Skoči na vsebino

Ali nam novinarji krojijo življenje?


Funakoshi

Priporočene objave

novinarski posel odvija v glavi, na telefonu in službenih sestankih z viri.

Da nisi ti to namenoma izpustil gostiln, bifejčičev, kafičev, beznic in podobnega, da bi vajin posel zgledal bolj dolgočasen in duhamoren in da se noben ne bi javil na ekskurzijo :?

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da nisi ti to namenoma izpustil gostiln, bifejčičev, kafičev, beznic in podobnega, da bi vajin posel zgledal bolj dolgočasen in duhamoren in da se noben ne bi javil na ekskurzijo  :?

.)

Čak, a si mislil, da imamo neke formalne pisarne? Zjutraj grem na šiht direkt v gostilno... potem pa ob 15h narekujem po telefonu tajnici članke ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmnja, le malokdo od tuka jrazpravljajočih pozna dejanski ustroj ene resne medijske hiše. Nihče ne ve, kakšna trenja nastajajo med "uredništvi" in "upravo". Zato pa tako z lahkoto vsi flancajo o tem, kako kapital fura medije... Žal ni povsem tako.

Kot sem rekel - vedno ste dobrodošli na debatni krožek z mano. ;)

In z mano tudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvega dela ne razumem. kako legalizirali ce so "porocali". nelegalno je nelegalno in ne malo manj legalno.

mislim na primere ko oblast zeli narodu vriniti kako novo obliko davka, kazni, prispevka itd.. ki je vec kot ocitno protiustaven, nehuman, neeticen, podel in zlocinski. Te stvari potem novinarji (ne vsi..spet... symru) napihujejo in odobravajo brez da bi vsaj malo razmislili o smiselnosti le-teh..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da nisi ti to namenoma izpustil gostiln, bifejčičev, kafičev, beznic in podobnega, da bi vajin posel zgledal bolj dolgočasen in duhamoren in da se noben ne bi javil na ekskurzijo  :?

.)

To spada pod službene sestanke z viri. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To spada pod službene sestanke z viri.  :grim

btw, polž: kolk maš ti limit na "službeni kreditni kartici"? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmnja, le malokdo od tuka jrazpravljajočih pozna dejanski ustroj ene resne medijske hiše. Nihče ne ve, kakšna trenja nastajajo med "uredništvi" in "upravo". Zato pa tako z lahkoto vsi flancajo o tem, kako kapital fura medije... Žal ni povsem tako.

Kot sem rekel - vedno ste dobrodošli na debatni krožek z mano. ;)

bo bolj malo debatni krozek, ker kot si napisal ne poznamo interni ustroj. blago receno sem tudi malce skepticen da ga novinarji natancno poznate. :)

informacijajemocpress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim na primere ko oblast zeli narodu vriniti kako novo obliko davka, kazni, prispevka itd.. ki je vec kot ocitno protiustaven, nehuman, neeticen, podel in zlocinski. Te stvari potem novinarji (ne vsi..spet... symru) napihujejo in odobravajo brez da bi vsaj malo razmislili o smiselnosti le-teh..

Jojojojoj. Djoko, a misliš, da novinarji ne plačujemo davkov, ne podležemo novim kaznim ZVCP itd...? Torej mene nek ukrep prizadene ravno tako kot tebe. Če pa o njem pišem, morem pogledati večjo sliko, ne samo to, kako bo prizadelo mene in tebe.

Kar se tiče tvojega razumevanja protiustavnosti, pa mislim, da ne bova prišla skup. :blink: Prepoved telefoniranja med vožnjo ni protiustavna, ker ti dovoljuje telefoniranje, če uporabljaš ustrezno opremo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bo bolj malo debatni krozek, ker kot si napisal ne poznamo interni ustroj. blago receno sem tudi malce skepticen da ga novinarji natancno poznate. :)

informacijajemocpress

Ej, ko si enkrat 5 let v neki bajti ... verjemi ... spoznaš ustroj ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim na primere ko oblast zeli narodu vriniti kako novo obliko davka, kazni, prispevka itd.. ki je vec kot ocitno protiustaven, nehuman, neeticen, podel in zlocinski. Te stvari potem novinarji (ne vsi..spet... symru) napihujejo in odobravajo brez da bi vsaj malo razmislili o smiselnosti le-teh..

djoko, v tem primeru je zadeva relativno enostavna, vsaj kar se legalnosti tice.

crni les ni imel obratovalnega dovoljenja kot dom za ostarele (ali starejse obcane ali kakor ga zelis imenovati) temvec kolikor je meni znano samo kot motel/ hotel. in v namembnosti teh je, blago receno, ogromna razlika kot tudi v infrastrukturni ureditvi in opremi objekta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

btw, polž: kolk maš ti limit na "službeni kreditni kartici"? ;)

Letos sem dobil neomejeno. Od začetka meseca sem porabil cca 14 mio sit za reprezentanco. Ni panike. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj in kje je bil oto objavljeno? Bom pogledal in ti povedal svoje mnenje. :)

Se ne spomnim vec, mi je pa ostal glih zaradi tako ocitnega zavanja v spominu. Saj bi lahko podal svoje mnenje tudi na povzetek ki sem ga nekaj postov nazaj napisal.

se en ki sem se ga zdej spomnu pa za katerega tudi ne vem kje je bil objavljen:

Novinar pise o smucarski nesreci na krvavcu in skozi clanek napeljuje na nujnost uvedbe zascitnih celad...in kam taka razmisljanja peljejo?!?!

pa ne mi zdaj da to nima veze z politiko ker se kako prekleto ima veze kakor tisti surfer..mislim pa da to dobro sam ves..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, ko si enkrat 5 let v neki bajti ... verjemi ... spoznaš ustroj ;)

do neke mere, da, se strinjam. ne verjamem pa, da vam ravno vse povejo. predvsem ne po cirkusih ki ste (GZ in novinarski ceh) delali med zadnjo stavko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jojojojoj. Djoko, a misliš, da novinarji ne plačujemo davkov, ne podležemo novim kaznim ZVCP itd...? Torej mene nek ukrep prizadene ravno tako kot tebe. Če pa o njem pišem, morem pogledati večjo sliko, ne samo to, kako bo prizadelo mene in tebe.

Kar se tiče tvojega razumevanja protiustavnosti, pa mislim, da ne bova prišla skup.  :blink:  Prepoved telefoniranja med vožnjo ni protiustavna, ker ti dovoljuje telefoniranje, če uporabljaš ustrezno opremo.

:kva2: a teb res treba vse narista da bi postekal????

NESMISLE BI LAHKO VI PREPRECILI..hja ce bi vsaj malo pomigali z sivimi celicami in uvideli kaj je druzbeno koristno in kaj popoln idiotizem.

Tako ti moram tud mobiteliranje razlozit jel.. ki JE protiustavno, nehumano in nesmiselno saj bi po tem takem morali prepovedat tudi pogovor s sopotnikom ki predstavlja vecjo nevarnost saj ga tu in tam se gledas torej pozabljas na voznjo, pa prepovedat praskanje po riti pa vrtanje po nosu pa stelanje radia pa praskanja po jajcih itd... kapish now???!?!?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do neke mere, da, se strinjam. ne verjamem pa, da vam ravno vse povejo. predvsem ne po cirkusih ki ste (GZ in novinarski ceh) delali med zadnjo stavko.

heh, a misliš, da novinarji v lastni bajti ne "izvohamo" stvari? ;)

a misliš, da "kofetkamo2, ker nam je prijetno in ker ima kava dober okus? ;) :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako ti moram tud mobiteliranje razlozit jel.. ki JE protiustavno, nehumano in nesmiselno saj bi po tem takem morali prepovedat tudi pogovor s sopotnikom ki predstavlja vecjo nevarnost saj ga tu in tam se gledas torej pozabljas na voznjo, pa prepovedat praskanje po riti pa vrtanje po nosu pa stelanje radia pa praskanja po jajcih itd... kapish now???!?!?!?

Človek mobiteliranje med vožnjo JE dovoljeno!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NESMISLE BI LAHKO VI PREPRECILI..hja ce bi vsaj malo pomigali z sivimi celicami in uvideli kaj je druzbeno koristno in kaj popoln idiotizem.

Tako ti moram tud mobiteliranje razlozit jel.. ki JE protiustavno, nehumano in nesmiselno saj bi po tem takem morali prepovedat tudi pogovor s sopotnikom ki predstavlja vecjo nevarnost saj ga tu in tam se gledas torej pozabljas na voznjo, pa prepovedat praskanje po riti pa vrtanje po nosu pa stelanje radia pa praskanja po jajcih itd... kapish now???!?!?!?

in kdo bo tisti, ki bo povedal kaj je nesmisel in to se nekoristen po vrhu?

mobiteliranje v vozilu NI protiustavno, tudi prepoved ta-istega ne.

prepoved mobiteliranja za voznika v vozilu brez prostorocne naprave ki to omogoca tudi ni protiustavna in tudi ne protizakonita. ti se povem zakaj?

(hint: ogrozanje zaradi ekstremno zmanjsane koncentracije voznika. to je dokazano.)

dobro vecine nad dobrim manjsine

eden od temeljev demokracije. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

djoko, v tem primeru je zadeva relativno enostavna, vsaj kar se legalnosti tice.

crni les ni imel obratovalnega dovoljenja kot dom za ostarele (ali starejse obcane ali kakor ga zelis imenovati) temvec kolikor je meni znano samo kot motel/ hotel. in v namembnosti teh je, blago receno, ogromna razlika kot tudi v infrastrukturni ureditvi  in opremi objekta.

ma a vidis da si cist pod njihovim vplivom.. legalno ali nelegalno..kaj koji kurac ma to veze s tem kar sem jaz govoril..

Ne bi jim bilo treba unicit necesa kar bi lahko delovalo perfektno. Namesto da so se spravili na jebena dovoljenja ki jih drzava ni izdala iz samo njej znanih razlogov obenem pa tja posiljala visek starcev bi se lahko spravili na drzavo in jo tako prisilili na ureditev vseh pravno-formalnih zadev. Ampak ne, ta zgodba se ne bi prodajala in so tako lepo napadali ustanovitelje in iz povsem vsakdanjih stvari (podedovanje) naredili velik pomp in dosegli to da danes nekateri od teh starcev res nimajo kje bit. Drzava bi morala biti v prvi vrsti v pomoc in podporo ter zascito ne pa macehovska in novinar ima to moc da bi to lahko tako tudi dejansko bilo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človek mobiteliranje med vožnjo JE dovoljeno!!!!!!!!!!!!!!!!

:kva2: za znoret hehe...

clovek PROSTOROCNO mobiteliranje NI in se enkrat NI dovoljeno oz. je KAZNIVO!!! kapish...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma a vidis da si cist pod njihovim vplivom.. legalno ali nelegalno..kaj koji kurac ma to veze s tem kar sem jaz govoril..

Ne bi jim bilo treba unicit necesa kar bi lahko delovalo perfektno. Namesto da so se spravili na jebena dovoljenja ki jih drzava ni izdala iz samo njej znanih razlogov obenem pa tja posiljala visek starcev bi se lahko spravili na drzavo in jo tako prisilili na ureditev vseh pravno-formalnih zadev. Ampak ne, ta zgodba se ne bi prodajala in so tako lepo napadali ustanovitelje in iz povsem vsakdanjih stvari (podedovanje) naredili velik pomp in dosegli to da danes nekateri od teh starcev res nimajo kje bit. Drzava bi morala biti v prvi vrsti v pomoc in podporo ter zascito ne pa macehovska in novinar ima to moc da bi to lahko tako tudi dejansko bilo..

Ti res slabo bereš/poslušaš novinarske prispevke. Bilo je ogromno kritiziranja ustanov, ki so tja pošiljale stare ljudi in bilo je ogromno kritiziranja inšpekcijskih služb, ki so se zganile šele po poročanju medijev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kdo bo tisti, ki bo povedal kaj je nesmisel in to se nekoristen po vrhu?

mobiteliranje v vozilu NI protiustavno, tudi prepoved ta-istega ne.

prepoved mobiteliranja za voznika v vozilu brez prostorocne naprave ki to omogoca tudi ni protiustavna in tudi ne protizakonita. ti se povem zakaj?

(hint: ogrozanje zaradi ekstremno zmanjsane koncentracije voznika. to je dokazano.)

dobro vecine nad dobrim manjsine

eden od temeljev demokracije. :)

a si ti sploh prebral moj post do konca ali se samo neumnega delas..

marsikaj drugega v vozilu mnogo bolj vpliva na zmanjsano koncentracijo kot pa drzanje mobitela na usesu ali pa praskanje po usesu ki pa lej lej ni kaznivo..

no in kaj je zdaj v bistvu kaznivo..to da drzis mobitel v roki ali to da poslusas ali to da odpiras usta..kaj pa ce drzim pri usesu diktafon...hmmm... kretensko

Popravljeno . Popravil Djoko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: za znoret hehe...

clovek PROSTOROCNO mobiteliranje NI in se enkrat NI dovoljeno oz. je KAZNIVO!!! kapish...

Prvič si napisal PROSTOROČNO. Slabo artikuliraš svoje misli. Se ti pogosto dogajajo nesporazumi? Prostoročno mobiteliranje ni prepovedano, ampak je prepovedno telefoniranje z mobitelom v roki. In po mojem mnenju je to pravilno, čerpav sem neprestano zavestno v tem prekršku. In tudi vem, da me bodo kaznovali, ko me bodo dobili.

Pa da ne bo pomote. Tudi meni gre vedno več omejitev, ki nam jih postavljajio zelo na živce. In bom naredil vse, da bodo morale biti nadaljnje omejitve krepko argumentirane.

Popravljeno . Popravil Polž
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

djoko, nekako se mi zdi, da ti ocala pesajo. vsake toliko spregledas korak ali tri. :)

da ti dam primer, katerega bos razumel:

jaz te vstrelim. ni legalno, je pa koristno in potrebno. in ker je slednje me ne bo nihce kazensko preganjal. tudi obrazloziti mi ni potrebno zakaj bi to bilo koristno ali potrebno, vsaj po tvoji logiki ne. se strinjas? .)

nekaj ne more/ ne sme obratovati ce nima ustreznih dovoljenj. pa bilo se tako koristno. lahko se naredi izjema in se poda obratovalcem moznost pridobitve ustreznih dovoljenj, vendar je problem v tem, da bo potem vsak naredil nekaj kar je koristno/ potrebno brez ozira na sosede/ sokrajane/ ljudi.

in roko na srce, kar je nekaterim potrebno meni se zdalec ni (ribnik npr.). je zato nekoristen? saj ne jem rib. in nimam nobene koristi od tega.

drug problem je novinarska etika. kdo se je drzi ali ne mora odlocati novinarski ceh ali posameznik. podaj pritozbo na ustrezna mesta in se bo tudi ta problem dal resiti.

vendar tvoje razmisljanje je enako kot sem ti opisal primer zgoraj: jaz tebe vstrelim. meni se (trenutno) zdi koristno, tudi potrebno.

vendar tega ne bom storil iz dveh razlogov:

- dopuscam misljenje in mnenje drugacno od mojega lastnega (ergo respekt do ljudmi)

- me je strah kazenskega pregona.

ker cisto tako povedano, ene par si jih bruhnil vceraj/ danes v tej temi da lahko glava boli. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Nekaj je pravilno ampak bom vse naredil da me vec ne bodo omejevali ce ne bo argumantirano"... A ti res naj nastevam vse argumente proti takemu idiotizmu kot je ta z mobitelom al bos sam pogruntal..???!?!!

fuck to ne more biti res..no...

Rad bi spoznal cloveka ki ti dovoli da si novinar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!