Skoči na vsebino

Kdaj bo nova vlada začela delati?


Gregs

Priporočene objave

pupyca

ne se jezit no

:huh:

dej bot bl dobre vole - kje tak lep sobotni večer, da bi člowk kr skaku

:winkiss:

sej usi kdaj pa kdaj napišemo postek knam neki pomen, drugm pa nč

dej

prooosim

pejt mal u lajf, pa se sprau u dobro volo ... boš vidla, da bo bolš,

kt tukile enepolitičneqrcepalce kritizirat ... knima nben nč ud tega

ys sm se dons takuuuu lpuuu meuuuu

&

ta svet

zna

bit tkoooolep

:whistle:  :whistle:  :whistle:  :whistle:  :whistle:  :whistle:

cel dan sem bila zunaj, naredila cca 600 dobrih ali manj dobrih fotk, burja me je na primorskem totalno prepihala..... dost za dons.... samo še postelja, d se pogrejem in kak film in spat........

bolje ne bi mogla izkoristiti dneva.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..bolje ne bi mogla izkoristiti dneva.......

ys tuuuuuuuuuut

ne bi nkoool mogu bolje

:OK: :OK: :OK: :OK:

lepo spančki

pupek

in eneleeepe sanje

:zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi Gregs - dvojnega obdavčevanja zaenkrat še nimamo (čeprav je Bajuk na pravem položaju sedaj). Če daš ti v sklade ali kamorkoli drugam svoj enkrat že obdavčen denar, ti ga ne bo nihče še enkrat obdavčil. Kar pa ti bodo obdavčili, so pa tvoji donosi oz. obresti. Ta denar, ki si ga ZASLUŽIL z donosi pač še ni bil obdavčen........

samo toliko - v vednost......

Draga Pupa!

Emmm... mislim, da mi je pojem dvojnega obdavčenja bolj jasen kot povprečnemu bralcu... tako da... mi ni treba pojasnjevati, hvala... ;)

Dam drug primer...

S svojim denarjem, ki je bil oglobljen 50% tako ali drugače (preko plače ali kapitalskih dobičkov ali dividend ali tega, ker se je enemu dvignil) - torej obdavčen - kupim jahto. Zanjo plačam ceno + DDV. Če ne bi bilo DDVja, bi dal za jahto manj, natanko 16,67% manj. Se pravi dam prvotno od zasluženih recimo 100.000 SIT državi tako ali drugače 58.3333 SIT. Se strinjava? Torej je tu že primer dvojnega obdavčenja...

Ampak potem še ni konec: ker se država sprdne, da so pa jahte ja luksuz, dejmo udarit ŠE ENKRAT!!! Se pravi: dajmo bogate obdavčiti še na luksuz. Pa država useka še malo, z davkom na luksuz... Ali pa na nepremičnine... ali pa... ma, vnesite sami...

Pa da ne bo kdo mislil: nisem za to, da bogati samo bogatijo. Obstaja tudi instrument, ki se mu reče družbena samozavest in je odvisna od vsakega posameznika, koliko prispeva nazaj v obliki donacij in podobno. Da ne bo kdo govoril, da sem kapitalistična svinja, sploh tisti, ki me ne poznate, recimo... ker takega bom na gobec (pa ne mislim tebe tukaj, Pupa, da ne bo narobe zvenelo, gre na splošno), še prej ga bom pa pozval, da tekmujeva, kateri je več dal za manj (finančno) srečne... :P :yea2:

Torej: kaj je to zame kot navadnega državljana? Ali je to ropanje ali dvojno obdavčenje? Ne, zame je to TROJNO obdavčenje... za ISTI denar, ki je bil enkrat prislužen. :SS

No, pa premza je tudi povedal resnico o dvojnem obdavčenju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Bajuk je baje res vzkipljiv...sem gledala en intervju...tudi v šoli mu je vedenje delalo probleme, pa kaj pišuka vsaj ni neka zdolgočasena upogljiva mona...da pa ženo tepe...no tega pa ne vem in očitno jo premalo, da še z njim vstraja...mi je pa všeč, da svoje zasebno življenje razlaga vsem, ki so ga pripravljeni poslušati...al ste bili mogoče zraven???

Dam si ga pel. (Bajuka). <_<

Pa v Argentino se presel. :grim

p.s.

Nič osebnega.

Sam iščem način, kako bi se Bajuka rešil. :D

Popravljeno . Popravil RAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok ok.... če gledamo tako, je čisto vse najmanj dvakrat obdavčeno. Tudi hrano, ki jo kupujemo je obdavčena.

Ja ... najprej ti obdavčijo zaslužek, potem pa je davek še na tisto, kar kupiš. Celo še carina, če je zadeva iz tujine. Je iz drugega vica, gre pa v podoben tošl. Ampak - če smo čisto pošteni - za to ni kriv ta grozni, hudobni Bajuk, e? :D

Predvsem zato, ker dostikrat v isti sapi omenjate še nesposobnost :lol1: In ko argumenti o nesposobnosti odpovedo, potem je pa samo še antipatičen in "ljudje smo si pač različni" :huh: A ne, Manu :yes: ;)

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RAN, a si ti tut fobičen? :)

Ziher v Lady in Jani ful grozne reči pišejo, da se človeka tako bojijo  :lol1:

A tam ga tut šinfajo. :?

Je že cajt, da bi se kakšna prijazna beseda zanjga našla. :rolleyes:

Sigurn je kdo v Argentini, ki dobr misli.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ... najprej ti obdavčijo zaslužek, potem pa je davek še na tisto, kar kupiš. Celo še carina, če je zadeva iz tujine. Je iz drugega vica, gre pa v podoben tošl. Ampak - če smo čisto pošteni - za to ni kriv ta grozni, hudobni Bajuk, e? :D

Predvsem zato, ker dostikrat v isti sapi omenjate še nesposobnost  :lol1: In ko argumenti o nesposobnosti odpovedo, potem je pa samo še antipatičen in "ljudje smo si pač različni"  :huh: A ne, Manu  :yes: ;)

v istem stavku nisem omenjala ne Bajuka, še manj njegovo nesposobnost. Je bila samo replika Gregsu, ki malček narobe razmišlja kar se dvojne obdavčitve tiče.....

in navsezadnje: očitno si ti tisti ta najbolj fobičen!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Je bila samo replika Gregsu, ki malček narobe razmišlja kar se dvojne obdavčitve tiče.....

Ma, Pupa, Gregs nič narobe ne razmišlja in mu je ekonomski termin dvojnega obdavčenja ZELo jasen... če mi ne bi bil, vrnem vse papirje, ki potrjujejo, da mi je jasen... ;) Lahko gremo pa kam drugam razpravljat o tej temi. Se pa da različne davke skriti pod različnimi imeni in seveda potem ni dvojnega obdavčenja.

Torej še enkrat, da ne bo zmede za ostale: strogo ekonomsko gledanje po črtici teorije to NI dvojno obdavčenje, je pa v praksi to TROJNO obdavčenje. Teorija pa ne pozna termina trojno obdavčenje... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, Pupa, Gregs nič narobe ne razmišlja in mu je ekonomski termin dvojnega obdavčenja ZELo jasen... če mi ne bi bil, vrnem vse papirje, ki potrjujejo, da mi je jasen...  ;)  Lahko gremo pa kam drugam razpravljat o tej temi. Se pa da različne davke skriti pod različnimi imeni in seveda potem ni dvojnega obdavčenja.

Torej še enkrat, da ne bo zmede za ostale: strogo ekonomsko gledanje po črtici teorije to NI dvojno obdavčenje, je pa v praksi to TROJNO obdavčenje. Teorija pa ne pozna termina trojno obdavčenje...  :D

No ok, bova zaključila, ker vidim, da razumeš zadevo - ne ne papirja vržt stran - ekonomisti nimate drugega kot to :lol1: joke joke...

jah, za vse ostalo pa kaj naj ti rečem: that's life.... samo to je povsod po svetu - bi dandanes temu lahko rekli že demokracija :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ok, bova zaključila, ker vidim, da razumeš zadevo - ne ne papirja vržt stran - ekonomisti nimate drugega kot to

jah, za vse ostalo pa kaj naj ti rečem: that's life.... samo to je povsod po svetu - bi dandanes temu lahko rekli že demokracija

Ehehehehe.... touche, touche... sem mislil še kakšne druge papirje... ne sam tiste za titule... ;)

Ja davki so pa pač nadloga in kuga današnjega sveta... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja davki so pa pač nadloga in kuga današnjega sveta...  :cry:

No, da slišim kako bi ti brez davkov? Sama ušesa so me. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaje sedaj wobet...ni argumentov...je pa cukr na tapeti?...sej nima veze

Pupa..glede zaslužka v skladih..si besedo ZASLUŽIL tako lepo natipkala, da izgleda kot tisti krvavi zaslužek....600 fotk... :blink: a je spet kvantiteta nad kvaliteto... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da slišim kako bi ti brez davkov? Sama ušesa so me.  :hmm:

Emmm.... premza, od tebe pa nisem pričakoval takega vprašanja! :eek:

A me hočeš vprašati recimo, kako bi se brez davkov vozil po lepem asfaltu čez Marijo Reko ali me hočeš vprašati, kako bi shajal brez davkov na moj denar?! Odgovor na drugo vprašanje se glasi: BREZ TEŽAV! :OK: Odgovor na prvo pa malo težje, tako da z veseljem prispeval nekaj davkov... a vse v merah normale... tako, da me recimo obdavčijo enkrat... ne pa, da me stalno cuzajo... a ne?! ;)

Pa da se vrnem še enkrat na prvi stavek: ne bi pričakoval takega vprašanja, ker si v podobnem čolnu, a ne?! :grim .) Ne ljuljaj ga.... ehehehehhe.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eheheheheheee.... A bo fajt?!  :D

nop. sam vulgaritete stresamo :)

to je vse posledica delovanja nove vlade. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaje sedaj wobet...ni argumentov...je pa cukr na tapeti?...sej nima veze

Kakšnih argumentov, missis? O čem ti to?

Kaj si sploh napisala, razen življenjepisa Bajuka, k ga itak prepišeš iz interneta, kokr tud par misli, ki si jih natrosila v neki drugi temi. Big deal. <_<

Pa seveda, še enkat, o kakšnih argumentih govoriš? O karieri pisarniškega bančnega uradnika, kako poteka, ali kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O tvojih.....iz česa sklepaš da je človek nesposoben...pa sej me niti ne zanima.....ti boš verjetno pridobil osebne podatke :winkiss: (jaz sem jih namreč iz neta)...no ko jih boš jih lepo zvij v eno rolico...nadaljevanje pa veš.

V bistvu so mi taki ljudje kot ti smešni...velja samo tisto kar nosijo v glavi...jest vem zgolj to kje in kako aktualen podatek najdem....v glavi je po navadi zgolj osnutek, še posebaj za stvari, s katermi se ne obremenjujem vsak dan.

Da pa ne razumeš kaj hočem sploh povedat.....kako naj ti pomagam...v bistvu bolj me zanima zakaj.....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

el baiuco nam bo že pokazal kako deluje pravilno postavljen kapitalistični sistem...v Argentini :lol1: :lol1: obrali nas bodo do kosti. bognedaj, da mate kake prednike, ki so bli kakorkoli v sodelovanju z NOB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glih pod roke mi je prišlo...mogoče bo komu v pomoč

ZAKON O DOHODNINI

Samo še do 31.januarja 2005 je čas, da davčni zavezanci, rezidenti Republike Slovenije preverite, če imate takšne vrste naložb, da boste iz naslova obresti dosegli prihodke, ki bodo presegli 300.000 tolarjev na letnem nivoju - t.j. v letu 2005. Med prihodke iz obresti štejejo tudi obresti iz dolgoročnih vezav in varčevanj, sklenjenih v preteklih letih, katerih zapadlost je v letu 2005 ali kasneje. Obresti, ki bodo obračunana v letu 2005 (in v naslednjih letih) in izplačane šele skupaj z zapadlostjo vezanih sredstev oziroma varčevanja, bodo predmet davčne osnove v letu zapadlosti. Te obračunane obresti pa lahko razporedite v davčno osnovo za leto 2005 (in dalje v naslednja leta vezave/varčevanja) in se s tem izognete vštevanju teh obresti v davčno osnovo v letu zapadlosti v celoti.

V ta namen izpolnite obrazec:

OBVESTILO O UVELJAVLJANJU DAVČNE OSNOVE (po 73.členu ) od obresti od dolgoročnih vezanih denarnih sredstev in dolgoročnega varčevanja pri bankah in hranilnicah

(številka MF-DURS obr.DOHPREM št.7)

V prilogi so tudi navodila za izpolnjevanje.

Izpolnjen in podpisan obrazec oddate v svoji poslovalnici banke. Obrazca vam ni tzreba hkrati predložiti tudi davčnemu organu, ampak ga morate hraniti in ga predložiti davčnemu organu le na poziv.

1. Katere obresti se ne vštevajo v davčno osnovo rezidenta?

Obresti do vrednosti 300.000 tolarjev iz naslova:

· obresti iz depozitov in varčevanj (102. člen ZDoh-1) tudi pri drugih bankah v EU,

· obresti in premije v NSVS, sklenjeni na 5 let,

· obresti na dolžniške vrednostne papirje, s katerimi se trguje na borznem trgu v Sloveniji in na priznanih borzah v drugih državah članicah EU,

· določeni prihodki iz vzajemnih skladov, ki se izplačujejo v obliki obresti.

Zneski, ki presegajo 300.000 tolarjev (skupno, na letnem nivoju), se tudi iz naštetih prihodkov vštevajo v davčno osnovo.

2. Kateri prihodki so v celoti izvzeti iz davčne osnove (ne glede na doseženi znesek)?

Obresti obračunane do 1. januarja 2005 se ne obdavčujejo.

Obresti na osebnem računu fizične osebe. Vendar le, če banka plačuje obresti po vpogledni obrestni meri, v skladu s poslovno politiko. Velja za rezidente in nerezidente.

Obresti in premije v NSVS, sklenjeni na 10 let (razen obresti pri odstopu od te varčevalne pogodbe).

PS: Wobewt...tudi tole je copy paste... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!