Skoči na vsebino

Ali nam novinarji krojijo življenje?


Funakoshi

Priporočene objave

Jest pa kar se tiče novinarjev morm rečt, da poznam enga fajn novinarja z Dela. :)

Itak, da je  :topic: ....

Ne morm pomagat. :afro1:

Urbija? Polža? Mene? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Polž - ob cirka 14h pridem na šiht... Lahko greva skupaj na kako kafe in malo politične marionete v roke vzameva :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda greva. In ne boš verjel. V petek zvečer sem v živo spoznal našega Djokota, ki ga tako zelo moti prepoved telefoniranja in ki sočustvuje z lastnico Črnega lesa. Kako sva se spoznala? Čudna so pota Gospodova. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem malo prej gledal tiskovno konferenco selektorja Braneta Oblaka. Novinarji so se kregali z njim, ker nekega igralca ni uvrstil v ekipo. Neverjetno. Takšni izmečki, ki mislijo, da  vedo vse in pomešajo svojo funkcijo s funkcijo objekta svojega pisanja, mečejo slabo luč na ves novinarski poklic.  :SS

Wrong, tisto niso novinarji!!!

Tisto so v večini podrepni priskledniki, ki mislijo, da vse vedo in da so ta glavne zvezde, ker v živo klobasajo širšemu občinstvu. Od vseh komentatorjev kateregakoli športa, so bili legende le nogometni komentatorji pred 25 leti, potem F1 komentator Mihelčič, nakar sem tudi zaradi naslednikov teh dveh nehal slediti.

Pa mi občasni škilček na športno novinarsko področje vedno pove, da še ni čas, da jim posvetim pozornost.

Samo IMHO, da ne bo spet kdo v luft skakal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

No, zadnje dni so me novinarji spet malo v slabo voljo spravili. Gre za primera ministra za obrambo in ministrice za kmetijstvo. Čeprav ne spadam v volilno bazo vladne koalicije, me je ravnanje medijev spet razkurilo...

Primer ministra za obrambo: ker se je ognil novinarjem na letališču, so sprožili gonjo proti njemu in njegovim domačim. Seveda je prav, da javnosti novinarji sporočijo, da je minister kršil zakon, ni pa prav, da nadlegujejo njegovo družino (otroke). To se mi zdi bolano. :SS

Primer ministrice za kmetijstvo: se je zamerila POPTV-jevcem, ker ni prišla na trenja. Epilog: psihoanaliza ministrice, a je res bolana al ne, ne zna z mediji, v oddaji Trenja naslednji teden, ko je bilo govora o Hrvaški, si zadnjih 5min oddaje privoščijo za obravnavo ministrice-total iz konteksta tokratne oddaje... :SS :SS

Torej, kaj naj rečem... Vse lepo in prav, da me novinarji obveščajo o tem, kaj je ta ali oni minister zagrešil. Super. To imam kot davkoplačevalec pravico vedeti. Da pa potem nadlegujejo njegove otroke, ki s tem nimajo nič. :SS Ali pa zato, ker ministrica ne pride na oddajo narest medijski linč?! :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker lahko odgovorim iz prve roke, ti lahko rečem, da minister Erjavec laže. Njegovih otrok novinarji niso nadlegovali. Novinarka Dela recimo je zgolj pozvonila doma, ker je iskala gospo ministrico. Nihče ni odprl vrat. Potem je v šoli, kjer gospa dela, pri ravnatelju izvedela, da ima gospa dopust. Kar se tiče ostalih medijev.... Preveril sem pri novinarjih, ki so pisali o Erjavcu, zatrdili so mi, da niti eden ni klical domov oz. sploh govoril z otroci.

Erjavec laže, tako kot je zdaj naredil že večkrat. Billu Clintonu težav ni prineslo to, da mu ga je vlekla Monica, ampak to, da je o tem dejstvu lagal in da so ga na laži ujeli. Tudi Erjavec laže. Recimo: najprej je rekel, da so njegovi varnostniki zahtevali, da pristane na vojaškem delu letališča (in se izogne mejnemu prehodu), ko je videl, da je hudič odnesel šalo in da ga ne bo v tej zgodbi pokrila niti policija, pa je začel igrati na družinsko noto in povedal, da je sam zahteval pristanek na vojaškem delu letališča, ker je vedel, da ga na civilnem čakajo novinarji in je želel zaščititi svojo ženo in otroke. :grrr :grrr :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj so pa delali otroci na službenem potovanju tovariša ministra in njegove žene...

Sploh pa, kaj je delala žena poleg njega na večerji....???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker lahko odgovorim iz  prve roke, ti lahko rečem, da minister Erjavec laže. Njegovih otrok novinarji niso nadlegovali. Novinarka Dela recimo je zgolj pozvonila doma, ker je iskala gospo ministrico. Nihče ni odprl vrat. Potem je v šoli, kjer gospa dela, pri ravnatelju izvedela, da ima gospa dopust. Kar se tiče ostalih medijev.... Preveril sem pri novinarjih, ki so pisali o Erjavcu, zatrdili so mi, da niti eden ni klical domov oz. sploh govoril z otroci.

Erjavec laže, tako kot je zdaj naredil že večkrat. Billu Clintonu težav ni prineslo to, da mu ga je vlekla Monica, ampak to, da je o tem dejstvu lagal in da so ga na laži ujeli. Tudi Erjavec laže. Recimo: najprej je rekel, da so njegovi varnostniki zahtevali, da pristane na vojaškem delu letališča (in se izogne mejnemu prehodu), ko je videl, da je hudič odnesel šalo in da ga ne bo v tej zgodbi pokrila niti policija, pa je začel igrati na družinsko noto in povedal, da je sam zahteval pristanek na vojaškem delu letališča, ker je vedel, da ga na civilnem čakajo novinarji in je želel zaščititi svojo ženo in otroke.  :grrr  :grrr  :SS

No, če laže, pa sram ga bodi... Kaj pa za uno teto iz kmetijskega ministrstva pravš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

teorija zarote: erjavec je nastavljen zato, da ga lahko JJ lažje odstrani s tega mesta, ki ga je pač moral obljubit Desus-u za lojalnost. ko bo odletel, bo na to mesto postavil "pravega" ministra, svojega aparatčika in tako prevzel oblast nad tisto vejo, ki si jo kot zakrknjen diktator najbol želi...vojsko. vse dogajanje okoli tega je samo DIM in kjer je dim je tudi smrad...

teorija šlamparije: erjavec je pač simpatično neroden dečko in ga pogosto lomi...kar pa ne pomeni, da je slab obrambni minister. za bit na tem mestu moraš bit malo humorista.in predvsem moraš živcirat policijo.

teorija medijske senzacije: nepomemben "dogodek", se napihne v taki meri, da postane sam sebi namen...balon bedarij in medijskega pumpanja, ki se futra sam sebe. pač še en cirkus več in še en egotrip za novinarje in blažev žegen za ljudi.

teorija vojne tajne: če ima obrambni minister na voljo vojaški izhod, zakaj ga ne bi uporabil? čeprav sam minister ni vojaška oseba ima vendar lahko ob sebi stvari zaupne narave...nekaj, po čemer policist na carini nima kaj brkljat.

teorija zajebavanja: nalašč narejena poteza, da se malo podraži in užali policijo, ki ima vsak dan večje pristojnosti.

teorija biznisa: medtem ko javnost gleda in kriči na ministra kako lahko tako porablja njen denar, jo populisti podpirajo in držijo roko v njeni denarnici.

teorija politične farse: medijsko napihnjen dogodek, ki prikriva vratolomne politikantske poteze odzadaj.

teorija okvare: letalo je imelo pokvarjene žlajfe in se je odrolalo naprej do vojaškega hangarja...minister kot heroj je ostal do konca na njem

teorija kar tako: :alien1: so med nami

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

teorija okvare: letalo je imelo pokvarjene žlajfe in se je odrolalo naprej do vojaškega hangarja...minister kot heroj je ostal do konca na njem

ta se mi zdi še najbolj verjetna in tudi daleč najbolj smešna........

Dejstvo je, da so več ali manj vsi ministri vedno bili in bodo marionete določenih ljudi. In če jim ne pašejo več, se da kar hitro narediti malo senzacije in se jih odstrani....... pa se niti ne sekirajo. Plačo dobijo isto, delajo v enem podjetju, kjer so samo nastavljeni in še manj so na očeh, kar pomeni, da lahko več pizdarij počnejo.

Kar se novinarjev tiče: najti pravo mero kaj poročati in kaj ne je umetnost...... definitivno se pa strinjam, da grejo včasih čez rob in naredijo iz muhe slona. Verjetno ni ne prvi ne zadnji minister, ki je šel po nepravilnem postopku čez mejo........ ampak kot sem rekla, ministri so itak samo nastavljene ovce, ki se dajo na lep način odstraniti če ti niso več všeč....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

teorija zarote: erjavec je nastavljen zato, da ga lahko JJ lažje odstrani s tega mesta, ki ga je pač moral obljubit Desus-u za lojalnost. ko bo odletel, bo na to mesto postavil "pravega" ministra, svojega aparatčika in tako prevzel oblast nad tisto vejo, ki si jo kot zakrknjen diktator najbol želi...vojsko. vse dogajanje okoli tega je samo DIM in kjer je dim je tudi smrad...

teorija šlamparije: erjavec je pač simpatično neroden dečko in ga pogosto lomi...kar pa ne pomeni, da je slab obrambni minister. za bit na tem mestu moraš bit malo humorista.in predvsem moraš živcirat policijo.

teorija medijske senzacije: nepomemben "dogodek", se napihne v taki meri, da postane sam sebi namen...balon bedarij in medijskega pumpanja, ki se futra sam sebe. pač še en cirkus več in še en egotrip za novinarje in blažev žegen za ljudi.

teorija vojne tajne: če ima obrambni minister na voljo vojaški izhod, zakaj ga ne bi uporabil? čeprav sam minister ni vojaška oseba ima vendar lahko ob sebi stvari zaupne narave...nekaj, po čemer policist na carini nima kaj brkljat.

teorija zajebavanja: nalašč narejena poteza, da se malo podraži in užali policijo, ki ima vsak dan večje pristojnosti.

teorija biznisa: medtem ko javnost gleda in kriči na ministra kako lahko tako porablja njen denar, jo populisti podpirajo in držijo roko v njeni denarnici.

teorija politične farse: medijsko napihnjen dogodek, ki prikriva vratolomne politikantske poteze odzadaj.

teorija okvare: letalo je imelo pokvarjene žlajfe in se je odrolalo naprej do vojaškega hangarja...minister kot heroj je ostal do konca na njem

teorija kar tako:  :alien1: so med nami

Najbol se mi zdita verjetni teorija medijske senzacije in teorija biznisa.

Teorija okvare se mi zdi pa zelo junaška - vredna dostojnega ministra za obrabo.

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj so pa delali otroci na službenem potovanju tovariša ministra in njegove žene...

Sploh pa, kaj je delala žena poleg njega na večerji....???

kaj so delali otroci zraven ne vem. njegova zena bi naj bila uradno povabljena na vecerjo v bruselj (ali pariz; ne vem vec tocno).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej je rekel, da so njegovi varnostniki zahtevali, da pristane na vojaškem delu letališča (in se izogne mejnemu prehodu),

Njegovi "varnostniki" definitivno niso tega zahtevali od njega. Vem iz prve roke in verjamem. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njegovi "varnostniki" definitivno niso tega zahtevali od njega. Vem iz prve roke in verjamem. :)

Saj zdaj to ni več vprašanje. Je sam Korel povedal, da je on ocenil, da bi bilo to primerno, ker so čakali (o ti groza) NOVINARJI. :lol1: :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej je precej očitno, da vsaj Korlovo življenje v dobršni meri krojijo novinarji.

Jep. Kdor ga je včeraj gledal na TV, ko je dajal izjavo, bi lahko rekel, da si je Korel želel, da to ne bi bilo več njegovo življenje. Da bi njegova duša preprosto zamenjala telo. :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj zdaj to ni več vprašanje. Je sam Korel povedal, da je on ocenil, da bi bilo to primerno, ker so čakali (o ti groza) NOVINARJI. :lol1:  :grrr

Je kdo gledal film The Langoliers? WEll - The Novinars ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... bi lahko rekel, da si je Korel želel, da to ne bi bilo več njegovo življenje....

Z mojega vidika se mu je ta želja izpolnila že prej. S trenutkom, ko se je odločil vkorakati v politiko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z mojega vidika se mu je ta želja izpolnila že prej. S trenutkom, ko se je odločil vkorakati v politiko.

Pepe, kaj naj rečem.... najbolje da nič :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!