Skoči na vsebino

Fojbe


Thundercat

Priporočene objave

...sploh pa niso streljali italijanskih civilistov, to je čista izmišljotina. če je končal kak noter je bil BREZ DVOMA FAŠIST ALI NJIHOV TESEN SODELAVEC in je imel umazane roke. to lahko rečem z gotovostjo glede italijanov, za druge je druga zgodba....

Pardon, GorazdH, v tako skrbno selekcijo pa ne verjamem. Ker poznam primer zavednega Slovenca s Krasa, ki zagotovo ni bil fašist, niti njihov tesni sodelavec. Nasprotno, zelo si je prizadeval za razvoj slovenskega šolstva v tistih krajih. Pa so ga po vojni mirno umrli. Najbrž je odveč pripovedovati kdo.

In malo verjetno se mi zdi, da bi bil to ravno edini tak primer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Redno šolan Italijan sploh ne ve, da je so bili Italijani sodelaci Hitlerja,

zdej je vprašanje le kako je s tem pri nas...ali povprečen slovenec ve/priznava kaj se je dogajalo v naši domovini v preteklosti, predvsem v vojnem obdobju...

menim, da če bi bili mi italijani bi tudi najraje tako obdobje pozabili oz. potisnili globoko v spomin(kar smo v neki meri tudi storili na svojem primeru)...pomoje gre za normalno reakcijo, ki je značilno za skupino ljudi, ki doživi podobno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težava pri Italijanih danes je ta, da v njihovi zgodovinski zavesti manjka celotno obdobje fašizma pred in med 2. svetovno vojno.

Redno šolan Italijan sploh ne ve, da je so bili Italijani sodelaci Hitlerja, kaj šele to, da so počeli hude pizdarije po Balkanu in v vzhodni Afriki. Oni so končali vojno na zavezniški strani, pa pika.

Enostavno to pri njih kot zgodovinsko dejstvo ne obstaja. Ko jim predvajaš tak film, ki jim zadeve prikaže le enostransko, si gotovo ne morejo misliti nič dobrega o "Slovanih".

Film je bil pa čisto ok.

Se strinjam z napisanim. To, da povprečen italijan dobesedno nič ne ve o zgodovini fašizma zna bit resnično problem. V njihovih učbenik še zdaj piše, da je meja med Slovenijo in Italijo pri Postojni. Problem je tudi v tem, da njihova vlada molči o dejanjih, ki so jih storili in tega ljudstvu sploh ne povejo. Stvari jim prikazujejo enostransko in tako ni čudno, da si ustvarjajo napačna mnenja in nas imajo za barbare. Italija je tudi edina, ki nikoli ni priznala svoje krivde. Drugi so jo! Gledal sem kar nekaj italijanskih oddaj in nikoli niso povedli, kaj so oni počeli pri nas, ampak omenjajo le fojbe in njihovo trpljenje. Lahko so poklicali tudi poslušalci in glej ga zlomka, ko se je pojavil nekdo, ki je začel govorit tudi o njihovih grozodejstvih je čudežno telefonska linija padla <_< Nikoli tudi ne povabijo nekoga, ki bi predstavljal drugo stran. Je videt, da je to delo Berluskonija. Da niti ne omenjam njegove izjave, ko je dejal, da je Musolini pošiljal Slovence na dopust in ne v taborišča. Naša vlada pa je bila tiho. Za :SS. Saj zdaj ni nič boljše, je videt, da so beli na oblasti .) Je treba priznat, da tudi prejšnja ni bila nič boljša!

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robert, a trdiš, da Italija, ki je članica EU, širi krivo vero glede državnih meja? Kar malo težko verjamem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič nenavadnega se mi ne bi zdelo to za Italijo ... sicer je pa Robert govoril o učbenikih in ne o uradni politiki, ki si seveda (uradno) ne sme privoščiti takšnih stališč.

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja no, niti ne ... zunanje ministrstvo se ponavadi pač ne sklicuje na šolske učbenike ...

a sva mal zalutala ... :topic:

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fojbe so bile in bojo. Pa boli me k...., kaj je notri.

Kot je napisl Robert, je Musolini tudi mojega fotra poslal na Rab na "dopust" in to samo zato, ker so v eni ljubljanski gostilni v alkoholni omami nabil italijanske vojake.

Glejmo raje kako bo v prihodnosti. Zgodovine se ne da spremeniti. Pozdarije pa so delal tako na eni kot na drugi strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma dejte no, kolikokrat moram ponovit, da na tak način niso pobijali italijanov, kar cele vasi in se niso znesli nad njihovimi civilisti. ne pozabite, da je v fojbah zelo malo italijanov in ti SO V VEČINI FAŠISTI, seveda je tu pa tam kak sosed poravnal stare zamere...tako kot so oni ovajali slovenske ljudi, ki so končali v taboriščih. pozabil sem še na četnike in ustaše...ti so tudi dobili svoje...najbolj žalostno je, da so vse te čistke izvajali v Sloveniji, vendar je do neke mere logično, saj se je vsa ta golazen umikala čez slovenijo na zahod in sever. vse skupaj je bila ena velika tragedija, vendar MI TEGA NISMO ZAČELI!

svetujem vam, če vas zanima malo bol podrobno in zelo objektivno napisano delo: BITKA KAKOR ŽIVLJENJE DOLGA. nekdo mi je rekel, kaj pa jaz vem, saj nisem bil tam...seveda ne,poslušal sem pa vsakogar, ki je takrat bil in vsekakor ne črpam informacij iz časopisov in šolskih učbenikov... je treba pogledat kako bol rečmo temu resno delo .)

in končno, važna je seveda sedanjost, ki jo živimo...vendar nam na vsakem koraku, kak tujec ki ma 5 minut cajta očita našo zgodovino in naš način življenja in to ne samo italijani, ampak tudi naši vrli jugosi, ki imajo tako dobre države za nam dajat za zgled :doze: ... sej nas lahko boli kurac za vse...ma na koncu se tudi vse obrne proč od nas... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ma na koncu se tudi vse obrne proč od nas...

To niti ni tako slabo, če se spomniš na vic o Johnu Waynu na stranišču.

Otepa se nam, državi, to, da zadeve takrat po vojni niso napravili kolikor toliko transparentno in "demokratično". Kot Francozi naprimer, ki so tudi krvavo obračunali s svojo kolaboracijo in ostalimi, ki so jim prišli pod roke, vendar kakor demokratično in imajo sedaj mir po tem vprašanju tam.

Tako pa je takratna oblast mislila, da je za večno in da ne bo nikoli potrebno polagati računov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako pa je takratna oblast mislila, da je za večno in da ne bo nikoli potrebno polagati računov.

no pa smo že pri verjetnem povojnem tihem političnem dogovoru ! Če Slovenci ne bodo omenjali nasilja fašizma pri njih, potem Talijani ne bodo težili s fojbami in exodusu ! Ampak veljalo je do pred kratkim ! Kdo je prelomil "besedo" ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole sem dubu po mailu, baje je resno in pomembno ... a lahko kdo nardi povzetk? ;) TNX.

----------------------

L'articolo che segue e' scritto da Wu Ming (http://www.wumingfoundation.com).

Per chi non lo sapesse, Wu Ming e' un interessante progetto letterario dove alcuni autori hanno prodotto assieme dei romanzi sotto uno pseudonimo comune.

La piu' famosa di queste produzioni letterarie e' il romanzo "Q" che suggerisco di leggere (lo potete scaricare gratuitamente dal sito).

L'articolo mi sembra un interessante contributo alla discussione apertasi negli ultimi tempi e quindi lo segnalo per non far spegnere il dibattito.

ciao a tutti

GK

_____________________________________

"IL CUORE NEL POZZO"? "FOJBA 2000"!

Reduci dalla visione del primo episodio de "Il cuore nel pozzo", ne scriviamo.

Ci siamo sorbiti gli "italiani brava gente" che sembrano capitati lì per caso, il repubblichino buono e "pacifista" , i partigiani sadici e vampireschi, il solito prete, l'uso dei bambini come "scudi umani" mentre si fa bieca propaganda...

Non una parola sull'italianizzazione forzata, sul razzismo anti-slavo, sui massacri compiuti dai nazifascisti fino a pochi giorni prima. Tra questi ultimi non poteva non esserci il personaggio interpretato da Beppe Fiorello. Ci viene presentato quasi come uno sfollato post-Armistizio, ma qui non siamo nel '43, siamo nella primavera del '45. Quindi è un repubblichino. Quando parla dei suoi compagni morti in azione, a quale azione si riferisce? Rappresaglie? Rastrellamenti? Incendi di villaggi?

E i pochi slavi "buoni"? Le classiche eccezioni che confermano la regola:

buoni *benché* slavi, ma soprattutto: buoni perché sufficientemente *italianizzati* (cioè, anche se nella fiction non viene mai detto, *collaborazionisti*: una è la fidanzata del repubblichino di cui sopra!).

Da questi ultimi, oltreché dal prete, tocca sorbirsi implausibili pistolotti antirazzisti, come se in quelle terre (nel frattempo annesse al Reich) nazionalismo e razzismo avessero fatto capolino con la Resistenza e fossero fenomeni estranei al nazifascismo...

I timori degli antifascisti istriani e delle comunità slovene di qua e di là dal confine erano pienamente giustificati. Non lo erano invece i timori di certi figuri della destra, per i quali "Il cuore nel pozzo" non era abbastanza schierato ed era addirittura eufemistico nel denunciare i crimini dei partigiani. Costoro non si preoccupino, lo sceneggiato risponde pienamente alle loro esigenze.

[il regista Alberto Negrin, qualche anno fa, aveva diretto la fiction su Giorgio Perlasca. Alla luce di quanto ci ammannisce ora, sospettiamo che l'intento fosse accendere i riflettori sull'occasionale fascista buono, uno che imboscava i deportandi anziché aiutare a metterli sui treni, così da aprire la strada a nuove, interessanti rilettura. Si veda la recente dichiarazione del camerata Gramazio, secondo cui persino Giorgio Almirante - capo-redattore della rivista "La difesa della razza" - era un salvatore di ebrei.]

Le foibe, è palese, vengono usate come "diversivo" da parte della destra al governo, e per giunta diversivo pre-elettorale, come se a guidare la GAD o la FED o come cazzo si chiama non ci fosse Prodi bensì Josip Broz detto "Tito".

Madornali idiozie vengono scritte e ripetute in modo ossessionante, come quella del "silenzio" su quegli eventi. Accade lo stesso per i fatti successi più a Ovest, il "Triangolo rosso" etc.: ogni volta si ricomincia da capo. Complice il Pansa di turno, par sempre di assistere a una scoperta nuova, anche al trecentesimo libro (scientifico o sensazionalistico che sia), al cinquantamillesimo scoop, alla miliardesima

puttanata detta in tv.

Tutto questo fingere che a Trieste e in Istria non sia successo nulla prima del '45 fa venir voglia di rispondere con lo humour nero, come qualche anno fa "Mladina", la rivista satirica slovena. Estate 2000: "Mladina" mette on line un videogame modellato sul Tetris,

solo che l'ambientazione è l'orlo di una cavità carsica e i mattoncini da far scendere sono - a scelta - cadaveri di "domobranci" (miliziani filo-nazisti) o di partigiani titini.

Già questa ironica forma di "par condicio" (in realtà aderente alla realtà storica, dato che nelle foibe furono gettati *prima* sloveni e antifascisti e *poi* nazi e collaborazionisti) dovrebbe far drizzare le orecchie, ma gli italiani che passano di là - su imbeccata di qualche

fascistone giuliano - non sanno lo sloveno né conoscono la storia. La parola "domobranci" è per loro un mistero.

Il gioco viene scambiato per un attacco all'Italia, all'Italianità e chi più ne ha più ne metta, anche se in "Fojba 2000" non figurano italiani: le vittime virtuali - di destra e di sinistra - sono tutte slave.

A rigore, uno che non sappia chi erano i domobranci non dovrebbe avere il diritto di aprir bocca sulle foibe, tantomeno di scandalizzarsi per quanto avvenne in quelle zone. Ma questo fa parte del problema: nessuno sa un cazzo, e chi più apre bocca per darle aria è proprio chi meno sa.

Per farla breve, scoppia un grande scandalo al di qua del confine, e il bello è che dalla messa on line sono già passati diversi anni. Come sempre è tutto un cadere dalle nuvole, un finto rimanere a bocca aperta, un artificioso indignarsi. Il ministro per l'innovazione tecnologica Lucio Stanca chiede alla Farnesina di "attivare i canali diplomatici affinché venga posta alle autorità slovene l'esigenza di oscurare subito l'offensivo e vergognoso gioco". Le autorità slovene, giustamente, se ne fottono.

A sfuggire è il contesto. "Mladina", con pazienza, lo spiega: "Il gioco rifletteva il clima politico dell'estate del 2000, quando un esecutivo di centrodestra aveva sostituito il governo di Janez Drnovsek. Il premier era Andrej Bajuk, sloveno ritornato in patria dall'Argentina, che non ha mai nascosto le sue simpatie per i domobranci e l'ostilita' per tutto cio' che ricordava l'epoca di Tito. Il suo governo duro' solo sei mesi, nell'ottobre del 2000 fu sconfitto dalla coalizione di centrosinistra che riporto' al governo Drnovsek. Nella presentazione ci si riferiva, infatti, alle elezioni imminenti. 'Offriamo ai lettori di Mladina un singolare attrezzo di fitness per un allenamento preelettorale' "

Per chi invece non predilige lo humour nero, oppure a integrazione di quest'ultimo, c'è il bel libro di Claudia Cernigoi, uscito nel 1997 per le edizioni Kappa Vu di Udine, oggi disponibile gratis on line per iniziativa dell'editore e dell'autrice. Si chiama: "Operazione foibe a Trieste: come si mistifica la storia":

http://www.cnj.it/foibeatrieste/

Cernigoi smonta, col metodo e gli strumenti dello storiografo serio, le leggende, esagerazioni e falsità della propaganda di destra su questo tema.

Chi non ha molto tempo a disposizione può rivolgersi a un testo più breve (in pdf), un articolo di Federico Vincenti apparso su "Patria Indipendente" (la rivista ufficiale dell'ANPI) nel settembre 2004:

http://www.anpi.it/patria_2004/08-04/17-18_VINCENTI.pdf

Non possiamo competere con la potenza di fuoco di uno sceneggiato trasmesso in prime time da Rai1. Ma la guerra non è soltanto potenza di fuoco, men che meno la guerra culturale.

-----------------------------------------------------

Ai sensi del D.Lgs.196/2003 - "T.U. sulla Privacy" si precisa che le informazioni contenute in questo messaggio sono riservate ed a uso esclusivo del destinatario. Qualora questo messaggio Le fosse pervenuto per errore, La invitiamo ad eliminarlo senza copiarlo e a non inoltrarlo a terzi, dandone gentilmente comunicazione al mittente.

Grazie.

-----------------------------------------------------

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole sem dubu po mailu, baje je resno in pomembno ... a lahko kdo nardi povzetk? ;)  TNX.

----------------------

Zelo na kratko :

Opozarja, da se zgodovina ni začela leta 1945, opozarja da je vsemu hudemu kateremu je bil izpostavljen italijanski narod po letu 1945 botroval fašizem

Opozarja na knjigo Claudie Cernigoi izdane leta 1997, ki v svojem delu z strokovnimi postopki in orodji demantira legende, širokoustno nakladanje desničarjev na to temo.

Če sem prav zastopil njeno delo, od števila žrtev ki jih navajajo razni post fašisti ostaja nekaj sto oseb katere so lahko izgubile življenje v povojnih obračunavanjih in kot take končale v breznih.

Članek tudi opozarja na popolno nerazumevanje Slovencev in slovenščine in navaja znano igico ki je bila na straneh mladine, kjer se mečejo v brezna domobranci in partizani.

Italijano so pod čudežno besedo domobranci razumeli karkoli, samo tistega ne, kar je res. Cepci so menili da gre za metanje v brezna Italijanov od strani partizanov in so uradno protestirali za časa El Bajukove vlade ter celo dosegli prepoved objavljanja "priljubljene" igrice. Avtor se v bistvui zgraža, kako malo so Italijani pripravljeni karkoli razumeti ampak gonijo svojo, kar ke v tri dni in jim vse prav pride.

Članek priporoča za tiste ki nimajo časa ali volje da si preberejo prispevek, http://www.anpi.it/patria_2004/08-04/17-18_VINCENTI.pdf ki je nekakšen povzetek omenjene knjige od g. Cernigoi.

Pa kaj dost bistvenega ni več.

Skratka, če fašizma ne bi bilo, ne bi bilo fojb in ne bi bilo exodusa italijanskega življa.

Kdor seje veter, žanje vihar dodajam jaz in če bo treba bo IX korpus znova storil svojo dolžnost.

Žal tko je, če je vojna, je vojna za vse, to so že stara mat vedeli.

.)

Popravljeno . Popravil RAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah kje pa ! to je za vojna za bogataše ! :fredy: :grim

p.s. Tadej stanje na računu napram fuzbalerjem ti ne dovoljuje debate o bogatih ! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne pozabite, da je v fojbah zelo malo italijanov in ti SO V VEČINI FAŠISTI,

kot sem razumel zgodovinarje naj bi bila večina ljudi v fojbah italijanske narodnosti....

leta 1943 naj bi bilo v fojbe pometanih 500 leta 1945 pa še okoli 1600 le teh...to je tistih za katere točno vedo njihove identitete....ti naj bi imeli prebivališča na takratnem ozemlju in so pogrešani....za ostale pa se ne ve koliko naj bi jih bilo še poleg teh...so pa italijanski podatki pretirani seveda.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sej mi ni treba kej več povedat...še un mail iz italije je potrdil, tisto kar pravim cel čas, da je stvar z njihove strani prenapihnjena in da so to protikomunistično in protipartizansko in PROTISLOVENSKO klimo ustvarili italijani s pomočjo domačih izdajalcev in njihovih političnih ali fizičnih potomcev, ki bi nas še enkrat prodali kakemu rajhu al fabriki za špagete...

ta debata je vsekakor ena boljših, vsaj zame.

mislim da je končno že cajt za it v kako kaverno :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gorazdH, saj mi nimamo kaj debatirat... bolj učinkovit v smislu razsvetljevanja boš, če greš na kak italijanski forum resnico trosit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PROTISLOVENSKO klimo ustvarili italijani s pomočjo domačih izdajalcev in njihovih političnih ali fizičnih potomcev, ki bi nas še enkrat prodali kakemu rajhu al fabriki za špagete...

:eek:

no sej mi ni treba kej več povedat...še un mail iz italije je potrdil

V začetku je Bog ustvaril nebo in zemljo. Zemlja pa je bila pusta in prazna. Vse je bilo temno in duh božji je vel nad vodami....

Bog je rekel: ,,bodi svetloba!,, In bila je svetloba. Bog je videl, da je svetloba dobra in je ločil svetlobo od teme. In Bog je imenoval svetlobo dan in temo je imenoval noč. In bil je večer in bilo je jutro, prvi dan....

Drži kot pribito...sej piše v svetem pismu :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robert, a trdiš, da Italija, ki je članica EU, širi krivo vero glede državnih meja? Kar malo težko verjamem...

Predlagam, da preverite število Slovencev v Trstu pred WW2 in število slovencev v Ljubljani. Podatki so zelo zanimivi, še posebej za vse, ki nimajo ama blage veze o kakršnikoli zgodovini in niso nikoli imeli v rokah kaj drugega kot pa nedeljski dnevnik ali slovenske novice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robert, a trdiš, da Italija, ki je članica EU, širi krivo vero glede državnih meja? Kar malo težko verjamem...

Govorim o učbenikih in ne o uradni politiki. Štos je v temu, da imajo tako stare učbenike, da tega še niso spremenili :D Ne vem pa točno za katere učbenike gre oziroma v katerih letnikih ga uporabljajo. To mi je povedal Rino, naš prijatelj iz Udin, ko je gledal eno od njihovih oddaj. Povedal mi je še marsikaj, npr za stvari, ki smo se jih mi učili že v petem razredu, on jih je pa slišal šele te dni. Star je pa šestdeset let. :hmm:

Večina italijanov pojma nima, kaj se je pri nas dogajalo. O tem nimajo nič napisanega v učbenikih. Glede une meje, pa je bil povdarek zato, ker nekateri očitajo vladi, da ne govori resnice, da nočejo tega zapisat v učbenike in da so učbeniki tako stari, da v njih še zdaj piše da je meja med Slovenijo in Italijo pri Postojni. Seveda tega jaz osebno nisem videl, ampak mi je bilo povedano!

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damian...glede špageti westernov...imajo svojo mesto v svetu filma...meni je npr. glasba v teh filmih všeč in tiste dooolge scene, brez dialogov, no včasih je čist kul kaj takega pogledat.......sej je brezveze, da ti karkoli razlagam,

Drugo...glede osebne prizadetosti...ti ne sprejmeš nobene druge kot to resnico, s katero so nas futrali v šoli in drugod  in tako pomanjšješ vse grozote ki  so se dogajale po voni...pa sej nisi samo ti, pa v bistvu vsak vidi tisto kar hoče, težko je sprejeti drugo plat zgodbe...mogoče bi moral kakšno knjigo prebrat...jih je kar nekaj..sam ti bi tako rekel, da so laž in vsi smo premladi, da bi bili zraven...obstajajo pa slike in sem pa ke kak  dokument kaj se je dogajalo,..ostalo  je bilo uničeno... Pač mogoče ne poznaš nikogar, ki je ,,zlezel,, iz teharskega brezna....verjetno nisi gledal (se ti je zdelo bv.) nobenih pripovedovanj ljudi, ki še danes jokajo, ko o temu pripovedujejo (recimo: da so s konji hodili po otrocih)...včasih se je treba mal potrudit če hočeš neki zvedet. In močno me prizadane  ignoranca takih ,,mah to je le žalosten spomin- dejmo nehat,,:  kje jest živim, med ljudmi ki opravičujejo take svinjarije, ki so pripravljeni včasih poslušat (zgolj iz ker je to pač nujno zlo) pa nič slišat.

Sicer pa podobno se je dogajalo v Bosni 10 let nazaj in že zaradi ,,strukture,, ljudi jaz verjamem, da je bilo 60 let nazaj isto...s tem, da ni šel noben v HAG...nikamr...še danes so heroji in živeli so v blagostanju do konca svojih gnilih življenj.

Lina, za sedaj samo na hitro in na kratko. pripravljam se namreč za en teden dopusta in nimam časa odgovarjati na podtikanja in insinuacije oseb, ki poznajo samo eno resnico (možganov niso prali samo komunisti, ampak to, kot kaže, uspeva tudi " demokratom".

Nasrala in podtaknila si mi en kup stvari in misli, o katerih se jaz tudi slučajno nisem izjasnjeval.

Fojbe niso dejstvo, dejstvo je, da so "tvoji" makaronarji začeli vojno, okupirali SLo in YU ter se znašali nad nedolžnim SLO prebivalstvom. Če mi že ponujaš razna čtiva, povprašaj za mnenje še koga, ki je mladost med vojno preživel na Rabu ali Gonarsu.

Za ta teden konec debate s teboj, rade volje pa se spopadem s tvojo zgodovinsko resnicoljubnostjo in edino obstoječo resnico kakšen dan , mogoče dva zatem, ko se vrnem z dopusta.

Pozdrav,

Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Damian, ko bi le 1% tooooliko stvari videl pri levih kot jih očiatš in vidiš pri ,,desni,, (mi desnice dejansko nimamo) oz. demokratih, sploh ne bi bilo nobenih problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lina,

čist tko, da preverim ... ali se tebi zdi Italijanska resnica v zvezi s fojbami in WW2 bolj prava od naše. Čist tko, da vem na kateri strani si.

Takoalitako pa bodo Janša&Co izkoristili tale đuveđ za obračun s partizani, NOB in komunisti. Imajo pač srečo, da Italijani trenutno točijo vodo na njihov mlin.

Dost žalostno, da čist nikol ne mormo skupaj držat ... :glare:

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!