Skoči na vsebino

Korenine nemških koncentracijskih taborišč


MotoManiac

Priporočene objave

Vsekakor. Začelo me je zanimati, od kdaj se Cerkev napaja iz proračuna?  :blink: Ali pa ti še komu drugemu davke plačuješ?

Če si ti državljan Vatikana ... je to druga pesem - in povsem tvoj problem :P Kako je bilo stoletja pred nami pa ... je tudi druga pesem. Ti govoriš o plačevanju davkov - to bo govoto nekaj novega za prebrati jutri zjutraj. Sem že radoveden. ;)

Mislim, da dobro veš, da nisem državljan Vatikana.

In ostani radoveden. To pozitivno stimulira um.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor. Začelo me je zanimati, od kdaj se Cerkev napaja iz proračuna? 

Tudi.

Za Slovenijo sem ziher, da od začetka leta 1992. Kako je bilo pa prej, pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor. Začelo me je zanimati, od kdaj se Cerkev napaja iz proračuna?  :blink:

Cerkev napaja svoj mošnjiček iz državnega proračuna za popravila in restavriranje fresk, oltarjev, fasad in streh. Pod rubriko "kulturna dediščina". :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst še zmeraj ne razumem kako lahko ljudje verjamejo v pravljice stare 2000 let... v vsem tem cajtu je blo vse tolikokrat obrnjeno in spremenjeno, da je vse samo še PR in natolcevanje... :doze:

da pa sa puta ne skrenem, normalno, da je cerkev potihem podpirala eliminacijo židov saj, kot sem že povedal je žide preganjala stoletja, ker so imeli znanje, bogastvo in vpliv.

še malo :topic: se ne strinjam, da bi cerkve rušli. mogoče bi pobrali z njih vse tiste slike nasilja, posilstev,pedofilije,nekrofilije in homoseksualnosti, torej promocijske slike križevega pota, freske, svetnike in podobno navlako in jih spremenili v prostore za žurko, ples in kaj res razveseljujočega, placa je več kot dovolj v še tako mikeni cerkvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glavni problem, ki ga židje danes imajo ne prihaja s strani rimsko katoliške Cerkve ampak ene druge vere...

jst še zmeraj ne razumem kako lahko ljudje verjamejo v pravljice stare 2000 let

kako potem šele razumeš pravljice stare par 10 let, ki se končajo s skupinskimi samomori in ostalim sranjem(sekte, kulti)...to je šele mistika razumevanja "religije"..

jih spremenili v prostore za žurko, ples in kaj res razveseljujočega, placa je več kot dovolj v še tako mikeni cerkvi.

spremenimo na tak način vašo hišo :blink: ....cerkev ni tvoja lastnina...kapiš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še malo  :topic: se ne strinjam, da bi cerkve rušli. mogoče bi pobrali z njih vse tiste slike nasilja, posilstev,pedofilije,nekrofilije in homoseksualnosti, torej promocijske slike križevega pota, freske, svetnike in podobno navlako in jih spremenili v prostore za žurko, ples in kaj res razveseljujočega, placa je več kot dovolj v še tako mikeni cerkvi.

:hmm: Ni slaba ideja... Me zanima kakšna akustika bi bila, če bi cca 50 pijanih motoristov pripeljalo svoje motorje v cerkev in jih vsi naenkrat nažigali brez auspuhov noter :wacko: (sicer pa to lahko vseeno probamo, ne glede na vse .) ).

Ja, cerkve bi lahko bile prav dobri placi za žurke. Zvonik itak zgleda kot en orjaški kamin za roštilj :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor. Začelo me je zanimati, od kdaj se Cerkev napaja iz proračuna?  :blink: Ali pa ti še komu drugemu davke plačuješ?

Vsekakor se cerkev napaja tudi iz proračuna in to kar precej. Nekatere stvari direktno, druga stvar pa je, da ne plačajo nobenih davkov za opravljene plačane storitve ,niti za darila, kar je posredno tudi siromašenje proračuna

Sicer pa je tema menda druga, ne Cerkev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: da niti ne omenjam nekoga, ki je rekel, da cerkev ni moja last...seveda ne. v vseh stoletjih ropov, izsiljevanj, kraje, zavajanja, ropov, vojn, kraje iz katerega se je ta čudovita ustanova financirala...seveda moram omenit tudi tercialke, ki znosijo kar precej v faro... ne seveda cerkev ni moja last, saj ne dobiva denarja iz proračuna, niti ne iz vatikanske banke, ki dobesedno sedi na krvavem zlatu, tudi mojih prednikov, in nikakor ne bo moja last še potem, ko bo verouk uveden v šole in bodo čez mnogo let moji zdaj še ne rojeni otroci nosili prispevek za "cerkev ubogih v x državi afrike" in podobno. seveda ni moja last, je last potuhnjenih izdajalcev v škrlatnih oblekah, ki imajo zelo radi mladino, še posebej fantke pod 8 let, ki sami propagirajo razcvet in polno otrok, da jih lahko potem ponucajo uboge pare za svoje svete svinjarije na njihovi poti do zveličanja.

prav imate. cerkev ni moja last.

a ja... korenine koncentracijskih taborišč izvirajo iz človekove želje po neki stvari na kupu. bodisi sovražnikov, denarja ali kot v haremih žensk... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je hecno, vedno iščete neke notranje sovražnike, ... in za te reči je cerkev nadvse pripravna stvar :OK: Sploh je pa pripravna da vsake toliko kdo pride na dan z "veroukom v šoli", sploh ker jojmene, sedaj mamo pa "belo vlado" :blink:

Get a life, umirte se, dvakat vdihnite ... pa se pejte raje pelat, če se morete. Jaz sem se ... po snegu. Mater je pasal. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je hecno, vedno iščete neke notranje sovražnike, ... in za te reči je cerkev nadvse pripravna stvar  :OK:  Sploh je pa pripravna da vsake toliko kdo pride na dan z "veroukom v šoli", sploh ker jojmene, sedaj mamo pa "belo vlado"  :blink:

Notranjih sovražnikov nam ne manjka, zato ne rabimo cerkve za dežurnega krivca. Je tako očitno, da že ni več niti zabavno niti smešno. In verouk v šoli je, mimogrede, zelo pereča tema.

Ampak o teh stvareh lahko kritično razmišljaš le, če nimaš od otroštva naprej (ali celo od rojstva) opranih možganov s cerkveno "etiko in bogoslužjem".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj zanimivega:

"...However, if you examine the history of the third Reich, it becomes evident that this assertion is quite false. In fact, after the Reichskonkordat from 1934 between Adolf Hitler and pope Pius XII, the nazis and the catholic church became allies."

"The statement at Hindenburgs funeral was in fact one of the only references Hitler made to norse mythology. He much more often spoke about his connection to christianity and regarded himself as a christian (like also Goebels and most other nazis).

Here are a couple of quotes from Hitlers after dinner speeches:

>-"I am now as before a Catholic and will always remain so"

>---Adolf Hitler

>-"Loyalty and responsibility toward the people and the Fatherland are most

>-deeply anchored in the Christian faith."

>---Adolf Hitler

>-"I believe that I am acting in accordance with the will of the Almighty

>-Creator; by defending myself against the Jews, I am fighting for the

>Lord."

>---Adolf Hitler

Hitlers interest in christianity was not only a way to get christian Germans to support his regime. He actually used the chatolic church as a model for the nazi party. This was not only applied to the hierachial system. It was very much because he realised the fanatic potencial of christianity. In his book "Mein Kampf" he wrote:

>-"The greatness of every mighty organization embodying an idea

>-in this world lies in the religious fanaticism and intolerance

>-with which, fanatically convinced of its own right, it

>-intolerantly imposes its will against all others."

>-........

>-"The greatness of Christianity did not lie in attempted negotiations for

>-compromise with any similar philosophical opinions in the ancient world,

>but

>-in its inexorable fanaticism in preaching and fighting for its own

>-doctrine."

>[Adolf Hitler, "Mein Kampf" Vol. 1 Chapter 12]"

Več pa tukaj On the origin of the Gods

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ostani radoveden. To pozitivno stimulira um.

Nehi mu to govort. Mu bo tale um še kje zrasu, pol bo pa hudič :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, cerkve bi lahko bile prav dobri placi za žurke. Zvonik itak zgleda kot en orjaški kamin za roštilj  :ninja:

že zmer sem si namesto tistih kipcev svetnikov predstavljal telesa golih devic ali poldevic... Celo fantaziral sem, dejansko, o kakšnem foto-shootingu s takšnimi motivikami... Vedno, ko sem se skrivaje prištulil k maši, ko so moji sovaščani pobožni ždeli v klopcah in žebrali zdravamarijemilostipolne ter podobne verze, sem jaz sanjaril...

:afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak o teh stvareh lahko kritično razmišljaš le, če nimaš od otroštva naprej (ali celo od rojstva) opranih možganov s cerkveno "etiko in bogoslužjem".

Jaz jih nimam - opranih ... :) Imaš čisto napačno predstavo :D Pač pa sem neobremenjen in malo z rezervo jemljem te vaše bojazni in strahove ;)

Glede verouka kot "pereč problem": novi minister je že na začetku povedal da se ne misli za to zavzemat. In bi to moralo bit to ... ampak ne, še vedno strašite s tem veroukom, češ, kake svinjarije so/bodo sedaj ko niso "naši" na oblasti :naughty:

Sicer pa, četudi kdo o tem govori, je govora izključno o prostovoljni obliki. Pozabljate, da bi morali starši sami otroka potunkat v to .... :lol1: No, ampak Zver ni NSi ... tako da lahko počasi nehate jamrat glede tega :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne seveda cerkev ni moja last, saj ne dobiva denarja iz proračuna,

no vidiš pa si ugotovil, da ni tvoja last.....torej....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede verouka kot "pereč problem": novi minister je že na začetku povedal da se ne misli za to zavzemat. In bi to moralo bit to ... ampak ne, še vedno strašite s tem veroukom, češ, kake svinjarije so/bodo sedaj ko niso "naši" na oblasti  :naughty:

Se mi zdi, da je tudi nadškof Uran nekaj omenjal, da ni (več) njihov namen spraviti katoliški verouk v šolo. :hmm:

Drugače pa so, vsaj pri nas, župnijski prostori namenjeni poučevanju in zabavi kar lepo urejeni. Ne vem kaj bi sicer počeli z vsemi temi učilnicami? Bilo bi škoda da bi samevale.

V našem kraju (Cerknica) pa je ravno v župnijskih prostorih poskrbljeno tudi za zabavo osnovnošolske in srednješolske mladine. Čez teden so na voljo bilijardi, pinkponk, namizni nogomet, namizni hokej in šank z brezalkoholnimi pijačami, čipsom.... Za vikend pa tudi "disko" do 23h. Drugače se mladina nima kam dat, ostane edino posedanje po barih pa kakšno litrco se otolče za vogalom :closedeyes:

Pa tu se zbirajo vsi, ne glede na vero ali nevero :)

Šele zadnje leto smo študentje dobili od občine prostore, kjer se bo še kaj dogajalo. :OK:

Saj vem, da je bilo malo :topic: , pa saj je tema itak že zavila iz smeri...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In Hitler npr...ne bi bil tak zlodej...in bi razmišljal popolnoma drugače...če bi mu glavni bog bil npr. -Alah (kar pač v tistih časih ni bila ravno praksa v tistem delu Evrope)???...ah dejte no.....to je isto kot stare grke obtoževati ,,nemoralnih ,, odnosov učitelj -učenec.

V vsaki temi pa se ven privleče RKC kot ozadje katerekoli svinjarije in se sprevrže v hajko proti RKC...Kaj pa vsa vaša opevana strpnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se ne strinjam...ker religijo izvaja oz. pojmuje človek...in le pri izvajanju religije gre lahko kaj narobe...torej je za vse kriv človek, ne neka teorija...teorija brez prakse/človeka ne more nikomur škodovat....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!