Skoči na vsebino

Kapo dol za Hrvaško TV


.T.

Priporočene objave

Jur ti ga biksaš!!!  ...seveda je spredaj dosti bolj komot za "otto normalfahrer", tudi v jarkih je pozimi več ...

ja sevede ga bixam, menda ga ne bixate vi ...

tko sm narjen, se ne da nč pomagat

:cry:

bixam ga v tolko

(pa vi vsi drkači to točno veste, vključno s tistim, ki rad piše o 27let starmu avtu mojga brata in katerga postekof ne morem videti, kje črtan z mojga MSa)

da ys skoz govorim o Tonču Povprečniku

vi pa vsi sami sebe probate prodat za Šumije z nakladanji o zadnjem pogonu

ys skoz govorim o normalni cesti, naši guzvistični poti v v službo ob 08:00 in nazaj ob 16:15 po celovški

kjer si lahko vsak ferarija pa BMWja z mljon kavali u rt utakne s pospeški vret in bo stal v koloni tako kot en drug s "federhajbco" (katrco)

mislm, na pistah teh in onih

se lohk dela svašta

ampak

tega življenja MI NE ŽIVIMO (tut vi samozvani strokovnjaki za zadnji pogon ne)

ne more se pa to isto delat v prometu, ko se moraš kot drkaškonešolan voznik izogniti nevarnosti na cesti

no zdej pa

dokazujte naprej, kako nadvse nuuujno bi bilo treba zakonsko predpisat zadnji pogon za vse avte, za vse dedke in babice ter nas, katerim avto služi samo kot stroj za premikanje iz A v B in nas BK za marko na haubi in enih jajc kot je BMW na cesti niti vidimo ne ... opazmo sam tečn-agresivn ksiht za volanom, k hoče na usak način med gužvo na obvoznici pelat najmanj 200km/h ... ys zmeri sam pr sep rečem "qrcgledakretena" pa ga spustim naprej, da blenda in "narttiši" drugim ...

:OK:

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede prednosti zadnjega pogona...... Če nimaš odzadaj motorja (fičo, hrošč) ali pa vsaj dveh velikih žaklov peska za zadnjo premo najprej sploh nikamor ne boš

Ti že slišal za idealno razporeditev teže v avtomobilu 50:50 ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vklopljenim "magičnim" gumbom je to opravilo pri BMW-ju vsekakor težje.

sej če misliš na ESP je bilo 3x preverjeno če je sklopljen :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sevede ga bixam, menda ga ne bixate vi ...

tko sm narjen, se ne da nč pomagat

:cry:

.

.

.

.

.

.

Jur tu govorimo samo o tem kako se kak avto da vozit, ne o vozniških navadah, stilu vožnje ali etiki itd...

1. vedno priznavam (že v prvem postu sem), da je avto z prednjim pogonom neprimerno lažje vozit in je bolj primeren za 95% ali celo več voznikov. tudi boljši in manj naporen je za vsakodnevno prevažanje.

2. moj avto ni samo težek za vozit v teh razmerah, ker ima že tako ali tako "živčno" rit in nobene elektronike, je celo nevaren. zaradi tega sedaj v njega ne spraviš nobenega drugega člana moje družine, pa sta oba starša zelo izkušena voznika in praktično vsak dan na cesti.

3. sam se nimam ne za Šumija in ne za otto-normal, če bi to bil bi že zdavnaj (vsak dan zdaj) razbil ne samo ta avto ampak še mnoge druge (službene).

4. razbil sem 2 avta, oba na prednji pogon ampak zaradi svoje takratne neizkušenosti (izpit par mesecev oz. kvečemu kako leto). šele danes vidim kako šmrkav v vožnji sem bil takrat, tok-tok lahko bi bilo še dosti hujše.

5. avto z zadnjim pogonom je boljši samo če iščeš v vožnji užitek in hočeš delati take stvari (drift etc.), drugače je prednji pogon VEDNO boljša izbira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mene prašaš ... definitivno zadnji pogon :wub: :wub: :devil: :devil: :devil:

Pri vstopanju in izstopanju iz ovinkov sprednji pgon zadnjemu na pravem podvozju niti zraven ne pride! :grim

Za tisti snegec k bi ga pa kao mogu trpet na poti v služboin kontra me pa prav boli k... sicer pa ... obala zakon k nimamo snega.

Naslednja 4kolesna vitura bo spet z zadnjim pogonom :K :yea1: ...

Zakaj pol nimate takega mnenja tud pr motorjih ?? Za ateke pa mamike pa nesposobneže je tud najbolje met enga maxi skuterja 250-500 ccm ?!?!?! Zakaj pol vsi sanjate o nevem kakih superšportnih motorjih in jih kupujete? Tuki je spet sam tistih 5% sposobnih in zagriženih privržencev ....

M3 :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZDEJ VAS MAM PA DOST!!! :angry2:

Fičota že kurblam, zdejle grem na sneg z njim delat dvojne piruete in trojne aksele (or whatever), potem grem pa še čez mejo Frančeke in Ivice na Sljeme izzivat, pa da vidmo ker avto je "king of the snow" mislm... "King of the road...on a snow"... ali pa "Snow king on the road"....ne čaki mal... "Road snow king".... :hmm: (še iščem ustrezno ime)

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joy-blow-job-rear-wd-entrance-master-drive-me-crazy-again-snow-white-dancing-dusk pogon je zakon. oh, let it snow, let it snow, let it snow.

post-65-1107535308.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A še ni konc teh verbalnih mastrubacij...kok eni obvladate zadnji pogon in v isti sapi, da zadnji pogon imajo športni avtomobili....Čudi me le to...da se ta vaš talent še ni nikjer pokazal...razen na internetu. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor bo izzival, ga bom naložil v fičaka, pa poln gas na sneg, potem bo pa ročna pela! Centrifugalne silo so tako enormne, da potem vsak :SS

Sem se pa pripravljen sporeči z vsakim, ki si drzne trditi, da fičo ni športni bolid :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jur tu govorimo ...

prvi

nič hudega nisem hotel ... tvoj postek sem izbral zaradi posrečenaga začetka z "bixanjem" to sem nazadnje slišal od svoje 75letne mame pred nekaj meseci

:OK:

in točno vem, kaj si ti napisal ... vse ok :OK:

ys tut razbil 2 na prvi pogon - enga taprvi dan po vojski, ksm po enmu letu izgubu občutek za širino in sem hotel izriniti kamion s ceste, pa nekako ni šlo

:blush:

tadruzga pa en let potem, kme je "kušnla" vojaška kampanjola, ker nisem pravočasno pogledal v ogledalo ... ampak to je bilo pred 20 leti ... pol pa nč več, hvala Bogu

v principu mje useen

važn je da vozmo tako, da je najvarneje ... ne glede na pogon

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A še ni konc teh verbalnih mastrubacij...kok eni obvladate zadnji pogon in v isti sapi, da zadnji pogon imajo športni avtomobili....Čudi me le to...da se ta vaš talent še ni nikjer pokazal...razen na internetu. :SS

lina, saj ne da bi čutil potrebno ti dokazovati svoje trditve, sploh na cesti ne, ampak po kakem parkplacu pa te že zapeljem. upam da ti ne bo :SS od vrtenja :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A še ni konc teh verbalnih mastrubacij...kok eni obvladate zadnji pogon in v isti sapi, da zadnji pogon imajo športni avtomobili....Čudi me le to...da se ta vaš talent še ni nikjer pokazal...razen na internetu. :SS

Ko bo na Krimu dovolj snega, te vzamem zraven. Itak stanuješ "usput", do tja :naughty: :naughty: :naughty:

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Tadeja.

Glede DTM-a,je bila Alfa 155 4×4 dve leti zapored svetovni prvak in niti slučajno je MB190E ni prehitel po mokrem.Ponavadi so bile vse tovarniške Alfe pred ostalimi,po mokrem in tud po suhem,vsaj prvi dve leti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Tadeja.

Glede DTM-a,je bila Alfa 155 4×4 dve leti zapored svetovni prvak in niti slučajno je MB190E ni prehitel po mokrem.Ponavadi so bile vse tovarniške Alfe pred ostalimi,po mokrem in tud po suhem,vsaj prvi dve leti.

A si prepričan?

Ko sem gledal te dirke okoli leta 1989-90 je bila Alfa ful v kucu. Pogon 4x4 je čist "odpovedal" pa še preveč moči je požrl....

Tadej

Pa ko govorimo o avtih 4x4 (takih iz trgovine) imajo čist drugačen pogon kot uni za rally kaj šele za ANDROS pokal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj je blo pa z BMWji - po moje še/niti/sploh tazadni niso bli ...

ti zmagujejo sam na BMWTM

:OK: :OK: :OK:

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj je blo pa z BMWji - po moje še/niti/sploh tazadni niso bli ...

ti zmagujejo sam na BMWTM

:OK:  :OK:  :OK:

:lol1:

Ne samo, da si sklerotičen.... Sedaj si pa še otročji.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne samo, da si sklerotičen.... Sedaj si pa še otročji.

Tadej

tipiš BMWfareriš

:yes:

na koncu znaš samo zmerjati,

ker karkoli drugega zahteva to, česar ti nimaš in nikoli ne boš imel ...

:lol1:

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

tipiš BMWfareriš

:yes:

na koncu znaš samo zmerjati

:lol1:

hvala ti, pederčina :angry2:

:lol1: :devil: :OK: ;)

Popravljeno . Popravil Špilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 leta sem imel MGF-a s sredinsko postavljenim motorjem in zadnjim pogonom-ko bi vi vedeli,kakšen užitek je "slajdat" po razgretem asfaltu.. :yea1: Pozimi pa je bila čisto druga pesem...je slajdal tudi takrat,ko tega nisem najbolj hotu,zato sem ga pozimi lepo odjavil in za zimo kupu katrco,ki se je kar zarezala v sneg s svojimi 145-kami...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa na MGF-a nisi dal ožje gume? Lej kolk so moje zimske gume ozke.

Tadej

Ne vem,če bi kaj koristil;10cm od tal, hudo trdi amortizerji...v vsakem primeru,ko sem po ledu v ovinek speljeval,je rit plesala.Drugače na suhem ni bilo stvari,ki je nebi mogel "scirkusirat",tako da znanje in občutek sem imel prekleto dober,na ledu in snegu se ta avto pač ni obnesel.Je pa npr.BMW in podobni 100xbolje za vozit pozimi,kot moj..Verjetno angleži ne vedo,kaj je sneg.Ali pa so predvideli ta avto kot drugi avto pri hiši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mater sami Carji za volanom. :SS Bom danes šel domov kar peš, ker nimam pogona na zadnji kolesi. Imam pa bicikl, ki ima pogon na zadnje kolo. Saj to velja ali ne?

No petelinčki, le ohladite se malo, da se nebo komu zavrtelo čez rdeče polje.

Pa lep pozdrav izpod Pohorja!

ROCKY B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!