Skoči na vsebino

Ali nam novinarji krojijo življenje?


Funakoshi

Priporočene objave

kaj tocno bi bilo v tem primeru kolobarjenje???

You just dont get it, do you????!?!??!!?!??

Ocitno tudi mobiteliranja nisi razumel ha??..torej podpiras in napihujes idiotizem in legaliziranje kraj ali molzenje...?!?!

Ne, mislim da tega sploh nisi dojel in bos rabil se nekaj cajta da bos..do takrat pa bos pac zivel v prepricanju da storis tudi kaj dobrega za druzbo..

djoko, le zakaj ti nisi novinar. tako veliko bi lahko storil ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fuck, Polž, a sva čist sinhronizirana al kaj? Zgleda, da so nama res možgane oprali!!! :alien1: Djoko ma zgleda vendarle prav :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:krneki: Ti si moderator motosveta, jaz sem pa moderator tvoji glavi :krneki:

In obratno :krneki:

Popravljeno . Popravil Polž
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:krneki: Ti si moderator motosveta, jaz sem pa moderator tvoji glavi  :krneki:

In obratno  :krneki:

dobr to obvladajo. sva zgleda kot dečka iz Brazilije... 10 let se ne vidiva po prvem skupnem študijskem letu, in ob isti minuti na isti forum isto idejo zapiševa - to pa je ODLIČNA MANIPULACIJA! :)

PS: upam ,da niso v nas klonirali g. Meršola ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobr to obvladajo. sva zgleda kot dečka iz Brazilije... 10 let se ne vidiva po prvem skupnem študijskem letu, in ob isti minuti na isti forum isto idejo zapiševa - to pa je ODLIČNA MANIPULACIJA! :)

PS: upam ,da niso v nas klonirali g. Meršola ;)

:lol1: :lol1: :lol1: Midva sva lutki. Djoko je to že na začetku povedal, midva pa sva porabila 10 strani, da sva isto stvar ugotovila. Kar pomeni, da sva lutki z nizkim IQ.

g. Meršol pa z vnuki smuča v Kranjski Gori.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, ti to resno. Delam v poklicu, kjer se ne skrivamo, so pa metode našega dela kdaj pa kdaj tajne. Časopis DELO.

Make it two of us! <_<

Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spet mal nazaj... :grrr :OK: :grrr odlicno vama gre.. zdaj se vama pa je pridruzil se en iz vrst novinarjev sam upam da ne tko zaplankan...

No tko...Symru in Polz tist o 10-tih straneh bo kar drzalo ceprav je ironicno povedano..

Ok, bomo poskrbeli, da bo motorist reševalec na prvi strani Dela..  ( I wish I could, emotionally, but professionally... not the right spot. ).

PS: eno je gospodarstvo, drugo zdravstvo, tretje "lokalno dogajanje", četrto notranja politika, peto zunanja politika, šesto "na kolesih" ,sedmo "infoteh", osmo "nedelo" ... saj veš : koncept "vsebinskih sklopov", da ljudje najdejo želene informacije.  In znotraj teh "rubrik" so novinarji razporejeni, imajo vsak svoje pristojnosti in področje zaznave/obdelave.

Čao.

Zakaj pa ne bi bil??!?!?!?

To je to o cemer sem govoril..... Zakaj je na prvih straneh vedno in samo politika (govorim o DELU in podobnih casopisih)??? A ni v zivljenju ljudi mnogo bolj pomembnih stvari kot pa filozofiranje o izjavah in neproduktivnih dejanjih politikov in njihovih strank?? Samo o tem sem govoril.. in to bi lahko vi ki imate to moc spremenili in To bi bilo dovolj za zacetek da bi se miselnost ljudi spremenila...in s tem tudi kvaliteta zivljenja kot takega..

Če si sposoben, daj to raztolmači tako, da bo videti, da ne mečeš vseh novinarjev v isti koš in da niso "najvecja golazen kar obstaja ceprav ne cisto po svoji lastni krivdi".

Če se pa ne znaš pravilno izražati ,pa pazi , da te to kdaj ne bo spravilo v težave.

Pr ivseh takih "resnih obtožbah" je treba stvari ustrezno formulirati, da s svojim govnom ne poserješ še tistih, ki si tega ne zaslužijo. Razen, če to počneš zgolj zato, ker te tišči srat. ..

To je tema na politiko, torej govorimo o takih novinarjih in se vedno stojim za vsem kar sem rekel. Namesto da pisete o tem kaj, kje in kdaj je kak politik rekel ali naredil v imenu stranke bi jih morali kritizirati in napadati njihovo neproduktivnost in idiotizme ki se jih gredo. Pustite pa ze enkrat razne strankarske zdrahe in podobne nebuloze ki niti koga zanimajo niti so pomembe za zivljenje ljudi razen pomembnosti v smislu poneumljanja in zavajanja ter obracanja pozornosti od dejanskih tezav ki nam otezujejo zivljenje..

.) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spet mal nazaj... :grrr  :OK:  :grrr odlicno vama gre.. zdaj se vama pa je pridruzil se en iz vrst novinarjev sam upam da ne tko zaplankan...

No tko...Symru in Polz tist o 10-tih straneh bo kar drzalo ceprav je ironicno povedano..

Zakaj pa ne bi bil??!?!?!?

To je to o cemer sem govoril..... Zakaj je na prvih straneh vedno in samo politika (govorim o DELU in podobnih casopisih)??? A ni v zivljenju ljudi mnogo bolj pomembnih stvari kot pa filozofiranje o izjavah in neproduktivnih dejanjih politikov in njihovih strank??  Samo o tem sem govoril.. in to bi lahko vi ki imate to moc spremenili in To bi bilo dovolj za zacetek da bi se miselnost ljudi spremenila...in s tem tudi kvaliteta zivljenja kot takega..

To je tema na politiko, torej govorimo o takih novinarjih in se vedno stojim za vsem kar sem rekel. Namesto da pisete o tem kaj, kje in kdaj je kak politik rekel ali naredil v imenu stranke bi jih morali kritizirati in napadati njihovo neproduktivnost in idiotizme ki se jih gredo. Pustite pa ze enkrat razne strankarske zdrahe in podobne nebuloze ki niti koga zanimajo niti so pomembe za zivljenje ljudi razen pomembnosti v smislu poneumljanja in zavajanja ter obracanja pozornosti od dejanskih tezav ki nam otezujejo zivljenje..

.)  .)

Ok, politika je nepomembna. treba je poročati o malem človeku.

a niso temui namenjene recimo "Slovenske novice"? O malih tegobah?

Si ti res mnenja, da politika ne vpliva na malega človega in njega življenje?

če hočeš "življenjske probleme", lahko bereš Jano... Tam me boš videl na eni fotki (samo ta teden) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si ti res mnenja, da politika ne vpliva na malega človega in njega življenje? 

Pizda zdaj mi pa povej a se delas bedaka al to res si??!!?

To bi lahko izluscil iz mojih postov..Politika kot taka prevec vpliva na njegovo zivljenje in to je idiotizem!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizda zdaj mi pa povej a se delas bedaka al to res si??!!?

To bi lahko izluscil iz mojih postov..Politika kot taka prevec vpliva na njegovo zivljenje in to je idiotizem!!

Človek božji, politika vpliva na tvoje davke, zrak, ki ga dihaš, vodo, ki jo piješ, otroške doklade, varnost, ....

In ti želiš, da se o tem ne poroča? :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povej mi o cem konkretno pises in na kak nacin pa ti povem kako je tvoje delo in kaj/ali/ce si samo bluzer ki naklada nekaj kar se prodaja in s tem poneumlja sebe in druzbo ali pa je v tebi tudi kaj modrosti ter cloveske dobrodusnosti.

:?  .)  <_<

U! Nisem vedel, da imamo na motosvetu Profesionalnega Ocenjevalca Novinarjev in Duše Le-teh.

I'm...stunned :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sam ne najdeš teh primerov, potem se s teboj o tej temi nima smisla pogovarjati.  :BUA:

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Kakor ponosen odkorak z bojišča tistega, ki nima na mizo kaj dati.

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: retorično vprašanje: le zakaj je dedek od mojga prjatla sam pobegnil iz Črnega lesa, a ko je prilezel do domače hiše, ni znal več, zaradi skleroze, prav povedati, zakaj noče več nazaj :(

To ni noben dokaz.

Takih stricov in tet, ki bežijo iz domov za ostarele, pa tudi iz domače oskrbe, imaš kolikor hočeš. Jih dnevno iščejo in tekajo za njimi po mestih.

Na srečo se ti na starost malo utrga in počneš nam malo čudne stvari.

Enega naših policija redno kliče, kje so našli njegovo mamo. Sedaj jo je spravil v dom za stare občane. In ne bodo klicali več njega, pač pa v dom. To še ni dokaz, da staro gospo v domu maltretirajo in izrabljajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni noben dokaz.

Takih stricov in tet, ki bežijo iz domov za ostarele, pa tudi iz domače oskrbe, imaš kolikor hočeš. Jih dnevno iščejo in tekajo za njimi po mestih.

Na srečo se ti na starost malo utrga in počneš nam malo čudne stvari.

Enega naših policija redno kliče, kje so našli njegovo mamo. Sedaj jo je spravil v dom za stare občane. In ne bodo klicali več njega, pač pa v dom. To še ni dokaz, da staro gospo v domu maltretirajo in izrabljajo.

da, res je. tisto sem navrgel zgolj kot ironični vložek.

dejstvo je -zadeva je poslovala na črno... jebiga, tako se pač ne da.

Kar se tiče koristi s strani novinarjev- dost je že, da ljudi informirajo o splošnih zadevah, vsakodnevno. A bi se lahko recimo kakšni bohinjčki al pa štajerčki razburjali o džamiji in muslimanih, če ne bi bilo televizije in medijev, novinarjev? Bolj težko ;)

Ne vem, zakaj vsi predpostavljajo, da bi novinarji "morali" biti nek aktivni element pri reševanju problemov? Novinarji so v prvi vrsti poročevalci, ne pa neka tajna služba, ki bi morala kontra-balansirati oblast in ne vem kaj še vse. Ok, seveda si novinarska srenja pogosto reče, da "nadzira oblast", ampak to počne v bistvu iz baze poročevalstva in komentiranja, sporočanja ljudem, kaj delajo njihovi "oblastniki"... Še enkrat - čez kaj bi pa pizdil Janez Novak, če ne bi bilo cajtengov, da bi lohk prebral, kaj se dogaja? In kako bi se potem dogajale kakršnekoli spremembe? Brez medijev bi država neopažeokupila Falcona, SIB, ORion in podobne zadeve ne bi bile tako odmevne, itd... In tudi Janez Novak ne bi vedel, kdaj točno naj odda dohodnino... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj, tu je debata bolj v okvirih načelnega, kot pa resničnega.

Žal, če nam je všeč, ali pa ne, prav čisto vsak poklic obstaja zato, ker drugi tako hočejo in ne zato, ker mi, izvajalci poklica tako hočemo.

Poklica, ki ne more prodati svojih storitev enostavno ni ali pa ni več.

In tako, menda da, najstarejša obrt, prodaja nekaj, kar sicer naj ne bi bilo preveč moralno, ampak strank je očitno dovolj in obrt še vedno cveti. Podobno tudi malo mlajša, novinarska obrt, prodaja tisto, kar gre v denar. In vse druge obrti tudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap, brrrm. In v vsaki storitveni dejavnosti imaš kakovostne razrede. In odjemalce taistih storitev v vsakem kakovostnem razredu. Zmer je največ tistih, ki jemljejo tapocen robo. In zmer se najdejo odjemalci tapocen robe, ki vpijejo, da una tadraga roba je itak isti šit, qrac, drek, da nategujejo folk in jim pobirajo keš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne velja to zgolj za storitvene poklice.

Tudi proizvodni, da ne napišem rokodelski, smo na enakem.

Če narod kupuje tvojo robo si, če je ne, te ni.

Sam spadam v kemijski poklic. Če kemija ne bi od matere narave izbrskala vseh teh čudovitih spojin, ki jih ljudstvo v različnih oblikah tako rado kupuje, nas ne bi bilo več.

So pa izumrli naši predniki alkimisti in to zato, ker jim ni uspel veliki met, iz svinca pridelati zlato. In ker nekega velikega povpraševanja po svincu, narejenem iz svinca, ni bilo, so počasi izumrli, kljub velikim idejam, ki so jih še imeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe, zanimivo se je poigrati s tezo, kakšen bi bil svet brez novinarjev. Poročila bi  brali PRovci, tiskani mediji bi bili polni oglasov... ljudje pa sploh ne bi vedeli, kaj je to Sigma, SIB, Orion, Zdenex, ...

Tole glede "tiskani mediji polni oglasov" ... (pa to pravzaprav sploh ni mišljeno kot nestrinjanje s teboj, samo asociacijo sem dobil) ... to so že sedaj, s tem da vkolikor jih ni preveč, so lahko celo zanimivi. Da le niso za tunino seveda.

Včeraj sem po doooglem času gledal Odmeve, več ali manj cele, ne samo sem ter tja kak odlomek. In sem popizdeval zraven, to sploh ni več nobena informativna oddaja, stalno reklame vmes - in to za preklete tune, čeprav sicer ne gledam TV ga *slišim* in že od tega sem alergičen na hordo reklam za tunino. :SS

Naj dajo reklame pred in po Dnevniku/Odmevih, magari naj malo dvignejo naročnino če res ne morejo drugače, samo naj nam prizanesejo s prekleto tunino in "povej mi katrin" med takimi informativnimi oddajami, ki bi morale biti časovno gledano koncentrat ... in pa seveda kakovostne (česar jim pa niti ne očitam).

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekje je eden vas novinarjev napisal, da novinarji nimate izdelanega mnenja preden začnete poročati o zgodbi... neumnost in zavajanje. vedno imate izdelano mnenje predvsem pa poskušate vztrajat na najbolj popularnih interpretacijah tisti trenutek. to se lepo vidi iz intervjujev, ko vam nekdo 1000 krat pove kako je, pa neskončno poskušate človeku vtaknit v usta besede, ki sploh niso njegove ampak so plod VAŠEGA PREKLETO DOBRO PRERAČUNANO IZDELANEGA MNENJA. drugače pa nimam slabega mnenja o vas in vas v vašem delu podpiram, dokler ne zagledam klevetanja, klamfanja neumnosti ipd.

nekateri tu tudi omenjajo, da posamezniki nimajo kaj ocenjevat novinarskega dela če niso novinarji in da so praktično bedaki ki to počnejo...to je najmanj nesramno, saj se sami novinarji prodajate kot "strokovnjaki" za vse mogoče. najlepši primer je zaključek članka oziroma konec prispevka na tv, kjer se novinarjevo mnenje jasno izrazi kot neka končna sodba.

sicer pa je res, da je ocena članka in novinarja pogojena z mnenjem bralca in ne z vsebino in točnostjo, ter nepristranskostjo pisanja. vendar nevtralnega članka razen golega poročanja v črni kroniki še nisem zasledil.

prosim ne moralizirajte. ste v službi za denar. in bolj kot se prodaja bolje je za vas. in to je vse. razlika med zdaj in prej je samo v tem, da lahko pišete in pluvate po komerkoli za mastne pare, prej pa ste farbali le eno barvo in to bol za boge šolde. pa brez zamere, saj delate le svoje delo. zavedajte pa se, da imate v rokah precejšno odgovornost, še posebej če se zavedate, da imate tak vpliv na javno mnenje. $$$$$$$$$$$$$$$$talk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem takim, kot si ti, dam preprosto domačo nalogo - probajte svoje gornje klevete lepo podkrepiti z analizo ene dnevne izdaje. Da vidim, kje so novice, poročila in podobne zadeve obarvane z mnenji novinarjev. morad boš vmes celo ugotovil, da imaš več novinarskih zvrsti v medijih: poročila in novice (morajo biti objektivne), mnenja in komentarje (prosta oblika), zgodbe (prosta oblika). Boš hitro videl ,da je vsaj četrtina poročil in novic, ki niso obarvana. potem so tu še športne fore itd., kjer so v glavnem tudi poročila. Ergo - še 15 odstotkov objektivnosti.

Kmalu boš ugotovil, da si svoj predsodek zasnoval na morda 10 odstotkih medijskih vsebin, ki ti slučajno pač "niso všeč". In potem si diagonalno potegnil črto čez celo novinarsko branžo...

Prav na kozlanje mi gre, ko berem takšne objave.

Problematično se mi zdi, ker pavšalno in digaonalno klevetate novinarski ceh na podlagi nekaj ducatov "neprimernih" in v nebo vpijočih poročanj v zadnjih letih. ENka jposameznih novinarjev je nekoherentno in moralno nesprejemljivo "obdelalo" nekaj tem, ki morda sploh niso za v javnost, vi pa že pavšalno sodite o vsem.

To je isto, kot če nekdo reče "vsi motoristi so divjaki, pa saj je logično, ko vozijo tako hitre motorje". Potem se pa 80 odstotkov motoristov hiti vleči iz te šlamastike, ki jo ustvarijo zgolj predsodki.

Ko bi kdo vedel, kako qrčevo težka odgovornost je tisti podpis novinarja pod prispevek. Ne, vsi mislite, da je to super pozicija za "manipuliranje" in "okoriščanje".

Kot sem rekel - časopis v roke, pa jutri poročaj, kolikočlankov in kateri se ti zdijo neprimerni in nevredni naziva "ojektivno poročanje". Potem lahko greva še čez vsakega posameznega, če želiš.

Poln qrac imam predsodkarjev in klevetačev.

PS: saj niste sami krivi. Kriva je "družba", katere dle ste, in kateri, vsaj v mnenjih, pogosto sledite slepo, lepo v čredici... Eden reče "baaaa", pa vsi skupinsko "baaa baaa baaa"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj se mi ne bi s tako velikim veseljem, nad vas, reveže uboge, novinarje spravljali, če se ne bi vi tako samozadovoljno razglašali za vest družbe in podobne svete krave.

Ima vsak zato tudi svoj zakaj. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj se mi ne bi s tako velikim veseljem, nad vas, reveže uboge, novinarje spravljali, če se ne bi vi tako samozadovoljno razglašali za vest družbe in podobne svete krave.

Ima vsak zato tudi svoj zakaj. :OK:

to je eden od zatojev... Ki se je izmuznil iz predavalnic FDVja na ulice in ko ga je "folk" slišal ... well ... je bilo "udri po novinarjih", ker so "hoh"... ;)

PS: ne da se mi več tukaj nabijat. Nikogar ne bom prepričal, le malo pa jih bo dejansko razmislilo o tem, kar sem napisal. Tisti ki razumejo, pa to itak že vedo.

PS: nadaljnjo obrambo novinarskega ceha pa prepuščam Manci Košir ;) :OK: :afro1: :kva2: :lol1: :yea2: :yea1:

manca-kosir.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!