Skoči na vsebino

Kitajska restavracija


vrho1679

Priporočene objave

UF..Pervy nihče te ne sili, da se ravnaj po moje....jest samo povem zakaj jest ne hodim tja...moje stvari in še enkrat....ne morem spremeniti sveta lahko samo sebe...

lina mešaš politiko, hrano, buče in ananas.

1. zaščitene vrste in mučenje živali - KAJ ZA VRAGA IMAJO S TEM RESTAVRACIJE TU? ne servirajo te hrane, ne pobijajo naših medvedov (za razliko od nekaterih domačih gostincev), ne kuhajo naših psov,...... za to so mednarodne organizacije, ki morajo to preprečit, te boge izbeglice, ki se tu poskušajo z restavracijo preživljat niso nič krive.

2. pač reprezentiraš popularno politično mnenje da nas bodo aziati preplavili, uničili naše gospodarstvo itd. in iz tvojega pisanja se vidi nestrpnost do njih. si se vprašala ali so res vsi mučilci živali in uživalci zaščitenih vrst. Za info plavuti morskih psov so specialiteta na japonskem, tudi tune in delfine pobijajo japonci, pa kite in tjulne tudi in na sploh vse kar najdejo v moju. japonska ribolovna flota je daleč največji uničevalec morj no ampak tebi je to vseeno, to delajo neki mali rumeni tam doli in posledično so krivi kitajci pri nas.

3. noben te ne sliki imet rad kitajce ali jest to hrano, ampak če misliš da je tvoje vztrajanje pri tako neumnih stališčih simbol upora ali pot v spremembe si še bolj naivna kot sem mislil doslej.

4. me ne preseneča da te cyc podpira imata oba tako rahlo zmedeno-naivno-nacionalistično-rasistične poglede, da bi super pasala v kak tovarniški bife ko se po 4 piru začne politična debata na nivoju enoceličarjev.

če niso krivi slovenski komunisti, udbomafija ali novi kapitalisti pa bodo kitajci!

eh :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja..Pervy....niso krivi direkt oni in tudi njim direkt nič nočem....pa ne lovi me na biljke..kot si v celem konteksu našel japonsko specialiteto plavuti morskih psov...ravno zaradi tega, ker sem nekak sumla da se boš gor obesil sem na koncu napisala azijati..pa sej nima veze....

Poleg tega pa tisti, ki so reveži na kitajskem nimajo restavracij po svetu in vseeno mi je ali ješ mojega ali svojega psa...nočem imeti s tabo nič....to je vse...tudi kitajci...tisti reveži...jedo zelo malo mesa....

In svet ni to in ločeno tisto...vse je prepleteno v začaran krog.

Kaj se bo dogajalo nam, ker se izkorišča azijsko delovno silo bo pa kmalu jasno....

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UF..Pervy nihče te ne sili, da se ravnaj po moje....jest samo povem zakaj jest ne hodim tja...

ker.....

...kaj tam počno z živalmi...od opic, do tigrovih testisov, medvedjih žolčev, do metanja živih mačk v krop in psi in VSEEEE je  skregano z mojo mentaliteto in s temi ljudmi nočem imeti opravka...

mislim da to pove vse - S TEMI LJUDMI!!!! skrajno posploševanje, tako kot so za amerje vsi arabci teroristi itd.

TI KI SO TU, NISO KRIVI ZA VSE KAR SE DOGAJA NA KITAJSKEM IN V AZIJI!

samo to je moj point in zamera tebi ker to proeciraš na te, ki so si prišli pošteno služit denar. kaj veš, mogoče so pa politični begunci, mogoče celo okoljevarstveniki, ki so sploh cenjena vrsta pri kitajskih oblasteh,...........

dokler jih osebno ne poznaš ne moreš tako pluvat po njih. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tista, pri črnuškem mostu in tista, ki je od Rudnika proti Ig-u. Sam ne vem, kako se jima reče. :blush:

Drgač pa; kitajska hrama; mljaskkkkk :OK:

aha, pa poceni tudi!!

drugače dam pa ogenj v roko ali iz roke ali..

za naslednje restavracije:

Sichuan-Gornji trg Lj

EMEI-nekje v Mb, cesta proti Ptuju

Zlata ribica..proti Šk. Loki

Azija...Kranj

Kitajsko Mesto..Domžale

ne vem imena...blizu Kamnika

obe v Celju

veliki hong kong

Koper..ne vem imena

KR koga..ne vem imena

novo mesto...vse OK, imena??

par let nazaj sem delal s 95% restavracij in jedel v 70% restavracij

odsvetujem

kitajski zid...Lj

tan gao...MB...študentski boni

jarše...zmajev paviljon

nisem jedel, pa vseeno ne odsvetujem glede na razmere oz mlade lepe kitajke

Ig

zaloška

brezovica

dolenjska c.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, pa poceni tudi!!

drugače dam pa ogenj v roko ali iz roke ali..

za naslednje restavracije:

Zlata ribica..proti Šk. Loki

Uf, teb pa roke bolj malo pomenijo...al pa ne veš, kaj pomenijo opekline...2 meseca nazaj je bila v omenjeni restavracija huda zastrupitev s salmonelo...kar nekaj 10 osebkov je pristalo na Japljevi...

drugače pa, ne, nimam nobenih predsodkov...nasprotno...rad jem...samo malo bolj previden bodi, vseeno....

Se splača :slap: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimiv, tut v emei-u je prišlo do zastrupitve kljub vrhunskim razmeram..vzrok, alergija na tiste črne kitajske gobe in pa mentaliteta nastradalega štajerca

kdor ima predsodke, naj njih jé in od njih živi, bo pa za več-različno-bolje-jede več ostalo in pa mir bo v gostilni

zastrupitve so tudi v slo gostilnah, stafilokoki, ki se razvijajo v sicer odličnih obarah, ki se jim iz dneva v dan samo dodaja surovine, če jo slučajno ne zmanjka, hladi, pogreva...in eni majo za to šibke želodce

čajniz=zakon, pečen sladoled mmmmmm, pa mal slivovga vinčka na koncu aaaaaaaah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

VPRAŠANJE SE NANAŠA NA KITAJSKO RESTAVRACIJO OZ. KATERA JE NAJBOLJŠA ( ali pa med najboljšimi )

Tistim trem, ki ste dali pameten odgovor hvala ostali pa :fredy: - a res nimate kaj pametnejšega za počet.

Pol pa se kdaj spomnim uporabit iskalnik čez kako leto pa moram prebrati 20 strani raznih nakladanj in podobnih pizdarij, da pridem do tistega podatka ali dveh, ki bi mi morda koristili.

Žensko hočeš pelat v eno solidno Kitajsko, pol ti pa neki bebci začnejo nakladat o politiki ipd... :SS

Popravljeno . Popravil Rok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od nekaterih sem slišal, da je dobra Shanghai na Poljanski.

Ima kdo kaj izkušenj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od nekaterih sem slišal, da je dobra Shanghai na Poljanski.

Ima kdo kaj izkušenj?

Jest.... zelo pohvalno.... in zdaj so idprli še Shanghai 2 v Kapitlju tam, kjer je bil prej Mediteraneo.....

Kolikor se spomnim, sta biil Shanghai in Zlata ribica (Reteče pri Škofji loki), označeni za najbolj neoporečni v LJ okolici...sicer pred par leti, ampak....

Skratka, v Shanghau sem reden gost, in lahko rečem samo najboljše, edino med kosili je full gužva, študentski boni pa to...

Shanghai 2 je ista ekipa, firma, al karkoli, tudi ljudi so preselili.... no, da tja še ni prišla štundenterija, čeprav imajo enako bone in kosila....

Popravljeno . Popravil lojzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest.... zelo pohvalno.... in zdaj so idprli še Shanghai 2 v Kapitljum tam, kjer je bil prej Mediteraneo.....

A lahko malo bolj razložiš, kje je Šangaj 2 ? A je to ista firma ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko malo bolj razložiš, kje je Šangaj 2 ? A je to ista firma ?

Jep, šefica se je preselila iz Poljanske v Kapitelj, pa tudi drug staff.... firma sigurno ista, zato pa ist ime.....v bistvu sta samo 100m narazen..... tista steklena hiša zraven pravne fakultete, spredaj poslovni del, Špar ipd, z zadnje strani stavbe vhod v restavracijo, ne moreš zgrešiti, če veš, kje je Kapitelj .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je kdaj kdo jedu v horsu karkoli...? jst sm in mi je zakon... kdo od vas k ste jedl tam misl da je higiensko neoporečno... prepih je z vseh strani, veter nosi prah s ceste, tipi k delajo noter grejo vsake toliko mal ven posedet na (sterilno?) klopco prižgat en čik in nazaj naravnost pred ploščo... tko kt mene ne, očitno ne moti tudi silnih množic kajti gužva je ob katerikoli uri... dalje mcdonalds niti nočem ne vedt kaj je v burgerjih ampak so mi všeč in jih jem... na kaki ravni so burekčinice okrog po slo rajš ne ugibam ampak ker mi je burek všeč ga pač pojem in namesto o higieni razmišljam o božanskem okusu ;) ipd... predelano hrano kot salame, namazi... rajš ne omenjajmo, lahko pa omenmo genetsko spremenjeno zelenjavo, konzervanse ki jih skoraj povsod dajejo celo v kruh...aja pa še vprašanje za ljubitelje klasičnih slo restavracij: a ste se kdaj vprašal zakaj majo domači čevapi in pleskavice vedno drugačen okus kot tisti v beznicah?

----------------------------------------------------------------------------------------------

vsem k vas skbi oporečna prehrana predlagam da se napasete po sosedovem travniku ali vrtu (če seveda v radiju 500m ni nikakršne ceste z avtomobili k so neizčrpen vir svinca in drugih škodljivih elementov)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

par let nazaj sem delal s 95% restavracij in jedel v 70% restavracij

odsvetujem

kitajski zid...Lj

tan gao...MB...študentski boni

jarše...zmajev paviljon

zakaj odsvetuješ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj odsvetuješ?

naj ugibam... k kitajci jedo pse in režejo morskim psom plavuti ter razvijajo jedrsko orožje, in jemljejo delovna mesta poštenim slovenskim državljanom, povrhu vsega pa zatirajo prebivalstvo tibeta...tkonakratko... lina a sm uganu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj ugibam... k kitajci jedo pse in režejo morskim psom plavuti ter razvijajo jedrsko orožje, in jemljejo delovna mesta poštenim slovenskim državljanom, povrhu vsega pa zatirajo prebivalstvo tibeta...tkonakratko... lina a sm uganu?

ne vem, kolk težko razumeš napisano, ampak moje vprašanje je bilo zastavljeno D.J.-ju, ne pa Lini ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za najboljšo ne bom nič rekel, zelo prijetno pa je v Velikem Hong Kongu (Črnuški most).

Če imaš rad DIM-SUM zadeve, pa jih delajo v Kitajskem vrtu - bivša gostilna Gustelj v Dravljah. Pa ena tamala mi je prinesla liziko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem, kolk težko razumeš napisano, ampak moje vprašanje je bilo zastavljeno D.J.-ju, ne pa Lini ...

valda da težk, sej veš da nihče ne dosega tvoje inteligenčne ravni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj odsvetuješ?

stanje kuhinje-skladišča, odnos do poslovnega partnerja, odnos do poslovnega partnerja, ko se spremeni v stranko, razmerje cena-najedenost-okus

2 ali več minusov-odsvetujem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Meni se zdi ta hip taboljša kitajska restavracija Beijing na Brezovici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je pa zelo všeč kitajska hrana, posebno zato ker ni mastna. Dobra mi je hrustljava račka, mongolsko meso - mešano, testenine, kalčki, juhe pa na koncu še sladice - ocvrta banana, ocvrt sladoled in še kaj bi se našlo. V Celju imamo tri restavracije in vse so o.k. Dobro, da ste me spomnili, saj je že čas, da spet grem malo k njim na obisk. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo se je potrebno distancirat od tega "kako režejo v kitajskih kuhinjah v sloveniji pse in mačke not" če je slučajno kdo to mislil...imamo inšpekcije in podobne elemente....

sam še nisem bil v kitajski restavraciji...se pa že dolgo odpravljam...malo moram zadeve od daleč spoznat zaradi našina prehrane ki je tam...predvsem zaradi sladkorne bolezni ki me omejuje pri tem....

pa še to...zakaj je ta tema pod kategorijo Ljubezen.... :hmm: :blink:

Popravljeno . Popravil Thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta je zelo črna, ne vem kje sem jo pobral, morda celo tu, na MS.

(Modaratorju svetujem, da jo zbriše.)

Vsaka od evropskih držav ima med 100 do 1000 kitajskih restavracij.

V vsaki od njih je zaposleno od 10 do 100 Kitajcev.

Mnogi od njih imajo s seboj tudi družine.

Sami si izračunajte, koliko ljudi je to.

Ali je že kdo videl ali slišal za kitajski pogreb.

Ne.

Nikogar še niso pokopali.

Vse smo pojedli.......

Saj se samo hecam :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta je zelo črna, ne vem kje sem jo pobral, morda celo tu, na MS.

(Modaratorju svetujem, da jo zbriše.)

Vsaka od evropskih držav ima med 100 do 1000 kitajskih restavracij.

V vsaki od njih je zaposleno od 10 do 100 Kitajcev.

Mnogi od njih imajo s seboj tudi družine.

Sami si izračunajte, koliko ljudi je to.

Ali je že kdo videl ali slišal za kitajski pogreb.

Ne.

Nikogar še niso pokopali.

Vse smo pojedli.......

Saj se samo hecam  :P

Delikatesno........najmi........kitajčeva pašteta.........jetrca na žaru.........plučka v kislo sladki omaki.......testisi z bambusovimi vršički.............njami na kvadrat :OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delikatesno........najmi........kitajčeva pašteta.........jetrca na žaru.........plučka v kislo sladki omaki.......testisi z bambusovimi vršički.............njami na kvadrat :OK:  :OK:  :OK:  :OK:

Možgani z jajci :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo rad jem kitajsko hrano, pa mi je čisto vseeno a je notri sosedov pes, pekingška raca iz Ljubljanskega barja ali uvoženi organi. Dobro je in to je vse, kar me zanima. Infekcij in prebavnih težav pa še nisem imel.

Najraje obiskujem kitajsko restavracijo "Štorklja" na Zaloški. Pred nekaj leti je bila edina kitajska restavracija v Ljubljani, ki ni padla na inšpekciji. Zelo okusna hrana, čisto pripravljena in profesionlana postrežba.

Pa še ena politična opazka: realiteta danes je, da Evropo (se pravi tudi nas) preplavlja (pre)poceni delovna sila iz Kitajske. Kitajci (znanstveno dokazano) veljajo za izredno brezkompromisen, marljiv, emocionlano hladen narod, ki imajo zelo nizke zahteve (v primerjavi z našim standardom). Domača naloga za danes: na ulici objemite in kušnite prvega Bosanca, ki ga srečate! Čez par let bomo spet veseli, da smo bratje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!