti drugje in se obnašati,kot da je tam pa vse idealno.

ne vem , če sem pravilno izrazil, kaj mislim, da ne bom spet vikan. Mogoče bom ponazoril s primerom, da so me vedno motili razni npr. argentinski, ameriški, urugvajski,.... itd izseljenci, kateri so kritizirali vlado v ex.YU, ali v Sloveniji, politiko, skratka vse in zahtevali spremembe, a hkrati sploh niso živeli pri nas, niti niso imeli namena vrniti se. ne pravim, da ti zahtevaš spremembe, ampak ironičnost oz.ciničnost kritike s tvoje strani pa se mi zdi podobna.

Moje osbno mišljenje je , na primer, da naj bi ljudje imeli volilno pravico tam, kjer plačujejo davke, saj tam že z dajatvami vzdržujejo državo in sistem, zato naj bi preko volitev imeli pravico to tudi spreminjati.

Ampak tako, kot kaže ne bo nikoli. Sicer pa je to itaq samo moje osebno mišljenje in ne rečem, da je pravilno.

tako me tudi pri tebi ne moto, ko pišeš mnenja o politiki pri nas. Zbode me pa, ko začneš poudarjati kakor, češ, vaša Slovenija to in to....

Če pa sem vas kljub temu preveč prizadel, se vam opravičujem .) .) .)

(p.s. To na koncu je bila šala)

Lp Damjan

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznamo sedmo (začetek ob 7. uri), pa 10., pa dvanajsto, za tiste k pa velik žurajo, pa tudi mašo ob 19. uri... Da bi čevlje pravilno sodila, bi bilo dobro opraviti tudi kak nini kopitarski tečajček... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznamo sedmo (začetek ob 7. uri), pa 10., pa dvanajsto, za tiste k pa velik žurajo, pa tudi mašo ob 19. uri... Da bi čevlje pravilno sodila, bi bilo dobro opraviti tudi kak nini kopitarski tečajček... :D

Jap ... Da vsaj zve, kaj so čevlji :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmotilo me je samo pisanje o "slovenski limonadi"... Mi pač ni jasno, zakaj poudarjati določene stvari, kakor, da so samo slovenska posebnost, hkrati pa živeti drugje in se obnašati,kot da je tam pa vse idealno.

slovenska limonada zato, ker je ocitno slovenski narodni sport cez vse se zgrazati, pljuvati in benteti ne da bi imel(a) vsaj osnutek ideje kako narediti nekaj bolje/drugace.

vlada je bila izvoljena, live with it. ce komu ne pase kako dela je na voljo vec instrumentov izrazanja svojega mnenja; nekje zadnji je ustanovite lastne stranke.

argumentirano kritiziranje me ne moti, moti me pa debata a la v tej temi, kjer nisem zasledil ravno obilo unikatnih argumentov s katerekoli strani, temvec samo nakladanje o belih, rdecih, argentini, slivniku, onemu tam, totemu tu, etc. itd. itn. in to smatram kot slovensko limonado - brezvezno pizdenje brez lastnih idej, mnenj in resitev.

meni pri avstrijski politiki tudi nekaj stvari ne pase in kritike naslovim z utemeljitvami na ustrezen naslov z mogocimi nacini,kako bi se lahko zacelo razmisljati o resitvi problema.

ce pride podobnih mnenj o necem na ustrezen naslov vec potem se lahko ta mnenja tudi upostevajo s strani politike. prazno natepavanje vrocega zraka je pa tocno samo to in ne bo prindoneslo nic h kakrsnikoli resitvi.

z vecino ostalega se strinjava o nacinu politiziranja, ce ze ne o smeri politike.

BTW: naslov teme je slovenska vlada, ne avstrijska ali argentinska.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv pogled na reforme @ delo.si/blog

Če reforme zahtevajo žrtve, je edini pravi odgovor nanje revolucija. Nisem eden tistih, ki misli, da lahko sedanji sistem obstane in da niso potrebne spremembe. Vendar za razliko od propadle sindikalne politike, ki stavi na ohranitev statusa quo, priporočam korak več. Ne reforme v korist lastnikov kapitala, ki naj bi sprožila nov zagon upešanemu gospodarstvu, temveč revolucija v smeri odprave lastninskih odnosov in vzpostavitve nove solidarnosti med ljudmi. Mogoče prevelike besede za vaš okus, vendar tukaj žal ne vidim veliko alternativ. Reforme mladih makroekonomistov nove šole naj bi na dolgi rok prinesle vsem koristi, na kratki rok pa bo nekaterim manj prilagodljivim trdo predla. Tako kot že trda prede večini človeštva. Povečanje skupnega bogastva v družbi ne pomeni, da je revščina manj prisotna, velikokrat je ravno obratno. Že to je dovolj močan razlog, da podvomim v upravičenost teh reform in njihovo uspešnost. In da bo nekoč v daljni prihodnosti zaradi tega res večini veliko boljše kot sedaj. Pri tem nisem niti začel naštevati druge negativne posledice take usmeritve npr. posledice na okolje (kapital ne nosi stroške obremenitve okolja, temveč večinoma celotna skupnost, pa tudi posamezniki s svojim zdravjem) ali na medčloveške odnose.

Najprej je potrebno pomisliti, kako je mogoče, da mora ob tako velikem tehnološkem napredku človek še vedno delati najmanj 40 na teden na delovnem mestu, plus kar še postori doma ali kje drugje. Kje se izgubi presežek, ki ga je omogočil tehnološki napredek? To so vprašanja, ki jih je treba postaviti ekonomistom. Velikokrat se omenja, da je krivo staranje prebivalstva in da bomo zato mlajši morali delati več časa. Po drugi strani pa se ne niža stopnja brezposelnosti. Zakaj se ne aktivira te rezervne armade dela? Seveda, to bi bilo predrago za gospodarstvenike. Pa ti veš, koliko stane en zaposlen eno firmo?

Bistveno je, da se mora kapital stalno oplajati. Iz krize sedemdesetih let je potegnil zaključek, da so potrebne velike spremembe v organizaciji dela. Tu nastopi fleksibilizacija dela, restrukturalizacija itd itd. Vse v smeri zniženja stroškov dela, seveda na račun kvalitete človekovega življenja. Delavec mora biti na voljo delodajalcu, kadar ga rabi, tako ne gredo ure v nič, pa še ni potrebno dodatnih zaposliti. Tako so kapitalski dobički večji. Konkurenca znižuje cene izdelkov, konkurenti pa znižujejo izdatke za delo. Tako imamo veliko poceni kratkotrajnih izdelkov in veliko cenene priučene delovne sile v 3. svetu. In gore smeti s katerimi nimamo kaj početi.

Znane zgodbe, ki jih ponavljam, da osvežim spomin sebi in ostalim. Kajti kaj je pisanje, kot učenje samega sebe in razkrivanje svojih misli, ki se sproti obnavljajo ali na novo oblikujejo. Verjetno se tudi tisti, ki se z mano dosedaj strinjate, vprašujete kje pa imamo kako drugačno izbiro. Če si toliko pameten, da kritiziraš, podaj tudi alternativo. Podam lahko smernice, kajti dokončnih receptov ni, rešitve se morajo prilagajati trenutni situaciji.

Usmeritve pa so zaustavitev potrošniškega kolonializma, ki zahteva neprestano trošenje, uničevanje energije, nekvalitetne izdelke kratkega roka trajanja, in postavitev proizvodnje, ki bo usmerjena k bolj kvalitetnim izdelkom. To seveda zahteva smrt tržnega kapitalizma, kajti v osnovi delovanja trga je čim večja prodaja in ustvarjanje umetnih potreb. Zato ta tako opevani mehanizem prinaša poleg večje produktivnosti veliko škode. Izven vpliva tržnih prijemov bo posameznica oz. posameznik lažje odkrival svoje prave potrebe in svoj prosti čas namesto v potrošništvo usmeril v kreativne aktivnosti, ki ne bodo vezane na njihov ekonomski učinek. Takšna usmeritev bi prinesla tudi pozitivne posledice pri reševanju okoljske problematike in v medčloveških odnosih.

Hudič se skriva podrobnosti, vendar vredno je poskusiti. Tisočletja bojev za boljše življenje nas učijo, da se ne smemo predati in prepustiti vse odločitve eliti, pa naj bo ta uradno politična ali strokovna, obe služita istemu gospodarju. In ne pozabite, reforme so zato, da se obdržijo pridobljene pozicije. Da vse ostane po starem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprejeti so vladni načrti za nov pokojninski sistem:

Ženska bo v službi do smrti,moški še pet let potem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprejeti so vladni načrti za nov pokojninski sistem:

Ženska bo v službi do smrti,moški še pet let potem...

...in zgledal bo tkolele za moške

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

ali se določenim ministrom že majejo stolčki :hmm: .....pol menim, da bo tudi koalicija počasi začela pokat po šivih, desus pa že itak razmišlja o izstopu iz nje :doze:

več o tem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jansa prispe na pomembno prireditev, vendar mu na vhodu pot prekriza

ogromen varnostnik: Oprostite gospod, ampak brez vabila ne morete vstopiti.

Ampak to sem vendar jaz, Janez Jansa, predsednik vlade!

Prav, pa mi pokazite svoje dokumente.

Pa ravno danes nimam s seboj nobenih dokumentov :slap: . Osebno sem pozabil doma.

Zal mi je, ampak resnicno vam ne morem dovoliti vstopiti.

Pa kaj je zdaj to? A me se nikoli niste videli na televiziji? Dajte me

malo boljse pogledat, no :angry: !

Res je, zelo ste podobni predsedniku vlade, ampak saj veste, kako je...

Kar nekaj ljudi je podobnih Jansi... Dokazati boste morali, da ste res Jansa.

Kaj pa zelite, da naredim?

Ne vem. Tudi Zahovic je pozabil dokumente, pa smo mu dali nogometno zogo

in je pokazal, da obvlada in je lahko vstopil. Srebotnikova je prav tako

pozabila dokumente, pa je vzela tenis lopar in zogo in dokazala, da je to

res ona.

Sranje, jaz vendar nicesar ne znam!

Se opravicujem za neprijetnosti gospod Jansa... Vstopite

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kaj hočemo. Tudi vreme se bo krajncem nekoč zjasnilo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jansa prispe na pomembno prireditev, vendar mu na vhodu pot prekriza

ogromen varnostnik: Oprostite gospod, ampak brez vabila ne morete vstopiti.

Ampak to sem vendar jaz, Janez Jansa, predsednik vlade!

Prav, pa mi pokazite svoje dokumente.

Pa ravno danes nimam s seboj nobenih dokumentov :slap: . Osebno sem pozabil doma.

Zal mi je, ampak resnicno vam ne morem dovoliti vstopiti.

Pa kaj je zdaj to? A me se nikoli niste videli na televiziji? Dajte me

malo boljse pogledat, no :angry: !

Res je, zelo ste podobni predsedniku vlade, ampak saj veste, kako je...

Kar nekaj ljudi je podobnih Jansi... Dokazati boste morali, da ste res Jansa.

Kaj pa zelite, da naredim?

Ne vem. Tudi Zahovic je pozabil dokumente, pa smo mu dali nogometno zogo

in je pokazal, da obvlada in je lahko vstopil. Srebotnikova je prav tako

pozabila dokumente, pa je vzela tenis lopar in zogo in dokazala, da je to

res ona.

Sranje, jaz vendar nicesar ne znam!

Se opravicujem za neprijetnosti gospod Jansa... Vstopite

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kaj hočemo. Tudi vreme se bo krajncem nekoč zjasnilo :hmm:

Vlada je sprejela zakon s katerim bo sankcionirala ponavljanje starih vicev :grim

in s tem pomagala k zjasnitvi kranjcev.

Pomagaj si sam,............

najprej pri sebi :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vlada je sprejela zakon s katerim bo sankcionirala ponavljanje starih vicev :grim

in s tem pomagala k zjasnitvi kranjcev.

Pomagaj si sam,............

najprej pri sebi :lol1:

Ampak to ni bil vic!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No se je že začel, vlado podpira samo še 39% :BUA: , kar je 7% manj kot prejšni mesec.....še mal pa se bodo še upokojeni ali pa kmetje v koaliciji uprl, pa po pizd... velika :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!