Skoči na vsebino

Kaj je na poštnem nabiralniku ...


Vale

Priporočene objave

Opis biljke: Biska je mali, vrlo razgranat, uvijek zelen grmić, visok do 1 m, koji kao poluparazit živi na raznom bijelogoričnom i crnogoričnom drveću. Iz starih narodnih naziva zaključujemo da je ova poluparazitska biljka od davnina smatrana ljekovita, a pripisivali su joj i čarobne moći. Druidi, keltski svećenici, poštovali su je kao sveljekovitu biljku. U starim tekstovima navodi se kao lijek protiv epilepsije, a to joj je priznato i danas. Preporučuje se protiv napada histerije. Imela ima odvojene muške i ženske cvijetove. Najbolja je imela s hrasta. Plod imele je otrovan dok su stabiljka i list ljekoviti.

Sve čari imele kroz recept star otprilike dvije tisuće godina, kao ostatak druidske magije starih keltskih svećenika koji su nekada živjeli na ovim prostorima, stanovnici Vrha upotrijebili su i napravili domaću rakiju koja se sprema od domaće komovice, imele i tri vrste trava. Recept je poznat samo stanovnicima Vrha. Bisku možete dobiti u Restoranu "Vrh" u prikladnim pakovanjima dostojnim njezinih vrijednosti.

biska7.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3. POMOČ

Je iz rastline ki:

CITIRAM:

dobro djeluje protiv visokog krvnog tlaka i arterioskleroze.

Poboljšava rad čitavog limfnog sistema u organizmu.Liječi dijabetes.Djelotvorna je i kod poremećaja hormonalnog sistema te djeluje preventivno kod skleroze. Smatra se najboljim sredstvom za srčane i krvotočne tegobe.

:lol1: :lol1: to so vse bolezni poštarjev, zato pa nucajo taga hudiča pit... pr nas pa kar domčico, pol pa dobršno miro pirov ... :beer1: :beer1: :beer1: :beer1:

Popravljeno . Popravil zetor_riders
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, še reklamo, kjer je Vale dobila podatke:  rastlina Biska

Podatke že ... sam biska, ki jo dobi Marky na zagrado pa je pridelana po domačem original receptu ... letošnja še zori ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je to podobna stvar, kokr mi njej rečemu tukaj "rutica"? al je čist neki drgačnga?

:P

Ne, rutica ali ruda se sicer dela na isti način (namakanje rastline v šnop) samo ni pa isto ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebo vas Polde, pa to je Bela omela. Po host jo je kulkr češ. Mi jo "jagamo" pred božičem, pa domov nosimo da se babncam mal smeji.

Sem mislil, da je cela strupena, pa kot vidim so strupeni le plodovi, steblo in listi pa so zdravilni.

Bemtiš tole bi bilo za nabavt, al pa vsaj točen recept dobit. Menda so v tej pijači še eni dve drugi travi.

Me mal prtisk pa hulesterol jebe, pa za zdravje se je treba pumatrat! :beer1:

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebo vas Polde, pa to je Bela omela. Po host jo je kulkr češ. Mi jo "jagamo" pred božičem, pa domov nosimo da se babncam mal smeji.

Sem mislil, da je cela strupena, pa kot vidim so strupeni le plodovi, steblo in listi pa so zdravilni.

Bemtiš tole bi bilo za nabavt, al pa vsaj točen recept dobit. Menda so v tej pijači še eni dve drugi travi.

Me mal prtisk pa hulesterol jebe, pa za zdravje se je treba pumatrat! :beer1:

No problem Horjič ... dobiš recept :004 lahko pa tudi že pripravljeno bisko :004

In ja, to je navadno vulgaris belo omelo :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kadarkoli, sam en dan prej se le najavi  :)

Zmenjeno! :OK:

Ampak bo treba počakat na prijaznejše vreme. Da se bo izlet izvedel v pravilni obliki, z motorjem. .)

Potem se pa lahko zmenimo za skupinsko zdravilno terapijo s pomočjo dotične kapljice. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opis biljke: Biska je mali, vrlo razgranat, uvijek zelen grmić, visok do 1 m, koji kao poluparazit živi na raznom bijelogoričnom i crnogoričnom drveću. Iz starih narodnih naziva zaključujemo da je ova poluparazitska biljka od davnina smatrana ljekovita, a pripisivali su joj i čarobne moći. Druidi, keltski svećenici, poštovali su je kao sveljekovitu biljku. U starim tekstovima navodi se kao lijek protiv epilepsije, a to joj je priznato i danas. Preporučuje se protiv napada histerije. Imela ima odvojene muške i ženske cvijetove. Najbolja je imela s hrasta. Plod imele je otrovan dok su stabiljka i list ljekoviti.

Sve čari imele kroz recept star otprilike dvije tisuće godina, kao ostatak druidske magije starih keltskih svećenika koji su nekada živjeli na ovim prostorima, stanovnici Vrha upotrijebili su i napravili domaću rakiju koja se sprema od domaće komovice, imele i tri vrste trava. Recept je poznat samo stanovnicima Vrha. Bisku možete dobiti u Restoranu "Vrh" u prikladnim pakovanjima dostojnim njezinih vrijednosti.

biska7.jpg

....ženska,zdaj si pa naredila sranje..........drugič daj zraven še slovenski prevod za neizbrisane........izbrisani te že razumejo, samo ostali ne....... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!