Skoči na vsebino

Avtovlak in motor


Greyhound

Priporočene objave

Za letošnje leto planiram izlet v malo odročnejše kraje - konkretno Škotska, jug Italije, Španija ali kaj podobnega. A to niti ni tako bistveno, tisto kar me zanima je predvsem to, ali ima kdo izkušnje s prevozom motorja na takšni relaciji. Zanima me predvsem avtovlak, kombi ali prikolica, saj me dolgotrajne vožnje po avtocestah, da pridem na želeno destinacijo, ne zanimajo.

Torej, če ima kdo kakšne konkretne izkušnje s tovrstnim transportom, možnostjo najema prirejenega kombija za prevoz motorja ali prikolice, event. gnjavažo pri prehodu meje itd., itd, prosim, da se oglasi.

GH

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za letošnje leto planiram izlet v malo odročnejše kraje - konkretno Škotska, jug Italije, Španija ali kaj podobnega. A to niti ni tako bistveno, tisto kar me zanima je predvsem to, ali ima kdo izkušnje s prevozom motorja na takšni relaciji.  Zanima me predvsem avtovlak, kombi ali prikolica, saj me dolgotrajne vožnje po avtocestah, da pridem na želeno destinacijo, ne zanimajo.

Torej, če ima kdo kakšne konkretne izkušnje s tovrstnim transportom,  možnostjo najema prirejenega kombija za prevoz motorja ali prikolice, event. gnjavažo pri prehodu meje itd., itd, prosim, da se oglasi.

Po mojih izkušnjah so najemi kombijev nesramno dragi - za pot v Nemčijo in nazaj bi me samo najem stal dvakrat več kot me je prišla cela pot (bencin, hrana, ...) s svojim avtom.

Najem prikolice je BISTVENO cenejši (več tukaj).

Ponudba mednarodnih avtovlakov je zelo borna - poleg tega je vprašanje, če pod to spadajo tudi motorna kolesa... A največ o tem ti bodo znali povedati na SŽ.

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

avtovlak:

DB (deutsche bahn), SB (svicarji) in OeBB (avstrijci) imajo ponudbo; nekako "najboljsa" je DB iz münchen-a. o italijanskih zeleznicah sem zasledil premalo ponudbo. ti podatki so ca. 2 leti stari, ko sem iskal info glede avtovlaka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nazadnje, ko sem iskal podatke za transport motorja in moje malenkosti proti Španiji ali nekam v južno Francijo, sem si po parih dnevih premislil, ... avtovlak je bila vsaj takrat po najdenih podatkih tako redka in jebeno draga zadeva, da sem se raje odločil, da bo fura počakala do sezone ko si bom lahko mirno vzel še dodatne tri dni dopusta in zadevo prevozil v miru in z nasmehom na obrazu.

Ta sezona se približuje in jap nočem niti slišati za vlak proti Nici, Barceloni in podobnim krajem.

Zoolo

P.S.: sicer pa motor joka v garaži, iz avtovlaka bi verjetno dobil "retardirane in deprimirane" ostanke nekoč krasnega bikea.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oktobra sem se na jugu Italije zanimal za varianto, kako bi motor spravil domov, pa avtovlakov še ni bilo. (Ponudili so mi, da ga peljejo kot cargo, kolega od našega šoferja busa pa pozna nekoga ki bi mi naredil zabojnik s popustom...)

Baje pa od 1.1.05 se da v Italiji na vse avtovlake sedaj naložiti tudi motorje. Bo pa baje promocija tega spomladi.

Za Nemčijo in ostalo Evropo si poglej dbautozug.de (ali nekaj takega). En vlak povezuje tudi Nemčijo z Rijeko, za nemške turiste.

Ni pa zadeva poceni. Rezervacije je treba narediti ful vnaprej, stane te pa približno toliko kot bencin za razdaljo in nočitev skupaj. Je pa zadeva komot.

Enkrat sem gruntal za eno pot po Nemčiji, pa so bile cene za München-Hamburg med €250-400 (skupaj s couchette, 2 osebi + motor) za eno smer, odvisno od datuma. Tako po spominu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

mogoče tole glih ni za v to temo

skratka prevažanje motorja z raznimi prevoznimi sredstvi se mi zdi brez veze sploh če je to izlet kakor praviš temu.

Sama sem dala skozi že lep del evrope vendar vse na sedlu motocikla ravno tako recimo tudi jug italije oz sicilijo.

letos planiramo s kolegi v anglijo in Škotsko pot je tudi že splanirana,tako da če rabiš kake info ti lahko posredujem rabimo pa še en par za zraven če to mogoče zanima seveda pa pot prevozimo sami

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa Sanda, niso vsi kot jaz in ti. Pa vzameš v zakup tudi 1200 km ali več, da se pripelješ na željeno mesto in od tam nadaljuješ potovanje. Men tud na misel ni prišlo, da bi dal lansko leto motor na vlak čez Nemčijo. Sem jo pa prevozil po avtocesti. Skratka jaz se vsedem na motor pred blokom in tam tudi končam, pa čeprav naredim 10000 km v treh tednih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam da nehate moralizirat in nabijat o tem kako zelo iron-butt ste.

Seveda se lahko vozite 500 kilometrov po razriti Italijanski avtocesti v eno smer in na koncu zamenjate kvadratne gume, vendar ta tema ni o tem.

Vprasanje je bilo jasno - kdo ima izkusnje z avtovlaki, kje je o tem vec informacij in kaksne so cene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za letošnje leto planiram izlet v malo odročnejše kraje - konkretno Škotska, jug Italije, Španija ali kaj podobnega. A to niti ni tako bistveno, tisto kar me zanima je predvsem to, ali ima kdo izkušnje s prevozom motorja na takšni relaciji. Zanima me predvsem avtovlak...

Torej, če ima kdo kakšne konkretne izkušnje s tovrstnim transportom...

Greyhound!

Ti imaš pa že ime takšno, da si bolj za luksuzne prevoze. Kakorkoli že.

Jaz sem potoval z vsemi mogočimi prevozi, pa ti moram reči, da boš moral preveriti za vsako določeno destinacijo posebej. Jaz sem nekoč dal motor na vlak - in veš kaj sem doživel; Vagon je bil od znotraj gladek kakor ritka. Tiste štrike, ki sem imel pa je žena porabila za to, da me je zvezala zaradi lepih stevardes v njem. Torej: dvakrat premisli, preden ga enkrat userješ.

Moja izkušnja ni bila prijetna!

motorist

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Mater, a veš, da tega tam sploh nisem opazil :trance_33_sleep:

No vseeno, bi bila dobrodošla kakšna izkušnja glede tega

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdrawc pozabi na italjanske železnice, lani smo se mi isto zanimali za to opcijo, cena je bila absolutno previsoka, poleg tega kart ni bilo možno rezervirati vnaprej ampak si jih lahko kupil le na mestu zločina.

Dobit kakršno koli pametno informacijo od njih pa skoraj nemogoče.

Skratka na moped pa gasa dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater, a veš, da tega tam sploh nisem opazil :trance_33_sleep:

No vseeno, bi bila dobrodošla kakšna izkušnja glede tega

po našem planu :OK: ne bo ti žal :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Leteči

se mi je tak zdelo, da na to ni kaj dosti za računat (sam fajn je pa vedeti tudi za kakšno backup varijanto)

@fičo

tako tudi bo :OK:

@motoristek

do Palerma bo res tako, dol pa itak iz dneva v dan, kar bo pač prišlo pod kolesa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dol pa itak iz dneva v dan, kar bo pač prišlo pod kolesa

Definitivno najboljša varianta. ALi kot je nekoč ceco napisal: traveling strictly by the plan is boring.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ejga! Lahko greš pa na barko. Iz zgornjega Jadrana v Dubrovnik, potem pa čez morje v Bari. Od tam pa po "škornju do prstov". Od tam na Etno, da se razgledaš, kje ti bo kasneje prevroče...

Nazaj pa jo sunete z motorji po cesti. Okrogle tri jurčke, pa ste doma! Lušten k' sto mater! - Dobra dva tedna zadostuje. Lahko tudi manj, zavisi kolk' si len?

Kaj pa na to prav'š? :hmm:

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fičo

tudi zanimiva varijanta, sam mi nekak ni, da bi se pol čez celo Italijo nazaj vlačili po tistih suhoparnih :doze: autostradah (cajta tud ne bo glih neomejeno) :cry:

No, za razmislit je tudi v tej smeri, bo pa nekaj odvisno tudi od vremenske prognoze za tiste začetne dni :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fičo

tudi zanimiva varijanta, sam mi nekak ni, da bi se pol čez celo Italijo nazaj vlačili po tistih suhoparnih :doze: autostradah (cajta tud ne bo glih neomejeno) :cry:

No, za razmislit je tudi v tej smeri, bo pa nekaj odvisno tudi od vremenske prognoze za tiste začetne dni :yes:

Ne zamenjam Črne gore in Bosne za tisti del Italije :hmm: Boš imel drugo leto lahko vzrok, da greš še ta del pogledat :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne zamenjam Črne gore in Bosne za tisti del Italije :hmm: Boš imel drugo leto lahko vzrok, da greš še ta del pogledat :OK:

:worship:

Citat iz leposlovja....

Z Angel girl prideva v restavracijo, kjer Motoristek že pregleduje jedilni list in z veseljem ugotovi, da imajo tudi tu Karađorđeva šnicla. Ko se nam pridruži še Bluzonder takoj pade prva runda hrane in Nektarja, jemo kot kobilice in natakarju sploh ni nič jasno, še posebej, ko naročimo še enkrat. Verjetno si misli ''ludi Slovenci''.

kaj takšnega na škornju nimajo :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravc...

glede vlaka + motor na vlak... saj veš italjani pa njihove sieste, pa z njimi se kaj zmanit v katerem drugem jeziku kot italjanščini je že podvig... glede teh vlakov je pa tako... mislim da je cena za motor 100€ + 75€. pa še 20ur se dol vozoš.

Pa v italiji bo že čudež, če boste do svežega gruha prišli. res priporočam našo destinacijo, ker po tistih italjanskih avtocestah boš umr.

LP

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!