Skoči na vsebino

Kdaj bo nova vlada začela delati?


Gregs

Priporočene objave

@Pupa Obljuba dela dolg.

Dala si mi za mislit in eno uro branja. Ampak glede na prebrano mislim, da nimaš prav. Lahko pa se motim (sem blond :P ). Če greš podrobneje brat Zakon o dohodnini ugotoviš, da:

1. Zakon velja od 1.1.2005 dalje razen za izjeme iz 145. in 148 člena Zakona, ki veljata od 1.5.2004 in nimata zveze s kakršnimi koli skladi. To izhaja iz 2. in 153. člena.

2. Členi, se navezujejo na sklade so 81., 82., 83, 84 ter 143. člen.

3. Datum 1.1.2002 je omenjen v členu 143. kot datum, ki se upošteva za vrednost investicijskega kupona pridobljenega pred 1.1.2002. Torej upošteva se vrednost na dan 1.1.2002. Enako velja za delnice.

Drugega pa nisem našla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no PUPA...si vidla...da ne boš mene, na v naglici napisane besedice lovila....

Se ti pač kolca po lds...prav, men se je bruhalo čez 10 let...ko si ti živela ob neobdavčenih obrestih :).

Sedaj pa le dvigni svoje prihranke in jih po domače zbaši v štumf.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ys lohka vsem twem

Pupyki :004

Ervyntchici :004

&

Lyntchycy :004

mojimtrem :wub: :wub: :wub: swčicam

špendiwam vsaki en

štrupf

bwez lukne - gawantiwano

št. 43 - waztegliv ... gwe velik not

:blush:

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Pupa Obljuba dela dolg.

Dala si mi za mislit in eno uro branja. Ampak glede na prebrano mislim, da nimaš prav.  Lahko pa se motim (sem blond :P ). Če greš podrobneje brat Zakon o dohodnini ugotoviš, da:

1. Zakon velja od 1.1.2005 dalje razen za izjeme iz 145. in 148 člena Zakona, ki veljata od 1.5.2004 in nimata zveze s kakršnimi koli skladi. To izhaja iz 2. in 153. člena.

2. Členi, se navezujejo na sklade so 81., 82., 83, 84 ter 143. člen.

3. Datum 1.1.2002 je omenjen v členu 143. kot datum, ki se upošteva za vrednost investicijskega kupona pridobljenega pred 1.1.2002. Torej upošteva se vrednost na dan 1.1.2002. Enako velja za delnice.

Drugega pa nisem našla.

Lej, delam na področju skladov in bodi prepričana, da ne učimo ljudi krive vere.... ne mi, ne vse ostale družbe za upravljanje......

lina, namesto da se zanašaš na druge, vzemi v roke zakon in si ga preberi.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no PUPA...si vidla...da ne boš mene, na v naglici napisane besedice lovila....

Se ti pač kolca po lds...prav, men se je bruhalo čez 10 let...ko si ti živela ob neobdavčenih obrestih :).

Sedaj pa le dvigni svoje prihranke in jih po domače zbaši v štumf.

AH LINA, DA SE TI NE BO ZATAKNILO......... se mi nič ne kolca po LDS, pa tudi prihrankov ne bom basala v štumfe......... raje se sama malo izobrazi, pa potem modruj, prav??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, delam na področju skladov in bodi prepričana, da ne učimo ljudi krive vere.... ne mi, ne vse ostale družbe za upravljanje......

Glej. Jaz ne trdim, da imam 100% prav. Ker nisem strokovnjak ne za davke in ne za raznorazne sklade. Zato bi te pa prosila, da mi napišeš v katerem členu tega zakona je to navedeno, ker jaz res ne najdem. Hvala.

Popravljeno . Popravil Ervina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram te razočarat...ne bom brala zakona, ker nisem od te stroke in bi si znla kaj po svoje razložit...pol bi pa buče okol trosila..kot jih ti namreč... :004

Mi je pa všeč, ko en samoizobraženi modrijan reče da je Bajuk nesposoben..... :slap: ...

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je pa všeč, ko en samoizobraženi modrijan reče da je Bajuk nesposoben..... :slap: ...

Kakor se spomnim, si ti enake stresala za "strokovnjake" iz tvoje osovražene opcije... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor se spomnim, ...

pišuka

Wobewtek ... čim nehaš risat, že mešaš drek na MSju

<_<

a

še nisi slišaw, kako hudooo nevarno se je mešati v babje zdrahe,

dej hiiitr ugasn pc, dokler ti še niso kože s hrbta povlekle ...

pa se skrij pod mizo

samskrbimezafrendapress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda sem in še vedno stojim za svojim.....samo in zgolj na rezultatih katere sem kot državljan imela možnost občutiti in seveda tudi spremljati vragolije, ki so jih speljali po zakoniti poti z lopovskimi zakoni, ki so jih spisali sami in tako tako sem ostala celo brez zadoščenja, ki bi mi ga prinesel sodni epilog.......to kar čutim pa lahko tudi sodim....medtem pa o Bajuku vem samo tistih nekaj drobtinic, ki so bile v medijih povedane tam v drobnem tisku...skorajda pri napovedniku vremena... človek ima za sabo zelo uspešno kariero... Dosežke, ki je kot oseba SAM dosegel brez politične potuhe in varjant, ki se dogajajo pri nas, ki je dejanasko v praksi speljal teorijo..tako kot to velja na svetovnem KONKURENČNEM trgu..... Bom pa z veseljem pljunila tudi čez njega...če bojo njegova dejanja prizadela mene in okolico...pa ne z argumenti nekih molotovcev ali neke ,,apriori proti,, politične stranke.

A prov wobewt?!...zdej pa lahko mirno naprej brskaš po arhivu foruma in luščiš stavke iz celote mojih postov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo pri davkih, ena majhna misel iz moje betice (malo sem prebral nekaj mesecev nazaj mnenja o njih iz različnih zornih kotov):

Delam. Zaslužim. Plačam davek na vse možno, vključno s socialo in zdravstvom. Plača tudi podjetje... ohoho... kar precej (mene boli glava, ko plačujem sebi od podjetja denar in vidim, koliko gre "na stran" za različne zadeve). OK, mora iti, živimo v lepem okolju, če se zvrnem v ovinku me bodo pošlihtali, pa asfalt je tudi na cesti, pa tako dalje... In mi celo uspe nekaj prihraniti. Denar, ki je ŽE obdavčen. No, in sedaj ga želim lepo naložiti, da bom imel za lepšo penzijo. In glej ga zlomka: SPET hoče država primakniti svoj piskrček na ŽE obdavčen denar. In to v polovičnem znesku! Super, ti tvegaj in se trudi za lepšo prihodnost, mi ti bomo pa zato, ker smo DRŽAVA, še pol stran vzeli... ma zakaj pa ti ne bi?! Torej: smo te enkrat že ocurili za 50%, pa te bomo na tvoj privarčevani denar še enkrat za 50%... No, saj veš, zraven ti bomo odšteli stroške provizije... ampak tečjnih nihanj ti pa ne bomo... Ne, ne, tega pa ne... boš preveč imel.

MA F*K OF! J**i se, država! K**c te gleda! Ocurila si me že za preveč, zdaj pa bi me še! Ne bo šlo, na srečo so še državljani, ki niso obdavčeni.... seveda ne v Sloveniji... :grim ... In kapital odhaja, Slovenija pa je vsak dan manj konkurenčna... in manj podjetniška... Mimogrede: a ste vedeli, da smo Slovenci na repu po podjetniškem ustanavljanju podjetij? Za nami so samo še XY in Japonci....

No, toliko zaenkrat... sem se malo skihal... (a je videti, da se bliža nova dohodnina ina da me glava boli!? Pa še eden najbolj zaj**anih dnevov je danes oz. NI MOJ DAN!). :SS

Ups, :oops: kako sem že naslovil temo?! OK, malo :topic: , ne leti na vlado in delo, ampak na tiste davke vmes... pa saj smo že navajeni, da teme zabredejo po svoje... Kam pa bi prišli, če ne bi smetili vse povprek?! :lol: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez zamere, Gwegsi... Vlada ni zamenjala predsednika vlade. Niti ga ni imenovala. Verjamem, da se ti je zgodil lapsus lingue (alkakože) 

Emmmmm... lapsus, lapsus... se zgodi.... :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@

Gregs, mene imajo na motomarsu za "generalnegapljuvačapolitike". "kroničnega nezadovoljneža", "iskalcazarot" in kajvemkajševse

ampak

takole BTW opažam, da v principu na isti način gledamo na zadevo ...

namreč že davno tega - ne vem niti ali v tem ali v prejšnjem motomarsovskem bivanju - sem pisal o tem večkratnem obdavčevanju istega in že nekajkrat obdavčenega denarja ... najbolj lopovsko in arogantno je to, da je to protizakonito, saj obstaja zakon proti dvojnemu obdavčevanju

:angry:

mogoče so pa ravno zaradi tega

isti denar obdavčili po štirikrat in več

:lol1:

qrc = to, da to ni slovenski štos ... nažalost je večalimanj povsod po Evropi tako

zato pravim - kot v neki drugi temi:

"dajmo cesarju kar je cesarjevega"

ampak tudi centima ne več, kot je pošteno

država je kurba, ki uzakonja lopovščine in edini izhod, katerega vidim je goljufanje dacarjev, kjerkoli je to mogoče, za vsak najmanjši drobiž od minimalnih obrtniških uslug brez računa naprej pa vse do ....

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. Mimogrede: a ste vedeli, da smo Slovenci na repu po podjetniškem ustanavljanju podjetij? Za nami so samo še XY in Japonci....

Ok, za XY sem vedela, da uradno nimajo malih podjetij, mi slim, registiranih... saj jim ni treba imet, ker pač lahko na druge načine "delajo"

.... za Japonce pa nisem vedela, so mal daleč :)

In zakaj misliš, da Japonci nimajo potrebe po ustanavljanju malih podjetij? :hmm:

In tudi če jo imajo, kam si to željo vtaknejo? :ninja:

Bemti, štala...čista štala to s temi davki in podjetji...mam že pokvarjeno soboto :yes:

Gregs. pejt nazaj pod kovter pa tvojo mal za desno stran zgornjega dela telesa med vratom in popkom prim.... :whistle: :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, za XY sem vedela, da uradno nimajo malih podjetij, mi slim, registiranih... saj jim ni treba imet, ker pač lahko na druge načine "delajo"

.... za Japonce pa nisem vedela, so mal daleč :)

In zakaj misliš, da Japonci nimajo potrebe po ustanavljanju malih podjetij? :hmm:

In tudi če jo imajo, kam si to željo vtaknejo? :ninja:

Bemti, štala...čista štala to s temi davki in podjetji...mam že pokvarjeno soboto :yes:

Gregs. pejt nazaj pod kovter pa tvojo mal za desno stran zgornjega dela telesa med vratom in popkom prim....

Z XYX sem mislil konkretno državo, ki pa sem pozabil, katera je bila... Mogoče Hrvaška?! Ne vem...

Druagče pa: mislim, da bi glede na število postov in vseh nabijanj Fifty bolj pogrešal prijeme nekje med koleni in pasom... :D :OK: :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le zakaj bi Fiftiju pasal, da bi ga Manu skoz za stegno držala? :fredy:

Poleg tega pa...sej veš kvaliteta in kvantiteta....tko ima Manu čas še za mnoooogo drugih stvari med njimi tudi postanje tule.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Druagče pa: mislim, da bi glede na število postov in vseh nabijanj Fifty bolj pogrešal prijeme nekje med koleni in pasom...  :D  :OK:  :004

Ti zlobca ti :photo:

p.s.

Glede f-ja pa ... :whistle: :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le zakaj bi Fiftiju pasal, da bi ga Manu skoz za stegno držala? :fredy:

Poleg tega pa...sej veš kvaliteta in kvantiteta....tko ima Manu čas še za mnoooogo drugih stvari med njimi tudi postanje tule.

Ti pa res, tole glede stegna :eek: :eek: :eek: Šele zdaj mi je vkloplo.... :hmm:

Za drugi del pa - kvlitetno in mnogokrat. In to vse. :yes: :yes: :yes:

p.s.

Lina, če bi te prow lepo prosila, a bi ti vsak dan neki lepga o men napisala tko kot

danes ? :rolleyes: O:-) :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....medtem pa o  Bajuku vem samo tistih nekaj drobtinic, ki so bile v medijih povedane tam v drobnem tisku...skorajda pri napovedniku vremena... človek ima za sabo zelo uspešno kariero... Dosežke, ki je kot oseba SAM dosegel brez politične potuhe in varjant, ki se dogajajo pri nas, ki je dejanasko v praksi speljal teorijo..tako kot to velja na svetovnem KONKURENČNEM trgu.....

Prosim od kod ti te informacije naša Lina???? Od kod ti ideja, da je človek SAM brez politične potuhe dosegel? Ma ti sploh veš, kako delujejo uspešne politične kariere?? Ali pa nepolitične, ampak poslovne?? se mi zdi da ne............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In mi celo uspe nekaj prihraniti. Denar, ki je ŽE obdavčen. No, in sedaj ga želim lepo naložiti, da bom imel za lepšo penzijo. In glej ga zlomka: SPET hoče država primakniti svoj piskrček na ŽE obdavčen denar. In to v polovičnem znesku! Super, ti tvegaj in se trudi za lepšo prihodnost, mi ti bomo pa zato, ker smo DRŽAVA, še pol stran vzeli... ma zakaj pa ti ne bi?! Torej: smo te enkrat že ocurili za 50%, pa te bomo na tvoj privarčevani denar še enkrat za 50%... No, saj veš, zraven ti bomo odšteli stroške provizije... ampak tečjnih nihanj ti pa ne bomo... Ne, ne, tega pa ne... boš preveč imel.

Dragi Gregs - dvojnega obdavčevanja zaenkrat še nimamo (čeprav je Bajuk na pravem položaju sedaj). Če daš ti v sklade ali kamorkoli drugam svoj enkrat že obdavčen denar, ti ga ne bo nihče še enkrat obdavčil. Kar pa ti bodo obdavčili, so pa tvoji donosi oz. obresti. Ta denar, ki si ga ZASLUŽIL z donosi pač še ni bil obdavčen........

samo toliko - v vednost......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!