Skoči na vsebino

MZ 125 SM / SX


Robtech

Priporočene objave

Ok zej sm glih naredu izšit in se dons mal popelov naokol :D Zakon motor morm rečt... akrapovič pa pika na i :D

še posebi če ma tist db killer vzet dol =) Gre pa tut kr lepo do 110 brez kakršnekol predelave.

No sam mam pa en vprašane če ga lah kle zastavm k druge nism najdu anbene take teme, saj zdi se mi ^^

glede upreme... Sej vem da je treba met želvo, jakno motoristično, motoristične hlače, motoristične čevlje (v mojem primeru bulerje)...

Ali se je varno voziti brez hlač? oz ali te skozi navadne jeans hlače fejst prepiha?

Ker da bi v šolo hodiv z tistimi iz kevlerja ki so zelo povdarjeni na kolenih in bokih se mi zdi smešno in za 10ur neudobno...

Ter pa morda če so kakšne allstarke primerne? sprašujem za v šolo ali kaj podobnega...

Ali morda obstaja kakšna druga rešitev za varnost in udobnost ter izgled če greš naprimer v šolo ali kaj podobnega?

http://www.tc-motoshop.si/si/tcx-xcube-water-resistant-i2874.shtml Škornji

http://www.tc-motoshop.si/si/oblacila/mottowear-g1013.shtml hlače.

Tele škornje za zgornji  povezavi imam jaz. Škorenj je namenjen da ga lahko nosiš zraven navadnih hlač in se sploh ne opazi da je to motorističen čevelj. Ker ni preveč trd se  da z njim tudi hodit , na kratke razdalje, ampak še vseeno nudi dovolj zaščite. Glih poleti ko je 30° ti bo malo vroče če boš v njih obut dalj časa. Čevelj je pa tudi nepremočljiv, tako da nisi moker, če je dež. 

Na drugi povezavi pa imaš hlače, ki izgledajo kot navaden jeans. Na notranji strani imajo podlogo iz kevlarja. Kevlar je material ki podoben jeansu, ampak ga v primeru padca asfalt ne ''prežre''. Kevlar ti tudi pomaga da te ne prepiha popolnoma, saj deloma tudi zadržuje veter. Nekatere hlače imajo na predelu bokov in kolev vgrajene še dodatne trde ščitnike, tako da je tudi glede tega poskrbljeno. 

Jaz ti vsekakor za vsakdanjo uporabo svetujem , da si nabaviš nekaj podobnega kot sem opisal zgoraj. Seveda pa zraven tega še eno kvalitetno jakno, rokavice, in ledvični pas (da ti ne bo čez nekaj let žal, ko boš imel probleme z ledvicami. Če boš kupil kratko jakno obvezno še ledvični pas.) + kvalitetna čelada. 

Za kakšno večje ''izživljanje'' po cesti ali kje drugod pa ti vseeno priporočam nekaj v smislu usnjenih hlač in kros škornjev. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.tc-motoshop.si/si/tcx-xcube-water-resistant-i2874.shtml Škornji

http://www.tc-motoshop.si/si/oblacila/mottowear-g1013.shtml hlače.

Tele škornje za zgornji  povezavi imam jaz. Škorenj je namenjen da ga lahko nosiš zraven navadnih hlač in se sploh ne opazi da je to motorističen čevelj. Ker ni preveč trd se  da z njim tudi hodit , na kratke razdalje, ampak še vseeno nudi dovolj zaščite. Glih poleti ko je 30° ti bo malo vroče če boš v njih obut dalj časa. Čevelj je pa tudi nepremočljiv, tako da nisi moker, če je dež. 

Na drugi povezavi pa imaš hlače, ki izgledajo kot navaden jeans. Na notranji strani imajo podlogo iz kevlarja. Kevlar je material ki podoben jeansu, ampak ga v primeru padca asfalt ne ''prežre''. Kevlar ti tudi pomaga da te ne prepiha popolnoma, saj deloma tudi zadržuje veter. Nekatere hlače imajo na predelu bokov in kolev vgrajene še dodatne trde ščitnike, tako da je tudi glede tega poskrbljeno. 

Jaz ti vsekakor za vsakdanjo uporabo svetujem , da si nabaviš nekaj podobnega kot sem opisal zgoraj. Seveda pa zraven tega še eno kvalitetno jakno, rokavice, in ledvični pas (da ti ne bo čez nekaj let žal, ko boš imel probleme z ledvicami. Če boš kupil kratko jakno obvezno še ledvični pas.) + kvalitetna čelada. 

Za kakšno večje ''izživljanje'' po cesti ali kje drugod pa ti vseeno priporočam nekaj v smislu usnjenih hlač in kros škornjev. 

kako se kej škornji obnesejo,me zanima ker jih me že neki cajta mikajo,teli pa še eni podobni.Kok visoki so če smem vprašat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš SM so škornji skoraj nuja :) Edino, če ti ni žal superg :) Ker v ovinkih ko daš nogo dol, za oporo ti na supergah pobere malo profila ampak sedaj se zamisli koliko krat na vožnjo daš nogo ven :) Super so tudi pri padcu saj varujejo gleženj. Upam, da jih boš rabil samo za ovinke in ne tudi padce :)

Popravljeno . Popravil znj
  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar sem hotel predlagati iste škornje, čeprav jim težko rečemo škornji. Jih imam sam in sem zelo zadovoljen. So nepremočljivi (po 20km naliva so mi premočili samo tam kljer so vezalke), edino kar me je malo motilo je da so poleti zelo vroči ampak sem se tudi na to sčasoma navadil. kakorkoli so odličen nakup :)

Kar se pa hlač tiče bi v izbiro dodal še: http://www.dragginjeans.si/, prodajajo jih v kmc-ju. Nisem jih še preizkusil, sem pa slišal veliko dobrega o njih.

Popravljeno . Popravil aleksandergabriel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako se kej škornji obnesejo,me zanima ker jih me že neki cajta mikajo,teli pa še eni podobni.Kok visoki so če smem vprašat.

Najboljše bo če jih greš preizkusit, te nič ne stane, polek tega pa lahko zdaj še kašen posezonski popust uloviš :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja za škornje me niti ne skrbi zelo saj so tej 12lukenjski bulerji odlični za moj mnenje.

Ja hlače so tisti problem ki me skrbi...

No ampak vidim da so te dragging jeans skoraj isto kot normalne kavbojke.

Ima kdo kaj več izkušenj z njimi? se jih da nosoti 10ur neprestano?

Ter pa kaj imate vi oblečeno ko greste na primer v šolo z motorjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja za škornje me niti ne skrbi zelo saj so tej 12lukenjski bulerji odlični za moj mnenje.

Ja hlače so tisti problem ki me skrbi...

No ampak vidim da so te dragging jeans skoraj isto kot normalne kavbojke.

Ima kdo kaj več izkušenj z njimi? se jih da nosoti 10ur neprestano?

Ter pa kaj imate vi oblečeno ko greste na primer v šolo z motorjem?

Škornji TCX  X cube pridejo malo preko gležnja, oziroma tako  da ti gleženj zaobjamejo. Če jih primerjam s pohodnimi čevlji so za 2-3 cm višji. Najbolje je da jih greš gledat v tc-motoshop in jih tudi probaš, boš sam najbol vedel če ti odgovarjajo ali ne. Zaščitne hlače, ki sem jih jaz gledal v TC-ju imaš veliiko različnih modelov in so kot normalne kavbojke. Nekatere imajo še kakšen moden dodatek (malo raztrgane, prešite ... ). Uglavnem namen teh jeans hlač iz TCja in KMCja je isti. Kar se tiče nošenja teh hlač pomojem naj ne bi bil noben problem, saj so popolnoma enako gibčne kot kavbojke. Če boš imel te hlače za v šolo, ti bo znalo biti od mrzlih jutrih malo hladno, odvisno pa je kako daleč se pelješ (nekje do 10-15° bi šlo). Jaz imam še ene motoristične hlače s podlogo in jih oblečem kar preko hlač, potem pa jih vržem v ruzak in to je to. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst se v šolo vozim z normalnimi hlačami, pač takrat malo bolj pazim kako vozim, pa ne norim tudi če malo zamujam. Itak je gost promet in gre vse bolj počasi. Mam pa usnjeno jakno, rokavice, ledvični pas in pa bulerje oz. piščančke (če veste keri čevli so to...) In če se jst lahko vozim z normalnimi kavbojkami lahko v šolo vozim 13km ko je 0°C se boš pomoje tudi ti lahko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst se v šolo vozim z normalnimi hlačami, pač takrat malo bolj pazim kako vozim, pa ne norim tudi če malo zamujam. Itak je gost promet in gre vse bolj počasi. Mam pa usnjeno jakno, rokavice, ledvični pas in pa bulerje oz. piščančke (če veste keri čevli so to...) In če se jst lahko vozim z normalnimi kavbojkami lahko v šolo vozim 13km ko je 0°C se boš pomoje tudi ti lahko...

Jaz ti privoščim da ne boš nikoli v življenju imel kakršnih koli problemov s sklepi.  :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V louisu se dobijo hlače, ki jih navlečeš čez kavbojke, ko prideš na destinacijo pa samo odpreš zadrge in slečeš. V kavbojkah se jst nebi vozil pod 15 stopinj, hitro fašeš revmo-verjemte ni lušno ;)

Za čevlje pa uporabljam vojaške škornje 5.11 atack ali pa padalske škornje z kovinsko kapico podobne bularjem. potrebno je pazit da je podplat oil proof, ker ti zna hitro spodrsnit na kaki bencinski..

Zgoraj pa ledr, oz pozimi kvaliteten bombar in pa nizko želvo ter primerne rokavice (zimske od Cloverja in komot zdržijo minus)

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te hlače imam jaz, vredne vsakega evra. Se vozim na fax 30km v eno smer. Pa ni problem megla, dež, pa tud pri -5 stopinj sploh ne čutiš mraza. res so enkratne :notworthy: Čevlje imam pa od TCXa. Taki usnjeni, malo višji da pridejo čez gležnje, da ti ne piha pod hlače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ti privoščim da ne boš nikoli v življenju imel kakršnih koli problemov s sklepi. :notworthy:

Heh haval, samo verjetno bom imel ker jih imamo vsi v družini... :( Mene bolj zanima kako rešite težavo z rokami. Ker imam dvojne rokavice pa me imam povsem trde roke ko pridem v šolo, da jih sploh ne čutim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh haval, samo verjetno bom imel ker jih imamo vsi v družini... :( Mene bolj zanima kako rešite težavo z rokami. Ker imam dvojne rokavice pa me imam povsem trde roke ko pridem v šolo, da jih sploh ne čutim.

Kupil A* Vega Drystar rokavice (100€), da me ne bo zeblo. Prodajalec je zagotavljal da  je membrana Drystar enako kvalitetna kakor Goretex, zato sem se odločil za cenejšo (Drystar). Rokavice so sicer v redu do nekje 12°. Kar je manj pa že zebe. V temi Rokavice (kategorija Oprema) pišejo o raznih rokavicah iz lojzeta in podobnih noname firmah, ki stanejo pod 100€, in delujejo super tudi pri 0°. Razmišljal pa sem tudi, če bi si kupil podrokavice-->20€ (Windstopper), če bi bilo potem kaj bolje, vendar so mi vsi zagotavljali da ne bo bistvenega učinka. Vendar jaz še vseeno mislim drugače. 

V skrajnem primeru pride v poštev gretje ročk  :D . Pomoje more biti to carska zadeva za mrzle dni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil A* Vega Drystar rokavice (100€), da me ne bo zeblo. Prodajalec je zagotavljal da je membrana Drystar enako kvalitetna kakor Goretex, zato sem se odločil za cenejšo (Drystar). Rokavice so sicer v redu do nekje 12°. Kar je manj pa že zebe. V temi Rokavice (kategorija Oprema) pišejo o raznih rokavicah iz lojzeta in podobnih noname firmah, ki stanejo pod 100€, in delujejo super tudi pri 0°. Razmišljal pa sem tudi, če bi si kupil podrokavice-->20€ (Windstopper), če bi bilo potem kaj bolje, vendar so mi vsi zagotavljali da ne bo bistvenega učinka. Vendar jaz še vseeno mislim drugače.

V skrajnem primeru pride v poštev gretje ročk :D . Pomoje more biti to carska zadeva za mrzle dni.

Ok hvala!

Haha gretje ročk ni slaba ideja :D

Al pa mogoče kaj takega: http://www.theheatcompany.com/grelne-blazinice-za-roke.html B) Samo v prste te pomoje še vedno zebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok hvala!

Haha gretje ročk ni slaba ideja :D

Al pa mogoče kaj takega: http://www.theheatco...ce-za-roke.html B) Samo v prste te pomoje še vedno zebe.

Pomoje bi ti tudi ščitiniki  rok morali malenkost pomagati, saj ti ne piha direktno v prste.

Evo gretje ročk:

http://www.tc-motoshop.si/si/ogrevane-rocke-i5839.shtml

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje bi ti tudi ščitiniki rok morali malenkost pomagati, saj ti ne piha direktno v prste.

Evo gretje ročk:

http://www.tc-motosh...cke-i5839.shtml

Opa, sem mislu da je taka zadeva ene 234x dražja, pa je zgleda zenejš kot pa nove rokavice al pa ščitniki rok (aluminijasti). Bom premislu oz. odvisno kako bo s financami :)

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!