Skoči na vsebino

Ali nam novinarji krojijo življenje?


Funakoshi

Priporočene objave

Mam spet eno kost za glodat... :hmm:

Vsake tri kvarte se zgodi, da Funakoshi ob četrtkih obsedi z daljincem pred tevejem in šalta programe. Seveda nabaše tud na POP in Slakova Trenja. Oddaja ima po mojem mnenju dobro platformo, torej je njen princip zelo v redu, ker spominja malo na takele forume, kjer si pač ljudje izmenjajo mnenja o zadevah, ki so problematične. Vse lepo in prav, a le ko nebi bil voditelj oddaje taka driska. Oddajo vodi tako, da me po dveh minutah gledanja čist ob živce spraw. Efekt je isti, kot če bi pojedel pol kile kofe-zoca. Non stop "nabija", prekinja sogovornike, in kar me najbolj moti - VSILJUJE SVOJE PREPRIČANJE... Še huje, če povabljeni ne pride na njegovo "sodišče" in ne "razčist" zadeve pri Slaku, je avtomatsko kriv in grd. :slap: In to se mi zdi, da se dogaja dnevno in ne samo ob četrtkih... Mediji nam servirajo vsak dan dogodke od blizu in daleč. Prek njih izvemo, kako se imajo v Afganistanu, pa kako Hrvati pri nas ribe lovijo, pa zvemo, kaj majo za bregom grdi Američani... Skratka oni so naše okno v svet. Oni nas (nevede) učijo o tem kako se danes svet vrti, kje teče SLO-HR meja, ali so bile fojbe res polne, kakšen prasec je Bush, kakšno obleko je imela miss palačink'04... Pa jim verjamemo?

Sam se trenutno spomnim dveh primerov, katerim sem bil priča in poznam celotno zgodbo. Poročilo v medijih je bilo obakrat netočno, zavajujoče in je izkrivljalo resnico. Od takrat naprej VEM, da medijem ne zaupam. Jim zaupate vi?

Se tudi vam zdi, da imajo pri nas oblast v rokah novinarji in ne politiki?

Česa se bolj bojite - linča na RTV/POPtv-ju ali postopka na sodišču?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem se mi navadni smrtniki recimo z Hrvati sploh nebi takio grdo gledali če nebi novinarji nabijali tako na naši kot na njihovi strani.

Po moje bi bilo naše življenje dost boj ˝enostavno˝ če nebi bilo teh novinarskih zgodbic.Večino ˝sranja˝ naredijo prav oni.

Popravljeno . Popravil v-strom 650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole se mi zdi tud podoben primer. Včeraj pri e plus (saj ne mislim delat reklame)

je una mlada gospodična(vsaj mislim) :wub: povedala,da fantje skupine sidharta niso hoteli dati nobene izjave za e plus!

Po tistem je blo še 10min govora kako so nevem;visoki,arogantni,...skratka zanič!

Ti mediji so res mal :slap:

Nekdo ne da izjave,pa je že slap,zanič.... skratka :SS

LP!

Popravljeno . Popravil tato
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kroji?... :hmm: ...čist primerljivo z ostalimi mediji...razlika je samo v številu čutil v interakciji...

...vendar se "posiljevanju" homo computerus uspešno adaptira...

post-478-1110196297_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi vse novinarke izgledale,kot Katja Jevšek,nebi nikoli slišali,kakšno sranje nam govorijo...Ko gledam njeno "vreme",samo vidim,potem pa moram vprašat,kakšno vreme bo... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slišal sem, da ji rahlo po štajersko vleče, ampak slišal pa še nisem, ker samo usta odpira, sliši se pa nič... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:

Slišal sem, da ji rahlo po štajersko vleče, ampak slišal pa še nisem, ker samo usta odpira, sliši se pa nič... :grim

:OK: :OK: :OK: Yap,spadaš med prave dede!!! :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

novinarji bi naj porocali in ne odlocali. nekaterim to celo uspe.

Tudi pri tem so neprekosljivi mojstri manipulacije.

Včeraj so pri dnevniku objavili vest in posnetek pretepanja turških žensk, ki so demonstrirale za večje pravice. Policija se je spravila na njih s polno agresivnostjo, brcanjem v glavo, itd.

Posnetek je trajel celo nekaj celih sekund, nakar se je tista napihnjena Manca spravila spet čvekati in na dolgo in široko nakladati o "bolj pomembnih stvareh", kot so preseravanja naših politikov ipd. Tudi popametovati na koncu ni pozabila.

Vedno rad gledam te informativne oddaje, kadar sem zaprt. Delujejo bolje od segretega Donata! :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede slaka...voditi tako oddajo kot jo vodi on ni ravno mačji kašelj....ker oddajo trenja si vsi zapomnijo po slaku...le zakaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi pri tem so neprekosljivi mojstri manipulacije.

Včeraj so pri dnevniku objavili vest in posnetek pretepanja turških žensk, ki so demonstrirale za večje pravice. Policija se je spravila na njih s polno agresivnostjo, brcanjem v glavo, itd.

Posnetek je trajel celo nekaj celih sekund, nakar se je tista napihnjena Manca spravila spet čvekati in na dolgo in široko nakladati o "bolj pomembnih stvareh", kot so preseravanja naših politikov ipd. Tudi popametovati na koncu ni pozabila.

Vedno rad gledam te informativne oddaje, kadar sem zaprt. Delujejo bolje od segretega Donata! :angry2:

Nobeden jih ni brcal v glavo,so same padle po stopnicah!Vsaj vsaka peta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede slaka...voditi tako oddajo kot jo vodi on ni ravno mačji kašelj....ker oddajo trenja si vsi zapomnijo po slaku...le zakaj?

Zato, ker je živčen k swina. Zato. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi pri tem so neprekosljivi mojstri manipulacije.

Včeraj so pri dnevniku objavili vest in posnetek pretepanja turških žensk, ki so demonstrirale za večje pravice. Policija se je spravila na njih s polno agresivnostjo, brcanjem v glavo, itd.

A si predstavljaš, da bi kej tazga naši policisti naredl. :grrr To bi bil masaker na TVju. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne bi bilo medijev, bi bilo v svetu manj katastrof ... vsaj tistih za katere vemo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je pa cista bedarija. S cim naj bi ti novinarji krojili zivljenje? S tem, kar blebetajo po TVju? S tem, kar pisarijo po casopisih?

A te kdo sili, da gledas? Da poslusas njihove umotvore? Pa tudi ce to delas... a se moras strinjati s tem kar povejo? Si ne znas ustvariti svojega mnenja?

Ja, lahko ti ga krojijo.... ce jim pustis.

Ne znas ugasniti TVja? Zapreti casopisa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede slaka...voditi tako oddajo kot jo vodi on ni ravno mačji kašelj....ker oddajo trenja si vsi zapomnijo po slaku...le zakaj?

Tip zganja največjo paniko in nima kontrole nad glasnostjo svojega glasu. Bolj očitno nevrotičen pogled oči že redko vidim izven službe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno Slak trena živce...ker peveč mižika, skače v besedo, kar neke zaključke vleče....stokrat hoče neki prekint pa pol se premisli (ga noben ne jebe) in pol spet in mi deluje živčno..in pol sem živčna še jest.

Pa v bistvu...me kurc briga...sam, ko pa pove da je bil pri Latinu na študiju...no jest ne vem kaj je tam počel...pa da ne bom samo pluvala: Hrenova mi je dobra,Latin, in una bjonda..na Beograjski tv...tut.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je pa cista bedarija. S cim naj bi ti novinarji krojili zivljenje? S tem, kar blebetajo po TVju? S tem, kar pisarijo po casopisih?

A te kdo sili, da gledas? Da poslusas njihove umotvore? Pa tudi ce to delas... a se moras strinjati s tem kar povejo? Si ne znas ustvariti svojega mnenja?

Ja, lahko ti ga krojijo.... ce jim pustis.

Ne znas ugasniti TVja? Zapreti casopisa?

Saj prav v tem je problem: novinarji nam filtrirajo informacije in se subjektivno odločajo o teži posamezne novice. In potem imamo izbiro ali živeti v ignoranci ali pod vplivom manipulacije.

Na žalost pa tudi kvaliteta novinarstva naglo upada in vedno bolj stremi k ameriškemu načinu pop-novic in škandalov. Hijene :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

l...pa da ne bom samo pluvala: Hrenova mi je dobra,Latin, in una bjonda..na Beograjski tv...tut.

misliš Bojano Lekić ali voditeljico odaje Klopka......namreč obe sta šarf in hudi......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno Slak trena živce...ker peveč mižika, skače v besedo, kar neke zaključke vleče....stokrat hoče neki prekint pa pol se premisli (ga noben ne jebe) in pol spet in mi deluje živčno..in pol sem živčna še jest.

Probaj mežikat...baje pomaga proti živčnosti... ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se moram še jaz oglasiti, ker me kdaj pa kdaj prav razkurijo članki o intervencijah! :angry2:

Po moje novinarji pišejo take bedarije, ker enostavno nimajo dovolj informacij in niso strokovnjaki na področjih, ki jih pokrivajo. Potem pa pride do člankov, ki niso nič drugega kot zavajanje javnosti, velikokrat v škodo ljudi, ki sploh niso odgovorni. :BUA:

Zakaj pa prihaja do tega, sta pa krivi obe strani. Novinarjem zamerim predvsem to, da si ne vzamejo dovolj časa, da bi se o stvari pozanimali ali celo, bog ne daj, počakali na uradno konferenco, na kateri bi te stvari razložili in razjasnili strokovnjaki. Ampak ne, do takrat novica ni več sveža in se ne prodaja, in je pač treba čim prej eno neumnost prodat, pa čeprav nima veze z realnostjo!

Druga stran je pa kriva, ker informacije podajajo ljudje, ki zato niso pooblaščeni in ker roko na srce, uradne informacije pridejo na dan šele po kakšnem tednu ali več. Takrat pa običajno res nikogar več ne zanima ta informacija.

Na koncu ugotoviš, da je vse brez veze. Dokler bodo ljudje konzumirali samo negativne informacije, ki jim dajejo lažno upanje in tolažbo, da so oni pa nad tem, toliko časa bo novinarstvo tonilo globje in globje! :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se tudi vam zdi, da imajo pri nas oblast v rokah novinarji in ne politiki?

Česa se bolj bojite - linča na RTV/POPtv-ju ali postopka na sodišču?

Ce upostevas zgolj samo eno dejstvo, da oddaj, ali tiska z doticno vsebino enostavno ne spremljas, ignoriras, teh problemov zagotovo nimas!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj prav v tem je problem: novinarji nam filtrirajo informacije in se subjektivno odločajo o teži posamezne novice. In potem imamo izbiro ali živeti v ignoranci ali pod vplivom manipulacije.

Na žalost pa tudi kvaliteta novinarstva naglo upada in vedno bolj stremi k ameriškemu načinu pop-novic in škandalov. Hijene  :angry2:

Točno to. Kaj pa mi vemo, kaj se v resnici dogaja v Iraku, pa na Kosovu, pa na Kitajskem. Vse kar vemo je to, kar nam servirajo novinarji. Kako pa informacijo podajo, pa je odvisno od njih. Dejstvo pa je, da je dobrih novinarjev pri nas malo. Dobri novinarji pa so za moje pojme predvsem taki, ki se prepričajo o VSEH dejstvih in OBJEKTIVNO poročajo (se ne postavljajo na nikogaršnjo stran). To verjamem, da je težko, a profiju to nebi smelo predstavljati oviro. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno to. Kaj pa mi vemo, kaj se v resnici dogaja v Iraku, pa na Kosovu, pa na Kitajskem. Vse kar vemo je to, kar nam servirajo novinarji. Kako pa informacijo podajo, pa je odvisno od njih. Dejstvo pa je, da je dobrih novinarjev pri nas malo. Dobri novinarji pa so za moje pojme predvsem taki, ki se prepričajo o VSEH dejstvih in OBJEKTIVNO poročajo (se ne postavljajo na nikogaršnjo stran). To verjamem, da je težko, a profiju to nebi smelo predstavljati oviro. .)

Saj ni problema. Lahko greš sam osebno preveriti, kaj se dogaja v Iraku, pa na Kosovu, pa na Kitajskem. Poleg tega pa: kateri izmed naših novinarjev je trenutno v Iraku, pa na Kosovu, pa na Kitajskem? Če si zaveden glede tega, te zavajajo tuji novinarji. Kaj bi šele bilo, če bi bili tam naši? To lahko pomeni samo eno: dober novinar je samo mrtev novinar. :slap:

Popravljeno . Popravil Polž
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!