Skoči na vsebino

Kdaj bo nova vlada začela delati?


Gregs

Priporočene objave

Prosim od kod ti te informacije naša Lina???? Od kod ti ideja, da je človek SAM brez politične potuhe dosegel? Ma ti sploh veš, kako delujejo uspešne politične kariere?? Ali pa nepolitične, ampak poslovne?? se mi zdi da ne............

Hotel sem postaviti isto vprašanje.

No, Lina?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....Tebi se Pupa nekam veliko stvari zdi....

Vem kako je s karierami...poslovnimi...sam tebi se očitno zdi, da je pri nas isto...pa ni mogoče bo nikakor pa ni bilo.

Všeč mi je povdarjena beseda ZASLUŽIL pri vlaganju v sklade...tu je potrebno ogromno dela, časa, znanja potenja in vsega kar k zaslužku paše.....po pravici povedanao...jest jim dam denar...če pušnem (zaupam napačnemu skladu)bo to moja napaka zaradi MOJE požrešnosti...in to je tut vse...tudi milimeter časa dnevno ne posvetim sekiranju katere delnice rastejo katere še bojo...zato so tam drugi, ki živijo tudi od delčka mojega denarja in vse zasluge za dobiček grejo njim...če bo pa še država svoj pisker prislonila...kaj čem, dokler se bo bolj splačalo to kot obresti v banki...bo uredu....vzajemni skladi --njihov čar je ravno v tem da mojega znanja ne rabijo, narejeni so tudi za laike...pobirati lastne zasluge za dobiček je vsaj meni smešno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..medtem pa o  Bajuku vem samo tistih nekaj drobtinic, ki so bile v medijih povedane tam v drobnem tisku...skorajda pri napovedniku vremena... človek ima za sabo zelo uspešno kariero... Dosežke, ki je kot oseba SAM dosegel brez politične potuhe in varjant, ki se dogajajo pri nas, ki je dejanasko v praksi speljal teorijo.

Pikica, kukr te mam rada, se moram vseen mal vmešat tukaj . Pa te ne bom kregala, ker vem, da se niti ne bi pustila kregat. :naughty:

Lej, od ene prjatlce sem izvedela, da gospod.. no ja... ne vem, kako bi lepo povedala... nekak nima najbolj realnih predstav o slovenskem gospodarstvu, zgodovini in razvoju le tega (ker ga pač ni blo tukaj)... nekako pa ima menda težave tudi s poimenovanjem in razumevanjem določenih aktov, predpisov, skratka materije, ki bi jo kot minister moral po defoltu (alkakosežereče) obvladat. Saj ne rečem, da je zabit (bognedaj) in sem prepričana, da se bo nekak "priučil" in se potrudil, da bo stvari, zaradi katerih nekak ne more bit avtoriteta na svojem področju, v najkrajšem možnem času nadoknadil. :) Ji verjamem, da je res tako. :)

Pa še nekaj.

Nikoli, ampak res nikoli (pri nas in zagotovo tudi drugje) ne moreš doseči "nekaj" brez politične potuhe. Mislim, "nekaj nekaj"....

To pa čist resno mislim.

Ne pravim pa, da je to prav. Ampak, tako je.

:yes:

p.s.

A ste opazili, kako zelo mi je v zadnjem času všeč tale : :yes: ....

Peesda, skos ga uporabljam..... :wacko:

Popravljeno . Popravil Alla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ti ni jasno Wobet???...No kot pregnana družina so imeli verjetno razvejano mrežo ,,partijskih somišljenikov,, katerih edino/temeljno merilo tvoje sposobnosti je bila kumrovška šola.

In ja v ZDA so komaj čakali da vzamejo v sužbo enga bebca iz Argentine...po sistemu roka roko umije.

Andrej BaJUK

Njegova družina je kmalu po koncu 2. svetovne vojne zapustila Slovenijo. Po nekaj letih bivanja po begunskih taboriščih v Avstriji se je leta 1948 preselila v argentinsko mesto Mendoza pod Andi.

Bajuk je leta 1964 diplomiral iz ekonomije na mendoški Universidad Nacional de Cuyo. Prvi magisterij iz ekonomije je opravil po posebnem programu, ki ga je v Mendozi organizirala University of Chicago. Leta 1969 je dobil štipendijo za študij na univerzi v Berkeleyu, kjer je opravil še en magisterij in doktorat iz ekonomskih znanosti.

Po prvem magisteriju se je najprej zaposlil kot svetovalec finančnega ministra province Mendoza. Po šestih mesecih se je zaposlil v regionalnem uradu Nacionalnega sveta za gospodarski razvoj, kjer je ostal vse do odhoda v Berkeley. Leta 1973 se je vrnil v Argentino in postal profesor na mendoški univerzi. Že po približno letu in pol pa se je zaradi državnega udara umaknil v ZDA. Tam je postal tehnični asistent direktorja Svetovne banke. Po dobrem letu se je leta 1975 zaposlil v Medameriški razvojni banki (IDB), kjer je postopoma napredoval do mesta direktorja predsednikovega kabineta in člana predsednikovega sveta. Leta 1994 je postal predstavnik IDB na evropskem predstavništvu v Parizu, kjer je ostal vse do predčasne upokojitve zaradi vstopa v politiko leta 2000.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi Gregs - dvojnega obdavčevanja zaenkrat še nimamo...

samo toliko - v vednost......

Vidiš pupa pa jo imamo. Vsi tisti, ki so za dodatno pokojnino kupovali pokojninske bone na borzi z denarjem (že obdavčenim) in sedaj prejemajo pokojninsko rento iz tega naslova jo občutijo na lastni koži. Rento jim jih država namreč po novem obdavčila z dohodnino. In renta ne gre iz dobička, ampak iz glavnice!

Zadeva je podla predvsem zato, ker je ob kupovanju bonov in sklepanju zavarovanj bilo jasno povedano, da rente ne bodo obdavčene! V letu 2004, ki je bilo prvo leto njihovega izplačevanja, tudi res niso bile, v letu 2005 in naprej pa so! Nov zakon pač. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O temu kok pozna razmere v sloveniji..ne vem...ne morš pa govort, da o financah nima pojma....se bo že navadu na slovenske akte ...stroko...svojo pa po svetovnih referencah sigurno obvlada...je to že dokazal v praksi....ok...mogoče mu je kakšna bolezen zdaj začela možgane grist...nične rečem ...samo...ne mi APRIORI govort da je bebec...bomo vidl...času čas...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O temu kok pozna razmere v sloveniji..ne vem...ne morš pa govort, da o financah nima pojma....se bo že navadu na slovenske akte ...stroko...svojo pa po svetovnih referencah sigurno obvlada...je to že dokazal v praksi....ok...mogoče mu je kakšna bolezen zdaj začela možgane grist...nične rečem ...samo...ne mi APRIORI govort da je bebec...bomo vidl...času čas...

Itaq. :) Nihče ni govoril, da je bebec. :)

Vse so samo ugibanja nas, ki smo pač nekak navadni.

In govorice, da ni sposoben normalnega dialoga, da vzkipi ob vsaki najmanjši zadevi, ki mu ni po volji, da na sejah vlade vpije čez celo sejno sobo, da je sposoben v navalu jeze udarit svojo boljšo polovico ( ki vendar vedno in povsod deluje kot blaga in nemoteča senca njegova), da kadi kot turk tudi tam, kjer se to pač nekak ne sme in se ne ozira na kašljajoče ostale, so pač samo govorice. :)

Ti pa moram povedat, čist tko, ne glede na njegovo izobrazbo, taborišča, izgnanstva, krivice, pregnanstva, študij, zaposlitve .......

da mi njegov izraz na faci ni všeč. :blink:

Ne vem zakaj, tako je. In nič ne morem proti temu. :doze:

Ljudje smo pač različni. :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja enako se je dogajalo Pučniku...ni bil simpatičen...mediji so to nardili in ga skoz v nič dajali...ker mu pač izobrazbe niso mogli očitati...je bil pa ŠVABA, ki nikakor nima pojma o Sloveniji in zakaj se ta belogardist sploh vrača domov...sam brez njega ne bi bilo slovenije..takrat ne.

Ja Bajuk je baje res vzkipljiv...sem gledala en intervju...tudi v šoli mu je vedenje delalo probleme, pa kaj pišuka vsaj ni neka zdolgočasena upogljiva mona...da pa ženo tepe...no tega pa ne vem in očitno jo premalo, da še z njim vstraja...mi je pa všeč, da svoje zasebno življenje razlaga vsem, ki so ga pripravljeni poslušati...al ste bili mogoče zraven???

Sicer pa je tudi v arhivu MLADINE, ki je marsikomu svetopismo kar nekaj napisano o njemu..in če znate izluščiti ven bistvo...v tem primeru sposobnost...in ne kdo mu je plačeval bivanje v hotelu in zakaj se je skregal z SLS (a ne manu...a te tuki čevelj žuli .) )....in da sta bila z Rodetom v dobrih odnosih....nikoli nisem rekla, da je on mil in dober človek, prijazen in oh in sploh svetnik...govorim izključno o temu na podlagi čega mislim, da je sposoben....vse ostalo o njemu me ne zanima in nima neke vloge pri vodenju financ.

No kaj pa naši bivši ministri...Lahovnik...kaj ima za pokazat, razen da mi lohk svojo glavo za pusta posodi...bom naivec (smer v slikarstv, da ne bo pomote).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja enako se je dogajalo Pučniku...ni bil simpatičen...

Men je pa bil. Pučnik.:eek:

Čevelj (niti škorenj) me ne žuli sploh, ker nisem v nobeni stranki. Hotel so mu pa res plačal. Njemu mislim, ne Pučnku. Pa skregan ni več z nobenm menda, ker bi bil mona, če bi bil in ne bi imel nobenih koristi sploh. Zato se je odkregal z njimi :)

Vidiš, Lahovnik gre pa tut men na tisto, česar nimam. :) Pa spet nimam pojma zakaj, ker mi ni nič naredu. Tko kot Bajuk ne. :huh:

Saj sem rekla - ljudje smo različni. :)

Popravljeno . Popravil Manu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se nove vlade tiče, kot je bilo že omenjeno, še ni poteklo 100 dni. Torej... jst bi še en mal počakala. Saj je samo še mesec in pol. :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...da pa ženo tepe...no tega pa ne vem in očitno jo premalo, da še z njim vstraja...mi je pa všeč, da svoje zasebno življenje razlaga vsem, ki so ga pripravljeni poslušati...

bravo Lina

:yea2:

prava borka ... vsa čast

:worship:

ampak

počasi boš dojela, kako natančno so nekatere mostosvetovske nakladačice in lažnivke o vsem do najmanjših podrobnosti obveščene ... kmalu ti bo kaka taka povedala kolk picajzlov je tainta politik, ki gre nadhiperobveščeni nakladalki nivoja prodajalke zelja na tržnici v nos, zato ker ima "čudnksiht", torej kolk jih je politik pobral v mladosti v študentskem domu ... in to bodo nakladačice zagovarjale tako vehementno kot župnk kristusov križev pot ...

poslušaj pameten nasvet:

ne se sekirat zrad takih ... kaj pametenega jim je takoalitako nemogoče dopovedati, ker okrnjenih kapacitet kot so, niti dojemati ne morejo

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se nove vlade tiče, kot je bilo že omenjeno, še ni poteklo 100 dni. Torej... jst bi še en mal počakala. Saj je samo še mesec in pol.  :oops:

ys tut tko prawm - cool down ... je***boga, a je treb prec na začetku totalno popizdit

ta vlada še dobro pisarn ni zrihtala, pa bi mi vsi že nevemkaj hoteli od nje in počasi pozabljamo, da je treba najprej LSD&stuff popucat ... sy so tile novodošli prevzel res cel kup dreka vključno z nadhiperzavoženim davčnim sistemom, ki deluje kot skrita mina, da bodo LSDjevci v svoji gnili opoziciji sekirali zaradi dreka, ki so ga oni skuhali

:ninja: :ninja: :ninja: :ninja:

:ninja: :ninja: :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:SS :SS :SS

Vse kar smrdi tod okoli. :)

Sploh pa invalidni na umu, ki ne dojamejo, da jih nihče več ( al pa zares) ne jebe.

Če jih pa že jebe, jih pa jebe v glavo. :)

Dokazano. :)

Boga glava. :doze:

Pa še v vsak drek se morajo vtaknt, namesto da bi čaj pili . :whistle:

p.s.

Ups.... zmotila..... :slap: .... bi morala bit v Pepetovem bruhalniku, se mi zdi....

No ja, nč hudga, me pa tja prestavte. :)

p.p.s.

Lepo namehkonakurčeno popoldne še naprej ob branju pravljic in krašenju novoletne jelke (aja, se ni več novlet :slap: ) in hlepenju po zadovoljitvi raznih kraljic iz pravljic, ki so pa (menda) tudi že imune na bagerje s pokvarjenim sprednjim delom. :)

Da pa ne bom čisto :topic: ....

Tudi ta vlada obožuje sendviče z mortadelo. :afro1: :yea1: :yes: :yes: :yes:

Popravljeno . Popravil Manu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kok cukra. :love1:

Pa klelele u politik'. B)

evo njega - že spet zabušava, namesto da bi risal

BTW

kaj maš pa ti proti cukru ...

saj nam (tep, men, Lini .. ) ne škodi,

:huh:

tako kot enim,

kse morajo skoraj kotaliti okoli,

:bounce:

pa vratne podboje z mastjo mazati,

da vsi zaripli v sobo pridejo

in kako hiperkretenijo nevredno

zadnjega debila na pc natipkajo

:lol1:

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Všeč mi je povdarjena beseda ZASLUŽIL pri vlaganju v sklade...tu je potrebno ogromno dela, časa, znanja potenja in vsega kar k zaslužku paše.....po pravici povedanao...jest jim dam denar...če pušnem (zaupam napačnemu skladu)bo to moja napaka zaradi MOJE požrešnosti...in to je tut vse...tudi milimeter časa dnevno ne posvetim sekiranju katere delnice rastejo katere še bojo...zato so tam drugi, ki živijo tudi od delčka mojega denarja in vse zasluge za dobiček grejo njim...če bo pa še država svoj pisker prislonila...kaj čem, dokler se bo bolj splačalo to kot obresti v banki...bo uredu....vzajemni skladi --njihov čar je ravno v tem da mojega znanja ne rabijo, narejeni so tudi za laike...pobirati lastne zasluge za dobiček je vsaj meni smešno..

Daj mi prosim razloži poanto tegale spisa tvojega? Nisi nobene trditve postavila, pa tudi nisi mi nikjer kontrirala........

aja, mogoče je kar tako...... ker pač moraš nekaj napisati......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidiš pupa pa jo imamo. Vsi tisti, ki so za dodatno pokojnino kupovali pokojninske bone na borzi z denarjem (že obdavčenim) in sedaj prejemajo pokojninsko rento iz tega naslova jo občutijo na lastni koži. Rento jim jih država namreč po novem  obdavčila z dohodnino. In renta ne gre iz dobička, ampak iz glavnice! 

Zadeva je podla predvsem zato, ker je ob kupovanju bonov in sklepanju zavarovanj bilo jasno povedano, da rente ne bodo obdavčene! V letu 2004, ki je bilo prvo leto njihovega izplačevanja, tudi res niso bile, v letu 2005 in naprej pa so! Nov zakon pač. :angry:

No, tega pa še jaz nisem vedela...... vseeno pa skladi niso dvojno obdavčeni....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobro, da nisem bolana na prostati. :yes:

Jajca. :yes:

Prekuhani špageti. :yes:

Kilavi starci. :yes:

:)

Popravljeno . Popravil Manu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pupyca

ne se jezit no

:huh:

dej bot bl dobre vole - kje tak lep sobotni večer, da bi člowk kr skaku

:winkiss:

sej usi kdaj pa kdaj napišemo postek knam neki pomen, drugm pa nč

dej

prooosim

pejt mal u lajf, pa se sprau u dobro volo ... boš vidla, da bo bolš,

kt tukile enepolitičneqrcepalce kritizirat ... knima nben nč ud tega

ys sm se dons takuuuu lpuuu meuuuu

&

ta svet

zna

bit tkoooolep

:whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ys tut tko prawm - cool down ... je***boga, a je treb prec na začetku totalno popizdit

ta vlada še dobro pisarn ni zrihtala, pa bi mi vsi že nevemkaj hoteli od nje in počasi pozabljamo, da je treba najprej LSD&stuff popucat ... sy so tile novodošli prevzel res cel kup dreka vključno z nadhiperzavoženim davčnim sistemom, ki deluje kot skrita mina, da bodo LSDjevci v svoji gnili opoziciji sekirali zaradi dreka, ki so ga oni skuhali

:ninja:  :ninja:  :ninja:  :ninja: 

:ninja:  :ninja:  :ninja:

ja ja seveda..... prejšnje prisane niso dovolj dobre... je treba nove mize in nove stole in nove tajnice... da ne pozabimo na kafemate..... itd.... ljudi v javni upravi bomo pa odpustili, da se bo dnar šparu.... kaj res? a bomo tut zaprli socialne ustanove in zavode za zaposlovanje, da ne bomo dnarja v nič dajali...... da ne govorim o odpravninah itd....

ja ja.... res so dobro začeli.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!