Skoči na vsebino

MOBIKROG


joe1

Priporočene objave

Včeraj sem bil tam s kolegom, ki me je pripeljal pogledat. Že takoj smo videli, da zadeva ne špila, saj ni na progi nobene organizacije. Namesto, da bi se zvrstili po kategorijah je vsak, ki je prišel tja lahko kar takoj šel na progo in tako so krožili med cestaki enduroti, pa mopedi. In zgodilo se je, kar je blo za pričakovat. Še dobro, da ni bil noben poškodovan, razen motorjev. Jaz ne krivim nobenga od motoristov, saj je bilo itak odprto za vsakogar, bi pa bilo boljše, da se tako dirkališče zapre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje jih je 5 padl :hmm: Jest sm vidu samo eno zlo umazano in razbito R1ko, baje je podru enga na TZR50 in zletu v potok?

Mogoč bla TZR modre barve?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe se zgodi,ravno zarad tega poj nism šu na progo.Škoda k se nismo spoznal :)

kdaj si pa priso dol?

Mogoč bla TZR modre barve?

ja.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na raceland ob 15ih, na Mobikrog pa okol 16.30...Ob 17.15 smo šli pa že domov :)

jaz sem ob 4ih ze mogo it domov....je blo treba v mb it

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil včeraj tudi jaz tam :) Na progi sem bil prvič, tako da sem tudi jaz bil eden od tistih, ki je zašel in se odpeljal po ciljnini ravnini naravnost in na parking (vendar sem prej preveril če gre kdo na sproti, tako da ni problema - drugače bi ustavil) :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja seveda zdej bote pa vsi pametni

res je da ni nobene organizacije ker je to od nikogar

padci so sestavni del mobikroga in vseh dirkalisc in mi ni jasno kaj je tuki za cudvat se ce ker pade

pac to stvar je treba vzet v zakup in gotovo

niti en dan se ni vozilo na mobikrogu da ni nobeden padel...

nevem kdo je napisal par postov nazaj da mu je pobcek sel na zivce z tzr50 da se ne zna vozit.... SE ZNAS TI????

CE SE ZNAS ZAKAJ NISI FANTU POKAZAL KAKO SE MORA VOZIT NE PA PLUVAT PO NJEM

TUD TI SI SE TAKO VOZIL KO SI PRISEL PRVIC NA PISTU

Fant iz celja ki je zapel za tega fanta (ih je na sreco, hvala bogu) odnesel tako pocen z motorjem vred da se lahk samo smeji

ste se saj v enem trenutku vprasal (VI PAMETNJAKOVICI KO MATE TAKO MNENJE O MOBIKROGU) kako bi se to koncal ce bi na cesti kam tako zapel, po moje bi resilci premal bli

zato ne serite s svojim izjavam, eni vidijo uzitek u turisticni voznji po cesti, enim je vsec da dirkajo po cesti enim pa da dirkajo na mobikrogu ker se im gre za cisti uzitek pa 100x so bolj na varnem, zato ne pametujte in nenabijate poste u prazno.

jst se nikdar ne grem na cesto vozit zato niti neobsojam nobenga ki se vozi po cesti

VSAKO TELE IMA SVOJE VESELJE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja seveda zdej bote pa vsi pametni

res je da ni nobene organizacije ker je to od nikogar

padci so sestavni del mobikroga in vseh dirkalisc in mi ni jasno kaj je tuki za cudvat se ce ker pade

pac to stvar je treba vzet v zakup in gotovo

niti en dan se ni vozilo na mobikrogu da ni nobeden padel...

nevem kdo je napisal par postov nazaj da mu je pobcek sel na zivce z tzr50 da se ne zna vozit.... SE ZNAS TI????

CE SE ZNAS ZAKAJ NISI FANTU POKAZAL KAKO SE MORA VOZIT NE PA PLUVAT PO NJEM

TUD TI SI SE TAKO VOZIL KO SI PRISEL PRVIC NA PISTU

Fant iz celja ki je zapel za tega fanta (ih je na sreco, hvala bogu) odnesel tako pocen z motorjem vred da se lahk samo smeji

ste se saj v enem trenutku vprasal (VI PAMETNJAKOVICI KO MATE TAKO MNENJE O MOBIKROGU) kako bi se to koncal ce bi na cesti kam tako zapel, po moje bi resilci premal bli

zato ne serite s svojim izjavam, eni vidijo uzitek u turisticni voznji po cesti, enim je vsec da dirkajo po cesti enim pa da dirkajo na mobikrogu ker se im gre za cisti uzitek pa 100x so bolj na varnem, zato ne pametujte in nenabijate poste u prazno.

jst se nikdar ne grem na cesto vozit zato niti neobsojam nobenga ki se vozi po cesti

VSAKO TELE IMA SVOJE VESELJE

in ti dam čist prov..pa vseeno se je mal za vprašat..

ko smo mel nazadnje zakupljen mobikrog nas je blo gor 25..od tistih ki so bli prvič do takih ki so se vozil pod 1.10 pa ni blo nobenga padca, nobenga incidenta sploh..

to mene mal skrbi..

sem za vožnjo na dirkališču ampak tole je že mal too much..

uživajte še naprej res pa upam da se ne bo nobenmu nič zgodilo..

upam da ni post v tri dni nabijanje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je bilo FENOMENALNO!!! :010

Včasih je bilo res preveč gužve, tako da sem skoraj dve uri le čakal, da se ostali malo navozijo ali utrudijo, potem sem pa prišel na svoj račun. :naughty:

Opazil sem, da je bilo veliko motoristov, ki so prvič ali zelo malokrat vozili po pisti in niso vedeli kako vozit.

Vsem takim predlagam, da drugič za rokav pocukajo nekoga od izkušenih in vprašajo za osnovna pravila, ki zagotavljajo vsaj minimalno varnost za vse na pisti in ob pisti.

Če je nekaterim nerodno vprašati, imate tukaj nekaj osnovnih pravil na Mobikrogu, ki jih ne smete NIKOLI prekršiti:

- Vključevanje na pisto je izključno iz "boksov" oz. parkinga na koncu ciljne ravnine

- Izhod s piste je izključno na koncu zadnjega ovinka oz. na čistem začetku ciljne ravnine in NIKJER DRUGJE!!!! Nekateri zavijajo 50 metrov kasneje, kar je nevarno. Če zaradi kakršnegakoli vzroka zgrešiš izvod, NE OBRAČAJ ampak nadaljuj še en krog in se z dvignjeno roko (kot opozorilo ostalim) zapelji s piste na koncu zadnjega ovinka pred ciljno ravnino.

- Vsako zaviranje na ravnini ali le počasno vožnjo jasno naznani z dvignjeno roko!!!!!!

- Nikoli se ne vozi v nasprotno smer, čeprav si 100% da tisti trenutek ni nobenega na pisti!!!!!

- Nikoli ustavljati in "kampirati" na kateremkoli delu proge razen na parkirnem prostoru.

- Kadar so avtomobili na progi raje zapustite progo, ker so nekateri ovinki preveč nepregledni in bi lahko prišlo do problemov, če bi avto, ki ga je obrnilo ostal na progi. :eek:

- Ne umikaj se hitrejšim motoristom. Vozi predvidljivo in po idealni liniji. Hitrejši motorist ima verjeto ali boljši motor ali več izkušenj ter boljšo preglednost in oceno o vajinih hitrostih, zato bo lahko veliko bolj predvidel situacijo in pot po kateri te bo prehitel z motorjem, ki mu to omogoča ali s svojim zanjem oz. izkušnjami. V nobenem primeru ne spreminjajte smeri vožnje ali zavirajte, da bi mu "olajšali" prehitevanje. Taki manevri lahko povzročijo velike težave za oba. Najbolje da poklopite vzvratna ogledala in uživate. :krneki: Vsake toliko časa bo pa mimo vas kaj pripokalo ali prigrmelo. :naughty:

Kako je s fantom, ki je vozil Yamaho TZR50?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja seveda zdej bote pa vsi pametni

Tanajbolj pametni gremo drugam... :whistle:

res je da ni nobene organizacije ker je to od nikogar

padci so sestavni del mobikroga in vseh dirkalisc in mi ni jasno kaj je tuki za cudvat se ce ker pade

pac to stvar je treba vzet v zakup in gotovo

Ustavljanje sredi piste je treba vzet v zakup? :unsure:

Vožnjo v nasprotni smeri je treba vzet v zakup? :eek:

:slap: Ne, hvala... Takšnih zadev imam na cesti dovolj. Potem pa že raje plačam par evrov in vozim na dirkališču, kjer SO pravila in se tiste, ki se jih ne držijo, odslovi.

Vožnjo na dirkališču povezujem z varnostjo - ne pa s samomorom...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar je samo v tem, da sedaj pista za nekatere ni več dirkališče. Gor pride kdorkoli hoče in ima v glavi to, da če se vsak lahko pelje gor kakor hoče, se lahko tudi on. Potem pa nastanejo problemi. Tisti, ki smo že prej bli na organizirani pisti in ki mamo vsaj malenkost pameti, se vozimo po njej, tako kot se vozi. Še vedno se vsi zavedamo, da to je dirkališče in da veljajo določena pravila gor. Problem je, ker si zdej vsak ustvarja svoja pravila.

Se sploh ne čudim zmešnjavi, če lahko vsak tolek, k ma 5 minut cajt pride gor fijakat. Koneckoncev pa ima toliko pravice, kot tisti, ki s(m)o malo manj toleki.

To je najbolj neumno kar so mogli kdaj nardit, da odstranijo vse prepreke na dirkališče in pustit vse skup brez nadzora.

@danci1973:

točno to!

Popravljeno . Popravil C4V4L13R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vseeno je dejstvo da je stvar taka kot je nevarna..

in mislim da je samo vprašanje časa kdaj se bo zgodila pizdarija kot se je na še neizgrajeni avtocesti v ljubljani..

upam da ne..samo se bojim da bo tako..

pa ne zaradi tistih ki veste kako stvar poteka..ampak zaradi tistih ki ne vejo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je s fantom, ki je vozil Yamaho TZR50?

Bom jst vprašu ker poznam dva s modro TZR50 z mojga konca tle...Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja seveda zdej bote pa vsi pametni

res je da ni nobene organizacije ker je to od nikogar

padci so sestavni del mobikroga in vseh dirkalisc in mi ni jasno kaj je tuki za cudvat se ce ker pade

pac to stvar je treba vzet v zakup in gotovo

niti en dan se ni vozilo na mobikrogu da ni nobeden padel...

nevem kdo je napisal par postov nazaj da mu je pobcek sel na zivce z tzr50 da se ne zna vozit.... SE ZNAS TI????

CE SE ZNAS ZAKAJ NISI FANTU POKAZAL KAKO SE MORA VOZIT NE PA PLUVAT PO NJEM

TUD TI SI SE TAKO VOZIL KO SI PRISEL PRVIC NA PISTU

Fant iz celja ki je zapel za tega fanta (ih je na sreco, hvala bogu) odnesel tako pocen z motorjem vred da se lahk samo smeji

ste se saj v enem trenutku vprasal (VI PAMETNJAKOVICI KO MATE TAKO MNENJE O MOBIKROGU) kako bi se to koncal ce bi na cesti kam tako zapel, po moje bi resilci premal bli

zato ne serite s svojim izjavam, eni vidijo uzitek u turisticni voznji po cesti, enim je vsec da dirkajo po cesti enim pa da dirkajo na mobikrogu ker se im gre za cisti uzitek pa 100x so bolj na varnem, zato ne pametujte in nenabijate poste u prazno.

jst se nikdar ne grem na cesto vozit zato niti neobsojam nobenga ki se vozi po cesti

VSAKO TELE IMA SVOJE VESELJE

SE STRINJAM!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kaj dela 14 letni pobec na mobikrogu v nedeljo ko so na njem motorji od 80 pa do 150 konji. Saj če je blizu doma ima čas med tednom ko je pista skoraj popolnoma prazna kot bo recimo danes ali pa jutri. Tudi jaz se ne spravim na prehitevalni pas z 60 km na uro ko mi prleti nekdo v rit ki vozi 160. Če ga to ni izučilo potem ga verjetno ne bo nič. Imel je hudičevo srečo da ima podrsane samo plastike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor ni glih kaj lep,on ta osebek z TZR je pa opraskan pa podrajsan...Uglavnm nč resnga.Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem vidim v tem, da ni blo nobene organizacije med motoristi, saj bi se lahko konc koncev sami organiziral po grupah glede na izkušnje in motor. Ne samo da je bil tamal s tzr-ko skoz v nevarnosti ampak tudi drugi ki so vozili z njim. Kaj pa če bi šel kakšen z avtom gor na pisto, ki ima ravno tako vse pravice kakor z motorjem kdorkoli. Moje mnenje je, da je to zadevo treba čimprej zapret za javnost, drugače bojo še smrtni izidi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor ni glih kaj lep,on ta osebek z TZR je pa opraskan pa podrajsan...Uglavnm nč resnga.Lp

Super!!!!!

Ko sem gledal, kako ga razmetava potem ko se mu je snela čelada, nisem bil prepričan, da se bo vse tako odlično isteklo, kot se je.

Mislim, da bo moral zamenjati čelado za ponovno vožnjo z motorjem. Dobra in zelo poceni šola je bila to. Tudi za nas, ki smo le gledali. :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mene vprašaš sploh ne vem če je bila čelada njegova. Sicer pa to ni pomembno ampak je važno da se je za vse dobro izteklo. Saj je bilo zmenjeno da so na lihe ure gor avtomobili, na sode pa motocikli oz obratno. In organizacija je čist ok. 90 % tistih ki se gor vozijo poznajo pravila igre, tistim ki jih pa ne poznajo je treba povedat da na progi niso zaželjeni. Bi bilo pa lepo da se zmenijo pa se vsaj na 2 uri pusti gor skuteriste oz tiste ki imajo motorje do 125ccm. Tud jaz bi se odpeljal par krogov pa čeprav imam skuterja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja seveda zdej bote pa vsi pametni

res je da ni nobene organizacije ker je to od nikogar

padci so sestavni del mobikroga in vseh dirkalisc in mi ni jasno kaj je tuki za cudvat se ce ker pade

pac to stvar je treba vzet v zakup in gotovo

niti en dan se ni vozilo na mobikrogu da ni nobeden padel...

nevem kdo je napisal par postov nazaj da mu je pobcek sel na zivce z tzr50 da se ne zna vozit.... SE ZNAS TI????

CE SE ZNAS ZAKAJ NISI FANTU POKAZAL KAKO SE MORA VOZIT NE PA PLUVAT PO NJEM

TUD TI SI SE TAKO VOZIL KO SI PRISEL PRVIC NA PISTU

Fant iz celja ki je zapel za tega fanta (ih je na sreco, hvala bogu) odnesel tako pocen z motorjem vred da se lahk samo smeji

ste se saj v enem trenutku vprasal (VI PAMETNJAKOVICI KO MATE TAKO MNENJE O MOBIKROGU) kako bi se to koncal ce bi na cesti kam tako zapel, po moje bi resilci premal bli

zato ne serite s svojim izjavam, eni vidijo uzitek u turisticni voznji po cesti, enim je vsec da dirkajo po cesti enim pa da dirkajo na mobikrogu ker se im gre za cisti uzitek pa 100x so bolj na varnem, zato ne pametujte in nenabijate poste u prazno.

jst se nikdar ne grem na cesto vozit zato niti neobsojam nobenga ki se vozi po cesti

VSAKO TELE IMA SVOJE VESELJE

jaz sem bil ta ki sem napisal da mi je sel na zivce....pa sem 100% da nisem bil edini....ker tako kot je on delal gor ni za nikamor...prvo hoce nakazat pred ovinkom da te spusti potem ti pa sredi ovinka gre cist na notranji rob,tako da sem se mogo jaz ene parkrat vmaknit pa zbremzat ze na vec kot 100% od zmoznosti motorja.....drugac pa jaz mam tolko pameti al pa slame(kak kdo hoce) v glavi da z 4hp ne bom so na pisto kjer se vozijo motoristi ki majo v rokah po najmanj 20x vec konjev....

drugac pa ne recem da znam jaz vozit....ker se vcasih se vseeno zmedem ko mi sred ovinka prigrmi vzadaj en ki vozi 10s hitreje od mene....tako sem tudi enkrat letel cez robnik ko sem se umikal(je bla pac moja napacna presoja)....jaz sem pa prvic bil na pisti takrat ko sem bil jaz pa se en kolega in sma mela pisto za sebe....pa sem se je kolko tolko navado.....sem pa bil ze ene 5x na pisti predn je blo zraven mene se vsaj 5 motorjev....

Ne vem kaj dela 14 letni pobec na mobikrogu v nedeljo ko so na njem motorji od 80 pa do 150 konji. Saj če je blizu doma ima čas med tednom ko je pista skoraj popolnoma prazna kot bo recimo danes ali pa jutri. Tudi jaz se ne spravim na prehitevalni pas z 60 km na uro ko mi prleti nekdo v rit ki vozi 160. Če ga to ni izučilo potem ga verjetno ne bo nič. Imel je hudičevo srečo da ima podrsane samo plastike.

se strinjam

Super!!!!!

Ko sem gledal, kako ga razmetava potem ko se mu je snela čelada, nisem bil prepričan, da se bo vse tako odlično isteklo, kot se je.

Mislim, da bo moral zamenjati čelado za ponovno vožnjo z motorjem. Dobra in zelo poceni šola je bila to. Tudi za nas, ki smo le gledali. :eek:

kje se je pa to zgodlo?

Popravljeno . Popravil justaboy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ti dam čist prov..pa vseeno se je mal za vprašat..

ko smo mel nazadnje zakupljen mobikrog nas je blo gor 25..od tistih ki so bli prvič do takih ki so se vozil pod 1.10 pa ni blo nobenga padca, nobenga incidenta sploh..

to mene mal skrbi..

sem za vožnjo na dirkališču ampak tole je že mal too much..

uživajte še naprej res pa upam da se ne bo nobenmu nič zgodilo..

upam da ni post v tri dni nabijanje..

Ja res je ko smo mel nazadnje zakupljen mobikrog je use potekal kot se šika pa so bli med nami tudi 125-ke,cestaki,naked in avto. :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Pa je use klapal kot mora,ko smo bli motorji gor je avto stal ko pa je bil avto gor smo pa mi stal oziroma sedel in počival.

Drugac pa lahk povem da smo se dost navozl kljub takšni organizaciji.

Glede Mobikroga mam pa mnenje naj se dokoncčno zapre dokler nebo kdo mrtev.

Popravljeno . Popravil danixxx
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....

Glede Mobikroga mam pa mnenje naj se dokoncčno zapre dokler nebo kdo mrtev.

se strinjam....dok ne bo kake pi.... tak ne bo mira....ceprav nocem da se kaj takiga zgodi,.....zapret pa pika....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!