Skoči na vsebino

Fojbe


Thundercat

Priporočene objave

sem bol eleganten kit kot kaka tuna... :lol1: :lol1:

no, zej k govorimo o naših sosedih...fašisti se že pripravljajo za razglasitev ekološko ribolovne cone...torej..preden bo prišla ladja u luko koper, jo bodo malo podrkali hrvati, nato malo italijani in na koncu se bo tovor prusmeril v kako luko, kjer ni toliko drkačev na poti...od naše diplomacije seveda pričakujem visoko strokovni odziv v obliki protestne note, mogoče jo bo celo zaigral slovenski filharmonični orkester... :lol1: :lol1: recimo uno fašistično: "giovinezza" (mladost) :lol1: in seveda rupel bo takoj mel črn cof :lol1: :lol1: ma ne ne, to je vse tako zabavno, ta naša slovenija, da skoraj ni več resnično :lol1: :lol1:

aja sem pozabil, da morajo biti tudi...ogorčeni :lol1:

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja sem pozabil, da morajo biti tudi...ogorčeni  :lol1:

Pa izraziti obžalovanje zaradi potez sosednje države. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ob vsem tem se še lahko vprašaš kekec, zakaj imamo eno samcato miceno luknjo za srat, pa take kupe delamo.. :lol1:

Obrazi lahko lažejo, zadnjica ne....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kje si bil ti goraz zadnjih...vsaj 12 let....si bil nem, gluh...v časovni luknji....si šele seda začel politiko spremljat?????

Glede kopusa...no ko se bo ustanavljala 19 hercegovska divizija oz. njen pravni naslednik...prosim če mi kot dediču vrnejo BMW prikoličarja....in motoguzzija bila sta bila v voznem stanju, in skrbno ohranjena in nekajčasa celo zazidana...pa se je nekdo uštel, da je vse mimo, ko je pršla mimo omenjena divizija...in se potem odpeljala...ostala pa je ,,prevzemnica, ki si jo bi sedaj z veseljem nazaj zamenjala. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to misliš na splošno ali samo pri nas?

1) če na splošno, potem je odgovor: seveda

Si razgledan človek in se boš gotovo spomnil, kako se je delila Poljska. Tudi Stalin je namreč imel težnje po ozemlju ...

2) če pa misliš pri nas ... shit, odgovor je spet "seveda"

Eno je bil okupator, drugi pa je pod krinko NOB zraven izvedel še revolucijo + državljansko vojno. In s tem vrgel OF v čudno luč, po vojni (in že med njo!) pa je končalo veliko ljudi, katerih edina "napaka" je bila ta, da niso bili komunisti. In - preden mi nalepiš spet belo etiketo - govorim tudi o partizanih samih, komandanti so pogosto dajali v prve bojne vrste tiste, ki niso bili po meri komunizma  :doze:

Da bi bil pa komunizem dober samo zato, ker se je boril proti nacizmu ... hej, na enak način se da razložiti, da je nacizem dober. Pa ni, a ne?  :BUA:

Cyc, mislim, da bi se lahko že malo zresnil. prebral še kakšno drugo knjigo , razen bajtove in mein kampfa pa mmogoče vprašal še kakšnega partizana, ne se samo od propadlih domobrančkov zgodovine učit. Mogoče, da si oni niso krivi, da so bili na napačni strani;nič ne rečem;, ampak jaz jim pa tudi nisem kriv. Niti jih sedaj ne obsojam. je pač toliko časa nazaj. Ampak, LEPO PROSIM, ne mi sedaj dopovedovati in potvaRJATI evropske ZGODOVINE, ČEŠ, DOMOBRANČKI SO BILI NA PRAVI STRANI....

fuj.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc, predlagam še eno nevtralno preverbo najinih mnenj.

Pojdi do Busha, Blaira, berlusconija in predsednika Nemčije.

Poskusi jim prodati tvojo tezo, da so bili domobrančki na strani zmagovite koalicije in so se ob pomoči okupatorja (Nemci, Italijani, Madžari) borili proti vdoru okupatorja na Slovenijo oz. takrat še Jugoslavijo.

Če mi dobiš tri pisno potrjena mneja od njih, ki bodo pritrdila tvoji tezi o koristih domobranstva za slovenski narod, sem pripravljen riniti ugasnjenega Kužata po celi ZADNJI poti partizanske 14.divizije tja in nazaj.

LP Damjan

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo na kratko, ker res nimam časa polemizirat ...

Če gre za število žrtev - Stalin jih je "pospravil" ogromno, lastnih ... jasno žrtve niso imele tako dobrega lobija kot so ga imeli židje po vojni :)

Sicer pa nikjer nisem napisal da je bil kdo na pravi strani, ne vem a res ne opaziš da oboje kritiziram cel čas :blink:

Sploh pa tista opazka o Mein Kampfu ... in posledično dajanje Bajtovo knjigo v isti koš kot Mein Kampf je ... ma, saj je brez veze, je škoda časa.

V debatah sodeluješ tako kot SymRu, ko je v elementu ... namerno zapišeš eno klobaso ki naj bi jo sogovornik napisal, potem pa razlagaš da je trditev napačna in pospremiš vse skupaj še s kako cvetko.

P.S.: raje na PM o modelarstvu odgovori, je fino nepolitična tema :)

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damian, ti mene nočeš razumeti, a ;) Tega kar pišeš ... jaz sploh nisem napisal.

Si pa napisal, da je bila vloga komunizma in nacizma v WW2 enaka ? ... To pa res dokazuje, da si omejenec posebne vrste ... :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Italijani so bili v 2. vojni definitivno na pravi strani. Nikoli niso sodili nobenemu od 800 fašistov, obtoženih za vojne zločine v Jugoslaviji. In če so bili Italijani na pravi strani, so bili tudi črnorokci, ki so se tukaj vdinjali fašistom in pomagali ljudi lifrati na Rab, na pravi strani. :angry:

Popravljeno . Popravil Polž
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si pa napisal, da je bila vloga komunizma in nacizma v WW2 enaka ? ... To pa res dokazuje, da si omejenec posebne vrste ...  :glare:

V bistvu si to ti, ker ti kar ne gre v lajšte, kaj vam skušam dopovedat ... ampak eni ste tako ali tako brezupni (kot jaz v vaših očeh), tako da ni da bi se človek sekiral ...

:krneki:

P.S.: v bistvu je čisto vseeno a nekoga fentaš zato ker se ne strinja s teboj ali zato ker je druge narodnosti ... bo zdaj kaj lažje razumet? A bo? Ne bo a ne :headbang:

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:headbang: :headbang: :headbang:

Zelo daleč od bistva, zelo. :huh:

Zakaj že govorimo o tem, kdo je koga, kdo je fašist, kdo je komunist, kdo je.... :wacko:

Bistvo je vendar nekje drugje. Na samem začetku. :huh:

Kako naj nazorno, cyc, povem tole, da ne bom verbalno agresivna :hmm:

Mhm.... :) Pa dajmo takole....Poskušajmo z umetnostnim besedilom... :)

Poznaš pesem Smrt v Brdih Maksa Pirnika? :rolleyes:

To je tista..... v poletnem žaru na pečinah skalnih.... itd.... konča se pa takole : v Goriških brdih sam umiram jaz... Zelo lepa partizanska pesem. No ja, lahko bi bila tudi samo pesem. :yes:

Kje se dogaja? V Goriških brdih.

Kje so Goriška brda? V Sloveniji.

Kdo tam leži? Slovenec.

Zakaj leži? Ker ga je zadela svinčena krogla.

Kako zadela? Nekdo ga je ustrelil.

Kdo? Tujec.

Kaj je pa tujec počel v Sloveniji? Okupiral jo je. :huh:

Ja? :?

Situacija bi bila malce smešna, če bi dotični ustreljeni ležal na drugi strani meje in stokal in jokal, zakaj mora umreti... Ampak ne , on je bil doma. Nikamor ni hodil. Drugi so prišli. :huh:

Zelo sem poenostavila... in ja, vem, da niso bili vsi vojaki zlobni in vsi bla bla bla.... :wacko:

Bistvo te teme? :hmm: V zgoraj omenjeni pesmi. :)

Le analizirati jo moraš. :)

Ampak, če jo nočeš, je pa ni treba. :)

Popravljeno . Popravil Manu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, meni se zdi vendarle pomembno priznati, da so fašističnim in načističnim zločinom na območju Slovenije sledili tudi komunistični. Kolikor poznam zadeve, so fašisti in nacisti žrtve izbirali po nacionalnem ključu, komunisti pa po ideološkem. V fojbah so namreč poleg Italijanov končali tudi Slovenci. Pa Kočevski rog ... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Kolikor poznam zadeve, so fašisti in nacisti žrtve izbirali po nacionalnem ključu, komunisti pa po ideološkem. ...

Wrong, tudi nacijem in ducejevcem nacinalni ključ ni bil tujka. Enostavno je vsak radiral tiste, ki so mu bili napoti. Doma in v tujini.

Je pa moteče, kako nekateri vztrajno mešate čas vojne in protiokupacijske borbe s tistim, kar se je dogajalo kasneje. In še bolj moteče je opravičevanje kolaboracionizma s kasnejšimi dogodki.

Kaj pa če so bili ti kasnejši dogodki v veliki meri pogojeni s kolaboracionizmom? Jaz bi že bolj v tej smeri razmišljal. Pa ne na pamet. So mi strici in dedje povedali, kako je bilo takrat...

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wrong, tudi nacijem in ducejevcem nacinalni ključ ni bil tujka. Enostavno je vsak radiral tiste, ki so mu bili napoti. Doma in v tujini.

Saj, ravno to sem napisal, da so klali po nacionalnem ključu. Sicer pa se strinjam, da ne smemo enačiti vzroka in posledic. Fašistii, nacisti in vsi tisti, ki so jim prisegali zvestobo, so bad guys. Brez dvoma. Je pa treba biti realen, da tudi povojna oblast nir avnala ravno na neki visoki civilizacijski stopnji, ampak so bile tiste morije čisto zares barbarske. Tega se je tudi treba zavedati.

Skratka, medvojno nasilje ne opravičuje povojnega, ga samo pojasnjuje. Howg

Popravljeno . Popravil Polž
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...končan je sen o dneh bodočih daljnih in zadnjič v svet ponosne zro oči...(smrt v brdih, da dodam še jst svoj lonček :grim )

gre se zato, da se cela ta kolobocija uporablja proti nam s strani italijanske države. nenehno nas ovirajo in podtikajo polena pod noge in mi se jim klanjamo in obžalujemo take odnose in sploh žalijo slovence kot narod in pljuvajo na našo antifašistično zgodovino, seveda zraven ob tem naši KOLABORACIONISTI - beri IZDAJALCI LASTNEGA NARODA IN POMAGAČI NAJHUJŠIH KLAVCEV ZGODOVINE še veselo ploskajo in se potuhnjeno režijo. veličasten boj 9 korpusa za osvoboditev trsta in boj 7 korpusa na koroškem hoče ta fašistična klika prikazat kot komunistični terorizem. Ljudi, ki so se borili za svoj narod, temu čemur sami sebi pravimo SLOVENEC razglašajo za kriminalce. pod krinko nabijanja z komunističnim terorjem nas poskušajo na vsak način spravit v podrejen zunanjepolitični položaj. ne pozabite, da ta banda fašistična dela na dolgi rok, to kar je sedaj je samo uvertura...očitno je v italiji ponovno čas in narod dovolj nepoučen o teh stvareh, za ponovno vzpostavljanje FAŠISTIČNE PROTISLOVENSKE KLIME

če prepovejo še rdečo zvezdo, bom obesil na Sabotinu našo tastaro slovensko z zvezdo in to na italijansko karavlo in zaigral na harmoniko hej brigade :yea1: . tako kot so oni pred leti obesili italijansko oziroma fašistično na naši strani! na tako očitno provokacijo so naše oblasti odgovorile z medlim nasmeškom in posmehom do ogorčenih državljanov.

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S.: v bistvu je čisto vseeno a nekoga fentaš zato ker se ne strinja s teboj ali zato ker je druge narodnosti ... bo zdaj kaj lažje razumet? A bo? Ne bo a ne :headbang:

Cyc, če gre za fentanje enega samega človeka v vsakem primeru, je oboje primerljivo in enakovredno negativno.

če pa ti primerjaš nekaj milijonov mrtvih izpod rok gospoda Adolfa ter nekaj sto ali tisoč mrtvih "v imenu partizanske, komunistične itd revolucije, ki je pravzaprav rešila slovence pred fašističnimi prijemi in prištevkom k mrtvecem gospoda Adolfa", pa to ni najbolj primerljivo. Vsaj po mojem/našem skromnem mnenju.

PS: me baš zanima, katere barve srajco bi ti nosil med 2. sv. vojno ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nemci so se vsaj pokorili za svoje zločine. Tem peezdam italijanskim pa ni bilo treba nikoli plačati oziroma niso nikoli opravili samorefleksije. Zdaj seveda mislijo, da je bilo leta '45 tik na tem, da genocidni Slovenci iztrebijo prebivalstvo škornja. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nemci so se vsaj pokorili za svoje zločine. Tem peezdam italijanskim pa ni bilo treba nikoli plačati oziroma niso nikoli opravili samorefleksije. Zdaj seveda mislijo, da je bilo leta '45 tik na tem, da genocidni Slovenci iztrebijo prebivalstvo škornja.  :SS

In kdo je odgovoren????

Sicer pa lohk še kakega Srbjanca vprašate kdo nas je osvobodil izpod nacizma in fašizma.... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!