Skoči na vsebino

ukradena kolesa


rebel

Priporočene objave

no ta je v torek okrog 6ih zvečer izginil izpred naravoslovnotehniške fakultete...

išče se novega kolesarja... če ga kdo sreča po ljubljani naj sporoči

odzadaj pri menjalniku ima 5 mestno cifro iz 1 in 0

post-1823-1108892891_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm tale kolo pa tezko da bo se kdo najdu!

Jah morebiti se bo okvir našel kje za Savo, komponente pa mislim, da so že razdelil. No sicer ma ta kolo to posebnost, da ima sedež in ročke v enaki bravni kombinaciji, no če ga kje srečam, sporočim. Sam zelo mal upanja.

Za v mesto raje kaka jajca, pa še ta kradejo, vsaj men so ga :slap: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za v mesto raje kaka jajca, pa še ta kradejo, vsaj men so ga  :slap: .

al pa investirat v Kryptonite New York Chain... Jaz sem že cirka 6-7 let lastnik bicikla z opremo XT in raznimi luksuznimi dodatki (Schauff Andalusia)... prva 4 leta sem ga intenzivno parkiral povsod po ljubljani, tudi čez noč, pa ni nikoli nič zginlo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa investirat v Kryptonite New York Chain... Jaz sem že cirka 6-7 let lastnik bicikla z opremo XT in raznimi luksuznimi dodatki (Schauff Andalusia)... prva 4 leta sem ga intenzivno parkiral povsod po ljubljani, tudi čez noč, pa ni nikoli nič zginlo...

Osebno mislim, da se za vsako ključavnico škarje najdejo, če pa že ne pa naložijo v kombi in pol flexarca poje. :BUA:

Drugače pa tele kraje biciklov so prov za :SS :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno mislim, da se za vsako ključavnico škarje najdejo, če pa že ne pa naložijo v kombi in pol flexarca poje. :BUA:

Drugače pa tele kraje biciklov so prov za :SS  :nono:

Lekcija št. 1: Kolo je treba prikleniti, ne zakleniti... (potem odpade tisto "nalaganje")...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enostavno se boste mogli navaditi, da za kolesarske izlete izven mest boste imeli dobre bicikle, za po LJ oz. drugih mestih pa neke kripe, za katero ti je vseeno ali ti jo ukradejo ali ne.

Je moj brat šel študirat v Amsterdam, pa ni imel ne vem kako kolo, a je bilo lepo - takoj so mu ga ukradli in je čez 3. dni tudi videl tipa se z njim voziti...... pa kaj naj mu... zdej ima take kripe, da komaj pride iz točke a na točko b in mu ga nihče ne ukrade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

simpatično kolo..

oprema (da vidim, če se mi ga splača kupit na črnem trgu) :devil: ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enostavno se boste mogli navaditi, da za kolesarske izlete izven mest boste imeli dobre bicikle, za po LJ oz. drugih mestih pa neke kripe, za katero ti je vseeno ali ti jo ukradejo ali ne.

Je moj brat šel študirat v Amsterdam, pa ni imel ne vem kako kolo, a je bilo lepo - takoj so mu ga ukradli in je čez 3. dni tudi videl tipa se z njim voziti...... pa kaj naj mu... zdej ima take kripe, da komaj pride iz točke a na točko b in mu ga nihče ne ukrade.

... al ipa kupit Kryptonite New York Chain verigo+ključavnico... REsnično : ko sem si privoščil bicikl za 300 jurjev, se niti pod razno nisem bil pripravljen voziti v službo s ponijem... halo? A naj imam (hipotetično zaenkrat :P) enga benellita v garaži, na šiht pa grem z avtomatikom? No way! PA audija za dolga potovanja, za po ljubljani pa staro katrco? Ehh....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... al ipa kupit Kryptonite New York Chain verigo+ključavnico... REsnično : ko sem si privoščil bicikl za 300 jurjev, se niti pod razno nisem bil pripravljen voziti v službo s ponijem... halo? A naj imam (hipotetično zaenkrat :P) enga benellita v garaži, na šiht pa grem z avtomatikom? No way! PA audija za dolga potovanja, za po ljubljani pa staro katrco? Ehh....

Ja Simće, točno tako.... za dolgo vožnjo audija, za po LJ pa katrco.... ali pa jokaš, ker ti vsakič audija opraska, ker je predolg, pa nimaš kje za parkirat, ker se ti kak bedak zaleti, ker ti ga popluvajo, ker ga pustiš na prehodu za pešce itd.......

pa če se nekdo zapiči v kolo, da lahko daš edino v neprobojno steklo, da ti ga ne bodo ukradli... ali pač :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, če bi imel audija, ne bi jokal, ko bi mi ga popraskali na parkingu... :)

lej, enostavno butasto se mi zdi kupit prevozno sredstvo A, da bi se potem v službo vozil z drugim, bolj starim sredstvom b... Sredstvo A mi bo pa doma ždelo in zgubljajo vrednost, čakalo na tiste "posebne trenutke"? No fucking way... če kupmo, kupmo zato, da se redno uporablja :)

no, pa ne bom več filozofiral...

in dejstvo je - če imaš za bicikl dost dobro ketno + klučavnco, če ga priklepaš na kolkrtolk vidnih mestih, potem se možnosti, da ti ga ukradejo, zelo zmanjšajo... Brezbrižnost pa take možnosti vedno zelo poveča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, če bi imel audija, ne bi jokal, ko bi mi ga popraskali na parkingu... :)

lej, enostavno butasto se mi zdi kupit prevozno sredstvo A, da bi se potem v službo vozil z drugim, bolj starim sredstvom b... Sredstvo A mi bo pa doma ždelo in zgubljajo vrednost, čakalo na tiste "posebne trenutke"? No fucking way... če kupmo, kupmo zato, da se redno uporablja :)

no, pa ne bom več filozofiral...

in dejstvo je - če imaš za bicikl dost dobro ketno + klučavnco, če ga priklepaš na kolkrtolk vidnih mestih, potem se možnosti, da ti ga ukradejo, zelo zmanjšajo... Brezbrižnost pa take možnosti vedno zelo poveča.

tle ti dam prow......

problem je ko nimaš nič zraven za priklenit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in dejstvo je - če imaš za bicikl dost dobro ketno + klučavnco, če ga priklepaš na kolkrtolk vidnih mestih, potem se možnosti, da ti ga ukradejo, zelo zmanjšajo... Brezbrižnost pa take možnosti vedno zelo poveča.

kolega je imel ne vem kako ketno in ne vem kako ključavnico, pa so mu vseeno ukradli. In to tudi pred faksom... in ko je folk hodil mimo in ga spraševal kaj počne je mrtvo hladno rekel, da je to njegovo kolo, pa da je ključ izgubil.

Drugi primer, kateremu sem bila pa sama priča pa je bilo, ko je en z žago žagal stran ključavnico in sem prišla do njega, da ga po nosu ubrišem, je imel pa zraven pitbulla, ki je renčal in je bil čisto slinast..... potem se pa pejt...... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tle ti dam prow......

problem je ko nimaš nič zraven za priklenit...

jah, jaz sem se vedno potrudil in poiskal kak kandelaber, ograjo, prometni znak 8ok, vem, da je prepovedano)... včasih je blo malo češko videt, ampak jebiga :)

PS: pri prometnih znakih še opozorilo: nekateri imajo štango že fajn zrahljano, da jo je možno dvigniti iz podlage in tako "sneti" verigo... zato previdno pri izbiri :)

PS: pa kolk sm se včasih na začetku trudil motor na kandelaber priklepat s taisto Kryptonite ketno ;)

PS2: ne delam reklame za Kryptonite. Samo izredno sem zadovoljen z njo :D

@Pupa - pomembno je, da imaš eno boljših ketn & ključavnic. Ne samo, da "zgleda hudo", ampak mora bit tudi res huda... Tako se možnost kraje vozila zmanjša, nikakor pa se ne izniči, seveda.

Sicer sem pa tudi jaz že tekel za dripcem, ki se je peljal z mojim kolesom... :SS :SS

No, en kolega, Veliki Kolesar, pa je tudi enkrat videl takega dripca, ki se je mimo njega peljal z njegovim kolesom... pa un na srečo nivedel, da je ta lastnik ... ga je ruknil na tla, pa v slepo ulico, pa bum-bum-bum... Un ma verjetno še zdaj strah pred kolesarji :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu je tko, ko si dal že čez izkušnjo, da ti bike pihnejo verjam, da se boš vozu s kripo v prihodnje!

Men so pihnl že tri hude, en je šu pa pa pred kiflcom na Prešernovi ulici, drugi na Nazorjevi in tretji pred lokalom pr Plavi Laguni (pri zadnjem sm sam kriv=ni bilo ključavnice)! Lokacija v bistvu center, full folka okoli, in nč ne pomaga!!! :BUA: :BUA: :BUA:

Zdej je pa en za trening-fure pa čaka doma, drugi pa za na šiht in do štrcune!!! Če prov so bili že pr sosedu v kletu nepridipravi pa sm mel jst pokrit bicikl pa ga niso opazl, sosedu je pa odletel! SREČA oz :?

lp

P.S. nism dobu nič nazaj, pa policija ob prvi izkušnji je potrebovala kar 45 min, da je prispela na kraj zločina :BUA: Alarm na bicikl s šok terapijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nofrus, s čim pa si imel priklenje (recimo Prešernova in NAzorjeva) ter kako so ti jih pihnli?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma to je svinjarija... namesto da limamo nalepke na avte bi se zmisnli nekaj za bicikle da bi lahko preverjali lastništvo, redarji in policija bi tako lahko izvajali kontrolo....

in tem cigančkom bi blo treba nastavljat bicikle in ko bi pršli jih nalomit ko..... :angry2: :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nofrus, s čim pa si imel priklenje (recimo Prešernova in NAzorjeva) ter kako so ti jih pihnli?

ja ja Simće, sej vemo... une tvoje ključavnice so the best... a dobiš kaj provizije od oglaševanje?? :lol1:

če ti hoče kdo ukrast bicikel, ti bo pa kolo dol odšraufal........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti hoče kdo ukrast bicikel, ti bo pa kolo dol odšraufal........

vidim, da tud lekcije 2 še nisi vzela...

"Ko priklepaš, prikleni za zadnje kolo in okvir kolesa."

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglejte, prejšnje leto sem ponosno nalimal moj zdaj ex bicikel v temo o kolesih, zdej pa moram potarnat, da so mi ga eni kreteni ćefurski spizdili, zaklenjenega in to izpred enga lokalnega bara, sred noči, dež, pozna hladna jesen, malo poprej pa so bili v tem baru

P10100101.JPG

oči na peclje, ta kolo je edinstven, ker je v večini plod mojega dela

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS2: ne delam reklame za Kryptonite. Samo izredno sem zadovoljen z njo :D

@Pupa - pomembno je, da imaš eno boljših ketn & ključavnic. Ne samo, da "zgleda hudo", ampak mora bit tudi res huda... Tako se možnost kraje vozila zmanjša, nikakor pa se ne izniči, seveda.

O jaz pa ne saj sem imel kryptonite ključavnico, je bla zadeva kar zelo visok rangerana na lestvici, pa je zginla z koleseljnom vred prkleneno za eno debelo štanjgo zraven, pa je bla ključavnica mnogo bolj vredna ko kolešček.

Klujčavnice so za poštene.Nbena dan danes ni več tok varna ob vsej tej tehnologiji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nofrus, s čim pa si imel priklenje (recimo Prešernova in NAzorjeva) ter kako so ti jih pihnli?

Na Prešernovi dve navadni ključavnici tiste iz žice pa še plavi je bil tm pa delal obhode, za na Nazorjevo sm si že nabavu pa ključavnico jeklenko v obliki U črke to ste že vidl zihr, sam je model nekak oboje odnesel mi ni pustu nobenega spominčka tko, da bi lahko kej študiru o tem! V trgovini ti pravjo, da je U ključ. nemogoče prežagat sam jst mam dvome k sm oboje za nepremično ograjo prklenu!!! Tud glede moto-zaščite mormo mal mislt k ona naj bi bila iz podobnih materialov!!!

No ja smola pač!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!