Skoči na vsebino

Fojbe


Thundercat

Priporočene objave

Filma nisem gledal. Ker za to ne vidim razloga. ...

Mene je pa firbec matral. Sem bil prepričan, da me bo znerviral. Pa me je le dolgočasil. :doze:

Je pa bila še kar zanimiva debata pred filmom. Le da je bilo preveč očitno, da se je voditeljica na novo naučila besede "diskurz". :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 ... ok, mi smo pa narod zmagovalcev, right?

2 ... poraženci so tisti, ki so umrli, večina preživelih pa se ima na tak ali drugačen način za zmagovalca.

namesto, da bi prevladovala zavest, da s ov vsaki vojni poraženci vsi - ker se pustijo sprovocirati tako daleč, da pride do konflikta. Ker ne znajo poteka dogodkov obrniti v takšno smer, da bi prevladal common sense in do oboroženega konflikta sploh ne bi prišlo.

3 ...Ne me basat. Jebiga, če so se pač odločili, da bi bilo zaradi politike in psihe v državi nesmotrno to prikazati - imajo vso pravico do tega... Mislim, zdaj jim bomo pa mi delegirali, kaj morajo gledati?

4 ... ehhh, fantje - prevče si ženete k srcu. saj vem - morda je kdo izgubil stare starše zaradi tega, pa ste prizadeti. Ne zamerim, tudi razumem popolnoma. ampak jebiga - to ne more biti temelj za hujskanje... vse vojne so krvave in večji pač želijo požreti manjše. Le hitlerj je kot manjši želel požreti večje, pa so se mu zataknili v grlu.

1 ... Nedvomno! Se ti ne zdi, da je zmagovito zadihati v svobodi, brez pritiska okupatorjevega škornja za vratom. Krvava in draga zmaga, a vendar. Pa ne samo po koncu 2WW, tudi kasnej je bilo kar nekaj zmag in žrtev, ki so pripomogle k temu, da sedaj midva tukaj brez strahu otresava gobce in izbirava kaj bova gledala na TV. Nespoštljivo bi bilo do žrtev vseh teh zmag, da pribojevanega ne bi cenili!

2 ... se globoko strinjam, a to je razmišljanje druge, bolj utopične sfere. Žal! Kar se pa provokacij tiče, ravno zato je treba spoznati vse vidike in če se le da zgodovinska nepotvarjena dejstva. Zato je oddaja o italijanskih fašističnih zločinih in Britanskem manipuliranju pomembna, tale film o fojbah pa je le še en fašistični letak na plotu.

3 ... Tu se pa sploh ne strinjam. Imperializem, njegovi zločini, fašizem, nacizem, osvajalne vojne in opevanje ali skrivanje grozot ne more biti predmet le ene stranke, ene države, ene publike. To je internacionalni problem in ga je kot takega treba tudi ožigosati in reševati!

4 ... Sym, ne gre za hujskanje. Gre za poznavanje resnice, sprejemanje grozot in manipulacij vseh strani in se z zavedanjem odločati NIKOLI VEČ!

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, jaz bi samo nekaj na majhno povedala in proooosim, ne me kregat, ker sem čisto rahla in ne prenesem in se za vsako stvar zjokam.... torej :

Men gre na :SS , da so v filmu "glavni akterji" otroci. Vse ostalo še nekak prenašam in sem prenesla, čeprav je moj najdražji že po petnajstih minutah demonstrativno zapustil dnevno sobo, kavč in vse skupaj ter demonstrativno že ob devetih pokrit do vratu konkretno spal v spalnici :eek:

Jaz sem pa demonstrativno (iz firbca, kot bi rekel Horjo :wub: ) vztrajala.

Zgodba je sicer zelo ideološka, našponana do konca, kaže pa otroke. :blink: Mislim, otroci so " v prvem kadru".... :angry2:

Ok, rekli boste, kaj pa Nejoči Peter itd.... seveda, tudi to...

ne strinjam se, da se otroke zlorablja za prodajanje politike :angry2: ...

ampak, ipak je bil Peter posnet davno davno, takrat, v zanosu, po vojni ( to seveda ni opravičilo, vem pa, da se kasneje "naši" niso več spuščali na ta nivo ( Sreča na vrvici nekak, se mi zdi, ne spada v to kategorijo :)

.... TA film so pa snemali ZDAJ... :blink:

Ne morem verjet... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledal film, nč novga.. .)

Vojna je politika, za politiko se pa ve da je k...a, tam najebe raja, velke :SS žvine so pa tak al tak v svojih rezidencah.

so se pa Italjani vrgli ven kot da oni niso nikoli nič slabga nardili (prebrat si je treba sm kakšno zgodovinsko knjigo, al pa revijo Radar, tam so dobre zadeve), oni so celo zbombardirali kamp rdečega križa v Libiji pa še in še je njihovih pizdarij.

Res pa je tud da so partizani delali sranje, kdo ga pa ni ???

Vojni zločini ne morej biti nikomur v ponos !! :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se zdaj jočejo, kdo jim je pa kriv, da so sodelovali na strani, ki je izgubila in ki je počela še velikokrat večja grozodejstva.

Kaj pa so pričakovali, da se jim bo zgodilo, ko so iz gozda prišli ljudje, ki so gledali, kako so jim popolnoma brez razloga poklali družine ali jih poslali v koncentracijska taborišča.

In kdo na tem svetu je že videl ali slišal za humano vojno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako ...

Nam ni treba bit nič užaljen ... iz večih razlogov. Prvič - ko ih jebe. Drugič - ko ih jebe. In tretjič - sami so počeli isto, akcija-reakcija ... Že samo kar se maščevanja prizadetih tiče, poleg tega so oni počeli svinjarije zaradi fašizma, tu pa revolucija + državljanska vojna (ki je nekateri ne priznati, ampak briga nas :D).

Skratka, kar se makaronarjev tiče - ko ih jebe, naj naredijo še en film kako so zmagovito zasedli tisti košček Afrike in kako bojeviti so :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

e to. ko jih jebe. jih bomo pač nabutali še enkrat če bodo rinli gor. .)

kdaj gremo kako kaverno pogledat? :grim

kako je že rekel en tu? nikoli več.. ja, do naslednjega dolfeta, musolinita, miloševiča... :lol1:

se vidimo u naslednjem klanju. :) upam da bojo to koline in ne kaj drugega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka, kar se makaronarjev tiče - ko ih jebe, naj naredijo še en film kako so zmagovito zasedli tisti košček Afrike in kako bojeviti so  :afro1:

a maš ti tut kdaj naskrivaj na glavi klobuk s petelinjim perjem? ;) mislim, bojevit si prav tako, kot makaronarji ...

PS: a so testenine carbonara italijanska ali ameriška jed?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse skupaj totalno brezveze ... film sem gledala natančno pet minut ... prav neumno pa je, da se grejo kdo je bil hujši ... v vojni se je dogajalo marsikaj in vsega hudega kar se je zgodilo ne moremo popraviti in žalostno je, da po tolikih letih vse skupaj še podpihujejo ... :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: a so testenine carbonara italijanska ali ameriška jed?

Po mojem skromnem vedenju in poznavanju kulinarike.....sem trdno prepričan,da so si jo izmislili tabeli med WW2.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

carbonara torej ogljena, dobro zapečena, verjetno izraz za žensko, ki ni italijanka in so jo italijani malo cvrli v kakem ognju... :lol1: tolko lih da s puta fojb ne skrenemo :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa fali ,,špageti westernom,,?

A ja,... Italjanski je. :doze:

Damjan, če si osebno prizadet...zavrti si Boško Buha in naj se ti orosi oko.

In kaj tako strašno negativnega je pri teh partizanih....??? Ne, res me zanima.

Fojbe so pa dejstvo.

Saj nisem prepričan, da si zares želiš odgovora... Bolj sem ti bil izgovor za malo pametovanja, se mi zdi....

Kaj fali špageti westernom?? Stvar okusa.

Glede fantaziranja o osebnih prizadetostih pa te ne mislim prepričevati. Sem premlad in premalo časa imam, da bi se s tem ukvarjal in prepričeval prepričane, ki ste te grozote, kot kaže, osebno doživeli, ko tako samozavestno razglašate eno in edino resnico.

Boš morala kar sama s sabo razčistiti, s čim sem te ujezil, da si tako reagirala..

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravkar pogledal pol drugega dela.film se mi zdi zlo slabo narjen,vse neki črno-belo,igralci bol tko tko,zgodba mal limonadasta... jst se zarad filma nebi preveč sekiral,ne vem zakaj gre ljudem tolk v nos-kolk je vojnih filmov na svet,pa zmer so na eni strani dobri na drugi strani pa barabe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem zakaj gre ljudem tolk v nos-kolk je vojnih filmov na svet,pa zmer so na eni strani dobri na drugi strani pa barabe.

ja sam so tokrat prvič Slovenci predstavljeni kot barabe, čeprav (menda) nismo bili - ne študiram glih zgodovino, da bi vedel vse podrobnosti. V gimnaziji nas pa niso učili, da bi bil naš narod kdajkoli slab. Toda vsakdo sebe predstavlja vedno v lepi luči.

Spomnim se primera pri predmetu zgodovine. Profesor nam je pokazal nemški oz. avstrijski učbenik v katerem piše, da so Avstrijci izgubili v 2. svetovni vojni vso območje do vključno z Mariborom. No, mi smo se pa učili, da smo Slovenci izgubili področje vse tja do Celovca. Kk zdej vedet, kdo ima prav?

Sem pa pogledal dans mal film pa mi je na smeh skoz šlo - amatersko vse skup! :SS Pa kako so se skoz drli (jokali), pa otroci so meli super monologe :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj tle ni jasno ... najprej so bili svinje oni, potem smo pa vrnili uslugo ... kar nas ne opravičuje ... njih pa postavlja v eno hecno luč - ker so lahko samo tiho glede na njihova udejstvovanja na teh koncih ...

Film pa ... klinc, film, sej je skoda besed ... samo zato ker so netočni podatki notri in ker je črno-belo prikazano in poleg tega še bedno narejen še ne pomeni da pobojev ni bilo, po drugi strani pa - kot da se imamo mi zaradi tega kaj za sekirat.

Neko jamranje kako da so bili barabe samo oni, pa pol se malo počez nekaj o domobrancih pametovat in to v istem stavku z besedo "amnestija" itd. ... je pa mimo. :)

Res so reakcije na ta film v naši državi smešne - spominja namreč na rek "mački na rep stopil".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je bilo toliko govora, sem si vzel par minut za ogled drugega dela :zzz: Kaksen dolgcas. Bom sel naslednjic raje brat Vojno in mir. Ali pa Zlocin in kazen.

Pa saj so makaronarji kar zadeli .) (samo malo prevec navlake so dali zraven).

Novak je hotel biti skrben oce, grdi Italijani mu pa niso pustili do sina. A je potem kaj cudnega, ce se mu je snelo po toliko letih zajebavanja z njimi... :?

Ne sme se iz otrok norca delat! Sami so si krivi....

Pa saj je Novak lepo rekel:"Racune je treba placat!" In so jih placali. Pijanke pa pac niso posneli, ker je vse skupaj nizkoproracunska propaganda za nekaj drugega.

A sem vse skupaj prevec iz konteksta vzel? Mogoce...

Mah, brezveze se sekirat zaradi take bede.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker že tolk nabijate o tem filmu sem si včeri vzel cajt in sem si ogledal drugi del.

Prov bedno narejen film.

Vsi se bunite, da v filmu nikjer ni omenennega nasilja, ki so ga fašisti izvajali nad našim prebivalstvom dolga leta pred vojno. V mislih imam poitaljevanjenje, prisilna menjava slovenskih imen za italijaske, prepoved slovenščine v šolah, likvidacije,....

Ja sej pol je pa povsem normalno, da ko je ta naš zatiran folk po tolkih letih dobil možnost, da se maščuje, da se je maščeval za vsa leta za nazaj. Čisto logična reakcija. Maščevanje je bilo kruto. (sej če bi jaz dobil un parček, ki mi je ukradel tablice z avtomobila, bi tudi pošteno fasala batine OBADVA!!!).

Pol pa gledam naše poslance in stare borce. Kakšna blamaža. To ni res, o to pa ne. Pa u jok pa na drevo. Pa pol po TV takoj dat kontro z enim starim črnobelim filmom Na naši zemlji al kaj že. Vsak k ma kej v glavi ve, da med vojno niso bili samo eni slabi pa samo eni dobri. Samo poglejte vojno v Bosni. A so bili samo Srbi slabi (tako kot fašitsi in nacisti) in so bili Hrvatje pa dobri (tako kot partizani). zakaj pa potem mednarodno sodišče za vojne zločine v Haag kličejo tudi Hrvate?

Že vidim, kako bodo skakali nekateri naši politiki in stari borci, ko bodo začeli snemat filme, kako so "Titovci" v Sloveniji po drugi svetovni vojni pometali v brezna na deset tisoče slovencev, med katerimi jih je bila velika večina nedolžnih :naughty: :naughty: :naughty:

Mal sem :topic: . Ma me je razjezilo, ker sem včeraj zabil 2 uri časa za ogled enega brezveznega filma. Sem mislil, da bo film narejen na način kot so filmi Bitka na Sutjeski, Most na Neretvi,.... :ninja: Pa sem se nafukal. raj bi šel v OLP.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damian...glede špageti westernov...imajo svojo mesto v svetu filma...meni je npr. glasba v teh filmih všeč in tiste dooolge scene, brez dialogov, no včasih je čist kul kaj takega pogledat.......sej je brezveze, da ti karkoli razlagam,

Drugo...glede osebne prizadetosti...ti ne sprejmeš nobene druge kot to resnico, s katero so nas futrali v šoli in drugod in tako pomanjšješ vse grozote ki so se dogajale po voni...pa sej nisi samo ti, pa v bistvu vsak vidi tisto kar hoče, težko je sprejeti drugo plat zgodbe...mogoče bi moral kakšno knjigo prebrat...jih je kar nekaj..sam ti bi tako rekel, da so laž in vsi smo premladi, da bi bili zraven...obstajajo pa slike in sem pa ke kak dokument kaj se je dogajalo,..ostalo je bilo uničeno... Pač mogoče ne poznaš nikogar, ki je ,,zlezel,, iz teharskega brezna....verjetno nisi gledal (se ti je zdelo bv.) nobenih pripovedovanj ljudi, ki še danes jokajo, ko o temu pripovedujejo (recimo: da so s konji hodili po otrocih)...včasih se je treba mal potrudit če hočeš neki zvedet. In močno me prizadane ignoranca takih ,,mah to je le žalosten spomin- dejmo nehat,,: kje jest živim, med ljudmi ki opravičujejo take svinjarije, ki so pripravljeni včasih poslušat (zgolj iz ker je to pač nujno zlo) pa nič slišat.

Sicer pa podobno se je dogajalo v Bosni 10 let nazaj in že zaradi ,,strukture,, ljudi jaz verjamem, da je bilo 60 let nazaj isto...s tem, da ni šel noben v HAG...nikamr...še danes so heroji in živeli so v blagostanju do konca svojih gnilih življenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resnica boli :devil: , kaj se bunite?

Itak, da so bile fojbe, in itak, da so tudi Slovenci pobijal. Halo?

V šoli (v mojih časih) so nas pa itak učili Titovo zgodovino, tako da sem za fojbe prvič slišal na Mladinini stran :)

Vsaka stvar ma dve strani. kakorkoli jo obrneš. Za nas ima eno, za Italijane pa drugo. Pa če stvar obrneš bo spet isto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nad italijani NI BIL izvršen tak zločin kot je tam prikazan, to so oni sanjali, da se jim bo zgodilo...mogoče ker so se bali povračila za vse svoje svinjarije. ne nasedajte fašistični propagandi! pa seveda da nismo bili le ovce,vendar smo se znesli predvsem nad nami samimi, kot je pri nas pač v navadi. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Film je neverjetno zanič narejen.

Jaz se nebi preveč razburjal zaradi filma. Če je namreč to odgovor na film "Na svoji zemlji" (1948), se Italjani v 50 letih niso naučili niti filmov delat niti propagande furat. Komur se da s to zadevo ukvarjat, naj na RAI pošlje ta film pa naj ga predvajajo. Ne razumem edino RTV zakaj so to šlamparijo sploh predvajali :?

Dobr, RTV je itak težko zastopit.

:devil: Mogoče je pa Miša Molk mela psrte vmes, pol bi že zastopu :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!