Skoči na vsebino

Ali nam novinarji krojijo življenje?


Funakoshi

Priporočene objave

a pupa ma zdej gonjo proti novinarjem?

pestro......

a to je kukr družbeno koristno delo po tanovem :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, naredi domačo nalogo - vzemi v roke Delo in vzemi v roke (lahko sredine) Novice. Pa povej, kaj je v Delu takega, kar bi sodilo bolj v Novice, in obratno. Videl boš, da meja ne izginja, kot trdiš, ampak da imaš samo ti tak občutek.

Drugo so pa Finance... Tam je malce mešano. A še zdaleč ne narobe... Včasih mal mim brcnejo, včasih pa prekoleto dobor zadenejo. Enako Dnevnik in drugi. Ampak - meje niso zabrisane. Dobro se ve, kaj je v katerem časniku pričakovati.

Sedaj pa prosim, da "poznavalci" nehate diagonalno pljuvati in udrihati.

Če želi kdo šnelkurs iz medijske vzgoje itd, ga lahko napotim na pravi naslov.

berem izključno Delo, vse ostalo sm že zdavnaj opustil.... da podkrepim svojo izjavo, spomnm se članka čez polovico strani o tem da je oliver kahn prevaru svojo ženo... zdej mi pa prosim dragi sym razloži kam to paše?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Djoko, smiri živce. Malce si afektiran... Poleg tega - če poznaš polža, potem veš, da on ne piše o aferi Jurigate. Tudi jaz ne pišem o njej. Zakaj potem govoriš o "nas"...?

Glej, jaz poznam ene tri djokote, od tega mi je en ful kul, dva pa kretena. A zdaj pa lahko rečem "vsi djokoti so kreteni"? Ne...

Naredi domačo nalogo, razmisli, in potem javi rezultate svojega izračuna.

No ti pa se enkrat preberi moj post pa bos videl da sem nekje zapisal nekaj kar bi ti lahko povedalo da tvoje trditve da jaz mecen vse v en kos pri meni pac ne drzijo.

Povej mi o cem konkretno pises in na kak nacin pa ti povem kako je tvoje delo in kaj/ali/ce si samo bluzer ki naklada nekaj kar se prodaja in s tem poneumlja sebe in druzbo ali pa je v tebi tudi kaj modrosti ter cloveske dobrodusnosti.

:? .) <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Symru, daj, prosim lepo,

zapiši primer, ali dva, ko so novinarji naredili nekaj koristnega za družbo.

No, ne mi sedaj, iz pietetnih razlogov, vleči na plan kakšnega primera novinarja, ki je storil samomor.

.)

:OK: :OK: za vse politicne in rumene novinarcke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Symru, daj, prosim lepo,

zapiši primer, ali dva, ko so novinarji naredili nekaj koristnega za družbo.

No, ne mi sedaj, iz pietetnih razlogov, vleči na plan kakšnega primera novinarja, ki je storil samomor.

.)

Če sam ne najdeš teh primerov, potem se s teboj o tej temi nima smisla pogovarjati. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sori, Djoko, motiš se. Največja golazen so taki hujskači, kot si ti, ki razpihujejo sovraštvo do neke skupine ljudi. Vedno se najde kdo, ki mu neka skupina ljudi ni všeč. Potem se taki posamezniki zbirajo in zganjajo kraval, ne da bi bili pripravljeni tudi svoje pizdenje, seveda pa tudi delo "novinarjev" oziroma obstoj tiste "problematične" skupine dejansko kritično in realno ovrednotiti.

V novinarskem delu vsi vidite le afere Jurigate, pa to, kako se rumeni novinarji vtikajo nekaj. Če bi malce bolj pozorno brali tudi "bolj dolgočasne" dele časnikov, pa morda kdaj celo razumeli kak komentar na prvi strani dela, bi vam morda kapnilo, da novinarji naredijo tudi kaj koristnega za družbo.

Ampak, ne - bolje je hujskati in pljuvati, kot pa se malce dejansko zamisliti.

Qrc, ta zagrenjenost nam je vsem v pogubo. Zato pa je svet tam, kjer je.

To ni sovrastvo ampak le brezkompromisno in v faco povedana resnica o novinarskem poklicu. Novinar ki pise na tak nacin kot je to v primeru ki sem ga opisal je intelektualno mrtev, se pravi je v sistemu bolane druzbe in le-to se bolj zastruplja s "svojim" razpihovanjem idiotizma in vsesplosnega poneumljanja ter povelicevanjem oblastnikov na racun "malega" cloveka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz berem Delo in Mag ... seveda ne vsega, prelistam in preberem kar me zanima :)

Mag je sicer precej hecen konglomerat ... je notri vse živo, vključno s par tabloidnimi stranmi, ampak prvi del je pa resen, Markeševi članki so pa sploh odlični. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je. V tej državi in na svetu je toliko neumnih stvari, oškodovanj, "zakonitih kraj", prevar in vseh ostalih podobnih svinjarij. Krivi pa so novinarji. :slap: Kdor govori v tem smislu je ali bedak ali pa popoln bebec. Za vse te stvari se sploh ne bi vedelo, če jih v javnost ne bi spravili novinarji. Tudi na podlagi teh informacij ste se verjetno odločali na oktobrskih volitvah.

Popravljeno . Popravil Polž
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a pupa ma zdej gonjo proti novinarjem?

pestro......

a to je kukr družbeno koristno delo po tanovem :blink:

Ne ne nikakor ne.... hotela sem samo določene stvari oz. problematiko izpostaviti....... in niti pod razno ni to družbeno koristno delo.........

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je. V tej državi in na svetu je toliko neumnih stvari, oškodovanj, "zakonitih kraj", prevar in vseh ostalih podobnih svinjarij. Krivi pa so novinarji.  :slap: Kdor govori v tem smislu je ali bedak ali pa popoln bebec. Za vse te stvari se sploh ne bi vedelo, če jih v javnost ne bi spravili novinarji. Tudi na podlagi teh informacij ste se verjetno odločali na oktobrskih volitvah.

A si kdaj pomislil na to da v teh oskodovanjih in krajah ti kot novinar le-te podpiras in v njih tudi sodelujes ter v bistvu legaliziras. Tist tvoj post v prometnem zakonu lahko samo tako razumes in nikakor drugace. Npr. z unicenjem Crnega lesa ste novinarji dokazali da vam ne gre za cloveka ampak naklado in kobajagi popularnost.

Japs tukaj je vasa moc..v manipulaciji namrec.. ljudje bodo volili na podlagi tega kar vi zapisete. In vi ce bi bili malo manj pohlepni in castizeljni bi to lahko izkoristili v splosno dobro..

Popravljeno . Popravil Djoko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si kdaj pomislil na to da v teh oskodovanjih in krajah ti kot novinar le-te podpiras in v njih tudi sodelujes ter v bistvu legaliziras.

WHAT? :stupid:

Tist tvoj post v prometnem zakonu lahko samo tako razumes in nikakor drugace. Npr. z unicenjem Crnega lesa ste novinarji dokazali da vam ne gre za cloveka ampak naklado in kobajagi popularnost.

Tisti post o prometnem zakonu je bil skopiran iz enega drugega foruma in nad njim je jasno pisalo, da "imajo nekateri fantje preveč časa". Jaz nisem avtor. Črni les je bil pa nezakonit. KAPIŠ? Obratoval je nezakonito. Veš kaj to pomeni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S Tem zadnjim stavkom pa ne vem, če bi se lahko strinjala!!

Če se ne bi dalo tega ven, se sploh ne bi vedelo, kaj se tam dogaja... in dogajale so se določene nepravilnosti :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S Tem zadnjim stavkom pa ne vem, če bi se lahko strinjala!!

Če se ne bi dalo tega ven, se sploh ne bi vedelo, kaj se tam dogaja... in dogajale so se določene nepravilnosti :hmm:

Današnja družba je velika. Ne živimo več na vasi in vas ni naš celoten svet. Zato o aktualnih zadevah nismo obveščeni sredi vasi pri vodnjaku, ko peremo perilo. No in, ker svoje voditelje izbiramo na volitvah, moramo biti obveščeni o tem kaj počno, kdo so in kako razmišljajo. Ker, kot rečeno, ne gre več za vaške skupnosti, je poročanje medijev edini način, da smo kot volivci obveščeni. LDS recimo velik del krivde za svoj poraz pripisuje temu, da je v javnost prišla afera SIB in ostale svinjarije, ki so se lepile na njene člane. Kdo pa je to spravil v javnost?

Skratka verodostojni (saj vem, da se bo kdo spet obesil na to besedo) mediji so nujni sestavni del funkcioniranja sodobne družbe. Verjamem pa, da se marsikomu zdi, da novinarji niso zaupanja vredni, ker so zaradi svojega poklica v neprestani interakciji z nosilci politične in ekonomske oblasti. Verjami, da name ta kontakt z oblastniki ne vpliva prav nič. Prav tako se z nobenim politikom ne tikam, čeprav številni to neprestano predlagajo. Je pač treba ohraniti distanco. Poznam pa novinarje, ki te distance nimajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mediji so v rokah vladajočih strank, pa naj si tega želijo ali ne(zavedajo ali ne), zaradi tega (zgolj moje skromno mnenje) si najrazličnejši mediji prizadevajo izoblikovati javno mnenje... na konkretnem primeru če slak reče da je slabo pol se lahko polovico gostov v oddaji prelomi na miljon kosov in tega enostavno ne bodo mogli dokazat nasprotno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnja družba je velika. Ne živimo več na vasi in vas ni naš celoten svet. Zato o aktualnih zadevah nismo obveščeni sredi vasi pri vodnjaku, ko peremo perilo. No in, ker svoje voditelje izbiramo na volitvah, moramo biti obveščeni o tem kaj počno, kdo so in kako razmišljajo. Ker, kot rečeno, ne gre več za vaške skupnosti, je poročanje medijev edini način, da smo kot volivci obveščeni. LDS recimo velik del krivde za svoj poraz pripisuje temu, da je v javnost prišla afera SIB in ostale svinjarije, ki so se lepile na njene člane. Kdo pa je to spravil v javnost?

Skratka verodostojni (saj vem, da se bo kdo spet obesil na to besedo) mediji so nujni sestavni del funkcioniranja sodobne družbe. Verjamem pa, da se marsikomu zdi, da novinarji niso zaupanja vredni, ker so zaradi svojega poklica v neprestani interakciji z nosilci politične in ekonomske oblasti. Verjami, da name ta kontakt z oblastniki ne vpliva prav nič. Prav tako se z nobenim politikom ne tikam, čeprav številni to neprestano predlagajo. Je pač treba ohraniti distanco. Poznam pa novinarje, ki te distance nimajo.

A si to čisto ponesreči mene citiral, al si mi hotel kaj povedati?? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mediji so v rokah vladajočih strank, pa naj si tega želijo ali ne(zavedajo ali ne), zaradi tega (zgolj moje skromno mnenje) si najrazličnejši mediji prizadevajo izoblikovati javno mnenje... na konkretnem primeru če slak reče da je slabo pol se lahko polovico gostov v oddaji prelomi na miljon kosov in tega enostavno ne bodo mogli dokazat nasprotno...

In gledalci nimajo svoje pameti, da bi to videli. Če si ti opazil nekaj takega (ne vem, če se je res zgodilo) zakaj podcenjuješ ostalo publiko in misliš, da oni pa tega niso opazili?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si to čisto ponesreči mene citiral, al si mi hotel kaj povedati?? :hmm:

Sem mislil, da si ti prej mene citirala. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mediji so v rokah vladajočih strank, pa naj si tega želijo ali ne(zavedajo ali ne), zaradi tega (zgolj moje skromno mnenje) si najrazličnejši mediji prizadevajo izoblikovati javno mnenje... na konkretnem primeru če slak reče da je slabo pol se lahko polovico gostov v oddaji prelomi na miljon kosov in tega enostavno ne bodo mogli dokazat nasprotno...

S tem se sicer strinjam in Slak je pravilna izbira novinarja, ki svojo ideologijo prodaja ostalim...... samo sem pa prepričana (ali pa naivna), da so novinarji, ki se takega načina ne poslužujejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mislil, da si ti prej mene citirala. :hmm:

ne Djokota, pa si me prehitel.......

in zdej si kot novinar dokazal, kake flance lahko spraviš ven iz sebe, čeprav sploh ne veš komu in kaj sem hotela povedati. :lol1: ;)

:whistle:

Popravljeno . Popravil pupa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne Djokota, pa si me prehitel.......

in zdej si kot novinar dokazal, kake flance lahko spraviš ven iz sebe, čeprav sploh ne veš komu in kaj sem hotela povedati.    :lol1:  ;)

:whistle:

:blush: :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem se sicer strinjam in Slak je pravilna izbira novinarja, ki svojo ideologijo prodaja ostalim...... samo sem pa prepričana (ali pa naivna), da so novinarji, ki se takega načina ne poslužujejo.

tudi jst sm prepričan da obstajajo tudi novinarji s pozitivnim prispevkom družbi, verjetno so celo v večini ampak na žalost (zaradi svojih prepričanj, in seveda ovir ki se jim jih nastavlja) ne pridejo v položaj kjer bi resneje ogrozili načela in prepričanja vladajočih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Polz..

hehe..zdaj pa smo tam. na konkretnem primeru namrec..to biti vsec meni k mam lih cajt dans..

Crni les "nezakonit"?!?!? Ok, recimo da je bilo tako ker se ne zelim spuscati v debate o zakonitosti dolocenih zadev.

Se pravi bil je nezakonit... SOU WHAT????????

A ga je bilo potem potrebno javno lincati????? Koliko je pravnih subjektov, tudi drzavnih ki delujejo "nezakonito" ali koliko je zakonov ki so protiustavni???!?!??!?!?

Zakaj se ne spravis npr. na dolocilo, ki mi recimo... prepoveduje mobiteliranje med voznjo ki je ABSOLUTNO protiustavno in nelogicno in primitivno itd itd..

Zakaj se novinarji niste problema pri Crnem lesu lotili na drugacen nacin??? Zakaj ste napadli lastnico??? Zakaj niste napadli drzave???

Povsem preprosta zadeva je v vsem tem. Drzava zapravlja denar za popolnoma nepotrebne zadeve. Sociala in zdravsko ter skrb in nega ostarelih pa je njena zadnja briga. Jebe se drzavi in vam novinarjem za cloveka.

Zakaj se tega niste lotili na tak nacin?? Zakaj ste morali uniciti ljudi ki so zeleli pomagati drugim???

Eto se pupa se je obregnila v to ker ste jo prepricali da je podedovanje v teh primerih nekaj podlega. SOUUU WHAT ce je zenska podedovala??? Tipicna slovesnka zavist nic drugega ki jo vi tako veselo povelicujete s takimi in podobnimi nebulozami. Zakaj niste napadli drzave???

Zakaj ne napihnes zgodbe o prepotrebnem motoristu resevalcu npr..??? Zakaj tega ne nardis??? A ti moram jaz povedat al bos sam pogruntal???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj se novinarji niste problema pri Crnem lesu lotili na drugacen nacin??? Zakaj ste napadli lastnico??? Zakaj niste napadli drzave???

zgolj dejstvo ki podpira moje prejšnje trditve glede tega v čigavi lasti so mediji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Polz..

hehe..zdaj pa smo tam. na konkretnem primeru namrec..to biti vsec meni k mam lih cajt dans..

Crni les "nezakonit"?!?!? Ok, recimo da je bilo tako ker se ne zelim spuscati v debate o zakonitosti dolocenih zadev.

Se pravi bil je nezakonit... SOU WHAT????????

A ga je bilo potem potrebno javno lincati????? Koliko je pravnih subjektov, tudi drzavnih ki delujejo "nezakonito" ali koliko je zakonov ki so protiustavni???!?!??!?!?

Zakaj se ne spravis npr. na dolocilo, ki mi recimo... prepoveduje mobiteliranje med voznjo ki je ABSOLUTNO protiustavno in nelogicno in primitivno itd itd..

Zakaj se novinarji niste problema pri Crnem lesu lotili na drugacen nacin??? Zakaj ste napadli lastnico??? Zakaj niste napadli drzave???

Povsem preprosta zadeva je v vsem tem. Drzava zapravlja denar za popolnoma nepotrebne zadeve. Sociala in zdravsko ter skrb in nega ostarelih pa je njena zadnja briga.  Jebe se drzavi in vam novinarjem za cloveka.

Zakaj se tega niste lotili na tak nacin?? Zakaj ste morali uniciti ljudi ki so zeleli pomagati drugim???

Eto se pupa se je obregnila v to ker ste jo prepricali da je podedovanje v teh primerih nekaj podlega. SOUUU WHAT ce je zenska podedovala??? Tipicna slovesnka zavist nic drugega ki jo vi tako veselo povelicujete s takimi in podobnimi nebulozami. Zakaj niste napadli drzave???

Zakaj ne napihnes zgodbe o prepotrebnem motoristu resevalcu npr..??? Zakaj tega ne nardis??? A ti moram jaz povedat al bos sam pogruntal???

Sorry... tu pa se moram malo vmešati. Ni so what, če je bilo nelegalno in ni so what, če tem ljudem niso dajali take oskrbe, kot so želeli in ni so what, če to ti ljudje čudežno nanjo prepisovali imovino in tu ni res, da se na državo niso znašali in jo kurcali.......

in kar si mene omenjal?? ne razumem kaj si hotel napisati :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!