Skoči na vsebino

Izpuhi - predelave, prilagoditev, vzdrževanje, deli, splošno...


speed

Priporočene objave

Mogoce kdo ve ,kje bi lahko najcenejse kupil izpuh za BMW K-100 1983 , original mi ni vsec ,ce je kaksna druga opcija !!! :?

J&S? custom izdelava...pomoje bi se lahko dogovoril

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjic sem poslusal Maretov izpuh... vam povem, odlicno prede... za tak gnar... vreden nakupa... jaz tuhtam... sam kaj ko imam tok izdatkov zdejle še... :trance_33_sleep: ... mah pa drugo leto... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim par informacij!

Original cev lonca je take grobi mat srebrnkaste barve in se vsaka svinjarija not zapeče, da ni več možno spucat. Pozimi sem dal lonec oblečt v karbon ampak se lonec toliko razteza (original s prekati in katalizatorjem) da je karbonski ovoj po spoju odprlo, pa pri hladnem avspuhu je karbon ves naguban...

V glavnem, rad bi originalno cev lonca, sfiniširal v črni sijaj barvi (pa ne s tistim 600 stopinjskem mat sprejem, ki še za na auspuh od kosilnice ni). Najprej moram prverit kateri material sploh je, ampak vseeno.

Kakšne so opcije?

Emajliranje?

Črno sijaj eloksiranje če je ALU?

Črna galvanizacija (črni krom) če je jeklen?

Drugi predlogi?

Hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem jaz videl pri razstavljanju izpuha, bi po izgledu (ob robovih) in mehobi materiala rekel, da ima Comet aluminijast ror.

Tako da pomoje pride v poštev eloksiranje.. Kje pa sploh delajo to?

LP, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

zanima me kdo vse v sloveniji dela "krivine in lonce" na motorje?

vsi poznamo akrapota, sam rabš mal več dnarja. pol mamo wings k dela sam lonce. za wing hors sm nek slišu sam nevem če je res...

kdo še dela?

hvala za odgovore

lp, bodlay

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me kdo vse v sloveniji dela "krivine in lonce" na motorje?

vsi poznamo akrapota, sam rabš mal več dnarja. pol mamo wings k dela sam lonce. za wing hors sm nek slišu sam nevem če je res...

kdo še dela?

hvala za odgovore

lp, bodlay

Hmmm kot vidim po logotu rabs za Hyosunga :? . To bo mal težka stvar. Za druge pa kot vem ni problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upss... se opravičujem, nism opazu de že obstaja tema

pa lipnik dela tud za 125ccm+ ?

Kolikor je meni znano ne, lahko pa da se motim.. .)

Baje se da vse zmenit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V okolici Celja dela prijazen možakar ispuhe in krivine za vse vrste motorjev po zelo konkorenčnih cenah. Izpuhi seveda niso homologirani. Kvaliteta, zvok in izgled pa sta odlična, škoda je le to da nemorw delati ovalnih dušilcev. :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko vam potridm da lipnik ne dela za 125. Pred kakšnim letom sem se hotel zmenit da bi mi izdelal izpuh za mojo huso pa je rekel da je tehnično preveč zakomplicirano in da ne on tega ne dela. Lahko ga pa vseeno pokličete na 04-580-22-64

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

pred kratkim sem kupu kawasaki Z1000, kateremu je prejšnji lastnik odstranu dušilce tak da je sedaj čisto odprt (glej sliko). Zvok je moteč ker ima motor visok plehnat zvok in bi si rad omislil dušilce, v stilu kot jih sedaj delajo, tako da ga lahko privijačiš. Zadocvoljil bi se tudi z rahlo izgubo moči samo da bi zvok zmanjšal za par decibelov in ga hkrati rahlo poglobil.

A mi lahko kdo priporoči kakega majstra, ki to dela po možnosti iz okolice ljubljane ni pa nujno. Sem pa tudi tuhtu, da bi si jih sam naredu, samo bi potreboval vsaj kako skico. Ker ko sem prebiral ta foum mi ni bilo najbolj jasno ko ste govorili o nekih konusnih zadevah, itd... :blink:

Drgač so pa odprtine na loncu premera 34mm. Vsaka pomoč bi mo prav prišla.

Hvala

post-1894-1151690370_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja z tem dušilcem bi resda izgubil nekaj decibelov in konjev ampak zvok bi pa se vedno bil zelo plehnat,

to ti pravim iz iskušenj ker sem tudi sam izdelal ispuh za hondo cbr 1000 rr in ko sem imel sestavljenega brez volne za auspuh je tudi moj imel močn plehnat zvok :( . Ampak ko sem dal notr volno je razlika očitna naj ti pa še povem,da je auspuh direkt brez kakršnega koli prekata :OK: .

Tako da ti predlagam da ustaviš volno noter in bo veliko bolje.

Dobiš pa jo v luisu.

Nikakor pa ne ustavlji kakšnega tervola ali kaj podobno ker ti bo vse zgorelo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja z tem dušilcem bi resda izgubil nekaj decibelov in konjev ampak zvok bi pa se vedno bil zelo plehnat,

to ti pravim iz iskušenj ker sem tudi sam izdelal ispuh za hondo cbr 1000 rr in ko sem imel sestavljenega brez volne za auspuh je tudi moj imel močn plehnat zvok :( . Ampak ko sem dal notr volno je razlika očitna naj ti pa še povem,da je auspuh direkt brez kakršnega koli prekata :OK: .

Tako da ti predlagam da ustaviš volno noter in bo veliko bolje.

Dobiš pa jo v luisu.

Nikakor pa ne ustavlji kakšnega tervola ali kaj podobno ker ti bo vse zgorelo.

Problem je v tem da ni not ničesar. Tak da ne vem kak si to mislil da naj vstavim volno not. Verjetno je ne zatlačiš kr not :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je to oranžen Z od fistra, nima originalnih izpuhov. Te izpuhe je naredil kolega po naročilu, da naj bodo povsem identični originalom......

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je v tem da ni not ničesar. Tak da ne vem kak si to mislil da naj vstavim volno not. Verjetno je ne zatlačiš kr not :?

ne :> narazn das vse, pol jo das pa med zunnanjo cevjo, pa notranjo perforirano

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je majster reku da bi to pršlo okrog 100 jurjev, ker imam pač 4 rore. za ta denar pa že dobim športne homologirane rore <_<

da bi pa sam rezu rore pa jih pol švasu, tok dober pa tut nisem :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa mal (beri ZELO) drag ta majster, če bi zaračunal za 4 perforirane cevi in mal volne 100jurjev .)

Volno dobiš poceni v Louisu, perforirane cevi daš pa narest nekomu, ki se s tem ukvarja, pa je stvar z minimalnimi stroški rešena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa mal (beri ZELO) drag ta majster, če bi zaračunal za 4 perforirane cevi in mal volne 100jurjev .)

Volno dobiš poceni v Louisu, perforirane cevi daš pa narest nekomu, ki se s tem ukvarja, pa je stvar z minimalnimi stroški rešena.

pa poznaš kakega, ki se s tem ukvarja :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Peter Gerkšič 041/420-838

Sam izdeluje izpuhe za avtomobile in motorje, servis ima na tržaški cesti pri viški cerkvi. Naredi pa zelo lepo in kvalitetno. On je naredil na oranžnem Z 1000 ki se vozi po Ljubljani 4 izpuhe, ki so povsem identični originalnim vendar imajo tapravo "štimo" :OK:

Pokliči ga pa povej v čem je problem.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Peter Gerkšič 041/420-838

Sam izdeluje izpuhe za avtomobile in motorje, servis ima na tržaški cesti pri viški cerkvi. Naredi pa zelo lepo in kvalitetno. On je naredil na oranžnem Z 1000 ki se vozi po Ljubljani 4 izpuhe, ki so povsem identični originalnim vendar imajo tapravo "štimo" :OK:

Pokliči ga pa povej v čem je problem.

Lp

Hvala, se bom pozanimal :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkole sm jest zrihtu avspuhe lansk let na R1.

Perforirano železo stane cca 14.ooo SIT pri MDM na Viču v Lj ( plata 2mx1m )

Steklena volna stane cca 3000 SIT ( cela bala )

To je robe za 20 avspuhov.

post-6618-1152230408.jpg

post-6618-1152230425.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!