Skoči na vsebino

Fojbe


Thundercat

Priporočene objave

ni res da bi jim ee, "škodil" niti slučajno. škoda patrona :lol1: :lol1:

žalostno je to, da so popolnoma obrnili vloge...tisti ki so prikazani kot partizani, bi morali biti...fašisti. to je vse. tak film, predvajan tu ob meji, kjer je že tako dosti grdih spominov in so ljudje trpeli je le podžiganje sovraštva in nič drugega. politične točke za trenutno italijansko vlado. ne se sprenevedat in govorit, da je to samo neka umetnost in to stvar na tak način odpihnit...ne bi bilo takega viharja okoli tega, če bi bil film vsaj "normalen". ampak tako enostransko prikazovanje je samo voda na mlin zunanji politiki italije. seveda ob pomoči naših vrlih ritonastavljalcev...

ma nč kaj. najbolš je da grem spit en pir .)

je pa fajn debata. lep večer še naprej

aja, zej bo lepši vreme. luknje čakajo :grim

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvajanje tega filma na nacijonalki je jasen dokaz, koliko narodno zaveden je nas narod z vlado vred........za kozlat......

To je skoraj isto, kot da bi recimo francozi predvajali na nacijonalki nemski film o begu petih SSovcev iz francije proti nemciji leta 45.....in zraven bi v filmu na dolgo in siroko povelicevali njihovo hrabrost in zraven podlost ter grdobijo francozov in zaveznikov, ki jih nevemzakaj nocejo pustit pri miru.....saj konckoncev so jih samo podjarmili in pobili par deset tisoc med vojno......

edino kar lahko recem je ....sramota.....sramota.....sramota......

sejeplaculuknjahpress :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje ste do sedaj živeli...aj ste prvič slišali za fojbe... :doze: s tabuji je vedno tako, ko vsekajo ven se dvigne ogromno prahu. Filmov o fašistih nacijih in podobnih grdobcih smo videli na tone...o Teharjih, fojbah in grozotah rdeče revolucije pri nas pa še nič...in sedaj so nas prehiteli Italjani in ga seveda povedali po svoje. Fašizem in nacizem je OBSODIL cel svet.

Lahko bi ga posneli sami...tako kot je bilo...ni bilo lepo ampak imeli bi možnost vsaj malo razložiti to dejanje (žal pri teh stvareh ni opravičila:,, vi ste nas in sedaj mi enako vas,,...sorry...nivo je isti in kdo je slabši je nepotrebno izgubljanje besed.)ga priznati ne pa skoz nekam pod tepih tlačit...Koliko smisla v snemanju filma bi še videli Italjani potem, ko bi videli, da so enako počeli s svojim lastnim narodom...pomoje ne prav dosti. Tko, da pač ta okostnjak je padel ven (jebat ga po toči zvonit.... )....namesto da bi ga mi ven potagnili...bilo bi sigurno manj odmevno na obeh straneh.

Ja jest v kino ne bi šla nikol tega filma gledat...na tv...ga bom pa pogledala.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še neki sem pozabla....tut po vaše zarukani Američani so imeli tok jajc in posneli kar nekaj filmov kaj so počeli z Indijanci, pa konckoncev tut s črnci...in kaj se je zgodilo?...ne prav dosti a ne?....Torej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje ste do sedaj živeli...aj ste prvič slišali za fojbe... :doze: s tabuji je vedno tako, ko vsekajo ven se dvigne ogromno prahu.

Slucajno nismo slisali za fojbe sele sedaj......najblizja je nekje 10km od moje bajte.....

Hocem le rec, da naj bojo taljani lepo tiho, kot vsi porazenci pod soncem in naj z povesenimi uhlji stejejo svoje mrtve, katerih smrt lahko pripisejo le svoji krivdi in pohlepu po tujemu......

:angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

govorijo kao v slovenščini oz. hrvaščini pa niti prav besed ne izgovarjajo...ž,č,š...jim  je vse isto...

kot sem jaz slišal se v filmu slovenščina/slo besede niti enkrat ne omeni....

:hmm:

bomo videli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvajanje tega filma na nacijonalki je jasen dokaz, koliko narodno zaveden je nas narod z vlado vred........za kozlat......

film je film...zakaj ga pa nebi predvajali....sej so šindlerjev seznam tudi v Nemčiji predvajali...in??....

edino pravilno je, da ga predvajajo...da bodo ljudje sploh videli za kaj gre....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi imeli priliko bi nas znova pobijali in zapirali.

sej vem da zganjam veliko hrupa, ampak vem, da se dovolj ljudi strinja z mano...

joj prejoj.... :doze:

če bi imeli priliko bi nas znova pobijali..... :?

ta izjava je pa poetska....

a misliš, da bi partizani še enkrat domobrance v kočevskem rogu poklali in obratno...če bi imeli priliko.... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma dej no, kdo je začel vojno in kdo je prisegel adolfu?? ne mi s takimi...

vsekakor jih ne bi zmetali toliko kolikor so jih, vsaj tiste fante, ki jih ni bilo potreba počit bi pustili, ostalo bando kolovodsko ki je pobegnila bi pa verjetno popokali. in še enkrat, film je bedast, ampak sporočilo je subtilno in jasno! pa kaj vam še ne gre v glavo? tak film,financiran od države, tako reklamiran na njihovi naciolnalki in z vsem truščem in pompom z njihove desnice NI NEDOLŽNO SKROPUCALO! pa ne mi govorit o okostnjakih, ITALIJANOV NISO NIKOLI NA TAK NAČIN POBIVALI, kao ker so italijani! to je laž! zakaj pa italija ne dvigne denarja, ki ga je plačala slovenija na fiduciarni račun v Luksemburgu kot odškodnino za ezule???? ZAKAJ? zato, ker bi potem morala priznati, da je vse to sama zakuhala in bi izgubila močan vzvod političnega pritiska na Slovenijo!

še vedno se ne zavedate, da nas vsi jebejo v glavo in to zato, ker dobro vejo kako smo notranje razcepljeni, pa kej bi govoril, vsaka bajta svoja vas, vsaka vas svoja republika..

no, res je, da v filmu ni govora o slovencih le o slovanih, a poanta je jasna. sej za italjane smo vendar slavi, schiavi, tam vzhodno, vseeno al hrvati al slovenci. ker se dobro zavedajo, da bi jim film, ki bi se nanašal direktno na nas lahko škodil, so pač stvar nastavili malo bolj ohlapno, da se lahko izgovarjajo...politika pa vseeno to izrablja kot avtentični dokaz...a je treba še kaj povedat?

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne mi s takimi...

vsekakor jih ne bi zmetali toliko kolikor so jih, vsaj tiste fante, ki jih ni bilo potreba počit bi pustili,

si jih oz. so jih al jih niso...odloči se....

ITALIJANOV NISO NIKOLI NA TAK NAČIN POBIVALI

A sedaj smo pri niansah...ne na tak ampak drugačen način...verjetno so po prvem načinu malo bolj mrtvi kot po drugem...dej, tole je res pregovor o mački ki ji stopiš na rep.

,dokaz...a je treba še kaj povedat?

Ja, marsikaj je treba še povedat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glejte naši (jugoslavija) so 50 let snemali in predvajali samo filme v katerih so bili partizani pošteni okupatoji pa največje prasice pa ni nihče od prizadetih delal takšnih scen.Zdej ko so prikazali stvari z vidika okupatorja pa je cela štala.

Veramite na obeh straneh so bile svinjarije samo da nam niso bile prikazane realno.

IN ZAKAJ SE SEDAJ 60 LET PO KONČANI VOJNI NEKATERI (NE MISLIM NAS TUKAJ NA FORUMU) TAKO RAZBURJAJO IN UGOTAVLJAJO KJE ,ZAKAJ, KDO......

VOJNA JE BILA TAKRAT IN SAMO ŽELIMO SI LAHKO DA SE NEBI NIKOLI VEČ PONOVILA.V VOJNI PA SO GA KOT VEDNO NAJEBALI PREDVSEM NEDOLŽNI LJUDJE

lp

Marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...IN ZAKAJ SE SEDAJ 60 LET PO KONČANI VOJNI  NEKATERI (NE MISLIM NAS TUKAJ NA FORUMU) TAKO RAZBURJAJO IN UGOTAVLJAJO KJE ,ZAKAJ, KDO......

...

Ker so manipulirani na eni strani in na drugi strani bi nekateri radi odstrli zavese nad skritimi barabijami velesil, kolonialistov in podobnih barabinov, ki kroje usodo sveta. Potem se pa kreše med informiranimi, neinformiranimi, zavedenimi, zavajajočimi, prepričanimi v samo svoj prav itd., itd..

Zanimivo je bilo včeraj ob 20h gledati (žal nisem videl vsega) oddajo na 1. pr. nacionalke. Velika Britanija s W. Churchilom je zakuhala vse to sranje s conami, nekaznovanjem fašistov in posledično neinformiranostjo italijanske publike o svinjarijah, ki so jih le ti počeli po svetu, predvsem pa pri nas. Jebemti politiko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaznovanjem fašistov in posledično neinformiranostjo italijanske publike o svinjarijah, ki so jih le ti počeli po svetu, predvsem pa pri nas.

S tem se strinjam sam vprašanje pa je ALI SMO MI DOVOLJ INFORMIRANI KAJ SO PA NAŠI POČELI ?

(PA NE SI MISLIT DA PODPIRANM FAŠIZEM )

Po vojni so naši počistili kar nekaj folka (in to niti ne tujcev temveč svoj narod) ki sploh ni bil nič kriv to pa so storili samo zaradi kakšne zamire ......

MA JA SEJ SPLOH NIMA VEZE ZGODOVINE ITAK NE BOMO SPREMENILI

BILO I PROŠLO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ITALIJANOV NISO NIKOLI NA TAK NAČIN POBIVALI, kao ker so italijani! to je laž!

Saj sem že pred časom napisal - naj naši lepo povedo, da jih niso fentali zato ker so Italijani, pač pa zato, ker se je tu dogajala revolucija ... in imamo mi sedaj ravno toliko vzroka biti navdušeni nad tem ... kot oni nad fašizmom (o katerem menda oni takorekoč ne vedo nič).

Pa ne seri s tistimi prisegami, lahko je tebi bit pameten, kako bi pa ti takrat dobil orožje kje drugje, če se ti revolucija dogaja? Lej ... lepo pojdi kaj prečitat, za začetek Bermanov dosje. Boš dosti modrejši po tem ... upam :ninja:

Šamponirane glave :afro1:

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj sem že pred časom napisal - naj naši lepo povedo, da jih niso fentali zato ker so Italijani, pač pa zato, ker se je tu dogajala revolucija ... ...

To želiš ti slišati! Pobijalo se je tako kot se je to počelo, se počne in se bo počelo po zmagah. Zmagovalci zadanejo še zadnje smrtne udarce premagancem. Najsi bodo to partizani nad belo gardo, fašisti, nacisti, ali pa pred tem ko so zmagali "okupirali" fašisti, nacisti in pobijali partizane in nedolžne civiliste, jih obešali na hruške ob cestah in streljali v gramoznicah. ISTO SRANJE! Zmagovalec spije kri premagancu in poskrbi, da se ne bo kmalu pobral in ga spet biksal po svoje. Predvsem pa maščuje prelito kri svojih ljudi! Katarza ipd....

Le da se je v 2WW zgodila še ena dodatna kozlarija, ki je poskrbela za đumbus naslednjim generacijam. Churchil, ki je v svojih govorih tako vihtel meč pravičnosti nad fašizmom in nacizmom, je s svojimi zavezniki poskrbel, da se je veliko vojnih zločincev umaknilo brez kazni. Ker je po svoji računici presodil, da je komunizem za njegovo kapitalistično denarnico nevarnejši kot vsi Hitlerji in Musoliniji tega sveta.

Torej je vodilo vseh teh ta glavnih akterjev (velesil), da je potrebno njihovemu kapitalu nevarne težnje ukiniti in nikakor ne dopustiti, da kljub prelivanju krvi na zavežniški strani zažive po svoji želji in na svoji zemlji.

Isto sranje kot danes Grmičar in njegova svetovna politika. Zgodovina se ponavlja, znova in znova...

Le nekateri kar ne morejo pustiti kosti pri miru in sprejeti enostavne resnice o zmagi in porazu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivost......

Anglesko oddajo, ki so jo vceraj predvajali na nasi nacijonalki (govori med drugim tudi o grozotah, ki so jih pocenjali fasisti po evropi in afriki) je odkupila med prvimi tudi italijanska televizija................

Pa da ne bo mislil kdo, da za predvajat...........zaklenili so jo v bunker in do sedaj v italiji se ni bila predvajana, pa ceprav jo imajo doma ze vec kot 10 let..........

Le zakaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hocem le rec, da naj bojo taljani lepo tiho, kot vsi porazenci pod soncem in naj z povesenimi uhlji stejejo svoje mrtve, katerih smrt lahko pripisejo le svoji krivdi in pohlepu po tujemu......

:angry:

ok, mi smo pa narod zmagovalcev, right?

ablebable

poraženci so tisti, ki so umrli, večina preživelih pa se ima na tak ali drugačen način za zmagovalca.

namesto, da bi prevladovala zavest, da s ov vsaki vojni poraženci vsi - ker se pustijo sprovocirati tako daleč, da pride do konflikta. Ker ne znajo poteka dogodkov obrniti v takšno smer, da bi prevladal common sense in do oboroženega konflikta sploh ne bi prišlo.

no, res je, da v filmu ni govora o slovencih le o slovanih, a poanta je jasna. sej za italjane smo vendar slavi, schiavi, tam vzhodno, vseeno al hrvati al slovenci. ker se dobro zavedajo, da bi jim film, ki bi se nanašal direktno na nas lahko škodil, so pač stvar nastavili malo bolj ohlapno, da se lahko izgovarjajo...politika pa vseeno to izrablja kot avtentični dokaz...a je treba še kaj povedat?

mi pa njih lepo kličemo Italijani, ali kaj? včasih sem pravil Makaroni, razkuhani špageti ali kaj podobnega ... s schiavi pa se nisem obremenjeval.

Tisti, ki se pa - hja, saj veš, ko vre, vre povsod, en samo na eni polovici piskra. Vse skp je ena dolgo pogrevana godlja.

Pa da ne bo mislil kdo, da za predvajat...........zaklenili so jo v bunker in do sedaj v italiji se ni bila predvajana, pa ceprav jo imajo doma ze vec kot 10 let..........

Le zakaj?

Zarto, ker načrtujejo ponovni napad na schiave?

Ne me basat. Jebiga, če so se pač odločili, da bi bilo zaradi politike in psihe v državi nesmotrno to prikazati - imajo vso pravico do tega... Mislim, zdaj jim bomo pa mi delegirali, kaj morajo gledati?

ehhh, fantje - prevče si ženete k srcu. saj vem - morda je kdo izgubil stare starše zaradi tega, pa ste prizadeti. Ne zamerim, tudi razumem popolnoma. ampak jebiga - to ne more biti temelj za hujskanje... vse vojne so krvave in večji pač želijo požreti manjše. Le hitlerj je kot manjši želel požreti večje, pa so se mu zataknili v grlu.

Glejte naši (jugoslavija) so 50 let snemali in predvajali  samo filme v katerih so bili partizani pošteni okupatoji pa največje prasice pa ni nihče od prizadetih delal takšnih scen.Zdej  ko so prikazali stvari z vidika okupatorja pa je cela štala.

Veramite na obeh straneh so bile svinjarije samo da nam niso bile prikazane realno.

IN ZAKAJ SE SEDAJ 60 LET PO KONČANI VOJNI  NEKATERI (NE MISLIM NAS TUKAJ NA FORUMU) TAKO RAZBURJAJO IN UGOTAVLJAJO KJE ,ZAKAJ, KDO......

VOJNA JE BILA TAKRAT IN SAMO ŽELIMO SI LAHKO DA SE NEBI NIKOLI VEČ PONOVILA.V VOJNI PA SO GA KOT VEDNO NAJEBALI PREDVSEM NEDOLŽNI LJUDJE

lp

Marko

Marko - kako zelo se strinjam s teboj. :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Pa ne seri s tistimi prisegami, lahko je tebi bit pameten, kako bi pa ti takrat dobil orožje kje drugje, če se ti revolucija dogaja? Lej ... lepo pojdi kaj prečitat, za začetek Bermanov dosje. Boš dosti modrejši po tem ... upam  :ninja:

in potem nič drugega. bermanov dosje je biblija. VSe drugo so laži ;)

/JOKE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj sem že pred časom napisal - naj naši lepo povedo, da jih niso fentali zato ker so Italijani, pač pa zato, ker se je tu dogajala revolucija ... in imamo mi sedaj ravno toliko vzroka biti navdušeni nad tem ... kot oni nad fašizmom (o katerem menda oni takorekoč ne vedo nič).

Pa ne seri s tistimi prisegami, lahko je tebi bit pameten, kako bi pa ti takrat dobil orožje kje drugje, če se ti revolucija dogaja? Lej ... lepo pojdi kaj prečitat, za začetek Bermanov dosje. Boš dosti modrejši po tem ... upam  :ninja:

Šamponirane glave  :afro1:

Cyc.........

Tok se že ponavlaš,da se resno sprašujem,kaj je tebe ta komunistična revolucija tok znervirala????? Malce bolano za 20 in nekaj letnika :SS

OK.....ni stvar te teme :topic: :topic: :topic: :topic: :topic: :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne me basat. Jebiga, če so se pač odločili, da bi bilo zaradi politike in psihe v državi nesmotrno to prikazati - imajo vso pravico do tega...

Sej v tem je fora vsega skupej.......nasi veleumnezi bi se lahko zgledovali po njih....

Namesto da so odkupili ta bedast film, bi lahko posneli za ta dnar kaksen dokumentarec alpa vsaj prispevek za tednik, v katerem bi mal podatkov navedli kolko ljudi so fasisti pobili in kolko koncentrcijskih taborisc so imeli na ozemlju ex yu v II sv. vojni.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A res Yankee???...kej takega pa pri nas sploh še videli nismo...nobene oddaje nimamo o temu...madona dobr da si se spmnil...če ne bi pri temu ostalo.

:doze: Jest bom pa med tem pobrskala ali imamo vsaj kakšno budalaščino, kjer Nemce streljajo po principu...ej Hans..in se le ta dvigne iz jarka in reče ,,Ja,,...

Res pretiravate in lahko rečem, da smo filme........ kjer je imel sovražnik IQ malo nad 15 poleg je bil pa še do skrajnosti zloben.......snemali kot po tekočem traku.

Zdej bom pa res nehala <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bil včeraj na SLO1 zelo zanimiv film BBC o fašističnem nasilju v Etiopiji in na Balkanu. Sicer pa v Trstu množično zažigajo kopije Srce v breznu. Preberite na www.minestra.net

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veste kaj, seveda se lahko vse vrže čez ramo, lahko se vsakemu jebe za vse... tako in tako se moramo vsak dan spopadat z raznimi fašisti na delovnih mestih, ki jih imamo...se borit za vsak tolar...

zato ni potreba, da nas nek narod ma za kriminalce samo zato, ker so nesposobni pogledat resnici u oči...

jebejo nas hrvati, srbi,jebejo avstrijci, večno nas zajebavajo italijani, madžari...sej ne rečem, tudi mi nismo lih vedno ovce, A NOBENEGA NISMO NAPADLI, NOBENEMU NIČ POBRALI! vedno so prišli sem in se delali gospodarje in na koncu ko smo jih fajn prebutali, so se zjokcali in začeli cmerit, kako so bili vsi žrtve, kako jim vse dolgujemo in kaki barbari in neceviliziranci smo...prav VSAJ ENKRAT BI LAHKO BILI TO!

pa še malo iz zgodovine...ko se je nemška manjšina v južnih tirolih, v italiji borila za svoje pravice, so leteli v zrak taljanski vojaki in infrastruktura...in glej ga zlomka..USPELO JIM JE! ker pa smo slovenci, smo seveda vse "ZRITILI" in takoj ko ni bilo več nekega zunanjega sovražnika se lepo začeli jebat med sabo...

pa še za Lino: kaj bi se moral odločit? kolovodje so zbežali, postrelili so preveč takih, ki bi lahko jih samo poslali delat "družbeno koristno delo" in bi blo rešeno.

sicer pa...še do konec Januarja 1945 je bila amnestija za vse ki bi prestopili iz domobranskih vrst ali vsaj položili orožje...le zakaj niso? kaj so čakali boga isusa da jih bo rešil?? nemčija je bla tako in tako na koncu...kaj so čakali? mogoče so se počutili krivi za kako stvar? ne vem... mogoče veš ti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A res Yankee???...kej takega pa pri nas sploh še videli  nismo...nobene oddaje nimamo o temu...madona dobr da si se spmnil...če ne bi pri temu ostalo.

:doze: Jest bom pa med tem pobrskala ali imamo vsaj kakšno budalaščino, kjer Nemce streljajo po principu...ej Hans..in se le ta dvigne iz jarka in reče ,,Ja,,...

Res pretiravate in lahko rečem, da smo  filme........ kjer je imel sovražnik IQ malo nad 15 poleg je bil pa še do skrajnosti zloben.......snemali kot po tekočem traku.

Zdej bom pa res nehala  <_<

V mislih sem mel dokumentarec podkrepljen z zgodovinskimi dejstvi in ne film ala ˝mi smo pridni, oni pa lumpi˝......

Tud jaz bom nehal, ker ne vidim vec smisla neprimorcem o fasizmu govorit......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

le zakaj niso? kaj so čakali boga isusa da jih bo rešil?? nemčija je bla tako in tako na koncu...kaj so čakali? mogoče so se počutili krivi za kako stvar? ne vem... mogoče veš ti.

Dej rec, da se norca delaš...al si res tak..tok slep in tok ..kva nej sploh rečem..opran s pervolom???

Sej sploh ni treba odgovarjat...me ne zanima... .

v bistvu...če še enkrat preberem ...mi je groteskno smešno...

amnestija za vse ki bi prestopili iz domobranskih vrst ali vsaj položili orožje...
:kva2: :lol:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!