Skoči na vsebino

Fojbe


Thundercat

Priporočene objave

Moja preprosta, z imenom PEPE dovolj dobro definirana buča, mi prišepetava nekako takole:

na našem ljubem globusu, včasih tudi "Planet opic" imenovanem, ni niti ene same države (ali sorodne umetne tvorbe), ki ne bi imela v svojih temeljih zgledno zabetoniranega večjega ali manjšega kupčka okostnjakov. Zgleda, da naj bi bila to neke vrste armatura. Kolikšne obremenitve zadeva prenese, bi težko komentiral, ker se z gradnjo ne bavim. Vsaj ne tovrstnih objektov. Se pa vedno najdejo "strokovnjaki", ki so pripravljeni gradnje svojih sosedov bolj ali manj kompetentno pokritizirati. Ne glede na to, v kakšni bajti bivakirajo sami. Kakšni razlogi jih vodijo v to, pa sami najbolje vedo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh pa ni za komentirat, da so film snemali italijani, srbi so bili glavni igralci, snemali so pa na hrvaškem...a je treba še kaj dodat?? aja, seveda bo ta vrhunski mednarodni filmski izdelek takoj kupila naša nacionalka in ga predvajala kot enega vrhuncev umetnosti... :lol1: :lol1:

aja, vedno pozabljam, da je umetnost pač umetna :rolleyes:

velik narod (s tem mislim številčen, čreda ipd. ), velike neumnosti...

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem rekla, da bom tiho...dokler filma ne vidim....ampak film je komajda prišel v javnost...pri nas pa se prah dviha skoraj pol leta....dejte no...kdo pa sploh Italjane resno jemlje....sej si sami svoj ugled nažirajo, z izjavami kot ,,Gonars...letovišče,,...in nasploh vsa zgodovina (razen Rima, ki pa je precej daleč) govori o njih kot strahopetcih ki se obračajo z vetrom, da o sposobnostih njihove vojske sploh ne govorim, torej...se mi res zdi, da je vse skupaj vredno zgolj zamaha z roko...pa naj sami sebi govorijo in padajo v ekstazo in doživljajo katarzo....konc koncev...je samo FILM...

Vse skupi je kot vic o zajcu na jasi s platojem piva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ekstazo že , za katarzo pa ne vem :hmm:

Sem nekje zasledil komentar, da so v Italiji na enem premiernem predvajanju baje ploskali, ko je fašist ustrelil partizana :BUA:

Pa ne vem koliko ta info drži, da ni kaj v stilu baba čula baba rekla....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ni smešen...sam dostikrat se pa spomnim nanj....

V trgovini imajo akcijo ..plato piva za male pare.

In stoji zajec v vrsti....in čaka...in pride skor do blagajne in se predenj vrine medved...

,,Ej, jest sem na vrsti,, se zajec neki buni.

Se medved obrne in reče : ,,Kdo je to rekel?,,

Zajec malce počepne, se obrne stran in je tiho.

Cela zadeva se ponovi še z lisico, pa celim kupom ,,močnejših,,

Zajec pol kooončno pride kot zadnji na vrsto...in veselo odnese plato na jaso uživa v miru in začne piti...po nekaj pločevinkah se opogumi in vstane in reče: ,,Kaj, kdo je to reku??,, Jest sem to reku,,.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da so v Italiji na enem premiernem predvajanju baje ploskali, ko je fašist ustrelil partizana :BUA:

in kaj je tukaj čudnega...a pričakuješ da bodo ploskali ko partizan fašista zakolje al kako??

slovenci bodo takrat ploskali....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa fantje in dekleta, Slovenci in Slovenke, nobenih pobojev po vojni ni bilo! TITO jih je izrecno prepovedal!

Kar pa jih je bilo, pa je bila le izvršitev smrtne obsodbe, ki jo pa ni izrekel TITO niti komunisti, kot sedaj govoričijo, pač pa jih je na smrt obsodila Amerika in jim pripisala oznako DEF, kar je pomenilo obsodba na smrt brez dokazovanja kakršnekoli krivde!

Mnogim medvojnim zločincem je uspelo pobegniti, večina v naročje Svete cerkve, kateri je sam šef ZKS, Milan Kučan, predal oblast nad delavskim razredom, zato sedaj omenjajo le in izključno povojne poboje, ki pa sploh niso bili poboji.

Ko so Italijani videli, kako v Sloveniji govorijo o povojnih komunističnih zločinih, so se še sami spomnili, da pridodajo nekaj v svojo korist! Kot Laž in Prilažič!

Pa kaj ne poznate sploh nič zgodovine?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa fantje in dekleta...

upizdo ...

:eek:

tole razlago sem že skos čaku

:lol1:

pa ke si se skrivu do zdej in nas

revčke pustil živeti v somraku naše

naivne nevednosti

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...nobenih pobojev po vojni ni bilo! TITO jih je izrecno prepovedal!...

Znabiti, da je to celo res. Vendar sem imel v praksi priložnost zaznati, da utegnejo "izrecne prepovedi" generirati dokajšnjo yebo. Pred leti, denimo, je v naših krajih veljala izrecna prepoved klanja telet. Človek ne bi verjel, koliko telet si je v tistem času zlomilo nogice. Verjetno so, ko so prebrala Uradni list, od samega navdušenja izvajala premete, dokler ni reklo "krc". In jih je bilo treba zaklat. Da živalce ne bi trpele, itaQ.

No, to se mi je utrnilo samo usput. Ne trdim pa, da je kdorkoli kogarkoli foknil v fojbo ali katerokoli drugo luknjo iz samega sočutja. To bi bilo ipaQ malo preveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa fantje in dekleta, Slovenci in Slovenke, nobenih pobojev po vojni ni bilo! TITO jih je izrecno prepovedal!

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Tole je pa definitivno zrelo za izjavo meseca :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah, un dan sem lih ulovu na italijanski program eno staro babo, kio je gladko rekla....tudi na NAŠI(s tem je mislila italijanski) banjški planoti je polno fojb... ma kar neki, zej je pa vse njihovo...ah.. :lol1:

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa fantje in dekleta, Slovenci in Slovenke, nobenih pobojev po vojni ni bilo! TITO jih je izrecno prepovedal!

Kako nekateri trpijo zaradi izgube spomina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ker smo že pri fojbah, če koga zanima ga lahko peljem v kako kaverno tle okoli jih je ogromno :lol1: pa še kakega taljana srečaš v njih, nažalost še živega :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če koga zanima ga lahko peljem v kako kaverno tle okoli jih je ogromno...

Yst bi se prijavil. Pa bolj na pómlad, seveda. Pa frend Klimbra sigurno ne bo manjkal zraven, če ga poznam.

Italijani me pa ne motijo prav extra, bodisi v živem ali umrtem stanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nema problema. kako fajn baterijo nabavit, fajn čevlje, in strah pred bit malo od zemlje in s kako buško na glavi pustit doma .)

ah. tudi če je mraz je zdaj idealno za kaverne... na pomlad se tare klopov..

oh, malo sem zašel s teme... :oops:

ma ja...luknja je luknja, al jama la fojba la kaverna, je luknja u zemlji... :lol1:

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yst bi se prijavil. Pa bolj na pómlad, seveda. Pa frend Klimbra sigurno ne bo manjkal zraven, če ga poznam.

Italijani me pa ne motijo prav extra, bodisi v živem ali umrtem stanju.

Jest bom pa navrhu počakal. :beer1: Da se ne bi slučajno kje zakajlal. Ker potlej bi bili pa v riti, na nek način pofojbani, da ne bo čist :topic: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Film tak kakršen je, pogledaš ali pa ne. Čeprav imam na sumu nacionalko, da je odkupila izključne pravice za predvajanje in ga dušebrižniško ne bo izvedla.

Prav je na stvari ino dogodke gledati z večih strani (zato pa se kar naprej vrtimo v krogu).

EU in simboli : zahtevam tudi definicijo primernih šnol na pasu in obeskov za ključe. Da o prepovedi določenih barv štumfov sploh ne bi dvomili. Smo bolj ubogi, pa ne vemo, kaj nam prija in kaj ne. Še ena kasetna bomba v srce individualizma. Upam, da bodo vsaj alkohol nad 38voltov pustili pri miru, pa možnost izbire katero knjigo bom bral/film gledal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ne nč bat noben ne bo zafojban :lol1:

če pa srečamo kakega taljana mu pa v živo pokažemo snemanje filma o fojbah... :lol1:

ma sej se hecam.

:topic: če katerega zanima in mu ni težko lazit pod zemljo se lahko gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!