Skoči na vsebino

Kitajska restavracija


vrho1679

Priporočene objave

Malo :topic:

Katera je NAJBOLJŠA KITAJSKA RESTAVRACIJA V LJUBLJANI ?

( najbrž se je o tem že razglabljalo, zato prosim nekoga za link )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera je NAJBOLJŠA KITAJSKA RESTAVRACIJA V LJUBLJANI ?

Meni je odlicna tista nasproti btc-ja. Ne vem pa, ce je najboljsa :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kitajski zid je zakon :OK: Drugač je pa baje tud kitajc pri + Črne vasi in Ižanske ceste (LJ) zelo pohvaljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo neumesten štos:

Zakaj okoli kitajskih restavracij ni nobenih podgan, psov in mačk?

Izognejo se v širokem loku, ni varno ... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kitajske restavracije--- :grrr

1.Tale hrana tukaj je tok kitajska kot so banane dozorele v interšparu v vrečkah s plinom napram bananam iz palme.

2. Zaradi kitajske in njihove cenene delovne sile (tudi tukaj živijo kot podgane---po 10 v eni majhni špajzi) bo šlo našim delavcem čedalje slabše.

3. Tibet.

4. Jedo pse, mačke in ostale živali, ki jih res ne bi bilo treba pobijati, ker tok sestradani spet nismo.

5. To naj bi bila poceni hrana (dejansko tudi je)...cene pri nas so pa take, kot da bi šlo za neko fensi stvar.

5. Sistem na Kitajskem in sploh tretiranje ljudi (in živali) je meni nesprejemljivo.

6. Ktajske restavracije rastejo kot gobe po dežju.....kdaj bo postalo tako kot v Trstu je samo vprašanje časa.

7.Sistem je isti kot pri šipcih.

8. higijena in sestavine so mi dvomljive, baje, da ostankov ni (tisti, ki so hodili po pomije že vedo o čem so govorili) :closedeyes:

Fob gor ali dol....mi je vseeno...kaj mi boste nalepili ampak če hočeš spremenit svet moraš začeti pri sebi in jest jih nikakor ne mislim podpirati zaradi sladkokislega bambusa in ene zmatrane soje.

Tenstan krompir...je zakon. :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No...jest tudi jem samo gojene tune....ker v mreže za lov po morjih konča ogromno delfinov.....teh ljubkih bitij pa res ne bi hotela imeti na vesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@lina: se zelo strinjam :OK:

V kitajske restavracije ne hodim, razlogov je več, najmočnejši je prvi vtis. Prvič, zadnjič in nikol' več, kot se temu reče ... pred precej leti v Frankfurtu, ko tu ni bilo ne duha ne sluha o kitajskih restavracijah, sem fasal eno ... kaj pa vem kako so tistmeu rekli. Zanič je bilo, sledile so pa prebavne motnje :SS :SS :SS

Poleg tega pa ko človek v čisto resnih virih (dnevno časopisje) prebere da so težave s higieno v kitajskih restavracijah, pa še razlogi ki jih je naštela lina ... samo krepi mnenje da mene tja ne bo. :)

Sem pa jedel neke čudne sladkaste kombinacije zamrznjene zelenjave, ki je hotela biti "kitajska". Zanič. ;)

Tenstan krompir je pa res zakon :yea1:

(vem, tu bom lahko prebral da sem *fob in zaplankan do amena ... jebiga :glare: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

edina kitajska v Lj, ki ne ustreza zgornjemu opisu je Sichuan na Gornjem trgu, lastnik Slovenec, kuharji pa dobro izučeni profesionalci, tako da je vse na nivoju, edino plac je majhen, zato se pa lahko bolj stisneš k dragi (dragemu)

tip kuhinje je enak imenu restavracije, sičuanci veljajo za ene največjih mojstrov priprave hrane na kitajskem področju, tako po okusu kot po izgledu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No...jest tudi jem samo gojene tune....ker v mreže za lov po morjih konča ogromno delfinov.....teh ljubkih bitij pa res ne bi hotela imeti na vesti.

A krava v goveji juhi se ti pa nič ne smili. Kaj je ona drugačna kot delfin. :fight2:

ps: Jem vse od delfinou do krave. :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No...jest tudi jem samo gojene tune....ker v mreže za lov po morjih konča ogromno delfinov.....teh ljubkih bitij pa res ne bi hotela imeti na vesti.

sem Lina rada bi bla pa tuna Calvo. :lol1:

Sorry ena butasta asociacja, drugače se pa glede ostalih živali zraven tun ujetih čisto strinjam s tabo

Peace girl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tista, pri črnuškem mostu in tista, ki je od Rudnika proti Ig-u. Sam ne vem, kako se jima reče. :blush:

Drgač pa; kitajska hrama; mljaskkkkk :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kitajske restavracije--- :grrr

1.Tale hrana tukaj je tok kitajska kot so banane dozorele v interšparu v vrečkah s plinom napram bananam iz palme.

2. Zaradi kitajske in njihove cenene delovne sile (tudi tukaj živijo kot podgane---po 10 v eni majhni špajzi) bo šlo našim delavcem čedalje slabše.

3. Tibet.

4. Jedo pse, mačke in ostale živali, ki jih res ne bi bilo treba pobijati, ker tok sestradani spet nismo.

5. To naj bi bila poceni hrana (dejansko tudi je)...cene pri nas so pa take, kot da bi šlo za neko fensi stvar.

5. Sistem na Kitajskem in sploh tretiranje ljudi (in živali) je meni nesprejemljivo.

6. Ktajske restavracije rastejo kot gobe po dežju.....kdaj bo postalo tako kot v Trstu je samo vprašanje časa.

7.Sistem je isti kot pri šipcih.

8. higijena in  sestavine so mi  dvomljive, baje, da ostankov ni (tisti, ki so hodili po pomije že vedo o čem so govorili) :closedeyes:

Fob gor ali dol....mi je vseeno...kaj mi boste nalepili ampak če hočeš spremenit svet moraš začeti pri sebi in jest jih nikakor ne mislim podpirati zaradi sladkokislega bambusa in ene zmatrane soje.

Tenstan krompir...je zakon. :photo:

zakleni se v omaro in čakaj ! nikoli ne veš od kje in kdaj pridejo ! :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kitajske restavracije--- :grrr

1.Tale hrana tukaj je tok kitajska kot so banane dozorele v interšparu v vrečkah s plinom napram bananam iz palme.

2. Zaradi kitajske in njihove cenene delovne sile (tudi tukaj živijo kot podgane---po 10 v eni majhni špajzi) bo šlo našim delavcem čedalje slabše.

3. Tibet.

4. Jedo pse, mačke in ostale živali, ki jih res ne bi bilo treba pobijati, ker tok sestradani spet nismo.

5. To naj bi bila poceni hrana (dejansko tudi je)...cene pri nas so pa take, kot da bi šlo za neko fensi stvar.

5. Sistem na Kitajskem in sploh tretiranje ljudi (in živali) je meni nesprejemljivo.

6. Ktajske restavracije rastejo kot gobe po dežju.....kdaj bo postalo tako kot v Trstu je samo vprašanje časa.

7.Sistem je isti kot pri šipcih.

8. higijena in  sestavine so mi  dvomljive, baje, da ostankov ni (tisti, ki so hodili po pomije že vedo o čem so govorili) :closedeyes:

Fob gor ali dol....mi je vseeno...kaj mi boste nalepili ampak če hočeš spremenit svet moraš začeti pri sebi in jest jih nikakor ne mislim podpirati zaradi sladkokislega bambusa in ene zmatrane soje.

Tenstan krompir...je zakon. :photo:

1. a ti ješ samo na lastnem vrtu vzgojen krompir?

2. kako živijo je pač zgolj njihov problem, dvomim da restavracije pr nas propadajo zarad kitajcev, prej zarad tega k prodajajo samo dunajski šnicl pa tenstan krompir(kako naključje ravno tvoja najljubša jed?)

3. trdinov vrh

4. pr nas nismo tolk sestradani, zato ti dovolim da pse in mačke brišeš iz diete

5. za zrezek lahk plačaš 1500, za pečeno raco z zelenjavo, gobicami(mmm) pa ne?

6. več bo restavracij bolj bo hrana pocen zato čimveč kitajcev v gostinstvu

7. a zdej pa poleg rasizma še nacionalizem?

8. a si kdaj slišala za kake sanitarne inšpekcije? 100%prepričan sem da kitajci oz njihove restavracije niso niti za odtenek manj higienične kot pristne slovenske (wiener schnitzl, pommes frites, cordon bleu....a pa to je pristno slovensko? hehehe)

aja še to ti rečem... :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem še pred leti po gostilnah razvažal Laški pir, se vozil tudi v tisto pri Twinu.

Kdor nima dobrega želodca naj raje ne bere.

Ko sem prvič tja pripeljal pivo me je kap. Pripeljal sem dopoldne, ko restavracija ni obratovala. Odprla mi je neka Fata čistačica. Kitajcev ni bilo nikjer.

Čez zadnji vhod sem šel notri z vozičkom. Banane, krompir, zelenjava, .... vsa živila so se valjala kar po tleh v hodniku. Da ne omenjam vseh plunkov in čikov, ki so prav tako "ležali" na istem hodniku...

Iz kuhinje se je slišalo pičkarjene: tristo hudičev pa kdo je te učil higijene? Se je razburjal mojster, ki je popravljal pomivalni stroj. Iz njega je vlekel ven cele kose hrane.

V enem sodu zraven so se v umazani rjavi vodi odatajevale zmrznjene race. Na tleh pri sodu so se valjale vrečeke od rac. Gor je pisalo made in Hungary.

Po kuhinji je bilo polno smeti - kot da več dni niso pometli. Razne škatle od hrane, olupki, vžigalice so se valjale po pultih. Prav tako so se po pultih valjali umazani noži, valjarji, sekirce, kuhalnice, ribežni. V koritu je bila gora nepomite posode. Vse je prav zaudarjalo.

Ploščice, ki bi morale biti bele so bile rumene od svinjarije.

Fata je na vseke toliko časa samo dodala: Ajme ljudi moji, pa kako mogu da žive i rade o ovakome đubretu?

Najbolj se mi je pa želodec obrnil, ko sem na mizici poleg jedilnega pribora, ki je namenjen gostom zagledal nekaj parov prešvicanih vložkov iz čevljev.... :SS :SS :SS :SS

Moja zgodba je čist resnična in še sedaj ko grem v Twina se mi želodec obrne.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA...kropir dejansko pridelam doma.

Kdo je rekel, da propadajo kitajske restavracije pri nas?...ravno nasprotno.

Nimam nič proti Dunajcu...najljubše jedi pa nimam.

Ti meni nimaš kaj dovoliti niti prepovedati..bo šlo?

Koliko plačam za kaj?...ko boš ti meni plačeval...boš lohk določil kaj bom jedla za določeno vsoto...do takrat pa ....

Pa kaj...beri še enkrat zadnji odstavek in kje si ti notri najdšel karkoli povezano z rasizmom in nacionalizmom al kar tako rad uporabljaš težke besede???

Trdinov vrh nima nikakršne veze s Tibetom...no mogoče v tvojem svetu.....

Oja sem slišala...včasih tudi kaj preberem in te restavracije so bile dolgo na udaru...zaradi NEHIGIJENE...sama imam manjšo izkušnjo...ne tako hudo kot Tadej...pa sej nima veze.

Poleg tega pa..povej mi kaj ješ in povem ti kdo si :devil:

Vsak ima svoja načela.....eni so brez..prav...za take je bil dodan zadnji stavek.

Še kaj???...da boš lažje bruhal.

V eni od teh zgoraj omenjenih restavracijah...no preden so jo uredili je bila notri vsaj 50 let štala...in čudovite konje so imeli notri....in se še voha kar sploh ni čudno, ker bi moral videti kako je obnova potekala :grim ...seveda moraš imeti razvita čutila, v kar pa dvomim. :slap: ---

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no.. ne vem sploh, kje naj začnem..

par misli... kitajci so reven (oz. bogat komunističen) narod. Živijo v veliko večji bedi kot "razviti svet". kaj spada k "Bedi" je jasno-slabe okoliščine, varčevanje, izkoriščanje dobrin do maksimuma ipd.. da sem bolj splošen.. no , ti ljudje hodijo po svetu s trebuhom za kruhom. recimo-pridejo v SLO, kjer si na en ali drug način s pomočjo teh ali onih postavijo restavracijo in v njej zaposlijo ostale. zdaj pa poglejmo - stara navada je železna srajca pravi slovenski pregovor. razumejo ga seveda tudi kitajci. če človek 30 let ni bil navajen umivati se več kot 1x na teden in npr. roke 1xdan, kako lahko kdo pričakuje, da ko bo stopil v novi svet, da bo pa v momentu drugače. saj če pogledate nam bližje rome-glavonje si postavljajo sredi naselij zidane hiše, tlakovci, omet, fasada, bramak, zunaj BMW ali AUDI ali MECA... mel sem priliko stopiti v vežo ene od teh hiš. verjemte mi - material boljši uporaba enaka.

da nadaljujem-po tem razmišljanju lahko sklepam, da ja, majo problem s higieno.

ampak.

- inšpektorji jim ne zaprejo ... mogoče pa le ni več tak velik problem, vsaj pri "uveljavljenih" restavracijah. kako je pri začetnikih... ampak s higieno nimajo problemov le pri kitajcih. če greste kdaj mimo kake "highsociety" gostilne včasih lahko vidite kuharske pomočnike, ki ravnotako nosijo kante z odpadki, kaka zadeva leži na tleh in podobno. glede tega, kakšni prasci znajo bit eni ljudje pa sploh ni izgubljati besed. lahko boš šel v še tako "dobro" in "drago" restavracijo, pa bo delal kak novinc/pomočnik/študent...ipd brez izkušenj in manir, pa ti bo zrezek, ki mu je na tla padu dal nazaj na krožnik, pa še hujše zadeve počel s hrano in posodo. o teh zadevah raj ne razmišljam, ker potem bi se res sam še z lastno pridelano hrano prehranjeval.... kar ne veš ne boli...če se ne zastrupiš... :cry:

- zadeve se vse toplotno (kolikortoliko) obdelajo in zato v mojih 10ih letih kar obiskujem kitajske tud driske še nisem dobil nasl.dan (pa da bo tko še naprej!!)

- ni odpadkov... hja... saj je bistvo ekonomičnosti, da se jih zminimizira. ravno olupkov od banan ti ne bojo not rezal, če pa so mojstri in znajo od ribe uporabiti celotno meso in od race pustiti le okostnjak - :yea2: . verjemte mi, da tud v drugih gostilnah orenk pazijo, da ne mečejo stran preveč. še Jamie Oliver je v eni od oddaj napizdeval vajenko kok "penijev" je zafukala u smeti , pa je samo por rezala...

tisti, ki ste na gostinsko/kuharsko hodil že veste o čem govorim

ma ja jest bom še kr ven hodu jest. do zdej ni blo večjih težav... (1x :SS zarad francoske al pa gob.. nisem ziher...)

dober tek!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no splošno znano je, da kitajci niso ravno najbolj higieničen narod ker se tiče hrane. vsak, ki je bil na kitajskem lahko to potrdi, ti tule so še civilizirani in čisti napram onim. v gostilni ješ kuro ali kaj drugega in kosti in ostalo enostavno pluvaš na pod. naši nenavajeni turisti se takim izpljunkom umikajo ker to ni da nekaj spustiš iz ust na tla ampak pravi pljuuuuuuuuuuuuuunnnnnnnnnn tako da izstrelek poleti meter+.

v Mb vem da je bila prva kitajska čista štala in jo je higienska zaprla, ostale zgledajo dokaj OK ampak sem slišal, da jih kar bolj kontrolirajo kot "naše" gostilne.

odkar sem se potikal po Tajski mi ti bambusi in sladko-kislo-pekoče-grenko-WTF okusi ne sedejo več - mogoče 2x na leto. Ampak ko pa mi, grem in pojem, brez strahu ali predsodkov.

če mi je kaj neumno mi je, da se meša politika in ljudje/hrana. če lina ne je kitajske ker ne zaupa v higieno je to ena stvar - ko pa privleče ven še tibet, pa pse in mačke in kaj še vem kaj pa lahko rečem samo :slap:

po tej logiki jaz nebi smel bit niti blizu McDonaldsa, njihovega umetnega mesa in druge umetne hrane, da o ameriški politiki sploh ne govorim.

Lina mimo brcaš, a veš? <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8. a si kdaj slišala za kake sanitarne inšpekcije? 100%prepričan sem da kitajci oz njihove restavracije niso niti za odtenek manj higienične kot pristne slovenske (wiener schnitzl, pommes frites, cordon bleu....a pa to je pristno slovensko? hehehe)

Kontrolira jih ZIRS! In ti lahko zaupam, da so mi kolegi, ki izvajajo ta inšpekcijski nadzor, svetovali veeeeeeliiiiik obvoz okrog teh Kitajčkov! :grim

Pa ne mislim zganjat kakšne antipropagande. Komur je tam všeč, prosim, naj mu moje besede ne spremenijo mišlenja. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UF..Pervy nihče te ne sili, da se ravnaj po moje....jest samo povem zakaj jest ne hodim tja...moje stvari in še enkrat....ne morem spremeniti sveta lahko samo sebe...in ker pač največkrat mižimo...se nas stvari ne tičejo oz. ,,kaj se pa pozna če se tega ne držimo,, je na svetu tako kot je....in tudi bo.....Žal sem gledala in brala npr. ,,kulinarike sveta,, (ni tako dolgo tega pa se mogoče kdo spomni) mislim da na discoveriju...kaj tam počno z živalmi...od opic, do tigrovih testisov, medvedjih žolčev, do metanja živih mačk v krop in psi in VSEEEE je skregano z mojo mentaliteto in s temi ljudmi nočem imeti opravka...poglej kako sploh pridobivajo tisti ubogi žolč....medvedu pri živem telesu v kletki, kjer se ne more niti premaknit odteka po cevki...več let... sej lohk vidiš, da kar žive kure z brenerji lovijo in jih cvrejo tako med tekom, (ptičja gripa) če ti to lahko sprejmeš jest ne morem ...jest ne...ne morem nič spremeniti...le sebe zato pazim kaj kupim in poiskušam živeti brez, da za to trpjo drugi--tudi ne kupujem kozmetike ali česarkoli testiranega na živalih).

In če me že BK za vse...me resnično prizadane, ladaj polna plavuti morskih psov, ubijanje kakršnekoli ogrožene vrste zaradi nekega prestiža (za vašo spolno moč je kar precej zvarkov v eksotičnih živih bitji) in največji majstri v temu so azijati.

Poleg tega tole s trebuhom za kruhom v svet...ja baje ni temu čist tako...niste nikoli slišali, da celo dobijo subvencijo...jest sem enkrat nekaj brala o temu...žal premalopozorno...in res ne bi dajala roke v ogenj...mogoče kdo tu kaj ve?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!