Skoči na vsebino

Izpuhi - predelave, prilagoditev, vzdrževanje, deli, splošno...


speed

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Kaj pa za čopsa?A se kje pri nas da dobit (legalen,tak za pred polis)ror,ki grmi,pa teh.nardi?Pa da je cenovno ugoden?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo delov ze zadnji lonec za twinarja bolt-on.

Za cometa 650 pa me zanima ce ma kdo nacrte kako prekati pri kaksnem sportnem roru za 2cilinderca zgleda.

:OK: Zanima me notranjost kako je zgrajena!!! :OK: Ker ga bom sam delu tko da bo vizualno cim blizje originalu. Pa ne bi rad gubu prevec konjev z njem zato me zanima to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem nekoga, ki bi znal sam narediti auspuh od cilindrov naprej. Prosim pomagajte če koga poznate ali jih delate sami mi pliiiiiiiiiiiiiiiiiiz odgovorite.Lahko tudi direktno na mail:

uzzy@email.si

Za kateri tip mašine nucaš :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se kar sam lotil izdelave izpuha. Kombinacija inox (cev) in aluminij (lonec). Motor prede kot je treba, slike pa še napopam v prihodnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo pozna koga (po možnosti okolica kranja) da bi mi naredu S krivino za LC4-ko? mam namen vprašat kšnga auspuharja k ma stroj za krivit cevi,sam ne vem kolk so kej majstri za te zadeve...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kdo od zzr250 športni izpuh 2v1, k ma zzr original zvok ku freza in ne vem če bom zdržal eno sezono na frezi! šit je k nimam izpita za tole, bankrotiral pa tud neb glih rad! če kdo doma nardi, rablen od wingsa k novih se ne da dobit , .....

:hmm: :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da ste o tem ze pisal. A bi mi lahko na pm posiljal stevilke od ljudi ki bi mi znal narest pocen ror za cometa. Pa ne pozabt zraven pripisat s kje so.

Thanks

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da ste o tem ze pisal. A bi mi lahko na pm posiljal stevilke od ljudi ki bi mi znal narest pocen ror

Jst bi tut par številk rad od ljudi ki aufspuhe delajo doma! Okolica NM ampak tut od kje drugje ni panike(Ljubljana, Celje,..)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v premislek člen iz ZVCP-1

...

III. VOZILA V CESTNEM PROMETU

Naprave in oprema

59. člen

...

(3) V vozilu in na njem smejo biti vgrajene samo naprave, nadomestni deli, oprema ali posamezni sklopi, ki so homologirani, če se za takšne naprave, dele, opremo ali posamezne sklope zahteva homologacija, in tipsko ali posamično odobreni za to vozilo.

...

(7) Z globo najmanj 100.000 tolarjev se kaznuje za prekršek oseba, ki vgradi napravo v vozilo v nasprotju s tretjim odstavkom tega člena, in voznik, ki vozi takšno vozilo.

....

(9) Z globo najmanj 1,000.000 tolarjev se kaznuje za prekršek pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik, ki ravna v nasprotju s tretjim odstavkom tega člena, odgovorna oseba pa z globo najmanj 100.000 tolarjev.

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje: Ali lahko na motorju uporabim lonec, ki je narejen in homologiran za DRUG motor?

Spoštovani!

Možna je uporaba drugega homologiranega izpušnega glušnika, izmeriti

je treba le hrup, ki ne sme presegati hrupa, ki je bil dosežen pri

homologaciji motocikla z originalnim izpušnim sistemom in pa moč

motorja, ki ne sme odstopati več kot 5% od moči, izmerjene pri

homologaciji. Paziti je treba tudi na tehnično pravilnost predelave,

da ne bi prišlo do morebitnega ogrožanja voznika ali sopotnika

oziroma drugih delov motocikla zaradi vročih delov.

Lep pozdrav,

mag. Robert Jerončič, univ. dipl .inž. str.

vodja sektorja za vozila

višji svetovalec I

REPUBLIKA SLOVENIJA

MINISTRSTVO ZA PROMET

Direkcija RS za ceste

Tržaška 19

1000 Ljubljana

tel. +386 1 478 8432

faks. +386 1 478 8417

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale odgovor jaz razumem tako, da lahko gor natakneš piksno od pera, samo da ustreza tem kriterijem.

AMPAK vse mora bit zmerjeno in homologirano, tako da si še na najboljšem da kupiš brand-name auspuh ki ima to že vse lepo zrihtano. Če ti en s.p. naredi izpuh se s tem naj ne bi smel vozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale odgovor jaz razumem tako, da lahko gor natakneš piksno od pera, samo da ustreza tem kriterijem.

AMPAK vse mora bit zmerjeno in homologirano, tako da si še na najboljšem da kupiš brand-name auspuh ki ima to že vse lepo zrihtano. Če ti en s.p. naredi izpuh se s tem naj ne bi smel vozit.

Tako nekako - to sem spraševal zato, ker bi rad na mopedu, ki ima klasične izpuhe ob strani, naredit izpuh pod sedež - za kar pa bi rabil manjše in krajše lonce. Sodeč po tem odgovoru moram pač izbrat lonce, ki so narejeni npr. za FZ6 ali R1, so homologirani in bi bilo OK...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede homologacij (precej sem se s tem ukvarjal na avtomobilih).

Ne se slepo opirat na tisto kar piše v ZVCP-ju, saj si ga tako ali tako vsak po svoje razlaga.

Dejstvo glede izpuhov narejenih pri obrtnikih (berih s.p.-jih, ki izdelujejo izpuhe) - to so unikatni izdelki. Za take izdelke pa se povsod po svetu dela posamična homologacija. Se pravi, da se pripelješ na državno ustanovo, ki je za to kompetentna (LPP, RTI, Avtoplus,...) in tam ti izmerijo hrup, moč, pregledajo kakovost izdelave (tako kot je napisal g.Jerončič). Izdajo homologacijo in to je to. Samo pozor, tega pri nas še ne delajo, saj na omenjenih ustanovah nimajo človeka, ki bi bil sposoben izdelke na ta način pregledovat!

Se pravi, če te ustavijo zaradi izpuha, ti grozijo z visoko denarno kaznijo, se enostavno pritožiš v smislu, da imaš unikaten izpuh, ki ga je naredil priznani obrtnik, ki ima za to dovoljenje. Ti pa kot uporabnik nimaš možnosti, da tak unikaten lonec homologiraš, saj ti država tega ne omogoča. Sodnik bo enostavno zadevo prestavil na drug kup, kjer bo zastarala.

Druga zadeva je tipska homologacija, ki jo imajo tisti dragi izpuhi v naših trgovinah. Tipsko homologacijo, pa naredi proizvajalec izpuhov, saj se mu splača, ker ve da bo na ta način prodal veliko enakih izpuhov.

V skrajnem primeru, pa lahko dobite homologacijo na netu, spremenite podatke in greste na homologacijo.

Če pa se malce bolj spoznate na zadeve in ste hudojezični, pa ni treba na homologacijo, saj boste vsakega policaja lahko prepričali, da je izpuh originalen, ja le kaj pa oni vedo.

Samo znajti se je treba!

Popravljeno . Popravil Thomas
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm zadnje dni naklepou ceu kup kilometrov, ker sem hodu od enga šlosarja do drucga, ker bi mi zakrivu tazaden ror. Pa so se kamo križaj, naredit mi pa ni mogu ( beri hotu ) nobeden. Tko da sem spet tastarga gor ubesu. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ti reku .)

Probaj pri tipu v Guncljah (tam kjer se zjutraj gužvi ogneš če greš iz Kr v Lj) ma clo eno tablo pri cesti. Pol je pa še en tip v Križah pri tržiču, ki krivi geštele za kolesa pa take zadeve. Ma tudi glave za večje fije. Mogoče ti bo naredu!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr unmu tipu iz Križ (Grašca) sm bil glih učeri, pa tut ni mogu naredit. :( Pa še to: Akrapo ma premer rorou 50mm, v trgovini pa lahk kupš sam 48mm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Rabm fi 130mm aluminjasto cev tja do 2mm debeline stene pa se polno cev malo vecjega premera kot 130 da se nastruzi zadnji in prvi del lonca.

A kdo ve kje prodajajo aluminij?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabm fi 130mm aluminjasto cev tja do 2mm debeline stene pa se polno cev malo vecjega premera kot 130 da se nastruzi zadnji in prvi del lonca.

A kdo ve kje prodajajo aluminij?

Impol, Slovenska Bistrica mogoče...

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na avtu imam nehomologiran izpuh (neka poceni XY roba, kot original), nehomologiran prtljažnik, nehomologiran nosilec za smuči, nehomologiran nosilec za kolo, nehomologiran radio, nehomologirano anteno,...

na motorju pa nehomologirane ščitnike motorja, nehomologiran nosilec za kovček, nehomologirano balanco, nehomologirano tank torbo,...

Če začnejo policaji za take stvari kazni pisat, jo lahko bolj ali manj kar vsem napišejo! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabm fi 130mm aluminjasto cev tja do 2mm debeline stene pa se polno cev malo vecjega premera kot 130 da se nastruzi zadnji in prvi del lonca.

A kdo ve kje prodajajo aluminij?

Če si z Gorenjske, Lj. ali okolice je najbolje iti v Al-Cu, v Kamniku (v bivših industrijskih prostorih Stola).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!