Skoči na vsebino

Fojbe


Thundercat

Priporočene objave

Ni mi bilo škoda včeraj dve uri zabit in si ogledat drugi del s čajčkom v roki in tabletami v riti. Saj itak nisem mogel spati ali iti v Twina. :cry:

Sem se pa podučil, da ne bom na pamet nakladal.

Torej, film kot film, bolj na SantaBarbara vižo narejen in kot tak crce parajoč za gospodinje ipd. Torej je v Italiji nedvomno dosegel svoj namen.

Nisem pa v filmu nikjer videl kakšne kritike komunizma :eek: , zaradi česa naj bi bil sploh narejen. Pač film o osebnih stiskah in kriminalu.

Bolj kot film je zanimivo obrobno dogajanje. Sem si pa omizje posnel in bom danes pogledal. Me prav zanima. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj če bi posneli film o "Soški fronti" , sm tok da se Italjani mal zamislijo :hmm:

Kaj bi pa s tem pokazali. Slovence? Kje? Kot žrtve? Koga, Avstrijcev ali Italijanov?

Soška fronta je po mojem iz popolnoma druge zgodbe. Tragične seveda, a popolnoma druge!

Protiutež, če že hočemo nekaj vagati, bi bil le film o vojnih zločinih, ki so jih počeli Italijani na Balkanu in v Afriki. Za ta namen je pa ravno dokumentarec iz začetka tedna najbolj verodostojno ogledalo.

A ga nočejo videti.

In ravno to in samo to je edina in velika tragika.

In če prav pomislim, tragika samo italijanskega naroda in nikogar drugega!

Zanimivo, zanimivo... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Goraz a mi lahko razložiš čigave so kosti v fojbah ....res me zanima....in res me zanima kam so mrknili vsi Italjani iz Istre in Dalmacije....a so se usedli na Prince of Venice potem, ko so prodali posest in so šli via Italia?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo...nihče ne zanika fašističnih zločinov...in obstajajo dokumentarci tega dogajanja....

Ja film je dokaj dolgočasen, igra samo na čustva ljudi (otroci...in še pes ranjen v fojbi... ) in je bedast glede ,,tresenja rok,,, ko bi bilo treba Novaka ubit in lomlenja pušk in pretiran pacifizem glavnih odraslih v filmu....za bruhat.

Poleg tega pa če bi bili Italjani tako pogumni kot tale njihov malček...bi vojno dobili :doze:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa mal skrbi. :hmm:

S kom smo pa sploh še prjatli oz. kdo nas sploh še mara? Mislim, od sosedov.

Najprej Hrvati, potem Avstrijci, zdaj še Italijani.... :huh:

Kaj bodo pa Madžari natuhtali? :blink:

:doze:

Popravljeno . Popravil Manu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bodo pa Madžari natuhtali? :blink:

:doze:

ja, fojb glih nimajo tam na ravnici :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nikol se nism kaj dost oziral na sosede,......

važno da se mamo mi radi :friend1:

pa kdo ma pa tebe rad :lol1: ?!

p.s. mi se samo šalimo!!!

Popravljeno . Popravil Špilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo...nihče ne zanika fašističnih zločinov...

Pač, fašisti oz. Italijani sami. In kot sem rekel, le tu vidim problem.

Tu se razlikujejo od Nemcev in nacistov. Če naj tak genociden narod živi v bodoče, mora iti skozi nekakšno katarzo, priznanje, spravo ali kakorkoli že hočeš reči. Švabi so se s svojo preteklostjo sprijaznili, sprejeli so nacizem in njegova grozodejstva kot del svoje zgodovine, Italijani o tem nočejo nič slišati niti vedeti. Isto je s Srbi, njihove izjave in drža že kaže tako.

Še Slovenci (za ostale Ex Yugo narode ne bom govoril) se seznanjamo s komunističnimi zločini. In kot taki, lahko potem zgodovino pustimo za seboj. Ostalim se bo vračala kot bumerang!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa mal skrbi. :hmm:

S kom smo pa sploh še prjatli oz. kdo nas sploh še mara? Mislim, od sosedov.

Najprej Hrvati, potem Avstrijci, zdaj še Italijani.... :huh:

Kaj bodo pa Madžari natuhtali? :blink:

:doze:

Mislim, da je napačno tako razmišljati. Z ljudmi si še vedno lahko v dobrih odnosih, četudi ima njihova politika butaste finte. Podiranje meja v Evropi, naši izleti sem in tja, druženje, trgovanje, to združuje ljudi. Več narediš, če se na moto zboru na Hrvaškem, v Italiji lepo prijateljsko napiješ in zaplešeš z lokalci, kot pa vse hudovanje in pametovanje tu in po drugih medijih. Ali pa če greš samo na izlet v Dolomite, na šnicel na Route69 itd, itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Manu glede tega kdo nas od sosedov še "obrajta" lahko pogledaš v anketo katere imamo MI najraje ! sami sebe !? :krneki:

@Lina - če so po tvoji teoriji vsi Italijani prebegnili, kako potem razlagaš priznano italijansko manjšino v SLO in HR ??!!

o filmu, njegovi kvaliteti in njegovem izmišljenem scenariju samo to:

"znastveno fantastična mladinski serijal ki uporablja otroke v politične namene"

pri nas že tuhtajo kdo bo igral JJ-a v filmu o slovenski osamosvojitvi ! :ninja:

še malo o denarju: cena filma je bila 4 mio EUR brez igralskih honorarjev, kar je enako ceni letnega proračuna namenjenega italijanski manjšini v SLO ! Slovenija žal ne razpolaga s konkretnimi številkami namenjenimi slovenski diaspori !

Za eno večje mesto nas je, pa jim še ni ratalo nas "ukinit" !

Ne daj se "Janez" ! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej Lina v luknjah so kosti: italijanskih fašistov, nemških vojakov, predvsem ss-ovcev, kak domačin, ki ni bil komu všeč (ovajen z ene ali druge strani)in seveda partizani, ki so jih te podivjane horde ujele...v teh jamah je vse sorte iz vseh strani iz celega časa vojne, pa tudi kosti avstroogrskih konj ki so poginili med umikom leta 1918 :doze: in najrazličnejša šara.... s fojbami so pa začeli strašit italijane nemci, ker so sami počeli te stvari in so vedeli, da je za ujetega ss-ovca in edini konec v luknji...tako. to je zgodovinsko dejstvo.

še enkrat: italijanov niso kar tako pobijali na način prikazan v filmu "una mu ne da, ta popoka celo vas".... sploh pa niso streljali italijanskih civilistov, to je čista izmišljotina. če je končal kak noter je bil BREZ DVOMA FAŠIST ALI NJIHOV TESEN SODELAVEC in je imel umazane roke. to lahko rečem z gotovostjo glede italijanov, za druge je druga zgodba. sploh pa ni blo nekih taborišč, kjer bi ločevali otroke od mater in sploh ni bilo take gonje proti italijanom ali kakega streljanja samo zato ker so bili italijani. to je vse izmišljeno in naperjeno proti primorskemu življu in slovencem na sploh.

ta film ni naključje in ne bi mogli izbrat boljšega časa za ga predvajat. kar se tiče zunanje politike in posebnih prijemov so pa italijani, to jim je treba priznat vedno bili absolutni mojstri. naši so samo komedijanti in klovni. žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........še enkrat: italijanov niso kar tako pobijali na način prikazan v filmu "una mu ne da, ta popoka celo vas".... sploh pa niso streljali italijanskih civilistov, to je čista izmišljotina. če je končal kak noter je bil BREZ DVOMA FAŠIST ALI NJIHOV TESEN SODELAVEC in je imel umazane roke. to lahko rečem z gotovostjo glede italijanov, za druge je druga zgodba. sploh pa ni blo nekih taborišč, kjer bi ločevali otroke od mater in sploh ni bilo take gonje proti italijanom ali kakega streljanja samo zato ker so bili italijani. to je vse izmišljeno in naperjeno proti primorskemu življu in slovencem na sploh. .....

In ti to tako natančno veš, ker si bil zraven ali kako? :hmm:

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tvoji teoriji vsi Italijani prebegnili, kako potem razlagaš

Takrat, v času, ko je bilo možno izbrati ali levo, ali desno, niso šli v Italijo zgolj Italiani.

So šli tudi naši.

V zelo mnogih družinah je bilo tako, da je oče, glava družine, odločil in določil svojim otrokom: ti greš čez, ti ostaneš, v smislu porazdelitve tveganja, nekaj jih gre, nekaj ostane, katerim bo bolje pa se itak ne ve.

To se je dogajalo na obeh straneh, tako pri Italijanih in Slovencih in Hrvatih, kot teritorialno, v coni A in coni B.

Poznam ljudi, ki so po tem sistemu kot mladinci prišli k nam iz krajev, ki so šli pod Italijo in je večina družine z družinskim posestvom ostala tam.

Tako je tukaj ostalo tudi nekaj Italianov in tam nekaj Slovencev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Goraz a mi lahko razložiš čigave so kosti v fojbah ....res me zanima....in res me zanima kam so mrknili vsi Italjani iz Istre in Dalmacije....a so se usedli na Prince of Venice potem, ko so prodali posest in so šli via Italia?

Od kje se je pa potem vzela Italijanska manjšina v Sloveniji in Hrvaški, so si morda tudi to izmislili slovenci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj samo še manjka, da nekdo posname film, ki bo govoril o tem, da je bil Hitler v resnici humanist in je želel svetu samo dobro, saj je samo hotel rešit svet pred nečistimi rasamim, kot so to prikazani Italijani v tem zahojenem filmu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težava pri Italijanih danes je ta, da v njihovi zgodovinski zavesti manjka celotno obdobje fašizma pred in med 2. svetovno vojno.

Redno šolan Italijan sploh ne ve, da je so bili Italijani sodelaci Hitlerja, kaj šele to, da so počeli hude pizdarije po Balkanu in v vzhodni Afriki. Oni so končali vojno na zavezniški strani, pa pika.

Enostavno to pri njih kot zgodovinsko dejstvo ne obstaja. Ko jim predvajaš tak film, ki jim zadeve prikaže le enostransko, si gotovo ne morejo misliti nič dobrega o "Slovanih".

Film je bil pa čisto ok.

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj samo še manjka, da nekdo posname film, ki bo govoril o tem, da je bil Hitler v resnici humanist in je želel svetu samo dobro, saj je samo hotel rešit svet pred nečistimi rasamim, kot so to prikazani Italijani v tem zahojenem filmu.

Tudi tak filmski pogled je seveda mogoč, a na gledalcu je dolžnost, da se zaveda in pozna dejstva iz vseh strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu gre za ideološko-marketinško mojstrovino.

eno je, če jugosi takoj po končani vojni še 50 let snemajo filme, kjer so švabi barabe, partizani pa trpeči polbogovi, ki se žrtvujejo za cel polotok...

drugo pa je, če 60 let po vojni enak film posname nekdo, ki si malodane zatiska oči. Temu se že lahko reče propaganda, po mojem skromnem mnenju.

Še vedno pa zaradi tega filma nič bolj ali manj ne sovražim Itagliatellianov. Pravzaprav jhi sploh ne sovražim. Vsak si namreč lahko zatiska oči pred tistimi dejstvi, pred katerimi si jih želi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

manu...mađari..kaj kuhajo....menda hoče njihova manjšina pri nas na embalaži na izdelkih in policah mađarski prevod...da bodo vedeli kaj sploh jedo....in baje hrvate čez mejo s kamjoni brez dovolilnic spuščajo...in nas Hrvati zato še bolj sovražijo :?

Rude boy...Glede števila Italjanov,ki so po vojni odšli. Jaz vem samo za ,,našo razlago,,...in govori se o eksodsu, ki ga Kardelj razlaga kot prostovoljno dejanje...torej tudi naši niso zanikali, da Italijani množično odhajajo...zakaj je pa druga pesem...

Gorazd....recimo, da je tvoja razlaga kdo je v fojbah pravilna...vendar me potem zanima (če gre za tako nedolžno stvar) zakaj se o njih ni smelo govoriti...zakaj se jih je tako vztrajno zanikalo...in jaz v šoli niti enkrat nisem slišala za njih (no v srednji že ker so bili drugi časi).?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!