Skoči na vsebino

MOBIKROG


joe1

Priporočene objave

Posamezniki v policiji se večinoma strinjajo z nami in poznam tudi primere, ki so se prišli peljat na Mobikrog s svojimi motorji.

Na žalost pa nam policija predstavlja državo, ker nas običajno policisti spomnijo na zakone in pravila, ki jih je postavila država pa če je njim prav ali pa ne. Izvor gnilobe je nekje drugje in ne v policiji, čeprav se tudi jaz z dejanji policije na mojo žalost prevelikokrat ne strinjam. :grrr

:hmm: Ti si malo pobrkal vse skupaj, a ne da si? Ma se mi ne da razlagat, glavno da je Policija kriva...... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja hudimana a nč ne poslušate poročil.

Očitno premalo. Je kakšna konkretna informacija že prišla ven, pa jaz zanjo ne vem? :xx:

:hmm: Ti si malo pobrkal vse skupaj, a ne da si? Ma se mi ne da razlagat, glavno da je Policija kriva...... :evilgrin:

Sem mislil, da nimaš policije za dežurnega krivca...... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje so kakšne slikce ali pa filmčki?? :?

Kar nekaj vas je bilo okoli piste s fotoaparati. Kaj smo bili vsi prehitri za fotoaparate??? :huh:

mene tudi zanima kaj je s slikami?.....

da bom vsaj nek spomin mel za zadni dan na mobiju :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekdo je napisal da ima vsak pravico iti na mobikrog???

Mobikrok oz. zemlja na katerem leži je last slovenske vojske in kot tak ni javna površina. Torej nihče razen tistih z dovoljenjem nima pravice biti tam.

Na kakršen koli klub in podobne zadeve lahko pozabite, ker ima vojska drugačne načrte s tem območjem. Z legalnim dirkanjem je tukaj konec.

No že...to je res, samo mislu sem rečt, da ima tud skuterist enako pravico bit tam kot nekdo s 1000cc, ko je že bla debata kaj kdo dela gor.

glede tistih načrtov, poročil in bla bla pa se ne bo kar tako na hitro vse skup rešilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Močno upam, da se motiš. :unsure:

Če pa imaš kakšne konkretne inforamcije o tem, kakšne načrte ima vojska s tem območjem, te lepo prosim da jih napišeš, saj nam vsaka informacija prav pride. :book:

Hvala!

Lej, jaz delam trenutno še na Brniku in so že začel prihajat ukazi o premestitvi enot na letališče Cerklje ob Krki, tko da počas ampak sigurno bo letališče postalo popolnoma vojaško in vsi nekdanji objekti bodo že spet postavljeni v svoj prvotni namen.

Je samo še vprašanje časa :unsure: in to ni tako daleč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno premalo. Je kakšna konkretna informacija že prišla ven, pa jaz zanjo ne vem? :xx:

Konkretna informacija je to kar je tudi vojak25 napisal, da se vojska intenzivno pripravlja za selitev tja kar seveda pomeni, da bo celotno območje tudi varovano in ne samo ne-javno.

Saj do takrat lahko zaradi mene pridno vozite gor, pa vam želim veliko sreče, ampak če vas bo kakšna inštanca haklala bo za to imela vsa pooblastila.

Ne me narobe razumet, tudi sam se odpeljal nekaj krogov po mobikrogu po tem ko je bila ograja odstranjena in vsekakor je bilo veliko bolje (in malce varneje) kot na navadni cesti. Ampak na progi smo bili trije motoristi in to je bilo vse. Ob takšni gužvi kot je včasih znala bit pa je zadeva postala nevarnejša kot cesta.

V glavnem žal mobikroga relativno kmalu ne bo več. Sicer pa saj obstajajo še druge opcije, če pa vam je odveč plačati nekaj malega za urejeno (in seveda s tem veliko bolj varno) progo kjer se vozi pod določenimi pravili potem pa vam žal ni pomoči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res škoda da se Mobikrog ni razvil..

butli :headbang: :headbang:

druzga se ne da rečt..

Sej ste ga razvijali z čiščenjem olja in podobno ... očitno v napačno smer?

Mar bi se najprej dogovorili z lastnikom ... ne pa kr nekaj na svojo roko, kot kure, ki jih spustiš iz kurnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mobi je vsekakor nevarna pista že zaradi tega ker ni izletnih con itd,itd....je pa še vedno bolje kot cesta :worship:

Ja, boljš, kot cesta, dokler:

- ne pride do nesreče in ugotoviš, da pomanjkanje izletnih niti ni tako majhna težava (to je ugotovil tut un državni prvak, ki je tam pustil življenje na asfaltu)

- se ne začne iskati ODGOVORNIH v primeru nesreč (takrat bi verjetno vsi domov šli, al pa bi še naprej pridigali "vsak vozi na lastno odgovornost" ?)

itd itd itd

Nekdo je napisal da ima vsak pravico iti na mobikrog???

Mogoče bi si lahko pa Strojanovi tam postavli bivališče? :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mobi je vsekakor nevarna pista že zaradi tega ker ni izletnih con itd,itd....je pa še vedno bolje kot cesta :worship:
se strinjam....

Ja, boljš, kot cesta, dokler:

- ne pride do nesreče in ugotoviš, da pomanjkanje izletnih niti ni tako majhna težava (to je ugotovil tut un državni prvak, ki je tam pustil življenje na asfaltu)

- se ne začne iskati ODGOVORNIH v primeru nesreč (takrat bi verjetno vsi domov šli, al pa bi še naprej pridigali "vsak vozi na lastno odgovornost" ?)

itd itd itd

Mogoče bi si lahko pa Strojanovi tam postavli bivališče? :lol:

zdaj ce mislima istiga(nisem ziher)....kolko jaz vem za unga ko se je na cilni smrtno poskodoval,...so sli popravljat(ravnat) zavorno rocko po padcu....in mu je potem pri bremzanju pocla....zdaj ce nisem prav seznanjem me popravi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, jaz delam trenutno še na Brniku in so že začel prihajat ukazi o premestitvi enot na letališče Cerklje ob Krki, tko da počas ampak sigurno bo letališče postalo popolnoma vojaško in vsi nekdanji objekti bodo že spet postavljeni v svoj prvotni namen.

Je samo še vprašanje časa :unsure: in to ni tako daleč

Letališče Cerklje ni samo del, kjer je bil Mobikrog. Vojska ima več kot preveč infrastrukture na drugi strani letališča, ki je sedaj še vedno več kot pol neizkoriščeno in ta del bodo popolnili s kadri kot si ti.

Del bivšega letališča, kjer je Mobikrog bo namenjen drugemu namenu in ne temu, kar se trenutno dogaja pri vas.

Konkretna informacija je to kar je tudi vojak25 napisal, da se vojska intenzivno pripravlja za selitev tja kar seveda pomeni, da bo celotno območje tudi varovano in ne samo ne-javno.

V glavnem žal mobikroga relativno kmalu ne bo več. Sicer pa saj obstajajo še druge opcije, če pa vam je odveč plačati nekaj malega za urejeno (in seveda s tem veliko bolj varno) progo kjer se vozi pod določenimi pravili potem pa vam žal ni pomoči.

Jaz gledam na informacije na tak način, da je to kar je napisal vojak25 le chat in ne konkretna informacija.

Meni je konkretna informacija npr.: "Zemljišče, kjer je bil Mobikrog bo vojska dala v brezplačen najem zainteresiranemu motoklubu za dobo 4 leta."

Seveda mora biti taka informacija pridobljena oz. dana s strani ustrezne osebe oz. službe v vojski.

Rade volje damo naše € da se lahko vozimo po urejenih progah pod določenimi pravili, vendar to ni možno vsak vikend na tistih progah, ki so nam všeč. Mobikrog nam je pri roki in kljub neresnosti nekaterih udeležencev X-krat varnejši od ceste. :yes:

Ja, boljš, kot cesta, dokler:

- ne pride do nesreče in ugotoviš, da pomanjkanje izletnih niti ni tako majhna težava (to je ugotovil tut un državni prvak, ki je tam pustil življenje na asfaltu)

- se ne začne iskati ODGOVORNIH v primeru nesreč (takrat bi verjetno vsi domov šli, al pa bi še naprej pridigali "vsak vozi na lastno odgovornost" ?)

itd itd itd

Mogoče bi si lahko pa Strojanovi tam postavli bivališče? :lol:

Če sem te prav razumel, po tvojem mnenju Mobikrog ni varnejši od ceste ker po tvojem mnenju primankujejo izletne cone. :hmm:

Konkretni primer, ki si ga omenil, se je zgodil na najdaljši ravnini z najdaljšo izletno cono. Na tem delu je hitrost nižja od npr. hitrosti pred Zagrebškim ovinkom na Grobniku, izletna cona pa je najmanj tolikšna (če ne celo daljša) kot pred Zagrebškim ovinkom na Grobniku.

Da pa ne bo preveč nekonstruktivne debate.....

Mobikrog je po mojem mnenju boljši od ceste zaradi:

- ni nasprotnega prometa

- ovinki so čisti in brez presenečenj

- lahko se voziš hitreje kot po cesti, kjer veljajo CPP

- v primeru nesreče bistveno manj ogrožaš ostale udeležence

- ....

Seveda pa to velja v primeru upoštevanja pravil, ki se jih večina drži.

Tisti, ki pa kršijo pravila jih je potrebno brezkompromisno odstranit.

Da pa ne bo kdo preveč pameten, bom pa povedal tudi to, kar vsi že vemo, da isti bebci, ki neumnosti delajo na pisti, neumnosti delajo tudi na cesti, s to razliko, da imajo na cesti bistveno večje število enako nemislečih. ;)

V primeru nesreče je odgovoren vsak zase, kot na vsaki pisti, kjer je potrebno podpisati izjavo, da si sam odgovoren za udeležbo na pisti.

Boljše od ceste je pa v tem primeru to, da tu ne plačaš kazni, ko ti neizobraženi policisti ugotovijo in pripnejo krivdo za nesrečo, ki je nisi povzročil sam ali pa....

S tako vožnjo po cesti, kot jo imamo na Mobikrogu, bi bil v vsakem primeru kriv, če bi na cesti povzročil nesrečo in v tem je Mobikrog boljši, da tu ne plačaš kazni za povzročitev nesreče kot je npr. zdrs motorja v travo, kar bi na cesti v večini primerov pomenilo zdrs motorja pod nasproti vozeče vozilo in temu primerne posledice za vse udeležence in ne le voznika, ki je zdrsnil....

Primerov je zagotovo še veliko, vendar nima smisla iskati dlako v jajcu, ker je ni.... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, ki pa kršijo pravila jih je potrebno brezkompromisno odstranit.

Pri trenutnem stanju nimaš pravice nikogar odstraniti. Namreč....nisi lastnik zemljišča, ni več organizirano (zakupljeno) - da postavljaš pravil itd......

BTW. a je že kdo pomislil, da bi postavil vprašanje kaj bo z Mobijem, pri nadležnih za ta prostor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konkretna informacija je to, da bo vojska imela tukaj vojaško letališče in pika. Dogovarjajo se samo še o višini odškodnine za okoliške prebivalce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Frips

Saj ga nebi odstranil na kakšen neprimeren način.

Pove se mu, da je nezaželjen v naši družbi s takim obnašanjem in vsaj jaz bi ga prosil, da preneha z neumnostmi in ga seznanil s pravili, ki običajno veljajo na pistah za zagotavljanje varnosti vsem.

Seveda se lahko najde nekdo, ki namerno nagaja. Takih je pa tudi na cesti preveč.

Vseeno pa je bilo vse skupaj napisano le kot primerjava z odprto cesto. Tam pa ne moreš kar sam razlagati neumnežu, kako je potrebno vozit. Ali pa...????

Na tvoje vprašanje je moj odgovor: DA

Kdor se je javil na PM, da bo pomagal na kakršenkoli način, je tudi že dobil informacijo. :winkiss:

Popravljeno . Popravil SONCE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konkretna informacija je to, da bo vojska imela tukaj vojaško letališče in pika. Dogovarjajo se samo še o višini odškodnine za okoliške prebivalce.

Odškodnina je že določena.

Bivši lastniki bodo prejemali rento. :kva2:

Od koga, ki je pristojen je prišla ta informacija?

Resnično bi rad vedel in dobil čim več kontaktov odgovornih. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam....

zdaj ce mislima istiga(nisem ziher)....kolko jaz vem za unga ko se je na cilni smrtno poskodoval,...so sli popravljat(ravnat) zavorno rocko po padcu....in mu je potem pri bremzanju pocla....zdaj ce nisem prav seznanjem me popravi

In kaj - se mu je ročka zapičla v hrbet, da je umrl?

....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pove se mu, da je nezaželjen v naši družbi s takim obnašanjem in vsaj jaz bi ga prosil, da preneha z neumnostmi in ga seznanil s pravili, ki običajno veljajo na pistah za zagotavljanje varnosti vsem.

Ja ti si pa brihtna buča ... in pol bo un reku "Kaj ,a je vaše dirkališče?" in kaj boš pol?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je BRUMČI zdej ko so druge teme nezanimive morš pa tuki smetit al kaj :headbang:

admin zbriši post ob priliki... hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je BRUMČI zdej ko so druge teme nezanimive morš pa tuki smetit al kaj :headbang:

Luckćy...

Mislim, da malo reality checka ne škodi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je BRUMČI zdej ko so druge teme nezanimive morš pa tuki smetit al kaj :headbang:

admin zbriši post ob priliki... hvala

Ne morem verjet, da bom to napisala AMPAK tokrat pa ni velik nasmetil. Z delom o razlogih čemur bi morali nameniti malo več pozornosti od svobodnjaškem drajsanju po MK se popolnoma strinjam.

Sicer pa: tko voli nek izvoli.

Še kar pa trdim, da je MK krog, kjer so se moji mopedi najlepše vozli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Z delom o razlogih čemur bi morali nameniti malo več pozornosti od svobodnjaškem drajsanju po MK se popolnoma strinjam....

Tega posta pa nisem razumel. :unsure:

Imaš voljo malo razložiti. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!