Skoči na vsebino

Korenine nemških koncentracijskih taborišč


MotoManiac

Priporočene objave

Zame je to čist zadost. :angry2:

več kot dost... na bruhanje mi gre vsa cerkvena hinavščina, same izmišljotine, laži ter obračanje besed kukr komu stoji... da sploh ne govorim o kakih spolnih aferah k prihajajo na dan kot po tekočem traku

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ob vsej politični moči cerkve, je naravnost smešna trditev, da ni mogla nič storiti. za tako močno organizacijo po tolikih državah bi en tak nacizem bil manjša smet...vendar, ker je v evropi nastajalo vedno močnejše "komunistično brezbožništvo" in ker so bili cerkveni sovražniki št 1 - židi absolutno takoj za cerkvijo po moči in organiziranosti še vedno prisotni je bil :fredy: Adolf primerno orodje za spopad in končni obračun z le temi.

najbolj prepričljiv dokaz cerkvenih umazanih gat je organizacija ODESSA, tajna združba, ki je ob pomoči vatikana pošiljala malo pred zlomom nacizma in takoj po njem najbolj krvoločne pripadnike posebnih enot SS za uničevanje v južno ameriko, kjer so kasneje pomagali ustanoviti brutalne protikomunistične odrede smrti...

in še iz domačih logov...kdo je vedel največ o vseh v okolici cerkve? župnik. le malokateri so bili na strani antifašistov oziroma nevtralni...svete ritke so stisnile rep med noge, pa tako radi majo boga...le zakaj se ga otepajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lohk nekdo navede neko inštitucijo, ki ima takooo veliko (al pa vsaj 1/3) premoženje kot RKC in se ne utika v politiko, življenje navadnih zemljanov itd...eni bolj skrito, drugi odkrito...povsod pa zadaj stoji denar...in le ta dejansko pokvari človeka...oz kogarkoli--In kako se je ta mala od vseh cenjena državica Švica lepo znašla v vojni...pa ji nihče nič ne očita, v bistvu se marsikdo zgleduje po njej.

No sicer pa treba je spucat vse frustracije in najlažje jih je na cerkvi, ker je tako nekako priročna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:P

A lohk nekdo navede neko inštitucijo, ki ima takooo veliko (al pa vsaj 1/3) premoženje kot RKC in se ne utika v politiko, življenje navadnih zemljanov itd...

MICROSOFT ;) aja oni se vtikajo... ja ampak tud pošteno plačajo kazni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

več kot dost... na bruhanje mi gre vsa cerkvena hinavščina, same izmišljotine, laži ter obračanje besed kukr komu stoji... da sploh ne govorim o kakih spolnih aferah k prihajajo na dan kot po tekočem traku

Očitno je pomembna samo fasada! Smo vzdržni, pošteni, revni, dobri duhovniki... V resnici pa ... :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lohk nekdo navede neko inštitucijo, ki ima takooo veliko (al pa vsaj 1/3) premoženje kot RKC in se ne utika v politiko, življenje navadnih zemljanov itd...eni bolj skrito, drugi odkrito...povsod pa zadaj stoji denar...in le ta dejansko pokvari človeka...oz kogarkoli--In kako se je ta mala od vseh cenjena državica Švica lepo znašla v vojni...pa ji nihče nič ne očita, v bistvu se marsikdo zgleduje po njej.

No sicer pa treba je spucat vse frustracije in najlažje jih je na cerkvi, ker je tako nekako priročna.

No sej na Švicarje tud nismo pozabl... "Nevtralna" država, kjer se je skladiščilo naropano imetje nacistov. Tud njih bi blo za u qurc poslat, sam kaj k tko dobro čokolado delajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da Švicarji nikoli niso mobilizirali in organizirali domačih izdajalcev. Vsaj nisem še slišal, da bi se nekakšni švicarski belogardisti zbirali v tovarnah Lindt in potem klali lasten narod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sicer pa treba je spucat vse frustracije in najlažje jih je na cerkvi, ker je tako nekako priročna.

Kako točno, lahko jih pa pucaš tut na "izbrisanih" B). Najbrž ti je znano.

Mi je pa hecn, da nekateri tako vneto branijo tako velike organizacije, kot je Cerkev. Ki jo je najbrž ena sama milost & pobožnost. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MUSTANG

1. Cerkev je klala ljudi med vojno???

Ne, Šivicarji niso nikogar mobilizirali sam so pa vrata na široko odprli nacijem....da so tja spravili naropano premoženje. Pa smo spet tam ali je nereakcija bližje napadalcu ali napadenemu.....odvisno kako se stvar izteče...v bistvu osebno meni odraz nekarakterja oz. sorodnosti s spužvo.

WOBEWT

2. Kaj, če mi je znano??? In kakšne frustracije naj bi tam zdravla, a zdej če človek debatira in hodi navskriž s tvojim prepričanjem, je frustriran????.......mogoče je čas, da zamenjaš pijačo??

3. Če še nisi opazil, nikoli ne poskušam pihati v isto smer kot celo občestvo (in tebi se zdi, da jo jest branim...mogoče mi gre le enoumje preveč na jetra.....in ne morem čez cerkev pljuvat, ker pol bi bila zgolj ovca št. 100.....stvar bi bila popolnoma drugačna, če bi me tukaj prepričevali, da je cerkev res uredu zadeva.

me je pa cerkev vedno fascionirala...v vseh pogledih (groza in veličina)...in ogromno sem prebrala takege pro in kontra literature....in sem ugotovila...da imajo vse naštudirano v nulo in se lahko sladko smejejo ... raznoraznih napihovalcem, njim je ratal in ne boš je uničil ne ti ne jest...mogoče se bojo sami z dobljenjem na frakcije

....in ne vem zakaj je tako težko priznati tudi svetle točke cerkve...karitas, mati tereza, jezuiti in prve šole......to iskanje grešnega kozla za vsako stvar v cerkvi me pa preveč na komunizem spominja.

.... NE moreš spremeniti sveta lahko pa sebe...torej NE HODI V CERKEV.

Sicer se nimam pred tabo kaj opravičevati...sam tok...da bo jasno....tut krščena nisem...in prihajam iz ,,church free,, okolja-mogoče zato nisem tako obremenjena s celo zadevo. :naughty:

Bi jo rad sovražil...tako v samih temeljih z argumenti, ki jih ni cerkev ob izidu knjige nikoli spodbijala--...,,Sveta kri in sveti gral,, :mellow:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne skrbi, gdč. Lina, nisi noben blazen unikat med ovčicami. Smo samo "take" ali "take" ovčice, sprijazni se. Tko, da ni treba govorit, da ne pihaš v isti rog kot ostali, da si Unicum Universum. :rolleyes:

Mi je mal hecn, ko se nekateri tako opredeljujejo za Izbrance (s tem ne mislim na tebe, govorim na splošno)

Govoriš o enoumju? Kaj naj si mislim o tvojih (OK, ne samo o tvojih) prispevkih proti bivšim komunistom, "izbrisanim", đamiji, referendumih...? Kot bi bral Ustavo SDS. <_<

Strinjanje z vsem, kar diši po desnem, bruhanje po vsem kar vleče na levo (žal so tako nekako opredeljene teme pri nas).

Je že v redu, da debatiramo o tem in onem, smo takega in drugačnega prepričanja, vendar ne opredeljuj nekaterih "opozitov" kot ovčice št.100, ti si pa o, unikum. B), ki ima čisto svoj pogled na svet. Nimaš, Lina.

Mi je pa všeč, da si ljubiteljica živali, sem tudi sam. Pa brez zamere. B) B) B)

Se samo pogovarjamo, peace. :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MUSTANG

1. Cerkev je klala ljudi med vojno???

WOBEWT

2. Kaj, če mi je znano??? In kakšne frustracije naj bi tam zdravla, a zdej če človek debatira in hodi navskriž s tvojim prepričanjem, je frustriran????.......mogoče je čas, da zamenjaš pijačo??

1. Da.

2. Ne žali mi Wobewta, ker bom znoru! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti kar ...sam povej kdaj boš...da bom opazila razliko. :)

Sicer pa nisem nobenga žalila...se mi zdi no..... :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..............Ko bi le trajal.....................mi je všeč, ker si takooo zgovoren, ko znoriš...prav krasno bi se ujela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..............Ko bi le trajal.....................mi je všeč, ker si takooo zgovoren, ko znoriš...prav krasno bi se ujela.

Kar pazi se... takšni s(m)o najhujši... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal je bila RKC običajno vedno na strani vladajočih struktur. V srednjem veku je bilo to plemstvo, med 2.svet.vojno so bili pač najmočnejši in "vladajoči" Švabi in njihovi "zavezniki".

Ena od redkih izjem, kjer je RKC med vojno držala z narodom je Poljska.

Drugače pa se mi zdi, da je bila RKC, kot institucija , kakor tudi VSE druge ideologije(kot institucije) v glavnem orodje oz,način za vodenje in krotenje množic.

LPD

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa se mi zdi, da je bila RKC, kot institucija , kakor tudi VSE druge ideologije(kot institucije) v glavnem orodje oz,način za vodenje in krotenje množic.

LPD

Tukaj bi rad dodal nekaj, česar večina ne ve in niti noče vedeti. Pri vseh velikih ideologijah, kar npr. krščanstvo nedvomno je - prav tako kot neoliberalizem ali celo popularizirana oblika znanosti - ne gre le za orodje, ki naj vodi in kroti množice. Oziroma, če naj bom točen. Res gre za tovrstno orodje, vendar ni izključno v rokah vladajočih, pravzaprav v nekaterih pogledih sploh ni v rokah nikogar. Kajti množice niso samo nižji sloji, pač pa vsi ljudje, ki nimajo iskrivega in dvomečega duha. Tako se jih med elito najde mnogo (če ne celo večina), ki dejansko verjamejo nekaterim konstruktom ideologije. Zares danes (dejansko) ne verujejo preveč v konstrukcije Cerkve, toda - tudi zaradi triumfa znanosti...predvsem popularizirane oblike slednje - to mesto učinkovito prevzemajo ekonomske in politične ideologije. Ali čisto na kratko. Ideologija, kakršna koli pač že, če je dovolj močna, ne služi le za vladanje hlapcev, pač pa v nekem oziru tudi vladarjem...kajti kot je nekdo dejal, vsi smo svojevrstne ovčice in verjetno nihče ne more popolnoma uiti vsem idejnim mrežam.

Tisti ki se zavedamo enih, smo pač sužnji drugih (bolj subtilnih).

Še nekaj glede odgovornosti. Seveda je bila Cerkev do neke mere soodgovorna za poboje židov. Toda ali si niso tudi prostale države (npr. Anglija, Francija) zatiskale oči, dokler seveda ni Nemčija zaradi širjenja ogrozila tudi njih - toda takrat je bilo že prepozno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa se mi zdi, da je bila RKC, kot institucija , kakor tudi VSE druge ideologije(kot institucije) v glavnem orodje oz,način za vodenje in krotenje množic.

Jap, lepo si to napisal. Pa še res je ... med ideologije spada seveda tudi komunizem. ;)

Ampak to ne spremeni dejstva kaj je počela Cerkev v zgodovini. Ugotovili smo tudi že, da niso bile samo slabe reči. So bila obdobja ko je bila civilizacija takorekoč omejena na Cerkev ... It had its ups and downs ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ideologija se lahko pokaže bodisi za dobro ali slabo šele v rokah voditeljev......

Ja, super ... kot je super - sploh za te kraje - oblika vladavina "prosvetljeni absolutizem". Problem je, ker ni bilo nobenega prosvetljenega absolutista, same barabe, narod je pa najebal vedno :grim

Verjetno je bila Marija Terezija edina izjema ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.......Ampak to ne spremeni dejstva kaj je počela Cerkev v zgodovini. Ugotovili smo tudi že, da niso bile samo slabe reči. So bila obdobja ko je bila civilizacija takorekoč omejena na Cerkev ... It had its ups and downs ;)

da, bila, dokler ni Galileo ugotovil, da je Zemlja okrogla...... :OK:

Marsikatera ideologija nima slabih strani, idej in ciljev. Problem je, ko ideologija , kot prepričanje, preide v institucijo, katero pa vodijo ljudje. Pa smo tam.

Sam komunizem, Cyc, kot ideologija je v osnovi pozitiven in ima krasen cilj.Enakost med ljudmi.In pa vsakemu, kolikor rabi. Žal pa sta pogoja za to dovolj velika teknološka razvitost, kar je možno in pa dovolj razvita zavest ljudi, kar pa ni možno. vsaj naslednjih 1000 let ne, po moje.

Tudi 10 božjih zapovedi uči marsikaj lepega. Če se ne bi, tudi te zapovedi marsikdaj izkoriščale v nečedne namene...... Pa smo spet tam.

No, ena od ideologij, ki se mi zdi že v osnovi sprevržena pa je vsekakor nacizem oz. fašizem. Že v osnovi in odkrito temelji na nadrejenosti nekaterih...

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, lepo si to napisal. Pa še res je ... med ideologije spada seveda tudi komunizem. ;)

Ampak to ne spremeni dejstva kaj je počela Cerkev v zgodovini. Ugotovili smo tudi že, da niso bile samo slabe reči. So bila obdobja ko je bila civilizacija takorekoč omejena na Cerkev ... It had its ups and downs ;)

Krščanstvo je pahnilo Evropsko civilizacijo v vsaj 1000 let dolgo obdobje teme, zatiranja in ne le oviranja napredka - ampak tudi nazadovanja. Tako da jaz ne vidim niti enega "up-a" samo "down-e".

Kot pa je navedel že Damian, pa je komunizem kot ideologija dober. Ne le dober, ampak predober, utopičen. Ima temeljno napako, da predpostavlja, da smo ljudje dobri in pošteni. Nismo, nikoli ne bomo.

Čist sem :topic: , priznam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj nisem napisal da je super, napisal sem "it had its ups and downs" ;)

Glede obdobja teme ... podobno imajo sedaj v Iranu in prijateljskih državah ;) Tako da je precej vseeno katero vero gledaš.

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljudem odvzeti vero in jih spremeniti v hierarhično rzporejene prejemnike in donorje čustev, telesne ljubezni in predvsem agente za transfer denarja iz baze v nadgradnjo.

howgh, govoril sem.

PS: religija ali ideologija kot transportni mehanizem za tovorjenje $$ ;)

PS2: vsake toliko se sam sebi zdim genialen.

Berite Hollenbecquea. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!